Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.08.2007, 02:15
Benutzerbild von rebellerisch20
rebellerisch20 rebellerisch20 ist offline
Neuer Benutzer

Standard BASLATMA OGLUNA GIT ANANIDA AL: ARTIST

kocum sendeki bu tartisma Kültürü adami fitik eder ama bizde terbiye var s. sana karsi bir anlam ifade etmese biz buyuz kendimizden ödün vermeyiz. agzimi acayip bozmasinida iyi bilirim :kimLE senin gibi bir sifatsizlami ugrasacam .kürdan olsan disimi bile ovusturmam .yorumlarimi veya alintilarimi oku ne yaparsan yap ama ben senin icin yazmiyorum buralara. sinek boku gibi konma üzerime :BEN DEN uzak ol allaha yakin ol .akilli ol
Alt 04.08.2007, 02:25
Benutzerbild von rebellerisch20
rebellerisch20 rebellerisch20 ist offline
Neuer Benutzer

Standard BAK SEN BANA KUFÜR ETTIRECEN

adam akilli yaz insnlarla .dagdan inen bir insanin bile bir tartisma kültürü var.bir öküzden farkin oldugunu göster. önüne odun koyuyorlar sen hala sap diyon .kardesim biz burda sabir tasi degiliniz. sinir bozmaya basladin . karsindaki insanla ya saygi göster tartisirken fikirlerin ap ayri olsun bu önemli degil ama saygi göster ya da ... artik tutuyom kendimi .öbür insanlara mahcup oluyorum . arkadaslar kusuruma bakmayin hepinizden öfkemden dolayi özür diliyorum
Alt 04.08.2007, 19:23
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard GÜL CUMHURBASKANI OLACAK !!!

Siyasette Çankaya üzerine fal açanlar çoğalıyor. Ancak lafı uzatmadan söylemek gerekirse, bugün gelinen noktada adaylık konusundaki tavır Abdullah Gül"den yana.
Eğer Gül adaylıktan çekilmezse AK Parti başka bir aday çıkarmaz.
Ankara kulislerinde yaptığım nabız yoklaması da bugün itibariyle Gül"ün adaylığı konusunda herhangi bir sorun olmadığı yolunda.
Yani Meclis toplanıp Başkanlık Divanı oluştuktan sonra cumhurbaşkanlığı seçimine gidilecek ve Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı olacak.
Yine bugün ortadaki gerçeğe göre de en geç üçüncü turda cumhurbaşkanı seçilecek.
Farklı bir beklenti içinde olanlar partiyi ve bu partinin lider kadrosu arasındaki ilişkileri iyi bilmiyor.
27 Nisan sürecinde aday olan ve her türlü eleştiriyi göğüsleyen Gül, meydanlarda da büyük teveccüh gördü.
Seçim bir bakıma cumhurbaşkanlığı seçimi üzerine yapıldı.
Evet, Başbakan Erdoğan seçim öncesi ve seçim gecesi yaptığı konuşmalarda "Uzlaşma" dedi.
Ancak uzlaşmanın tarzı ve niteliği de önemli.
Halkın yüzde 47 oyunu almış bir partinin aday belirleme kabiliyetinden vazgeçmesi uzlaşma değil, teslimiyet olur.
Önemli olan Çankaya"da Türkiye"yi temsil edecek, devletin organlarının uyumunu sağlayacak, Köşk"e kapanmadan dışarıyla teması sağlayacak bir isim bulmak.
Burada Meclis"teki sandalye sayısı 99"a düşmüş bir partinin dediğini yapma ön şartı olursa, 22 Temmuz seçimlerinin bir anlamı kalmaz demektir.
Demokrasi uzlaşma demektir ama uzlaşma talep edenlerin de toplumsal gerçeği, seçim sonuçlarını doğru okumaları gerekir.
Hem sandıkta ağır bir yenilgi alıp hem de "Benim dediğim olmazsa kaos olur" demek gerçekçi ve etik değildir.

