Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.08.2006, 22:57
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

helal olsun.okumadan yazdım bir yıgın seyi.kabalık olarak algılanıyor.bu sozler yeterdi aslında.
Alt 04.08.2006, 22:59
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard asagıda yazdıgım yazı buna da cevap gibi

aynı seyleri salakça gevelemekten baska bir sey yapmıyorsun.sana denilebilecek en ii sey salak ve cahil oldugun.sen de asagıdaki soruları cevapla zahmet olmazsa.
Alt 04.08.2006, 23:09
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard o.T.

kalkıp bana benim nesebimden kişilerle laf yetistirmeye kalkıyorsun.ne utanmaz adamsınız be.mevlana bir din buyugudur.seyhtir.Allahtan ve ona asık olmaktan baska bir bildigi yoktur.sen kaklmıs Allahla dalga gectigini sanan bir gerizekalıya gerizekalı dedim diye bana mevlananın sozlerini aktarmaya kalkıyorsun.ne denir buna!!bu kadar ahlaksız pişkin olunur!!
Alt 04.08.2006, 23:19
eniskaya

Standard Elbet tabiiiii

Devlet insan yada yaratik degil....

DEGERLER TOPLULUGU.... yani artik kavrayin sunu yaaaaa... o kadar basitki artik aci vermeye basladi...

KALDIKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII... devlet DIN ile yönetilip dayatilacaksa... o ahlde basi ben olacagim... ne dersin.. BEN BENIM YORUMUM BENIM ANLAYISIMI TÜM DÜNYA ALEM KABUL ETMELI... her dedigim yapilmali...

YANLISDA OLSA..... eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nasil simdi ??? ne dersin OK.
Alt 04.08.2006, 23:26
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard su kitapları zahmet olmazsa oku

protestan ahlakı ve kapitalizmin dogusu.

şehir.

max weber.rahatlıkla bulursun sanırım.
Alt 04.08.2006, 23:27
eniskaya

Standard SIMDI LAGA LUGA söylüyorsun

BIZE LAGA LUAGA ya gerek yokkkkk...

Türkler ZULÜM altinda diyorsun ???????????????

Zulüm nedir... Zulüm diger Emperiyal devletlerin gelip basina oturup senin her seyini emir ve yönetim altina alamsidir...

GERCEK ZULÜM budur....

Eeeeeeeeeeeeeeeee simdi bizi baskalarimi yönetiyor baskalarimi kurtariyor... ne yaniii...

Son derece cagdas ve özgürlüklerin asiri derece var oldugu bir devlet ve sistemimiz var...

Bos bu sefer yazin.... ilk önce sen icindeki sorunu celiskini ve begenmezligini cöz ondan sonra bir kez daha dünyaya göz at....

Efendim 1.5 milyar Müslümanlari dize getiriyormus..... ne ILKEL ve zaman disi yaklasim....

Simdi Israil bize savas acipta kazandimi... gelip bizim topraklarimiza girip zulümmü etti.. yada gidip Endonezyayami girdi... artik biraz aklini calistirsan iyi olacak...

kaldiki Müslümanlar hepsi birbirini seven ve iylik pesinde kosan topluluklarmiii ????

LAGA LUGA LAGA LUGA....

Zerre kadar bir VIZYONUN YOK.....

Öyle bos laflarla olmuyor.. kiritik yerinie HAYATINDA BIR SEFERDE CÖZÜM ÜRETMEYE CALIS..... göreceksinki bir seyler üretemeyeceksin.....
Alt 04.08.2006, 23:29
eniskaya

Standard Okusa ne olur okumasam

Müslümanlik Hiristiyanlik, Musevilik etc....

HEPSI BIRER IDEOLOJI ve su aniyle tutarsir DINLERDIR.....

Temeli bir ama insanlar tarafinda MEZHEPLESTIRIP insanlari köelelestiren battallastiran AZAMI SEKILDE ILKELLESMIS IDEOLOJILER HALINE GELMISLERDIR.....

O yüzden söyledigin kitaplari yutsam bile ne fayda... insanlarin kisisel MEZHEPLERI BANA MILYAR YIL BILE YAKLASAMAZ.... cünkü hepsi sakat
Alt 05.08.2006, 05:10
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Acaba hiç mi doğrular yok bu yazıda,

Enis?

