Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 12.05.2009, 21:52
MOONMAN

Standard Denizfeneri ve CHP

Baykal ve avanesi tutmuslar bir Denizfeneri diye ortaligi karistirmak isterler. Tamam ben sahsen denizfeneri taraftari degilim. Bir kac kez yardimlarini gördüm ve bende tabi olarak bir miktar yardim ettim. Ama anlamadigim durum su. Deniz feneri topladiklari parayi tam olarak nereye aktardilar belli degil ve hala tam aydinlatilamamis belki sahsi amaclar icin kullanilmistir. Bundan razi degilim ve helal etmiyorum.
Ama belli olan su ki o parayla türkiyeye karsi silah alinmamis ve gencecik askerler vurulmamis. Almanyanin her sehrinde kürtler pkk dernekleri kurarlar, zorla ve gönüllü olarak para toplarlar. Ayni zamanda esrar ve eroin satarlar ve bu parayi dogru pkk ya aktarirlar ve bu katilruhlu ve kan emici canavarlar bu parayla genc türk askerlerini vururlar. Türkiyeyi bölmek icin türk milletini bitirmek icin canim vatanimizi ermeniye satmak icin burda bu satilmislar her kalti karistirirlar. Bizim türkler almanyada hala türk kürt kardestir daleveraliyla buna seyirci kalirlar. Simdiye kadar hangi bir türk ve alman kurumu bu dernekleri kontrol ediyor ve soruyor nereye bu para gidiyor. Niye pkknin kürt kültür dernekleri altindaki faaliyetleri kontrol etmezler. Baykal denen bu polikaci bozmasi niye buna bir aciklik getirmiyor. Avrupada yasayan ve bu derneklere para verenlerin ellerinde o gencecik türk askerlerinin kani vardir ve onlar da katildir..Eger hak ve adalet varsa o zaman avrupada bu kürtlerin faaliyetlerini ve derneklerini kontrol etsinler, milyonca o kan dökmek icin toplanilan paralari aydinlatsinlar. Türkün ekmegini yiyipde arkadan hancer vuran pkk ve onlarin sempatizanlarina bir dur desinler.
Alt 12.05.2009, 21:55
GoerenBilir

Standard Gercektende öyle mi moonman

Zitat:
Zitat von MOONMAN Beitrag anzeigen
Baykal ve avanesi tutmuslar bir Denizfeneri diye ortaligi karistirmak isterler. Tamam ben sahsen denizfeneri taraftari degilim. Bir kac kez yardimlarini gördüm ve bende tabi olarak bir miktar yardim ettim. Ama anlamadigim durum su. Deniz feneri topladiklari parayi tam olarak nereye aktardilar belli degil ve hala tam aydinlatilamamis belki sahsi amaclar icin kullanilmistir. Bundan razi degilim ve helal etmiyorum.
Ama belli olan su ki o parayla türkiyeye karsi silah alinmamis ve gencecik askerler vurulmamis. Almanyanin her sehrinde kürtler pkk dernekleri kurarlar, zorla ve gönüllü olarak para toplarlar. Ayni zamanda esrar ve eroin satarlar ve bu parayi dogru pkk ya aktarirlar ve bu katilruhlu ve kan emici canavarlar bu parayla genc türk askerlerini vururlar. Türkiyeyi bölmek icin türk milletini bitirmek icin canim vatanimizi ermeniye satmak icin burda bu satilmislar her kalti karistirirlar. Bizim türkler almanyada hala türk kürt kardestir daleveraliyla buna seyirci kalirlar. Simdiye kadar hangi bir türk ve alman kurumu bu dernekleri kontrol ediyor ve soruyor nereye bu para gidiyor. Niye pkknin kürt kültür dernekleri altindaki faaliyetleri kontrol etmezler. Baykal denen bu polikaci bozmasi niye buna bir aciklik getirmiyor. Avrupada yasayan ve bu derneklere para verenlerin ellerinde o gencecik türk askerlerinin kani vardir ve onlar da katildir..Eger hak ve adalet varsa o zaman avrupada bu kürtlerin faaliyetlerini ve derneklerini kontrol etsinler, milyonca o kan dökmek icin toplanilan paralari aydinlatsinlar. Türkün ekmegini yiyipde arkadan hancer vuran pkk ve onlarin sempatizanlarina bir dur desinler.
Belki makinali tüfekler, el bombalari, tank ve tüfek almamislardir ya Kanal 7 neyin nesiymis? Hedef tahtasi göstermek milleti dinci-dinsiz, alevi-sünni, laik-meczup diye ayrimak o millete en az kursun sIkmak kadar alcaklik degil mi?
Bu paralar her seyden önce amac disi seyler icin kullanildi. Sahsi menfaatlerde bu isin icinde listede son nokta degil. Irtaca etnik milliyetcilik kadar tehlikelidir. Her ikisi de benim icin seytanin sag ve sol gözü.

