Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 05.09.2014, 12:38
Ask_Sehidi

Standard

Hören wir mit den Gegenseitigen Schuldzuweisungen auf, bringt uns in der Sache nicht weiter und ist letzendlich bloss nur Zeitverschwendung..
Alt 05.09.2014, 12:38
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Tamam o zaman sana ettigim küfürlerden dolayi hem kendimden, hem burdaki insanlardan ve hemden senden özür diliyorum..
Bundan sonra bana hakaret bile edilse küfür etmeyecegim. Ama bu saaten sonra da senin küfür edecegine sanmadigim icin, ilk adimi ben atiyorum.

Anlastik mi?
aferin ask_sehidi,

ben sana bu hatalari yaparken özür dileyeceksin demistim.

sinirlerine hakim olamayip en agir küfürlere sarilmadan önce bunun getirecegi sorumlulugu göz ardina birakma bir daha.

cok mutluyum senide bu hale getirdigim icin.
Alt 05.09.2014, 12:42
Ask_Sehidi

Standard

Bende mutluyum cünkü netice de karsit görüslü de olsan, akilli bir insansin.
Madem, eger ki tartisacaksak, fikirlerimiz tartissin..

Bos olmadigimizi gösterelim. Bos insanlar kisilerle, dolu insanlar fikirlerle isiyile ugrasir..
Ya böyle olsun ya da hic...

Bende Mehmet Akif Ersoy'un nasihatini yerine getiriyorum

Dost edinmeye bakin dost.. Düsman ananinizn karnindan bile cikar demisti istiklal sairimiz..

Ist doch erfreulich wenn man einen Freund mehr hat im Leben als einen Feind.. Netice'de bütün arifler ayni yönü tarif eder.
haci Bektas-i Veli, Yeniceri ocaginin kurucusu idi, yani Osmanli Komandolarinin kurucusu, ve onlara nasihati suydu..
Karsinizdaki en azilli düsmanin bile olsa onun insan oldugunu unutma. Ben hem senin insan oldugunu hatirliyorum ve sana da benim bir insan oldugumu...

Bu kadar basit..

Geändert von Ask_Sehidi (05.09.2014 um 12:46 Uhr).
Alt 05.09.2014, 12:48
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bende mutluyum cünkü netice de karsit görüslü de olsan, akilli bir insansin.
Madem, eger ki tartisacaksak, fikirlerimiz tartissin..

Bos olmadigimizi gösterelim. Bos insanlar kisilerle, dolu insanlar fikirlerle isiyile ugrasir..
Ya böyle olsun ya da hic...

Bende Mehmet Akif Ersoy'un nasihatini yerine getiriyorum

Dost edinmeye bakin dost.. Düsman ananinizn karnindan bile cikar demisti istiklal sairimiz..

Ist doch erfreulich wenn man einen Freund mehr hat im Leben als einen Feind.. Netice'de bütün arifler ayni yönü tarif eder.
haci Bektas-i Veli, Yeniceri ocaginin kurucusu idi, yani Osmanli Komandolarinin kurucusu, ve onlara nasihati suydu..
Karsinizdaki en azilli düsmanin bile olsa onun insan oldugunu unutma. Ben hem senin insan oldugunu hatirliyorum ve sana da benim bir insan oldugumu...

Bu kadar basit..
ask_sehidi,

yavas ol biraz ben affederim dedim, unuturum demedim.

sen bu sekilde ana avrat küfür edeceksin ve bunun unutulacagini zannetmen pekte akil alici degil.

ich bin nicht dein feind aber bin auch nicht dein freund und daran wird sich wohl nichts ändern.

benim gercek hayatta yeterince arkadaslarim var, sanalda arkadas arayisinda degilim.
Alt 05.09.2014, 12:52
Ask_Sehidi

Standard

Arkadas kelimesi lafin gelisydi.. Benimde yeterince arkadaslarim var, ve isimde basimdan askin Allah'a sükür..
Kimse bir seyi unutmasin, ama dallandirip ve budaklandirmasin. herkes seviyesini ve terbiyesini takinsin..
Das hast du schon gut gesagt, wir sind keine freunde, aber müssen auch keine Feinde sein..

Benim icin bu cocuksu kavgamiz bitmis oluyor o zaman.. Ve herkes kendi yoluna.. Ne azi ne fazlasi..