İlhan Selçuk bile umudu kesti
Seçim öncesi CHP-MHP koalisyonu için elinden geleni yapan, aylar öncesinden cumhurbaşkanlığı kulisine dalan İlhan Selçuk"un dünkü yazısı CHP"ye ilişkin bir umudunun kalmadığının açık göstergesiydi.
"CHP"nin kapıları kapalı.
Açın şu kapıları...
Önce yüreğinizi dünyaya açın...
Sonra kapıları...
Fildişi kule masalarından bu yana kapalı kuleler kimseye bereket getirmedi...
CHP"nin seçim mitingleri, Cumhuriyet mitingleri kadar bile olamadı..."
Bu satırlar Sayın Selçuk"a ait.
Oysa seçim öncesi bu gerçekleri söyleyenleri "iktidar yalakalığıyla" suçluyordu.
Demokrasinin güzel yanı da bu. Herkese gerçeği gösterebiliyor.

ERGUN BABAHAN (SABAH)
Alt 04.08.2007, 19:47
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard ERDOGAN, GÜL`ÜN ARKASINDAMI ?

Erdoğan, Gül’ün arkasında mı?

Bu sualin cevabı için Erdoğan"ı tanımak, karakterini, hayata ve dostluklara bakışını iyice kavramak gerekir.

Tayyip Erdoğan"ı "adam gibi adam" yapan onun dünyevi işlere bakışıdır. Dik duruşu, mevkii gözetmeksizin insanlarla kurduğu iletişim, duygusallığı, gözlerindeki samimiyet Yaradan"a duyduğu aşk sayesindedir. Erdoğan, "dünya hayatının gelip geçici bir oyun ve eğlenceden ibaret olduğunu" bilir.

Tanıdığım Erdoğan, kul hakkının vebalini taşımak istemez. Eğer; Abdullah Gül cumhurbaşkanı olmak istiyorsa sonuna kadar aslanlar gibi arkasında durur.

Geçen gün Zeki Sezer"e sordular: "Eşi türbanlı bir cumhurbaşkanına itirazınız var mı?" diye.

Cevabı: "Bu dönem için cumhurbaşkanının eşinin türbanlı olmamasını tercih ederiz" oldu.

Esasen tek gerekçe "başörtülü eş" iken muhalifler hep kıvırdı, bahaneler uydurdu. Hedef saptırmaya kalktı. Kimse yemedi ama olsun, kafalar karıştı.

Neyse ki Zeki Sezer niyeti açıkça ortaya koydu.

Başörtülü bir hanım first lady olmamalı! Başörtüsü niye bazılarını bu kadar geriyor? Ne alıp veremedikleri var!

Başını örten hanımlar İslam dininin bir şartını yerine getiriyor. Ne var bunda! Kimse başı açık gezene bir şey diyor mu? Bakınız televizyonların magazin programlarına, gazetelerin eklerine, açık-saçık görüntülerden geçilmiyor. Erkeklerin gözü, gönlü açılıyor vesselam! İtirazımız yok.

Ancak, dinimizin vecibelerini tatbik etmek isteyenler bırakın da diledikleri gibi giyinsinler. Konumuz başörtüsü değildi ama Zeki Sezer buraya getirdi.

Abdullah Gül"ün cumhurbaşkanı olmasının önündeki tek engel eşi hanımefendinin başının örtüsü! Yoksa kimse müktesebatını tartışmıyor. Tartışamaz da!

Peki Abdullah Gül ne yapmalı!

a)Boşanmalı.
b)Hayrünnisa Gül başını açmalı.
c)Aslanlar gibi cumhurbaşkanı olmalı. Gönlümün nerede olduğu malum: "C" şıkkı. "Aman Abdullah Gül cumhurbaşkanı olursa gerginlik çıkar" diyenlere bir maruzatım olacak.

Gül cumhurbaşkanı olmazsa bu sefer ben ve benim gibi düşünenler gerilecek. Bu gerginlik öyle hayra alamet olmaz. Bayraklar elde, şehirden şehire, şarkılı türkülü mitinglere benzemez. Çünkü burada onuru ile oynanan milyonlar var. Ezilmiş, itilmiş, kakılmış, başörtülü hanımlar var. Bazılarımızın medet umduğu kuvvetlerin anaları, bacıları, eşleri var.

Hele bir durun artık, gerilmeyin!

Bırakın hayali korkularınızı, bırakın da demokrasi işlesin.

Bırakın da Abdullah Gül hakkıyla cumhurbaşkanı olsun.

Türkiye ilerlesin, Türkiye coşsun!

MEHMET ALI ILICAK (BUGÜN)
Alt 05.08.2007, 00:58
unknown

Standard Sakin ol...

Onun gibi cakallar onu büyütenlerin kurbani olmusdur, anlayisla karsilacaksin !

Anasi babasi medeni olsaydi onuda medeni sekilde getistirilerdi !
Ama anasi babasi medeniyetden yoksun ilkel yaratiklar olduklari icin, elbetde kendileri gibi ilkel bir yaratik sicmislar ortaya.

Bu ilkel yaratiklar küfürsüz iki cümle kuramazlar !

anasindan babasindan ne duydularsa toplumdada öyle konusulur sanirlar !

Bosver, hic muatab alma !

Merke: DOMUZLAR CAMURDA DÖGÜSMEYI SEVER ! ;-)
Alt 11.08.2007, 11:27
unknown

Standard YAWSAKLAR !

Iki YAWSAKDA cikip adam gibi kimin aday oldugunu aciklayamiyor !

Erkek adam adaysa adayligini aciklar !
Ama badus gül YAWSAKLIGI tercih ediyor !
Hainligine, serefsizligine, sahtekarligina bircok kez sahit olduk ama YAWSAKLIGINA önceki gibi yine sahit oluyoruz !

Basbakanim diye gecinen öbür SEREFSIZ, HAIN, KAHPE, DINCI SAHTEKARDA abdus gülden farkli degil !
tayyip BASYAWSAK ! :-))

Erkek olun, erkek !
Cikip adam gibi erkek gibi kim aday
yada adayim diye cik meydana !

Ama akp tayfasinin icinden ve secmenlerinin icinden bir tane bile adam gibi adam cikmaz !
Mümkün degil ! :-))
Alt 11.08.2007, 23:45
unknown

Standard sezer gibi masondan kurtulacaz ya

hem sana ne türkiyeden

müslüman ülke senin gibi bi dinsiz kitapsiz serefsizi ne ilgilendirir ki

46.6 yi arkandan cikart istersen..cok aniriyorsun..
Alt 11.08.2007, 23:46
unknown

Standard hadi lan dümbük

senin zihniyetinde serefsizce yaznlari uyar sonra gel bana laf at tamam mi

yoksa celiskili konusmus olursun..ki bu da serefsizlik olur
Alt 11.08.2007, 23:48
unknown

Standard benim annem babam belli en azindan

senin sadece annen belli baban 150

burda terbiyeden laf etmeden önce kendin bi terbiyeli ol..agzini actinmi islama ve dini küfredersin..ama dikkat et fazla acma o agzini sicarlar icine !

ayrica serefsiz olmadan delikanli ol da 3-5 nikle girme buraya cyberangel iti..erkek ol ve gb nide ac..

ama senin gibi itler sadece klavye arkasinda anirir..evde de etekle dolasirlar
Alt 15.08.2007, 08:25
Benutzerbild von culsus
culsus culsus ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

An die redaktion!
Wieso veröffentlicht ihr so eine Meinung?
In diesem Forum wird nur beleidigt...so was sollte man gar nicht veröffentlichen.
Schaut mal auf den inhalt bevor ihr was öffentlich macht.
Gruss...
Antwort