Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 28.05.2007, 11:29
unknown

Standard Bu satilmis dangalak Cumhurbaskani adayi

Persembe günü 2 ABD F-16 ucagi 4 dakika Türkiye sinirlri icerisinde cirit atiyor ve satilmis akp Cumhurbaskani adayi abdus gül, bir baska ismi ile Musanin Gülü (yahudi usagi oldugu icin bir yazar veri bu ismi ona !), söyle bir ciklam yapiyor:

Bunlar rutin işlerdir, Genelkurmay"dan detaylı bilgi gelmedi.

Ulan satilmis dürzü, bunlar rutin islerse ne diye bati sinirda ege`de ikide bir Yunan jetleri veya Türk yetleri düsüyor !?

Bu satilmis dürzü daha dogru dürüst disisleri bakanligini bile yapamiyor, kaldiki Türkiyenin Cumhurbaskanligina layik olsun !
Hatta bu satilmis dürzüyü bizim mallar basbakan bile sectiler, onu bile dogru dürüst yapamadi, tayyip siirtden vekil secilince basbakanligi bile devretmek zorunda kaldi ! :-))

Kimi akp öküzüde bu AYIyi George Clooney`e benzetiyorlar ! :-))
Ne guru ne gurur ! :-))

Ben artik hayvanlar alemini seyir etmiyorum, akp politikacini, bilhaasa tayyip ve abdusun maceralarini seyir ediyorum ! :-))
Yeminle, hayvanlar alemini hic aratmiyor ! :-))

hahahahhahahahahahahahahahahahahahaahaaaa :-))
Alt 28.05.2007, 14:55
Benutzerbild von hacikischkisch
hacikischkisch hacikischkisch ist offline
Neuer Benutzer

Standard zurnanin son deligi

ne bozuk agzin var senin yahu..
yahu atatürkcü gecinen orducu kemalistler kazmalar salak olsalar bile hic olmazsa biraz terbiyeliler ve efendice konusuyorlar..sen de o da yok..nerde büyüdün sen göt oglan? muahahahahahahahaha
Alt 28.05.2007, 22:40
unknown

Standard hahahahahahahahahahahaaaaaaa

Nizim oralarda fahiselere hala orosbu denilir !

Bu durumda sen benden serefsizlere, hainlere, kahpelere, satilmislara, YOBAZLARA,...
nasil saygi iceren bir kelime ile hitab etmemi istersin !? :-))

Bu akp tayfasi ve secmenleri fahiselerden bile onursuz, haysiyetsiz serefsiz bir toplum ! :-))
Alt 29.05.2007, 18:21
unknown

Standard wie meinte fatih akin gestern

wenn wir nicht zusammenhalten, stürzen wir..
Alt 29.05.2007, 18:58
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard AKP tarafindan yapilan sansürler ve

Siyasi seriat sistemini kurmaya yönelik adimlar:

"Özgürlük"e sansür

Milli Eğitim, ünlü ressam Delacroix"nın, Fransız İhtilali"nin simgelerinden biri olan 176 yıllık tablosunu, Vatandaşlık kitabından çıkardı. Tabloda göğsü çıplak kadın figürü de yer alıyor

Bahar Atakan - Ankara

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İlköğretim Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi 7. sınıf ders kitabında göğüs bölgesi çıplak bir kadının bulunduğu dünyaca ünlü resmi sansürledi. Ünlü Fransız ressam Eugene Delacroix"nın, Fransız İhtilali"nin simgelerinden olan 1830 tarihli "Liberty Leading the People" (Halka Yol Gösteren Özgürlük) başlıklı eseri ders kitabından çıkarıldı.

Kitapta 5 yıldır vardı
Resmin, geçen 5 yıl boyunca kitapta bulunmasına karşın bu yıl yer almaması dikkati çekti. Sokak çatışmalarında elbisesinin üst bölümü parçalanmış, bir elinde Fransız bayrağı, diğer elinde tüfek tutan kadının göğüslerinin görünmesi nedeniyle resmin kaldırıldığı iddia edildi.
İnkılap Kitabevi, İlköğretim Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi 7. sınıf ders kitabının 5 yıllık onay süreci bitince, Talim ve Terbiye Kurulu"ndan yeniden onay almak üzere geçen yıl başvuruda bulundu. Oktay Uygun"un hazırladığı kitabın baskıya hazır nüshası kurul tarafından incelendi, ancak inceleme komisyonuna takıldı.