Not: Deniz Feneri sözüm ona toplumun en zayiflarina destek olmak icin bu paralari topladi. Dogrusunu söylemek gerekirse bende bir kac mark vermistim zamaninda. Nasil para ve imanin kimde oldugu belli olmazsa hayirin ve sefkatinde kimde oldugu belli olmaz diyerek cok asiri iyimser davranmistim.
Onlarda en az PKK kadar millitandir, onlarinda amaclari Türkiye Cumhuriyeti'ni muz cumhuriyetine cevirmektir. Her ikisine de tavizsiz karsi koymak gerekir, kandirilmis insanlarin gözlerini acmak gerekirdirde. Kim yapacak? Zurnanin zirt ettigi delik iste burasi...Malesef

Geändert von GoerenBilir (12.05.2009 um 22:01 Uhr).
Alt 12.05.2009, 22:07
GoerenBilir

Standard Türk ahlaki neymis bakalim?

Zitat:
Kanal 7 mi bence televizyon kanallarinda en temizi en ahlaklasi ve en kültürlüsü. Elhamdülillah ben müslümanim ve kanalim biri kanal 7 ve samanyolu.
Bunlar roj tv gibi vatana ihanete zorlamazlar. Ahlaksiz yayinlar ve diziler yayinlayip coluk cocugun körpe zihniyetini bozmazlar. Bu iki kanal hic bir zaman türk ahlakini ve edebini rencide edecek ne bir yayin ne de bir dizi yayinlar. Tam tersine insanin edebli ve ahlakli olmasini yönlendiren yayinlar vardir. Eger bilmiyorsan bir izle.
Misal: Tek türkiye, dogruluk ekseni, hayat hikayesi 5 boyut bunlarda bir kac tane.. Hangisi bunlarin ihanet vardir.
Maalesef kanal7 star ve atv gibi yahudi para verenleri yok. Roj tv gibi hain pkk nin esrar parasi yok
Altay daglarinin eteklerinde kimiz icmek mi? Yoksa Tanri Dagi'nda Gök Tanri'nin huzuruna diz kirarak durmak mi? Bedevi arap ahlakini o senin sevdiginin kanallar sanki dinin görevleriymis gibi gösterip milleti afyonluyolar. Bana gelince yiyip sana gelince gülüp gecek ayaklari bunlar. Elbette de hakkli oldugun taraflar var, ancak bizim millette de biraz ahlaksizlik var ki cünkü hep böyle yayinlar prim ve reyting yapiyorlar. Atesin olmadigi yerden duman cikmazmis. Medya insanlari aydinlatma görevini coktan beri birakmis. Fettos'u da bana sütten cikmis ak kasik gibi gösterme. Abdullah Öcalan bir Fettullah Gülen iki, bunlarin ikiside bir numarali ABD taseronlaridir. Ikisi de tabir-i caizse VATAN HAINIDIR! BUNUN LAMI CIMI YOK!!

Geändert von GoerenBilir (12.05.2009 um 22:10 Uhr).
Alt 13.05.2009, 20:00
GoerenBilir

Standard

Zitat:
Senin o bedevi ahlaki dedigin ve afyonla karistirdigin yüce din 1500 senedir insanlara insan oldugunu göstermistir. Ne zamanki o ahlak o din geride birakildi ve senin gibi ne idigü belirsiz yaratiklar meydanlara ciktilar. Esrarla alkolle kendilerini dumanlayip etrafa bir kocaman hic den hic bir sey birakmadilar. Keske herkes bir Fethullah GÜlen olsa. Onunla o apo denen caniyi karistirmak ancak zihniyeti kör ahlaki bozuk imandan edebden uzak kisilere yakisir. Türkler anca Islamla yüceldiler. Yüce Kitabimiz Kurani Kerim böye senin gibi zihnitei olmayanlar güzel bir Ayet icerir: Kul ya Eyyühlel Kafirun, laabudü maabüdün.. Arastir oku ve anla belki icinde bir zerre kadar iman ahlak kaldiysa belki kar eder ama sanmam, cünkü zifiri karanlik katran dolu cukur kalblere gül kokusu abes gelir
Bana burda Kuran ayetlerini arapca yazmayla hic bir amacina hizmet edemezsin. Ben sana nazaran Kuran'i hem okur ve aramizdaki fark burda hemde anlarim
Beni kafirlikle mi sucluyorsun? Dinime küfür eden bari müslüman olsa bre meczup! Sana imanimin sadakasini versem senin ve Fettos'un 7 düvel süalesine yeter..
Fettos dedigimiz bu sahis sayi niye Amerika'da krallar gibi karsilaniyor? Amerika dedigin geleneksel siyasal islamist terröristlerin bir numarali düsmani degil mi? Amerika bunu babasinin hayirina mi yapiyor saniyorsun ya da hoca deyipte elini ve etegini öptügün o vatan haini kurnazlik yaptigini ve Amerika'nin bunu farketmedigini mi saniyorsun? Bunlari bir düsün.
Senin o geleneksel islamciliginla yönetilen ve bu dünyada 3. dünya ülkesi olmayan bir islam ülkesi göster bana kafi..Bir tane örnek göster.
Pakistan ile Hindistan ayni zamanda Ingiliz sömürgeceliginden cikip devlet oldular. Birisi ekonomik ve teknik yönden Amerika ile yarismaya aday birisi hala da 60 sene önceki haliyle duruyur. Yani samaroglani misali gelen vuruyor giden vuruyor.
Islam alemi savaslarla olsun ekonomik ve bilim yönünde olsun alemi taa 1683'ten beri bir cöküs yasayip bir düsüse inmisti. Eger bir Atatürk gibi bir deha gelmeseydi cogulari simdi Türkten haric her milletten olurdu. 1500 sene önce olanlari birakta bugünden söz et bakalim. Türkler Islam'la yücelmeden önce neymis bakalim? Türkler olmasaydi Islam yayilirmiydi saniyorsun? Bedir dedigin Türklerin Islam uguruna yaptigi savaslar karsisinda mahalle kavgasindan öteye gidemez Tarihi ögrende gel yoksa seni burda madaraya cevirir rezil rüsva ederim. Bu bir tehdit degil SÖZ veriyorum. Ne de olsa söz bir Allah bir!

Not: Allah pisligi akıillarini kullanmayanların üzerine yagdirir. (10-Yunus Suresi 100)

Geändert von GoerenBilir (13.05.2009 um 20:05 Uhr).
Alt 13.05.2009, 20:45
MOONMAN

Standard

iste Ahlaksizligin terbiyesizligin daniskasi bu kadin. Birde hava atar yok okumusum diye. Okumusun ama edebli ahlakli bir kadin olamamisin. Se okumusun evet sanalda telefon numaralari okumsuun bulusma yazilarini okumusun ama insanlik ve seref okumamisin.Yazik yazik. 30 senedir almanyadayim ama diebeste kadar serefsiz adi bir yaratik görmedim.
Benim nereye gidecegimi ben karar veririm ve kimsenin kicini öpmeye merakli degilim ama yerinde olsam kendi kicima dikkat ederim. Ama ne kadar olsa sanal hastasi zaten burda dönmüstür kici A8 da. Zaten imanli ahlakli terbiyeli kültürlü bir kadin gelir de buralarda yosmalik yapmaz, sokak kadinlari dilinde satasmaz biraz edeb olur...Senin gibileri görünce hayvanlari daha cok severim cünkü onlar hayvan ama adi ve ahlaksiz degiller
Alt 13.05.2009, 20:49
GoerenBilir

Standard

Sen beni, onu, sunu birakta kendi haline bir bak. Benimki bati hayranligi degil, ama bunu anlayacak yetenek sende nerde? Sorularima cevap veremeden ancak iskembe-i kübreden alisagelmis tipik davranislari sergiliyorsun ayni Melih Gökcek'in sikisipta Kemal Kilicdaroglu'nun sorularina cevap vermemek icin konuyu sullandirmasina benziyor. Senin batida ne isin var? Hadi göster bakiyim medeniyetinin ve cigerinin kac para ettigini de bir islam ülkesinde yasamaya cesaret göster. SIkIyor degil mi? Her babayigidin harci degil oralara gitmeye
Ebu Cehil'den söz ediyorsun, ama Ebu Cehil'in de yolundan ayrilmiyorsunuz. Killik öyle kiyafet öyle, din öyle iman öyle, yani ayni tas ayni hamam. Koskoca 200 küsür milyonluk Arap aleminin patentleri iki bin tane, 20 milyonuluk Kore'nin yirmi bin tane patenti var...

Bana burda namusdan deme vurma, ben namusumu senden ögrenecek degilim. Sen etrafindaki sikma baslarin namusuna bir göz at, bir de öküzün trene baktigi gibi yolda giden kadinlarin pesinden ac gözle bakan din kardeslerinin namusuna bir göz at.

Ne ararsın Tanrı ile aramda
Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Başı açığa neden türban sorarsın?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne
Yoksa sana bir zararı, içerim
İkimiz de gelsek kıldan köprüye
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet
Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et...
Senin gibi dürzülerin yüzünden
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz
Sen anandan yine çıkardın amma
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz

Geändert von GoerenBilir (13.05.2009 um 21:02 Uhr).
Alt 13.05.2009, 20:53
GoerenBilir

Standard Sana bir teklifim var

Gel bu konulari adam gibi, her türlü polemikten ve iftiradan uzak tartisalim. Aklin yolu birdir. Kendine güveniyorsan ben hazirim. Islam aleminin cikmaz bir sokaktaki halini tartisalim ne dersin? Dini de tartisalim dinin gereklerini de. Fettos'u da tartisalim, her türlü tartismaya hazirim.
Alt 14.05.2009, 00:46
GoerenBilir

Standard An die Moderatoren

Bitte höhrt doch damit auf Beiträge zu löschen. Ein lebendiges Forum sieht anders aus! Da bietet sich mir endlich einmal die Gelegenheit mit einem Vertreter einer mir unlieben Gesinnung, ohne mir dabei allzu viel Mühe zu geben, ein Exempel zu statuieren und ihr kommt mir da in die Quere...Solche Leute sind keine würdigen Gegner sondern allenfalls Opfer für mich

Geändert von GoerenBilir (14.05.2009 um 00:50 Uhr).
Alt 14.05.2009, 13:42
holgerfach

Standard

Zitat:
Osmanlinin cökmesi senin gibi bati yalakalarindan olmustur. Git ickinide ic namusunuda sat, avrupaya yalakan bana ne cehennemde yer coktur senin gibi imandan ahlaktan anlamyan odunlara yer vardir. Sen bos ver siiiri su nu bunu.
Mustafa Kemal Atatürk babasinin parasiyla kendi basina kurtarmadi bu vatani ulaka görgüsüz. Anadolunun müslüman türkün yardimiyla. Osmanlinin parasiyla ve iman gücüyle. Senin gibi ve diebeste gibi ne idügü ne mezhepi belli olmayanlara kalsaydik simdi bizler ya bir yunan vatandasiydik yada bir bulgar göcmeni. Laf bilirsen konus bilmiysan sus cehenmmen senin gibiler icin yaratilmistir.
Son sözüm Allah belani versin. Ya evladinda ya karinda bul. Serefsiz din düsmani sapik
moon, biraz frene bas yoksa kamyon duwara carpacak...

mustafa kemalin anadolu müslümaniyla kurtardigi memleket su an bir amerika sömürgesidir...madem böyle olacakti neyime kurtarildi bu memleket? bari gavur kalaydi bilirdik hepimiz yunan vatandaschiyiz...

osmanlinin cökmesinde batinin fazla rolu yoktur...türk hükümdarliginin kendi salakligina dayali bir scheydir...osmanli dünyadaki en geri kalmisch bir imparatorluktur ve gecimini hep savasarak ve zorbalikla komschularini haraca baglayarak saglamistir...bu kadar ayakta kalmasi sadece yahudi/ermeni/rum yardimiyla gerceklesmistir...avrupadan kovalanan yahudilere osmanli kapiyi acmasaydi pili 300 yil önce biterdi...
avrupali az kafa calistirdigi anda osmanlinin isi cabucak bitti..neden? cünkü osmanli topraklarinda düsünmek ve is yapmak yasak...endüstriel hicbir ishlem gelistirilmiyor...tüm buluslar avrupadan tonlarca altin verilerek aliniyordu...
neden? cünkü türkün kafasi ezelden beri calismaz...genetik bir nedendir..bunda kizacak bir schey yok
türkün tek yapabilecegi schey *ver kilici eline sallasin*...tüm numara budur
Alt 14.05.2009, 18:59
GoerenBilir