Zitat:
Zitat von Man_Bey Beitrag anzeigen
ask_sehidi,

yavas ol biraz ben affederim dedim, unuturum demedim.

sen bu sekilde ana avrat küfür edeceksin ve bunun unutulacagini zannetmen pekte akil alici degil.

ich bin nicht dein feind aber bin auch nicht dein freund und daran wird sich wohl nichts ändern.

benim gercek hayatta yeterince arkadaslarim var, sanalda arkadas arayisinda degilim.
Alt 05.09.2014, 13:02
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Arkadas kelimesi lafin gelisydi.. Benimde yeterince arkadaslarim var, ve isimde basimdan askin Allah'a sükür..
Kimse bir seyi unutmasin, ama dallandirip ve budaklandirmasin. herkes seviyesini ve terbiyesini takinsin..
Das hast du schon gut gesagt, wir sind keine freunde, aber müssen auch keine Feinde sein..

Benim icin bu cocuksu kavgamiz bitmis oluyor o zaman.. Ve herkes kendi yoluna.. Ne azi ne fazlasi..
ask_sehidi,

ben zaten senin kavgani ciddiye almiyordum. cocuksu davranmadigim icin senin küfürlerine seviyeli cevap verdim.

karsilik olarak bir kere sana, etrafina ve ailene küfür etmedim.

son olarak bir nasihatta bulunmak istiyorum. bir kisinin sinirli ve öfkeli oldugu zaman gercek özünü görürsün.
Alt 05.09.2014, 13:10
Ask_Sehidi

Standard

Neyse uzatmayalim, hakli oldugun noktalar var..Küfür isitince sert tavir sergileyebilirim..
Neyse uzatmayim, artik neyin önce ciktigini, yumurtaninin mi ya da tavugun mu tartismasina dönüsür yoksa bu olay..

Öyle ya da böyle hakaret, küfür vs. güzel seyler degil.
Cenab-i Allah alemlere sigmiyor ama bir kulunun ki hepimiz onun kuluyuz, onun gönlüne sigiyor... Ben gercek hayatimda sakin, anlayisli bir ve güleryüzlü bir insanim.. Agir kazanim, kaynadim mi ama tasabiliyorum..

Su an dini bir vecibeyi yerine getirmis olduk ve kavga ortamini bitirdik. Baris ortami yarattik..
Haa seviye bozulmadikca birbirimizin fikirlerini acimazsica elestirelim. Ama ben kisisellegi dönüstürmeyecegim ve seninde dönüstürmeyecegime inaniyorum..

Neyse, kurultaydan adayim cikasiya kadar da zaten siyasi yazi yazmayacagim en azindan...

Zitat:
Zitat von Man_Bey Beitrag anzeigen
ask_sehidi,

ben zaten senin kavgani ciddiye almiyordum. cocuksu davranmadigim icin senin küfürlerine seviyeli cevap verdim.

karsilik olarak bir kere sana, etrafina ve ailene küfür etmedim.

son olarak bir nasihatta bulunmak istiyorum. bir kisinin sinirli ve öfkeli oldugu zaman gercek özünü görürsün.
Alt 05.09.2014, 13:15
Benutzerbild von kizkarsli
kizkarsli kizkarsli ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln Baris

tebrik ederim beyler sizi cok güzel umarim baris daim olur., bakin ben bir siyasi görüsü savunmuyorum yeri gelir MHP nin bile güzel yönlerini görürüm, yeri gelir AKP yi begenirim veya CHP yi alkislarim yani demem suki , siz de savundugunuzun güzel yönlerini koyun
ortaya herkes dogru buldugunu alir görüsünü savunur.
Böyle cikrinlesmekte öteye gitmez siyasetiniz.
Umarim ortam daha güzel olur bundan böyle
Alt 05.09.2014, 13:38
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von kizkarsli Beitrag anzeigen
tebrik ederim beyler sizi cok güzel umarim baris daim olur., bakin ben bir siyasi görüsü savunmuyorum yeri gelir MHP nin bile güzel yönlerini görürüm, yeri gelir AKP yi begenirim veya CHP yi alkislarim yani demem suki , siz de savundugunuzun güzel yönlerini koyun
ortaya herkes dogru buldugunu alir görüsünü savunur.
Böyle cikrinlesmekte öteye gitmez siyasetiniz.
Umarim ortam daha güzel olur bundan böyle
kavga olmayan yerde barisa gerek duyulmaz.

ask_sehidi sinirlerine hakim olamadi ve cok agir küfürler etti. demekki özünde olani burada dökmesinden pisman olmus ve özür diledi.

benim görevim onu affetmek.

bende affettim ve olay bitmistir.

umarim bir daha böyle yanlislarda bulunmaz ve yine onu özür diletmeye zorlamam gerkmez.
Alt 05.09.2014, 22:28
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

tebrikler....
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche