Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 07.10.2014, 20:58
Beyazguel60

Cool

Zitat:
Zitat von itirafimdir Beitrag anzeigen
gözlük yakismis kardes..

ah tsk ederim, dimi ama

Alt 07.10.2014, 21:13
itirafimdir

Lächeln

Zitat:
Zitat von Beyazguel60 Beitrag anzeigen

ah tsk ederim, dimi ama

Rica ederim, evet Beyazguel60 abla..
Alt 07.10.2014, 21:22
Beyazguel60

Blinzeln

Zitat:
Zitat von itirafimdir Beitrag anzeigen
Rica ederim, evet Beyazguel60 abla..

ohhhh tsk itirafimdir kardes

Geändert von Beyazguel60 (07.10.2014 um 21:42 Uhr).
Alt 07.10.2014, 21:30
Benutzerbild von azitizia79w
azitizia79w azitizia79w ist offline
Neuer Benutzer

Böse !!!

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Eger mesaji sadece bu ise: Salam , Ich heiße Bahri aus Berlin und bin türke und verheiratet , ich möchte dich kennenlernen und Islamisch heiraten.

Mesajdan anladigim kadariyla, metres dememis, ya da 'takilalim' ya da 'hadi sex yapalim' dememis en azindan.

Karsi ciktiginiz sey, bu sitede evlilik aramasi mi? Yoksa Islami evlilik aramasi mi?

Ilki burada cok yaygin, burasi evlilik sitesi olmamasina ragmen.

Ikincisi anormal degil. Islami usullerde ya da dini butun es arayan kisiler de var. Herkes kendine gore es ariyor orada burada.

Bu mesaj rahatsizlik veriyorsa kisi engellenebilir, ya da rapor edilebilir. Ama o mesajda dini nasil istismar etmis onu anlamadim.

Dini bütün insanlarin evli iken dini es aramasi cokmu normal mis?????????? ???????????????? tam anlayamadim????
Alt 07.10.2014, 21:51
Beyazguel60

Daumen runter

Zitat:
Zitat von azitizia79w Beitrag anzeigen
Dini bütün insanlarin evli iken dini es aramasi cokmu normal mis?????????? ???????????????? tam anlayamadim????

@ Bosphorus

aynen onu bende anlamadim, dört kadin hakkim diye normal mi bu simdi ???

öyle yada bölye hic düsünmüyorum bunun dogru oldugunu.

Erkeklerin isine geliyor tabki ki o baska..........
Alt 08.10.2014, 00:35
Benutzerbild von kizkarsli
kizkarsli kizkarsli ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Reliogion

Okay hier meinte jemand wer den Islam kennt weiss das es nicht anormal ist.
Meine frage , wann genau darf man(n) polygamie ausleben?
Welche voraufsetzungen muss man erfüllen?
Alt 08.10.2014, 03:10
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von azitizia79w Beitrag anzeigen
Normal degil. O kisi evli mi degil mi bilmiyorum, basliga gore yorum yaptim. Evli miymis? Ama evli degilse, digerleri gibi burada kendine gore evlilik aramasi bence absurd degil.

@Beyazguel60

Oncelikle 'imam nikahi' diye bir tabir yanlis. Imamla mi evleniyorlar 'dini nikah' daha uygun kelime.

Mesajda 'dini nikahi kiyalim, resmi nikah kiymayalim' diye bir sey yazmiyor. 'sex yapalim' diye bir sey de yazmiyor, ima da yok. 'seni 5. es olarak aliyorum' da dememis. O mesajin iceriginde olmayan seyleri soz konusu yapmayalim, yoksa dini nikahli tek esli olanlari zan altinda birakmis olursun.

Cogu dini nikahi olanlar ayni zamanda resmi nikahli da oluyor. Nasil ki hristiyanlar kilisede tanrilarinin huzurunda evleniyorsa, yahudiler de haham onunde evleniyorsa, muslumanlarin dini nikahi da normaldir.

Not: ingiltere'de hristiyan evliliklerin serbest oldugu gibi, yahudi dini evlilikler ve yahudi dini mahkemeleri de yasaldir. Diger cogu ulkede de bu var.
Alt 08.10.2014, 11:11
dumpi

Standard

Arkadas yaziyi okusaydin görürsün , adam Yazmýþ Evliyim ! Birde yaninda Dini Eþ arýyorum diye ! Sende bu çok normal demiþsin ???
Alt 08.10.2014, 11:42
Benutzerbild von Kuel_kedisi
Kuel_kedisi Kuel_kedisi ist offline
Benutzer

Standard ASAGILIK bir teklif!

Dini nikah... Resmi nikahin olmadan yapilamaz!

Yani anlasilsin diye.... normal bir HOCA Resmi nikahi olmayan bir cifte dini nikah kiyamaz... kanunlari, hice sayanlarin haricinde..

Bazi müslüman gecinenler ise dini nikah altinda ZINA'yi mesru kilmak icin, dini nikahi istedikleri kadar yapabilme hakkini kendilerinde görüyorlar.... ilk karisi buna izin verirse yani baska kadinla ZINA yapmasina izin almali adam, o zamanda yapabiliyorlarmis... nasilsa arkasi 3bosol dedikten sonra Günah islememis oluyorlar ya... evlerindede "namuslari" icin yasiyorlar havalarindan vazgecmezler..

Yapilani yadirgamak yerine....Kalkip diger dinlerde su var, bu var deniliyor.. Benim Dinim böylesi asagilik teklifleri kabul ediyormu???? ET-MI-YOR bu kadar........
Alt 08.10.2014, 12:16
dumpi

Standard

Evet bu yasa sonra yürüþüðe sokuldu , kim kiminle gizli Saklý birlikte çocuklarý var belli deðildi !
Antwort