Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 18.08.2009, 21:32
runkli

Standard

Stil, Anstand und Menschlichkeit?

Damit kommt man nicht weit!

Niveaulosigkeit, Anstandslosigkeit und Unmenschlichkeit...das sind Tugenden die einen heutzutage weiterbringen
Alt 19.08.2009, 16:04
capco

Standard

@fos
"bitlir-i izar olmuş uzuvi makat dava müteşekkil etmez"
yada latince
"non actio populyus duhulyus" (getürkt

"-ikilmis -min davasi olmaz" sözüne cevap olarak (pek yaygin olmasa da) halk arasinda "-ikilmis -min cezasi bir ibrik sicak sudur" denilir. yani olay yerini tamizleyip geri dönüsü olmayan bir olay icin fazla konusmamak gerektigi tavsiye edilir.
-ama bu haksizliiik! diye ortaya cikildiginda sorulacak soru sudur.
1. dava taraflarindan en az birinin mahkeme edilebilirlik kabiliyeti var midir?
2. olay karsilikli riza ile mi olmustur?
3. karsiliginda bir vaat yada ödeme yapilmis midir?

cevap:
hukuki zeminde (mahkeme) taraflar deli yada cocuk ise ikisini de bi güzel yikayip eve gönderirsin bir daha da yapmasinlar diye göz hapsine alirsin. tarafla yetiskin ise ve riza yoksa;
-tartışmalı da olsa- yargıtay'a göre "karısını manevi cebir kullanarak anal (ters) ilişkiye zorlayan sanığın eylemi tck 478/1-3 maddesindeki suçu oluşturur". peki nedir bu 478. madde? "aile fertlerine fena muamele" durumunu izah eder :

"madde 478 - (değişik: 8/6/1933 - 2275/1 md.) yukarıki maddede beyan olunan haller haricinde ailesiyle birlikte yaşayan on iki yaşından aşağı bir çocuğa veya aile efradından birine rahim ve şefkatle kabili telif olmıyacak surette fena muamelelerde bulunan şahıs otuz aya kadar hapsolunur. bu fena muamele neseben ve sıhren usul ve fürudan biri aleyhine vakı olursa ceza üç aydan üç seneye kadardır. bu muameleyi karı kocadan biri öbürü aleyhine yapmış ise takibat icrası mutazarrırın şikayetine bağlıdır. mutazarrır küçük ise evlenmeden evvel üzerine hakkı velayet veya vesayeti olanlar da şikayette bulunabilir. " (alintidir)

nerden aklina gelir böyle enteresan seyler yafff
Alt 19.08.2009, 16:13
capco

Standard

@askkadini69
hep merak ederim de bi türlü giremedim su arka kapidan. hazir senin kapi acilmisken bi de ben girsem noolur yaff. gözüm acik gidicem yoksa
Alt 19.08.2009, 18:56
fos

Standard

@capco! Tesekkür ederim.Aydinlatici ve detayli, ve asli olan bu makalen icin.

Gelelim, nereden aklina geldi?-ye. Ilk ciddi manada soran sensin, cevaplayayim. Efendim diger makale-i fuzulimde de bellirtigim gibi, sorumun temeline fiili bir livatanin gölgesi düsmüs olsada,dibinde hayati kaziklarin getirisi ve götürüsüyle ilgili bir mana yatmaktadir.(alman pasapartu demek nikis gut)

Olay vahim (bakis acisina göre) ve daha da fena. Bir (dallama-pardon) arkadasim, zenci ve siginmaci ve de Nijeryali bir bayani diskonun bir köhne kösesinde "bir kerecikte ve oracikta " hamile birakip, simdi de cocuk sahibi oldu. DNA-Test mest hepsi hermetik bir sekilde elinde. Kadinin da oturum kadar saglam olan yari alman bir cocugu var artik.(alman pasapartu demek nikis gut)

Ondan "Ickiliydim abi..poposunu cok salladi diskoda abi..vs..vs.." , sorularima bu sekilde cevap aliyorum. Gel de ayikla pirincin tasini. Her ay maas gibi, cocuk parasi da ödemeye basladi. Olan biteni de ögrenen esi, ki kendileri cücük sahibi olamadiklari icin zaten icleri yaniyordu, kabul etmiyor.Kocasindan da vazgecmiyor ama. Cocugu bir sekilde adaptasyon edin, evlatlik alin diye telkinde bulundum(güzin ablayiz ya..sözde..), o da mümkün degil, cünküm ufaklik siyah
Yoksa, diyecegiz ki, Türkiyedeki cümle-ecmaine "ey millet bu <veled-i-zina> bizim cocugumuzdur", deyin.., ama dedik ya..cücük zenci..(gözleri kulle gibi+maasallah!) Evet adaletin bu mu dünya dedirtecek cinsten gercek bir olay.

(el,bel, dil!)
Alt 19.08.2009, 20:38
capco

Standard

@fos
isch lach mich tot man. was für ne geschischte.
oder
koptum abi yaw. muhhhahaaaa
Alt 21.08.2009, 16:41
MESSmerized

Standard

eine unstimmigkeit ist der ablauf oder das ergebnis eines ablaufs, in dem ein mensch zu begreifen oder deuten versucht, was der andere von sich gibt oder niederschreibt.

im kontrast zu erfolgreichen deutungsabläufen besteht das resultat einer unstimmigkeit bzw. die unstimmigkeit selbst in der unkenntnis dessen, was der andere mensch sagen will.

im usus der sprache der beiden menschen gibt es abweichungen in der denotation, die unerkannt bleiben. unstimmigkeiten sind, solange sie existieren, charakteristischerweise unbewusst: menschen glauben zu wissen, was andere mitmenschen sagen wollen, obgleich man in bezug auf das erwähnte ignorant ist.
Alt 21.08.2009, 16:45
fos

Standard

Ich bin dennoch fazsiniert.
Alt 21.08.2009, 16:55
MESSmerized

Standard

Zitat:
Zitat von fos Beitrag anzeigen
Ich bin dennoch fazsiniert.
kuddelmuddel
Antwort