Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.07.2004, 12:18
eniskaya

Standard schön

auch in Deutsch ist es wunderschön, hier werden die Parallelitäten zur Ehli-Kitap deutlich.... das alles aus dem Munde Allah kommt...... Meisterhaft zeitlos

---------------------------

Senden ne köy olur ne kasaba.... ama seni adam etmeye ugrasacagim...... bu yazdiklarimin hangisi.. senin Kuranina aykiri?????
Alt 03.07.2004, 12:23
Benutzerbild von tek1
tek1 tek1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard SENI KINIYORUM

Türkan her müslüman baci kocasindan dayak yemiyor, eger yiyorsa demekki ibadetini aksartiyor veya allahin kanunlarina haykiri bisey yapmistir. ve insanlari gecmisinde elestirmeni KINIYORUM !!!

o kadinlar bunlari yasamis olabilirler, zina etmis olabilir, ve bosanmis olabilirler,normalmi tabiki normal degil Seriyatte cezasi vardir elbette ama sana kim o hakki veriyorki onlari KÜCÜMSEMEYE? Ve o insanlarin cahil (yani allahini ve kanunlarini bilmeyen) olabilecegini hic düsündünmü???

MÜSLÜMANIN DAVETI BU MUDUR BACI; PEYGAMBERIMIZIN S:A:V DAVETI BU MUDUR???

O insanlari kinayana kadar onlari bir köseye alip ta desenki ya baci söyledir böyledir dinimiz bunu buyuruyor, ve dinin güzeliklerinden bahsetsen ve Allahin ne kadar merhametli oldugunu söylesen eminim bu kadinlar da müslüman olmaya karar verirler. Ama bu insanlari kinayipta onlari din den sogutmakla inanki elimize hic birsey gecmez.

Allah diyorki quran da benden en cok korkanlar Alimlerdir (yani okuyanlar bilenler)

Ve unutmaki Omar r.a gecmisini cahiliyetini biliyorsundur eminim. PEYGAMBERIMIZI ÖLDÜRMEYE KALKMISTI VE SAHABILER OMAR ICIN DERLERDI KI YA ÖMER MÜSLÜMAN OLURDA Bizde ESSEK OLURUz DIYORLARDI

ve ne oldu omar müslüman oldu
Alt 03.07.2004, 12:24
Benutzerbild von tek1
tek1 tek1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Abi karar ver daha 3 hafta önce hadislere iman ediyordun simdi iman etmemeye basladin???
Alt 03.07.2004, 12:27
Benutzerbild von tek1
tek1 tek1 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Simdi Imam hanafi nin bir sözü olsaydi EMINIMMMM HEMEN IMAN EDENLER OLURDU

Imâm Muhammad Schafi’ (Ahkâmu-l-Qur’ân), interpretiert, als Aufforderung an alle muslimischen Frauen, nicht nur die Frauen des Propheten (a.s.s.), sich vor fremden Männer komplett zu bedecken.
Alt 03.07.2004, 12:27
eniskaya

Standard heeee

also es ist doch wohl eindeutig das es sich um bedecken handelt un nicht um das Kopftuch.... ja wenn das so wäre, dann müsst Ihrr aber einen sehr sehr langen Kopftuch tragen der auch eure Brüste bedeckt......

tadiri size kalmis.... Ayet öyle söylüyor... isine gelmeyen Ayeti degistirsin... banane...

Kuran ve dieger sami dillerdeki dinlerde aynisini anlatir..... örtünme olayi.... nasil veya hangi uslupta ise insanin kisisel kalitesi yapisi ve bilgisine dayalidir, ayni zamandada sosyal hayattaki, yani digerlerinin giyim tarzlarinida dikkate alarak........

Abdest avuzlari örtünmeye tabi degildir..... artik bunu yeryüzünde bilmeyen yok.....

Euer problem ist Ihr versteht den sinn des Religions nicht...... Kuranin asil amaci... dünya ve ahitretteki hayatta sulh ve huzur icinde yasamak.....

Eger sizler basörtüsü ile ruhsal anlamda sulh ve huzur bulabiliyorsaniz... ne mutlu size.....
Demokraside sizlerede yer var bizlerede......