Düzeltti, onayı aldı
Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği kapsamında değerlendirilen kitap, kurul tarafından belirlenen tespitlerin yerine getirilmesi şartıyla kabul edildi. Tespit raporunda "sayfa 65"te bulunan resmin çıkarılması" istendi. Gerekli düzeltmelerin 7 gün içinde yapılarak teslim edilmesi gerektiği iletilince, yayınevi resmi kitaptan çıkardı ve bir kez baskıya hazır nüshayı kurula gönderdi. Kurul, bu kez "bir yıl boyunca ders kitabı olarak okutulması amacıyla" kitaba kabul verdi.
İlköğretim Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi 7. sınıf ders programının yenilendiği ve gelecek öğretim yılında yeni kitaplar hazırlanacağı için, yayınevine bir yıllık onay verildiği kaydedildi.

"Sanata bakış göstergesi"
Eğitim-Sen 2 No"lu Şube Başkanı Özgür Bozdoğan da resmin kitaptan çıkarılmasının "AKP"nin eğitim ve sanata bakış açısının göstergesi" olduğunu belirterek şunları söyledi:
"Yıllarca insan haklarının simgesi olan tablodaki bir kadının göğsünün görünmesi nedeniyle çıkarılması kabul edilebilir değil. AKP, ders kitaplarında ve kaynak kitaplarda kendi dünya görüşüne uygun düzenleme içine girdi."

Skandal örnekleri

# 11. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: "İslam"da ibadetin faydaları" bölümünde "Abdest alırken kullanılan su sayesinde kan dolaşımı hızlanır, alyuvar sayısı çoğalır" denildi. İfadeler tartışma yaratınca MEB, yazının Alman Dr. Albert Schalle"ye ait "Başarılı Tedaviler" kitabından alındığını açıkladı. Milliyet, kitabın orijinalinde bu ifadelerin bulunmadığını belirledi. Kitabı yazan 6 öğretmene "ihtar" verildi.
# 8. Sınıf Fen Bilgisi: 700 akademisyen, geçen yıl kitaptan Evrim Teorisi"nin özünü anlatan bölümün çıkarılmasına tepki gösterdi. Çelik, çıkarılan bölümün 2006"da ekleneceğini açıkladı. Dini temellere dayanan Yaradılış Teorisi"nin karşıtı olan Evrim Teorisi"yle ilgili bölümler bu yılki baskıya giremedi.
# 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Kitabın 2006 baskısında "Cemaatlerin hoşgörüyü desteklemeleri durumunda, ülkenin birlik ve beraberliğine katkıları olur" denildi. Kitabın 2002 baskısındaki "Kuran"ın Türkçe açıklamalarını okumalıyız" satırı çıkarıldı. MEB, gelecek yıl "cemaatler" konusunun kitapta olmayacağını açıkladı.

<a href="redirect.jsp?url=http://www.milliyet.com.tr/2006/10/20/siyaset/asiy.html" target="_blank">http://www.milliyet.com.tr/2006/10/20/siyaset/asiy.html</a>
Alt 29.05.2007, 19:40
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bahsedilen kadın, temsili Jaenne Darc o

ohne Text
Alt 31.05.2007, 21:49
unknown

Standard great:)

hehe.
Alt 06.06.2007, 17:55
Benutzerbild von cimmilein
cimmilein cimmilein ist offline
Neuer Benutzer

Standard wenigstens macht rhizi babe einen konstr

uktiven vorschlag. nicht so wie der rest hier von euch knalltüten... nun mir fällt auch niemand ein. nehmen wir doch irgendeinen fussballtrainer ehhehehehe
Alt 07.06.2007, 08:27
Erfahrener Benutzer

Standard Alle Einschleimversuche bei EU und

Befehlsausführungen (was als Reformen gepriesen werden) der akp-mullahs enpuppen sich als Pups.

Denn Sarkozy gibt bekannt, dass er bald einen Entwurf zum Nicht-Beitritt der Türkei in die EU vorlegen würde, der auch nicht viel Kritik ernten soll.

Das war klar, dass die EU solche Schleimbeutel nur hinhält.
Alt 10.06.2007, 11:54
Erfahrener Benutzer

Standard Senelerin deneyimini tasiyan sahislari

durup dururken görevinden alma ve onun yerine din sömürüsü yapma ve tarikatlari yayma uzmanlarini atamak ancak bu molla akp"ye yakisir görüldügü gibi.

Insallah bunlar TR"yi karanliga sürümeyi ve batirmayi beceremeyecekler.

