Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.10.2014, 13:02
Benutzerbild von Kuel_kedisi
Kuel_kedisi Kuel_kedisi ist offline
Benutzer

Standard

Bu yasa hep vardi aslinda, sonradan yürürlüge girmedi.
Sadece yasalari islerine geldigi gibi kullananlar sonradan cikti bu baska.
Alt 08.10.2014, 13:17
Beyazguel60

Daumen runter

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Normal degil. O kisi evli mi degil mi bilmiyorum, basliga gore yorum yaptim. Evli miymis? Ama evli degilse, digerleri gibi burada kendine gore evlilik aramasi bence absurd degil.

@Beyazguel60

Oncelikle 'imam nikahi' diye bir tabir yanlis. Imamla mi evleniyorlar 'dini nikah' daha uygun kelime.

Mesajda 'dini nikahi kiyalim, resmi nikah kiymayalim' diye bir sey yazmiyor. 'sex yapalim' diye bir sey de yazmiyor, ima da yok. 'seni 5. es olarak aliyorum' da dememis. O mesajin iceriginde olmayan seyleri soz konusu yapmayalim, yoksa dini nikahli tek esli olanlari zan altinda birakmis olursun.

Cogu dini nikahi olanlar ayni zamanda resmi nikahli da oluyor. Nasil ki hristiyanlar kilisede tanrilarinin huzurunda evleniyorsa, yahudiler de haham onunde evleniyorsa, muslumanlarin dini nikahi da normaldir.

Not: ingiltere'de hristiyan evliliklerin serbest oldugu gibi, yahudi dini evlilikler ve yahudi dini mahkemeleri de yasaldir. Diger cogu ulkede de bu var.

@Bosphorus

Kuel_kedisi´ne katiliyorum ben, bu kadar, nokta !!!

Konumuz Islam´dir kardesim.

Alt 08.10.2014, 22:23
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Kuel_kedisi Beitrag anzeigen
Dini nikah... Resmi nikahin olmadan yapilamaz!

Yani anlasilsin diye.... normal bir HOCA Resmi nikahi olmayan bir cifte dini nikah kiyamaz... kanunlari, hice sayanlarin haricinde..

Bazi müslüman gecinenler ise dini nikah altinda ZINA'yi mesru kilmak icin, dini nikahi istedikleri kadar yapabilme hakkini kendilerinde görüyorlar.... ilk karisi buna izin verirse yani baska kadinla ZINA yapmasina izin almali adam, o zamanda yapabiliyorlarmis... nasilsa arkasi 3bosol dedikten sonra Günah islememis oluyorlar ya... evlerindede "namuslari" icin yasiyorlar havalarindan vazgecmezler..

Yapilani yadirgamak yerine....Kalkip diger dinlerde su var, bu var deniliyor.. Benim Dinim böylesi asagilik teklifleri kabul ediyormu???? ET-MI-YOR bu kadar........
Kulaktan dogma onyargili seyler bunlar.

Evlilik oncesi birliktelik DE zina icinde. Evlilik oncesi bekarlarin flortleri, birlikte olmalari DA Kuran kesinlikle yasaklaniyor, ama bundan KÝMSE rahatsiz olmuyor? E hani ZINA'ya karsiydik?

Kuran'da dini nikah yoktur diyenlerin kaci Kuran'in dediklerini yapiyor? Gunde 5 vakit namaz kiliyor? Oruc tutuyor? Ama soz nikaha gelince Kuran'a cok sadiklarmis gibi ''Kuran'da bu yok'' derler.

Nisa suresi nikahtan ve onun kosullarindan hem erkekler hem kadinlar icin bahsetmektedir.
Alt 09.10.2014, 02:38
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von dumpi Beitrag anzeigen
Arkadas yaziyi okusaydin görürsün , adam Yazmýþ Evliyim ! Birde yaninda Dini Eþ arýyorum diye ! Sende bu çok normal demiþsin ???
Onu gormemisim prdn.

Adam en azindan durustmus, evli oldugunu soylemis. Evli oldugunu gizleyen bir suru yerli yabanci insan var. Kadinlar da var.