Ben olduğunu düşünüyorum, hem de çok doğruları var.

Yazı dilinin ölçüsünü bu sayfalar için hesaplayamamış.

Çünkü bu sayfalar gerçekten cahil ve bir o kadarda kopmlexli insanların bulunduğu sayfalar.

Lakin, yazının içinde pek çok doğrular var ve oldukça dürüst ve cesur bir yazı.

Sizler neden bu sayfalardasınız???

İnanç dünyanızda daha henüz tam olarak bir ruhsal tatminin içinde bulunamadığınızdan?

İnanç bilgilerinizin henüz yeterince berrak olmadığından???

Herkes bir arayış içinde.

Bir şeyler aramayan bu sayfalara gelip bir şeyler düşünmez, ciddi, ciddi oturup bir şeyler yazmaz.

Hanginiz temiz, sade ve tam insani olgunluğun ve sevginin içindesiniz ki???

Ben Tanrı ile dalga geçildiği kanısında değilim, geçilmiş olsa bile bırakın Sevgili Tanrı kendi, kendini korusun.

Sanki vatandaş sevgili Tanrıyı öldürdü???

Ne saçma sapan basitletdinirmedir bu saldırgan cümleler.

Babur nerede ise eline silah alıp Tanrının özel korumalığını yapacak. Daha bir Mevlananın felsefik sevgisini bile kavramaktan aciz. Emin ol artık gerçekten sıktı bu cenahın dil seviyesi, kültür seviyesi.

Birazcık saygımız ve sevgimiz bulunmakta bu şahısların dilinin uslubunu okuyunca oda yok olmakta.

Ben yeryüzünde aklı başında, gerçekten yürekten inançlı bir insanın böylesine saldırganlık yapacağına inanmam.

İslamı savunanların insani ve toplumsal ilişkilerde öğrenmesi gereken çok şeyler var.

Yukarıda makaleyi yazan kişinin pek çok toplumsal ve sosyal konulara bakış açısında tavsip etmediğim çok başlıkları var, fakat onun da bir arayış içinde olduğunu yazdığı yazının ruhunda görmek o kadarda zor değil.

Neden eleştilmezdir, neden soru sorulmazdır bunu anlamak mümkün değil.

Her şeyi çözen bilgidir, bilgisinden emin olan bir kişi saldırgan olmaz.

Hiç bir bilgi kalıcı değildir.

Her neyse Enis selamlar...
Alt 05.08.2006, 05:13
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ne diyeyim

Allah istese seni de benide yok edebildigi gibi su devleti bu devletide yok edebilir !!!

Devlet kavrami hic bir zaman ALLAH tan üstün degildir!

Devlet belirli bir insanlardan, irklardan bir bögedir. Insan toplulugudur, kavimlerden olusur. ALLAH nice kavimleri yerle bir etmedimi?

Bu dünya gecici iste bunun üzerinde bulunan her varlik her sey gecidir. Tabiiki Türkiyemizde gecicidir bundan kacis yok er ve gec KIYAMET günü hic bir devlet hic bir insan kalmayacak su yalanlar diyarinda !!!

ALLAH bir seye karisir karismaz buna ne sen karar verebilirsin ne Atatürk ne de tüm solcular bir tarafa olsa yine mani olamaz !!

Bizler her zaman müslüman oldugumuzu iddia ederiz. Dogrudur müslüman olabiliriz ama Mumin olmak herkesin kari degil.

Böyle Allaha sirk etmekle dinden ciktimizinda farkinda degiliz ! ! !
Alt 05.08.2006, 09:24
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard yok tabii nasil olabilir?

kesin delillerin ziddina sacmalamis sende gelmis abuk subuk sacmalayip duruyorsun. insan böyle sacmalayabilirmi? sacmalar tabii, sen zaten sacmalarin efendisisin. kelimelerle oynayip duruyorsun. karsindakideki bir düzüne saydigin kelimelerden dolayi birseyler söylemis zannediyor. sende herhalde süleyman demirellik var cok yazip da hicbirsey söylemeyen.
Antwort