Standard

Osmanli'nin cökmesi herseyende önce surlarinin arkasinda keyf-i sefa sürdüren ve sarap icmekte gayri müslüm ahaliyle yarisan padisahlarin sucudur. Osmanli aslina bakarsan bundan nerdeyse 400 sene önce cökerdi, eger Ingiliz ve Fransiz devletleri Rusya'ya karsi güc dengesini korumamis olsalardi.
Kimin cennete kimin cehenemme gidecegine Allah karar verir saniyordum. Demek bu karari sen verirmissinde haberimiz yokmus
Cehenemmde ates olmaz nar yoktur, herkes atesini kendi götürür Advocati Diaboli, bu arada Allah'a sirk kostugunun bile farkdinda degilsin. Sana hakkettigin üslüpte cevap yazmak geciyordu icimdem ama sonra burda ortaya koymus oldugun her türlü zavalliligi görünce haline acidim ve vazgectim. Allah kimseyi seni düsürdügü gibi düsürmesin.
Atatürk'e kinini kuduz köpekler gibi kusmadan edememissin. Elbette ki Atatürk tek basina savasmadi, ama 2. Viyena seferinden beri, yani 1683'ten beri, hep geri cekilmekte ve savaslar kaybetmekte olan bir orduyu Canakkale'de esi ve benzeri görülmemis bir zafere ulastirmistir.
Atatürk, bu belgelerle ispatlidir, Osmanli döneminde hic bir cephede maglubiyet görmeyen tek pasaydi. Padisahin kizi ona vurgundu isteseydi kolay yolu secer ve Bogaz'da bir yali kolunun altinda bir sehzade ile gününü gün ederdi, ama o baisretsiz kolayi degil onurlu zoru secti ve Traplusgarp surda, Sam burda Mus orada demedi vatan icin bütün emegini harcadi. 37 yasina kadar bekar kaldi. Sen yurduna ve milletine onun tirnaginin kiri kadar faydali olabilirsen o zaman konusmaya hak kazanirsin.
Evet senin o uydurma dinine karsiyim, cünkü Allah ile aldatmaktan daha adi bir sey olamaz. Namus, namus dersiniz ama namusla zerre kadar alakiniz yok.

Bir keresinde yolda gidiyordum, bir tessetürlü kadin yolda gariban gariban saga sola bakiniyordu. Yasi ya 45 ya 50. Sonra yanindan gecerken bana Türkmüsün diye sordu, evet dedim. Polise gidecegim ama Almancam yok, Allah askina bana yardimci olurmusn yegenim dedi, aglamaya basladi ve halini anlatti. Kocasi bu kadini bundan 30 sene önce Almanya'ya getirmis. Ilgilenmek söyle dursun ev hapsinde tutmus sonra bir cemaata üye olmus, tahmime göre Fettos itine ait. Bu cemaatin bir evinde kadina kocasi ile birlikte 4 kisi daha bütün hafta sonu irzina gecmisler. Bu olayi duyar duymaz o talihsiz kadinla birlikte Emmiyet Genel Merkezine gidip herseyi kaleme aldirdim..

Namus anlayisiniz bu mu laa $eyhini $ey ettigimin $eyi?

Senin beddualarin tutmaz, icinin pisligi disina vurmus senin. Her itin köpegin dilegi yerine gelseydi gökten durmadan kemik yagardi
Ne madde oldugunuz önce Allah sonra ben bilirim. Dinden imandan dem vurusunuz ama isin gercegi imansizin ve serefsizin en önde gidenlerisiniz. Bana ve düsüncelerime düsman olmayacakta kime düsman olacaksiniz. Ama dostuma candan dost düsmanim en azilli düsman olmanin layikini her zaman vermisimdir. Sen yobazca meczuplugun görevlerini yerine getirererk ettigin gazablardan ürkmem, hatta be$er-i fani olan hic kimseden korkmam. Benim korkum bir Allah'tan yanadir.
Senin hakaretlerin bana iltifat gibi gelir ve benim dogru yolda oldugumu göster. Senden ve senin zihniyetinden olanlardan iltifat duydugum gün, nerde neyi yanlis yaptim diye düsünmeye baslar ve Allah'tan beni dogru yola eristirmesini dilerdim.

Geändert von GoerenBilir (14.05.2009 um 20:02 Uhr).
Antwort