<a href="redirect.jsp?url=http://www.hurriyet.com.tr/egitim/anasayfa/6682081.asp?gid=180

Abdest" target="_blank">http://www.hurriyet.com.tr/egitim/anasayfa/6682081.asp?gid=180

Abdest</a> suyu kadrolaşması

Saygı Öztürk / sozturk@hurriyet.com.tr
Başkana haber verilmeden Talim ve Terbiye Kurulu"nda önemli değişiklikler yapıldı. "Abdest suyunun" ve "tarikatların faydalarını" ders kitaplarına sokanların etkinliğini artıran atamalar "giderayak daha da kadrolaşma" olarak nitelendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Başkanlığı"nda, "abdest suyunun sağlık için önemi", "tarikat ve cemaatlerin faydaları"nın ders kitaplarına girmesini sağlayan kadroların etkinliğini artırmak için yeni düzenlemeler yapıldı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof.Dr. İrfan Erdoğan"ın, atamalardan önce bilgilendirilmediği, başkanın da yapılanlara tepki gösterip istifasının sağlanmaya çalışıldığı belirtildi.

Başkan Erdoğan"ın danışmanları da, başkandan habersiz olarak görevden alınırken, yapılan son düzenlemeler "laik, demokrat, Atatürkçü öğretmenlere yönelik kıyım" olarak nitelendiren bazı yetkililer, "Branşlarında yetkin, devlet kitaplarının yazımında özveriyle çalışmış, kitaplarda laik değerler ile Atatürkçülükle ilgili konularda oldukça hassas davranan Özel Kesim Kitapları Şubesi Müdürü Dr. Seyfettin Yılmaz, Öğretim Materyallerini Geliştirme- İnceleme Merkezi Müdür Başyardımcısı Selahattin Çamyar, Müdür Yardımcısı Ahmet Çetin ile öğretmenler Güler Kaplan ve Bekir Pınarbaşı görevlerinden alındı" dediler. Ahmet Çetin’in tecrübeli bir idareci oluğu, Seyfettin Yılmaz’ın alanında doktora yaptığı, Selahattin Çamyar, Güler Kaplan ve Bekir Pınarbaşı’nın ise alanlarında yüksek lisans yapmış uzman öğretmenler olduğu, uzun süredir kurumda çalıştıkları için kurum kültürüne sahip, devletin temel değerlerini özümsemiş deneyimli personel oldukları belirtildi.

EKSİKLİKLERİ SAPTADILAR

Bekir Pınarbaşı ve Güler Kaplan’ın, Kurul Başkanı İrfan Erdoğan’a; 2003 yılında değişen programlarda ve buna göre yazılan ders kitaplarında Atatürkçülükle ilgili birçok eksik bulunduğunu tespit ettikleri ve bununla ilgili bir rapor hazırlayarak sundukları öğrenildi. Kurul Başkanı Prof. Dr. İrfan Erdoğan’ın bu rapor doğrultusunda ders programlarında ve ders kitaplarındaki Atatürkçülükle ilgili eksik hususların tespit edilip giderilmesini sağlamak üzere komisyonlar oluşturdu.. Atatürkçülükle ilgili hazırlanan bu raporun ve rapor doğrultusunda Kurul Başkanının başlattığı çalışmaların özellikle dinci cemaatçi kimlikleriyle tanınan kesimlerde rahatsızlık yarattı.

YALNIZLAŞTIRARAK İSTİFA

Başkanın bilgisi dışında atamalar gerçekleştirilirken, asıl hedefin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof.Dr. İrfan Erdoğan"ı yalnızlaştırıp istifaya zorlamak olduğu belirtiliyor. Erdoğan"ın yerine kurul üyesi Abdülvahap Özpolat getirilmek isteniyor. Özpolat"ın, Program dairesi başkanlığı döneminde, değişen programlarda yer alması gereken laiklikle ve Atatürkçülükle ilgili konulara gereken önemi vermediği, bu nedenle programda gerek laiklik gerekse Atatürkçülükle ilgili birçok eksiğini bulunduğu, bu eksikliklerin kendisine bildirilmesine rağmen çalışma başlatmadığı belirtiliyor.

ABDEST SUYU

Talim ve Terbiye Kurulu"nda, cemaatçi kimlikleriyle ön plana çıkan, abdest suyunun faydaları ile tarikat ve cemaatlerin övülmesini kitaplara taşıyanların etkili görevlere getirilmesinin planlandığı belirtiliyor.
Antwort