Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 16.06.2004, 17:27
Benutzerbild von fujitsu
fujitsu fujitsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bu Testi Babana Önce Yap.... hehe

Cünkü baban da Sünni sana verecegi cevab acik ve net olur....

Bubaa dersin sen kafirmissin beee hehehehee

Sonra mama na dogru dön onada bu testleri yaptir....

Sinifi gecerlerse su putperest inancindan bir dibloma ver onlara...
Alt 16.06.2004, 17:33
Benutzerbild von fujitsu
Neuer Benutzer

Standard su sapiklan iyi eyleniyorsun :=))

adam domuzun cükü bile yenir diyor :=)))))))))))

yagi nerde kaldiki hehehehhe
Alt 16.06.2004, 17:59
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yazınla şaşırttın beni

Senden alışık olmadığım uslüpla yazdın. Eleştirdin, ama dozunda. Ağır hitamlarda veya bütünüyle alakasız varsayımlarda da bulunmadın...

Hakkımdaki düşüncelerinde serbestsin elbette, ben de üstüme almak veya almamak konusunda serbestim. Evet ukalayım, buraya da yansıtmış olabilirim bunu, ama saygısız değilim. Buradaki çoğu kullanıcının aksine, sınırın nerede (görgü ve terbiye meselesi) olduğunu gayet iyi biliyorum.

Bir de genel bir şey, yazımın son cümlesini hiçkimsenin anlamamış olmasına şasırdım. Liste"de nickim hálá yer alsa da, buranın moderatörü değilim artık. Yazımı herhangi bir kullanıcı olarak bıraktım, moderatörü olarak değil. Gerekli miydi? Değildi, ama yazmak istedim. Ve bunu yaparken ölçüyü kaçirdiğimi da düşünmüyorum. Moderatör olarak -buradaki çoğu kişinin aksine, benliğimi "net benlik" ve "real benlik" olarak ayırmıyorum ve buna rağmen- en ağır küfürlere ve iftiralara bile tepki vermedim. Yukarıdaki yazı ise iki yılın ardındaki izlenimlerimi içermekte.

Ah, unutmadan: Buna kendini sebep göstermeye çalışanlar olacak şimdi yine (bazıları bir türlü akıllanmıyor işte), ama tıpkı geçen sene bırakmaya niyetlendiğimde gibi, neden V! ile ilgili. Çoğunuzun unuttuğu bir nokta var, moderatörün tek basına elleri kolları bağlı, V! ile ortak çalışmalı. Moderatörlükten bıkma nedenim de işte bu, ortak çalışmadan memnun değilim. Gerisinı/ayrıntıları da buraya aktarmaya gerek yok.
Alt 16.06.2004, 18:01
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tabii

Anlamaman da gayet normal zaten, cümle benden olmasıydı, ben de anlamazdım. Sanırım o kısımdan itibaren yavaş yavaş uykum gelmeye başlamıştı :-)

Senin de, kişiler hakkında fikir yürütmek konusunda tezcanli davrandigin zamanlar olmustu. "Önyargılı olduğun zamanlar" oldu ile, bunu kastettim yani. Örnek de istersin sen şimdi, ama onu buradan vermek istemiyorum :-)
Görüşlerinle veya fikirlerinle ilgili bir eleştiri değildi anlayacağın. Zaten yazımda hiç kimsenin dini veya ideolojik görüşünü eleştirmedim, o beni ilgilendirmez. Yazım buradakilerin davranma biçimlerini (benim burada gördüklerimi, yaşadıklarımı) anlattı yalnızca.
Alt 16.06.2004, 18:01
Benutzerbild von fujitsu
Neuer Benutzer

Standard Evet Sibel Ablanizdan?

Daha cok sey ögreneceksiniz hocaniz birde sporu size tam olarak ögrettimi modern kültürlü birer buzdolabi haline geleceksiniz....
Alt 16.06.2004, 18:03
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Offff

1. O yazıyı moderatör olarak değil, herhangi bir kullanıcı olarak yazdım.
2. Hakkında yazdıklarım, yorumdan ziyade, tespitti. Bundan önceki yazılarıma verdiğin cevapları tekrar oku - ve tabii benim yazdıklarımı. Bir de, sadece nicklerin ilk iki harfine değil, tüm harflere dikkat edersen iyi olacak.

Şimdi de bye bye
Alt 16.06.2004, 18:05
Benutzerbild von fujitsu
Neuer Benutzer

Standard Ek Olarak....

Evet baya modernlesmissiniz sayin modern kadinlarimiz yakinda bizlerde Tailant tan kadin almaya gidersek sakin kizmayin......

Medeniyetin bulusunda gelismesinde orasi burasi acik secik olan tussilerin ne gibi rölü olmustur.

Das Klischee von den jungen türkischen Frauen, die unter der Aufsicht der Familie zu Hause sitzen, ist zu weiten Teilen überholt: Junge Türken in Deutschland haben sich inzwischen eine eigene Kultur und Infrastruktur aufgebaut, zu der Diskos und Popidole genauso gehören, wie eigene Magazine und Caf?s. Foto: dpa

In dem kleinen Caf? an der Oranienstraße in Berlin-Kreuzberg ist alles so wie vor 30 Jahren. Junge und alte Männer mit Schnurrbärten trinken Tee an Plastiktischen. Sie rauchen und spielen Karten. Der grell beleuchtete Raum ist einfach eingerichtet. Die Wände sind kahl. Alle sprechen Türkisch. Frauen werden hier nicht gern gesehen. Die Straße trennt Welten voneinander.

Schräg gegenüber sitzen in der orangegestrichenen "Makabar" junge Türkinnen im schicken Hosenanzug und trinken Cocktails. Sie flirten mit glattrasierten Jungs in Boss-Hemden. Die Szene im "Makabar" hört Musik aus den 30er-Jahren. Gastarbeiterkinder, die in Deutschland angekommen sind selbstbewusst, zielstrebig und aufstiegsorientiert. Hakan Soylu und Faruk Önal sind in Kreuzberg aufgewachsen, haben deutsche und türkische Freunde und versuchen, sich aus beiden Kulturen das Beste herauszupicken.

"Deutsch sein verbinde ich mit Sicherheit, Organisation, guter Ausbildung", sagt der 25-jährige Soylu, der Wirtschaftsingenieurwesen studiert. Aber auch mit penibler Knickrigkeit: "Unglaublich, deutsche Studenten bieten einem Geld an, wenn sie nichts auf die Fete mitgebracht haben!" Mit den jungen Arbeitslosen vom Caf? gegenüber hat Soylu nichts zu tun: "Das sind doch Kanaken!" Alle am Tisch lachen und überspielen damit den Ernst des Themas. Önal betont: "Ich kenne ein paar von denen. Das sind sehr starke Charaktere, aber sie hatten einfach keine Chance."

Diejenigen, die Chancen haben und sie auch nutzen, sind nach wie vor in der Minderheit. Aber immer mehr Deutschtürken schaffen den Aufstieg in die Mittelschicht. Über 30 Prozent haben inzwischen Realschulabschluss, fast jeder Zehnte Abitur. Mehr als 23 000 türkische Studenten sind an deutschen Hochschulen eingeschrieben, der Frauenanteil liegt bei 36 Prozent. Die Zahl der türkischstämmigen Ärzte, Juristen und Lehrer wächst ebenso wie die der mittleren Angestellten und selbständigen Handwerker
Alt 16.06.2004, 18:11
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard İlk başlarda...

... senin bu tuhaf hallerinin nedeni toyluğun ve "büyümemiş" olman sanmıştım. Ama yanılmışım, senin durumun çok daha vahim. Seninkisi ne yaşla, ne de olgun(suz)lukla açıklanabilir kişilik bozukluğu.

Yahu, sen bana yönelik 500 "yazı" yazdıysan, ben ancak 1 tanesine cevap vermişimdir. Sen şimdi gerçekten yazına cevap vermeye gerek duymadığıma şaşırdım mı yani? Ah ah, koyun kaval dinler gibi okuyanlar yok mu, ne yapsan nafile... Bu arada ben de yavaş yavaş şüphelenmeye başladım: Berfo"yla bir akrabalığın olmazsın senin?

Seni de -nafile olsa da- gerçeklerle yüzleştireyim bari. Yazına cevap vermemiş olmam, yukarıda yazdıklarımla ilgili olmasın sakın? Senin "versiyonundan" sonra çelişkiye veya "böyle olmalı" diyenler varsa, araştırsınlar, bana ne bundan.

Eski alışkanlıklarından da hálá vazgeçmemişsin bakıyorum. Yine kendi yaptıklarını başkalarına projekte ediyorsun. Zaten gelişimini tamamlamış "birinden" başka ne beklenir ki?
Sen karekter(sizliğ)ini nette doya doya yaşamaya devam et. Senin aksine, ben kendimi burada ıspatlama gereği hiç duymadım. Cinsellikle ilgili saplantına, her içeriğin
sende cinselliği çağrıştırmasına gelince, o mevzuda berfo ve zaza ile iş biriliği yapmanı öneririm. Acı paylaşılınca azalırmış, derler...

Bir de şu anki prensinden bir ricam var, tahammül edebildiği kadar, boş bırakmazsın seni. Tamam, chatte de forumlarda yazan bayanları kötülemeyi, sorunlarını sergilemeyi sürdürüyormuşsun, ama en azından forumda "eserlerinden" karşılaşmaktan kurtulmuş oluyoruz böylece.

Şimdi de lütfen, sana yine cevap vermemeye devam ettiğimde, kendi kendine "gerekçeler" üretme. Bak, sana "uzunca" bir armağan bıraktım, onunla yetinmeyi dene.

Hadi sana da bye bye
Alt 16.06.2004, 18:18
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen var ya :-)

... tam bir koyundede örneğisin. Bilhassa şu ağlama ve zırvalama huyun yok mu, "demek bu kadar da olabiliyor" dedirtiyor her defasında bana :-)

Bu arada cahil olduğunu hç demedim, haysiyetsiz ve ahlaksız olduğunu dedim hep, bu lafımın da hep arkasındaydım. Midem sizinkilerinki kadar geniş değil - Tanrı"ya şükür :-)

Bir de ikiyüzlü filan da değilim. Böyle dediğinde alınıyorum gerçekten, hepiniz "ama ona bir şey demiyorsun/ona kıyak çekiyorsun" diye ağlamış olduğunuza göre, en az altı- yediyüzlü olmalıy(d)ım. Lütfen bundan sonra benden ikiyüzlü diye bahsetme, altiyüzlü filan de bari :-)

İkinci yazınla yine çok güldürdün beni :-)
&gt o sahisa demedinki ben cidam deyilim....

Al işte, bir koyundede özelliği daha :-) En azından şu Güler saçmalığının "nedenini" öğrenmiş oldum. Yahu, bula bula originalgueler"i mi buldun ben sanacak. Yine seni üzmek zorundayım, onunla herhangi bir işim yok. Ama sen beni yine o zannet, saplantısız yapamıyorsun anlaşılan :-)

Sana yazacaklarım bunlardan ibaret. Kendimi tekrarlamayı sevmem :-)
Alt 16.06.2004, 18:20
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben de bilmiyorum ki :-)

Birçok konuda ayrı görüşe sahip olsam da onunla, yine de -her nedense- ona karşı sempati duyuyor(d)um...
Ah dur, nedenini buldum galiba :-) Ama buraya yazamam, senaryist arkadaşlarımızin üretecekleri "geliştirimleri" kısıtlamayım şimdi :-)
Ama psst, diğerleri duymadan, sana bir ipucu vereyim: Lokpa :-)
Antwort