Belki sana, bana, ya da baskasina uymaz boyle seyler ama yine de ben olsam bu kadar tepki gostermezdim.

En azindan cok esli evliliklerde, tum esler birbirini taniyor, gizli sakli yok, resmi olarak kagida dokuluyor. Es olmak istemeyen bunu kabul etmez evlenmez.

Ama cok esli sevgililiklerde, kimse aldatildigini bile bilmiyor, digerinden haberi yok. 1 kisi ayni anda 1'den fazla sevgili idare edebiliyor, bunun almanya'da ve batida ornegi cok.
Alt 09.10.2014, 09:03
Benutzer

Daumen runter Bosphorus

bi sus artik ya, bi sus!!
Bu ne ya herseye MUhalafet olmak icin yarisiyorsun... birkerede beyninde gecenleri yaz... orda burda ne yazilmis demeden!
.... NEYIN NE OLDUGUNU HERKES BILIYOR ZATEN ZINA'ninda... anlamadiysan, benim orda kasttegim, su dini bütün insanlar zinayi mesru nasil yaptiklariydi, birazda anlamaya calis ya, herseyi tek tek 5yasindaki bir cocukmussun gibi kendine anlattirmaktan yorulmadinmi?!... yok kuranda bu yaziyormus... KURANDA ASAGILIK TEKLIFLERLE elalemin kadinlarina yaklasin diyedemi yaziyor!!
ONURUN, GURURUN, NAMUSUN, NAMUSUZLUGUN NE OLDUGUNU BILMEK ICIN BANA KITAP LAZIM DEGIL!!!
BEN O YORUMU SANA DEGIL, BU KONUYA BASLIK OLAN O EVLIYKEN DINI NIKAHLI ES ARAYAN DÜRÜST BULDUGUN ARKADASINA YAZDIM.

Kulaktan dolma laflarmis.. isinize gelmeyince öyle olur zaten!!!!
Ben NORMAL'inde nasil oldugunu, nasil olmasi gerektigini yazdim kapisch?!
Yoksa YOZ KAFALARIN, bunlari NASIL UYGULADIKLARINI HERKES BILIYOR.

Ve sen en iyisimi benim yorumlarima yorum yazma....

Zitat:
Kulaktan dogma onyargili seyler bunlar.

Evlilik oncesi birliktelik DE zina icinde. Evlilik oncesi bekarlarin flortleri, birlikte olmalari DA Kuran kesinlikle yasaklaniyor, ama bundan KÝMSE rahatsiz olmuyor? E hani ZINA'ya karsiydik?

Kuran'da dini nikah yoktur diyenlerin kaci Kuran'in dediklerini yapiyor? Gunde 5 vakit namaz kiliyor? Oruc tutuyor? Ama soz nikaha gelince Kuran'a cok sadiklarmis gibi ''Kuran'da bu yok'' derler.

Nisa suresi nikahtan ve onun kosullarindan hem erkekler hem kadinlar icin bahsetmektedir.
Alt 09.10.2014, 10:30
Erfahrener Benutzer

Standard

Evlilik oncesi flortlerin ve iliskilerin de zina sayildigini soyleyince hayirdir neden birden hiddetlendin? Buna cok kizmis gozukuyorsun. Sasirtici.

Zannedersem yasadigin cevrede seni hep boyle susturmuslar farkli bir sey dediginde, kultur haline gelmis. Onca senedir almanya'da yasiyor olmana ragmen fikir ozgurlugu nedir ogrenememissin. Eger bir yorumuna yorum gelmesini istemiyorsan ya gercekleri carpitmayacaksin ya da gercekler soylenilince cocuk gibi sizlanmayacaksin. Bu hayatin kurali. Bak ben hic seninle ayni fikirde olmadigim yorumuna sizlaniyor muyum. Ayrica COK ikiyuzlu bir yaklasim sergiliyorsun, bir onceki mesajinda hem yorumuma yorum yapiyorsun hem yorumuma yorum yapmana yorum yapilinca sizlaniyorsun. Burada diger dinlerin dini nikahlarindan ornek vermeme laf eden sendin. Yani benim yorumuma SEN atladin, hatirlatayim: '' Yapilani yadirgamak yerine....Kalkip diger dinlerde su var, bu var deniliyor..''Demistin., benim yorumuma ithafen. NEDEN yorumuma yorum yapiyorsun?

Yetersiz ve kulaktan dogma bilgileri Kuran'i referans gostererek duzeltiyorum, Nisa Suresi. Okumadin, bilmiyorsun buyuk ihtimalle. Bunu ifade ederken klasik ateist zihniyeti 'Kuran'a ihtiyac yoktur', oyleyse ne diye Islam'dan bahsediyorsun? Buna da hastayim ben, Islam konusunda ahlak konusunda ders vermeye kalkisip muslumanlarin en kucuk hatasinda 'muslumanlar boyle iste' 'muslumanlar dini kullaniyor' diyenlerin cogu Kuran'a Islam'a ihtiyaci olmadigini soyleyenlerden cikiyor.

Zitat:
bi sus artik ya, bi sus!!
Bu ne ya herseye MUhalafet olmak icin yarisiyorsun... birkerede beyninde gecenleri yaz... orda burda ne yazilmis demeden!
.... NEYIN NE OLDUGUNU HERKES BILIYOR ZATEN ZINA'ninda... anlamadiysan, benim orda kasttegim, su dini bütün insanlar zinayi mesru nasil yaptiklariydi, birazda anlamaya calis ya, herseyi tek tek 5yasindaki bir cocukmussun gibi kendine anlattirmaktan yorulmadinmi?!... yok kuranda bu yaziyormus... KURANDA ASAGILIK TEKLIFLERLE elalemin kadinlarina yaklasin diyedemi yaziyor!!
ONURUN, GURURUN, NAMUSUN, NAMUSUZLUGUN NE OLDUGUNU BILMEK ICIN BANA KITAP LAZIM DEGIL!!!
BEN O YORUMU SANA DEGIL, BU KONUYA BASLIK OLAN O EVLIYKEN DINI NIKAHLI ES ARAYAN DÜRÜST BULDUGUN ARKADASINA YAZDIM.

Kulaktan dolma laflarmis.. isinize gelmeyince öyle olur zaten!!!!
Ben NORMAL'inde nasil oldugunu, nasil olmasi gerektigini yazdim kapisch?!
Yoksa YOZ KAFALARIN, bunlari NASIL UYGULADIKLARINI HERKES BILIYOR.

Ve sen en iyisimi benim yorumlarima yorum yazma....
Alt 09.10.2014, 10:39
Benutzer

Standard

senin gibi akilli takinan cahillerden GINA geldi... neden hiddetleniyorsun kelimendeki IRONIE'yi aynen sana iade ediyorum, terbiyeni takin, karsinda hic tanimadigin ve nasil yasadigini bilmedigin bir insan var... Terbiye SINIRLARINI GECME ISTERSEN... benim orda hiddetlendigim tek sey senin herseye MUHALAFET olman.

Su ilk cümlenden ötesinden mantikli birsey cikmayacagini düsündügüm icin okumuyorum bile.
GÜLE GÜLE

Zitat:
Evlilik oncesi flortlerin ve iliskilerin de zina sayildigini soyleyince hayirdir neden birden hiddetlendin? Buna cok kizmis gozukuyorsun. Sasirtici.

Zannedersem yasadigin cevrede seni hep boyle susturmuslar farkli bir sey dediginde, kultur haline gelmis. Onca senedir almanya'da yasiyor olmana ragmen fikir ozgurlugu nedir ogrenememissin. Eger bir yorumuna yorum gelmesini istemiyorsan ya gercekleri carpitmayacaksin ya da gercekler soylenilince cocuk gibi sizlanmayacaksin. Bu hayatin kurali. Bak ben hic seninle ayni fikirde olmadigim yorumuna sizlaniyor muyum. Ayrica COK ikiyuzlu bir yaklasim sergiliyorsun, bir onceki mesajinda hem yorumuma yorum yapiyorsun hem yorumuma yorum yapmana yorum yapilinca sizlaniyorsun. Burada diger dinlerin dini nikahlarindan ornek vermeme laf eden sendin. Yani benim yorumuma SEN atladin, hatirlatayim: '' Yapilani yadirgamak yerine....Kalkip diger dinlerde su var, bu var deniliyor..''Demistin., benim yorumuma ithafen. NEDEN yorumuma yorum yapiyorsun?

Yetersiz ve kulaktan dogma bilgileri Kuran'i referans gostererek duzeltiyorum, Nisa Suresi. Okumadin, bilmiyorsun buyuk ihtimalle. Bunu ifade ederken klasik ateist zihniyeti 'Kuran'a ihtiyac yoktur', oyleyse ne diye Islam'dan bahsediyorsun? Buna da hastayim ben, Islam konusunda ahlak konusunda ders vermeye kalkisip muslumanlarin en kucuk hatasinda 'muslumanlar boyle iste' 'muslumanlar dini kullaniyor' diyenlerin cogu Kuran'a Islam'a ihtiyaci olmadigini soyleyenlerden cikiyor.
Alt 09.10.2014, 10:47
Erfahrener Benutzer

Standard Enteresant...

Zitat:
senin gibi akilli takinan cahillerden GINA geldi... neden hiddetleniyorsun kelimendeki IRONIE'yi aynen sana iade ediyorum, terbiyeni takin, karsinda hic tanimadigin ve nasil yasadigini bilmedigin bir insan var... Terbiye SINIRLARINI GECME ISTERSEN... benim orda hiddetlendigim tek sey senin herseye MUHALAFET olman.

Su ilk cümlenden ötesinden mantikli birsey cikmayacagini düsündügüm icin okumuyorum bile.
GÜLE GÜLE
Yanlis iddia edilen seylere muhalefet etmek dogal, ama sen cevrende tek tip dusunce icinde yetistirilmissin galiba, uzulme bu cok yaygin. Benim yetistigim ortamda herkes kendi fikrini soyleme hakkina sahipti, ne kadar farkli dusunceler olsa da. Ayni fikirde olmak zorunda miyiz yahu. O kadar cok ayni fikirde olmamizi istiyorsan dogru duzgun bir yorum yapsaydin.

Cehaletim oldugunu iddia edip onu gosteremeyen cahillerin cehaletlerini gostermekten gina gelmedi bana. En komigi de hem KENDIN benim yorumuma atlamistin, hem de sonrasinda yorumuna cevap yazdigimda 'benim yorumuma yorum yazma' demendi) akil tutulmasi diye buna diyorlar galiba. Gule gule.
Alt 09.10.2014, 10:56
Benutzer

Standard

Senin sacmaliklarini gercekten okumuyorum.
Bana yorum yazma.
"NOKTA"

Zitat:
Yanlis iddia edilen seylere muhalefet etmek dogal, ama sen cevrende tek tip dusunce icinde yetistirilmissin galiba, uzulme bu cok yaygin. Benim yetistigim ortamda herkes kendi fikrini soyleme hakkina sahipti, ne kadar farkli dusunceler olsa da. Ayni fikirde olmak zorunda miyiz yahu. O kadar cok ayni fikirde olmamizi istiyorsan dogru duzgun bir yorum yapsaydin.

Cehaletim oldugunu iddia edip onu gosteremeyen cahillerin cehaletlerini gostermekten gina gelmedi bana. En komigi de hem KENDIN benim yorumuma atlamistin, hem de sonrasinda yorumuna cevap yazdigimda 'benim yorumuma yorum yazma' demendi) akil tutulmasi diye buna diyorlar galiba. Gule gule.
Alt 09.10.2014, 11:02
Erfahrener Benutzer

Standard Okuyup da okumamis numarasi yapmak

Zitat:
Senin sacmaliklarini gercekten okumuyorum.
Bana yorum yazma.
"NOKTA"
Yorumlarima halen yorum yaziyorsun )))))))) en basindan beri. Yorumlarima yorum yazmayi keser misin artik? Senin yuzunden konudan ciktik.
Antwort