Sizden beklentimiz sadece.... baas örtüsü var diye dayatmaya kalkmayin, cünkü Kuranda böyle bir sey asla YOK
Alt 03.07.2004, 12:37
eniskaya

Standard Bak Türkan farkindaysan

yeterli cinsel egitimin olmadigindan.... ikide bir seks veya Puff gibi kelimeler kullaniyorsun...

Ne demisler insan bilmeediginin düsmanidir......

Hayir bizlerin Hocalari Puffa falan gitmiyorlar..... onlar ehli insanlardir..... tombala Hocasi degillerdir.

Mutlaka sizlerin Hocalaridir böyle sapikliklari yapan...... yani sizleri ben cok cok iyi taniyorum.....

Sabah aksam gelir kapilardan yüzsüz herifler para toplamaya..... gecenlerde yine Süleymancilari kapidan kovaladim......

Ben acik ve net konusurum..... sizler Kuranin asil amacini bilemezsiniz.... nhedeni ise yeterli genel bilgi, sosyal bilgisi, fen bilgisi ve diger insanlar arsi iliskilerden mahrumsunuz........

Cahil insanin dini olmaz.... o yüzden sizlerde, Aleviler, mezhepciler, hadisciler, siiler, etc. ler gibi Kuran disi hareketlerde bulunuyorsunuz.... sizler Kuranin asil cercevesinin disindasiniz.............

Istedigin kadar inkar et..... Kurani okuyup bilmeyen, müslümanliktan uzaktik..... Kuran okuma dedigimiz zaman.... laga luga anlamadin arapca taklidi degil..... bir Kuran tafsiri veya Kuran Ansiklopedisini kast ediyorum......

Imanim adina yemin ederimki sen asla böyle bir kitap okumamissin........ eger okusaydin böyle sacmalamazdin...........

Schreib was du willst..... herkes hürdür
Alt 03.07.2004, 12:40
eniskaya

Standard was meinst du????

Ben Kurani hangi dilde tercüme edersen et.... anlaminda farklilik cikmaz, onu kast ettim......

Varsa yanlis düzelt abisim.... sonucta bizde insaniz... yanlisimiz elbette olur... nede olsa ban vahyi inmiyor )))))
Alt 03.07.2004, 12:43
eniskaya

Standard Benmi????

yanlissin.... ben degil hadisleri kabul eden Coach1 di....

Ben sadece Kurandan baska bir seyi evrensel saymam......

Hadisler asla baglayici olamaz.... bir kac tanede ben hazirladim..... ilave decegim hadis kitaplarina....

O kadar Hadisler varki..... Resul yiyip icmese... ömrü yetmezdi onlari yazmaya.....

Birde su var.... sen eger hadisler dogrudur dersen..... vahyi olmasi lagzim... o halde Kurana eklememiz gerek..... ne dersin??????
Alt 03.07.2004, 12:46
eniskaya

Standard wie meint er das

verstehe ich so auf anhieb nicht.....

Biraz acarmisin..... wer soll sich bedecken?

??
Alt 03.07.2004, 13:38
unknown

Standard sag mal willst du uns bei bestem Gewisse

...allen hier in irgend einer Form mitteilen das alle islamischen Geistlichen und die gesamte Ummah hier einem Missverständnnis unterliegt?

Willst du mir sagen, dass unser Prophet, Friede sei mit ihm, Allahs Worte falsch interpretiert hat als Asma Bint Abi Bakr zu Ihm kam und Muhammad, Friede sei mit ihm, ihr andeutete, dass eine Muslima alle Körperteile bedecken solle ausser Gesicht und Hände?

Die Tatsache dass Muslima ein Kopftuch tragen müssen ist keine Erfindung der modernen islamischen Welt, sondern Muhammads, Friede sei mit ihm Gebot...

Du solltest nicht der Versuchung anheimfallen für eitle Besserwisserei die Botschaft Allahs und die Überlieferungen unseres Propheten, Friede sei mit ihm, zu verkaufen...
Auch wenn du alles auswendig kannst, möchte ich dich trotzdem daran erinnern, dass für sowas höchste Strafe bestimmt ist am jüngsten Tag..

Ich hoffe du reisst dich zusammen und lernst ein wenig Billigkeit und Gottesfurcht bei deiner argumentation...
Es ist gut für dich..
Antwort