Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 11.05.2022, 19:47
Benutzerbild von berhudar
berhudar berhudar ist offline
Benutzer

Standard Diplomasiz anayasal düzene karsi aykiri bir sekilde Cumhubaskani olan Erdogan

Ciftiye: "Anani da al git" Suriyeliye: "Anani, danani, colugunu, cocugunu, yedi sülaleni al da gel"
Alt 16.05.2022, 18:53
Benutzer

Standard Mehmet Cengiz

Katholik nikahi kiyacagiz, bu milletin amina koyacagiz. Sen hic merak etme (Mehmet Cengiz)

Itirafa zaten gerek yok, gercek oldugu Allah'in birliginin ve varliginin tek oldugu gibi ortda olan bu sözlere nazaran sunu söylemis bu millete katholik nikahi yapan ve sonra amina koyan Mehmet Cengiz.

Artik sözlerime dikkat ediyorum ve daha dikkatli konusuyorum.

Wer das wahre Gesicht eines Menschen sehen möchte, der gebe ihm eine Maske (Oscak Wilde)

Geändert von berhudar (16.05.2022 um 18:57 Uhr).
Alt 18.05.2022, 17:19
Benutzer

Standard

Alt 18.05.2022, 19:19
Benutzer

Standard

Din adamýndan Din adamýna, mezhepten mezhebe deðiþen bir "sünnet" anlayýþý var. Çünkü Kuran'da öyle bir taným yok, uydurma.
Alt 18.05.2022, 19:23
Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von berhudar Beitrag anzeigen
Katholik nikahi kiyacagiz, bu milletin amina koyacagiz. Sen hic merak etme (Mehmet Cengiz)

Itirafa zaten gerek yok, gercek oldugu Allah'in birliginin ve varliginin
tek oldugu gibi ortda olan bu sözlere nazaran sunu söylemis bu
millete katholik nikahi yapan ve sonra amina koyan Mehmet Cengiz.

Artik sözlerime dikkat ediyorum ve daha dikkatli konusuyorum.

Wer das wahre Gesicht eines Menschen sehen möchte, der gebe ihm eine Maske (Oscak Wilde)
Alt 20.05.2022, 15:39
Benutzer

Standard

Alt Heute, 00:25
Benutzer

Standard

Ask elinden cigercigi dagliyim
Bos degilim bir ikrara bagliyim
Abdal Pir Sultan'in Abdal ogluyum
Adim Pir Muhammed pirim Ali'dir...

Sedat Peker, kendini gittikce alevi olarak tamimlamaya basliyor ve SADAT'cilari da Hz. Ali'ye karsi Kuran'i Kerim'nin sayfalarini kiliclarina takarak Hz. Ali'nin devam savasmasini engelleyerek halifeligi elinden alindigi olaya vurgu yapiyor.
Zaten Karadeniz'nin laz ve rum olmayan bütün ahalisi alevi kökenlidir. Bir cok Trabzonlu Hz. Ali'yi sevmek alevilik ise bende aleviyim diyorlar. Hz. büyük bir insandi, ama ne kadar büyük olursa olsun bir insandi.
Ancak Muvayvi ile savaslari ve akabinde Hz. Imam Hüseyin'nin Yezit (Allah lanet eylesin) savaslari sadece ki aile ve ya da iki kisi arasinda bir mesele gibi görülmemez. Farkli boyutlari da vardi. Recep Tayyip Erdogan'nin Akincilardan arkadasi olan Ihan Eliacik diyor ki, gercek Islam Hz. Imam Hüseyin ile Kerbela cöllerine gömülmüstür. Gümüzüde adina Islam dedigimiz sey, Emeviliktir...

Haa burdan Sedat Peker'e ve sevenlerine sunu söylemek istiyorum. Hepsi Hz. Ömer'in adaletinden dem vuruyor. Hz. Ömer'in adeletli olduguna inaniyorum ama bu kadar adaletli olduguna inanmiyorum. Yoksa Hz. Ali'nin halife olmasina karsi cikmazdi. Adalet bunu gerektirdi.

Neyse, bu isin icinden ancak Allah cikar.
Biz Imam Hüseyin ruhumuzu günümüzün Yezitlerine ve Yezitligine karsi ortaya koydukca onlarin yolundan, yani hanif Islam yolundan gitmis oluruz. O yol zaten Ehi-Beyt'in yolu. Gerisi isimler vs. hikayeler...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche