Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.04.2015, 15:58
NurBanu

Lächeln Bay DOGRU

Bay dogru diye bir erkek var mi?

Bay dogru nasil biri (karakteri, görüntüsü, medeni hali, kariyer durumu, ....)?

Bay dogru ASIK oldugumuz adam mi yoksa sevip saydigimiz adam mi?

Bay dogrunun Türk ve müslüman olmasi gerekiyor mu?

Bay dogruyla yollar nerde kesisir/nerde tanisilir?

Bu forum konusunu burda acip sizinle fikir alis verisinde bulunmak istedim,
bay ve bayan herkesin bu konudaki düsüncelerini merak ediyorum

Geändert von NurBanu (11.04.2015 um 16:05 Uhr).
Alt 11.04.2015, 23:25
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von NurBanu Beitrag anzeigen

Bay dogru senin olsun Bayan dogru, adam gibi sevdigim kadindir. Beni kariyeri ve dünyevi durumu fazla ilgilendirmez.
Ben medeni dünya da hatta atom savasindan sonra ok ile yayla da evime ekmegimi getiren birisiyim. Calismasina karsi cikmam ancak öyle bir zorunlulukta sart kosmam.
Türk olmasi önemli degil, ama Babaeskili ile Arpacay arasi bir yerden gelirse, fena olmaz ;-) . Eger Türkiye'den birisi ise örnegin, zaten kendim nasil sosyallestiysem o'nun da öyle sosyallestigini düsünüyorum.
Din konusunda yürekli ve harbi bir ateisti, münafik müslümanlara tercih ederim. Kendim aleviyim, anneannem'nin soy agaci kendinden iki üc nesil öncesi sünni de olsa köken itibari ile ben aleviyim. Kendimi, kisiligimi kimseye dayatmadan ve zorlatmadan kabul etmesi gerekir. Bu da sevginin sayginin olmazsa olmazlaridir.
Aslinda ben sarisin, mavi gözlü hayraniydim ama esmer ve kömür gözlü de olabilir

Bayan dogru benim okudugum kitaplari ya da dinledigim müzikleri dinlesin diye bir sartim yok. Netice de ben labunyalarin arasinda Köroglu'larin, Karac'oglanlarin, Sürmelibey'lerin torunu gibi görüyorm kendimi. Haci Bektasi Veli'nin Makalat'ini, Pir Sultan Abdal'in siirlerini, Ataol Behramoglu'nu, Yasar Kemal'i, Aziz Nesin'i, Devrimci Müslüman Ihsan Eliacik'in kitaplarini, Yasar Nuri Öztürk'ün kitaplarini kendim icin okuyorum baskalari icin.

Ben bir iliskide en cagdas en ilerici bir kadin ile beraber de olsam yine de kadinlarla erkeklerin esit olduguna inanmiyorum. Bunu hukuki manada demiyorum, hukukta günlük hayatta esit haklara sahip olmalarinin en büyük savunuculari benim ama benim vurgu yapmak istedigim nokta baska. Ben hic zaman bir bayana "sende su kasalarini eve tasi demedim" Bilmiyorum anlatabiliyormuyum.
Kendime hizmetci de aramiyorum, baska bir sey de. Onlardan tonlarcasi var. Aradigim diger yanim demeyim, benim diger yanim yok. Ben neysem oyum, ama benim daha da ileriye gitmemi saglayabilen, daha iyi bir insan olmama vesile olan, bugünüm de dünümü aratmayan, her gün beraber yeni deneyimler edinip beraber daha da olgunlasacagim birisini ariyorum.

Ben cocuklarinin zekasinin anneden cocuga gectigini duymustum. Benim gönlüme hos gelen gözüme de hos gelir. Zaten cocuklarim görünüsten bana cekerlese dis görünüsünden dolayi sorun yasayacaklarini zannetmiyorum. Müttevazilik güzel bir seydir. ama her zamanda müttevazi olmaya gerek yok, ben ask_sehidi'yim. Cirkin Kral Yilmaz Güney'den esinlendim. Mütevazi olmaya gerek yok, ben Yilmaz Güney'im demisti
Neyse..
Ben yalniz degilim tek basinayim. Etrafimda bolca insanlar var, sen ülkücüsün bilirsin. Vur de vuralim, öl de ölelim diyen bir sürü insan var cevremde.
Ama simdi de Ahmet Arif'e atifta bulunuyum.

Atom güllerinin katmer açtığı, şairlerin, bilginlerin dünyalarında kalmışım bir başıma
Bir başıma ve uzak. Biliyor musun?

Yalnizlik Allah'i Teala'ya mahsustur, yalnizliga ancak o dayanir, ama benin bazen yüz insanin icinde bile yalniz kalabildigim oluyor. Bu yalnizligimi gidermesini beklemiyorum, en iyileri bile bu yalnizligimi gideremedi ama anlayis göstermesini beklerim. Elime bir kitap alipta okudugumda o da kendini mesgul edecek hobileri bulunsun. Herseyi ben oluyum ama herseyi benimle olmasin.

Bizim büyüklerin bir söz vardi köyde cocukkten belki 3-4 dört yasinda duymustum ama unutmamistim.. Kadin var dört, bir zıddırı-zort, birisi b...kumun küregi, birisi de yikik evin diregi :_D
Benim kalp evimin diregi olsun yeter, ne azi ne de fazlasi..

Madem baskalari bu basliga cevap vermemisler ne yazik ki, sira sende o zaman..

Geändert von seyrangah (11.04.2015 um 23:41 Uhr).
Alt 11.04.2015, 23:38
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

dogru ile gercek arasinda farki insanin kendisi belirler demek istedigim ki$iden ki$iye degi$ir,
bir ba$kasinin bay dogrusu senin No go olabilir...en azindan ben öyle dü$ünüyorum..

karekteri mi kariyeri mi diyorsun?! yani parami erkek mi?

hic fark etmez ikisinide harcarim..)))

Geändert von Lara_ (11.04.2015 um 23:59 Uhr).
Alt 12.04.2015, 09:20
NurBanu

Daumen hoch

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Bay dogru senin olsun Bayan dogru, adam gibi sevdigim kadindir. Beni kariyeri ve dünyevi durumu fazla ilgilendirmez.
Ben medeni dünya da hatta atom savasindan sonra ok ile yayla da evime ekmegimi getiren birisiyim. Calismasina karsi cikmam ancak öyle bir zorunlulukta sart kosmam.
Türk olmasi önemli degil, ama Babaeskili ile Arpacay arasi bir yerden gelirse, fena olmaz ;-) . Eger Türkiye'den birisi ise örnegin, zaten kendim nasil sosyallestiysem o'nun da öyle sosyallestigini düsünüyorum.
Din konusunda yürekli ve harbi bir ateisti, münafik müslümanlara tercih ederim. Kendim aleviyim, anneannem'nin soy agaci kendinden iki üc nesil öncesi sünni de olsa köken itibari ile ben aleviyim. Kendimi, kisiligimi kimseye dayatmadan ve zorlatmadan kabul etmesi gerekir. Bu da sevginin sayginin olmazsa olmazlaridir.
Aslinda ben sarisin, mavi gözlü hayraniydim ama esmer ve kömür gözlü de olabilir

Bayan dogru benim okudugum kitaplari ya da dinledigim müzikleri dinlesin diye bir sartim yok. Netice de ben labunyalarin arasinda Köroglu'larin, Karac'oglanlarin, Sürmelibey'lerin torunu gibi görüyorm kendimi. Haci Bektasi Veli'nin Makalat'ini, Pir Sultan Abdal'in siirlerini, Ataol Behramoglu'nu, Yasar Kemal'i, Aziz Nesin'i, Devrimci Müslüman Ihsan Eliacik'in kitaplarini, Yasar Nuri Öztürk'ün kitaplarini kendim icin okuyorum baskalari icin.

Ben bir iliskide en cagdas en ilerici bir kadin ile beraber de olsam yine de kadinlarla erkeklerin esit olduguna inanmiyorum. Bunu hukuki manada demiyorum, hukukta günlük hayatta esit haklara sahip olmalarinin en büyük savunuculari benim ama benim vurgu yapmak istedigim nokta baska. Ben hic zaman bir bayana "sende su kasalarini eve tasi demedim" Bilmiyorum anlatabiliyormuyum.
Kendime hizmetci de aramiyorum, baska bir sey de. Onlardan tonlarcasi var. Aradigim diger yanim demeyim, benim diger yanim yok. Ben neysem oyum, ama benim daha da ileriye gitmemi saglayabilen, daha iyi bir insan olmama vesile olan, bugünüm de dünümü aratmayan, her gün beraber yeni deneyimler edinip beraber daha da olgunlasacagim birisini ariyorum.

Ben cocuklarinin zekasinin anneden cocuga gectigini duymustum. Benim gönlüme hos gelen gözüme de hos gelir. Zaten cocuklarim görünüsten bana cekerlese dis görünüsünden dolayi sorun yasayacaklarini zannetmiyorum. Müttevazilik güzel bir seydir. ama her zamanda müttevazi olmaya gerek yok, ben ask_sehidi'yim. Cirkin Kral Yilmaz Güney'den esinlendim. Mütevazi olmaya gerek yok, ben Yilmaz Güney'im demisti
Neyse..
Ben yalniz degilim tek basinayim. Etrafimda bolca insanlar var, sen ülkücüsün bilirsin. Vur de vuralim, öl de ölelim diyen bir sürü insan var cevremde.

Atom güllerinin katmer açtığı, şairlerin, bilginlerin dünyalarında kalmışım bir başıma

Yalnizlik Allah'i Teala'ya mahsustur, yalnizliga ancak o dayanir, ama benin bazen yüz insanin icinde bile yalniz kalabildigim oluyor. Bu yalnizligimi gidermesini beklemiyorum, en iyileri bile bu yalnizligimi gideremedi ama anlayis göstermesini beklerim. Elime bir kitap alipta okudugumda o da kendini mesgul edecek hobileri bulunsun. Herseyi ben oluyum ama herseyi benimle olmasin.

Bizim büyüklerin bir söz vardi köyde cocukkten belki 3-4 dört yasinda duymustum ama unutmamistim.. Kadin var dört, bir zıddırı-zort, birisi b...kumun küregi, birisi de yikik evin diregi :_D

güzel yazmissin, Allah gönlüne göre versin
Alt 12.04.2015, 09:20
NurBanu

Reden hahaha

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
dogru ile gercek arasinda farki insanin kendisi belirler demek istedigim ki$iden ki$iye degi$ir,
bir ba$kasinin bay dogrusu senin No go olabilir...en azindan ben öyle dü$ünüyorum..

karekteri mi kariyeri mi diyorsun?! yani parami erkek mi?

hic fark etmez ikisinide harcarim..)))
Harca, sana helal olsun güzelim
Alt 12.04.2015, 09:39
NurBanu

Lächeln

Zitat:

Benim Bay dogrum:
Karakteri: -zeki, bilgilerini paylasmaktan zevk alan sürekli yenilenen biri,
-merhametli,
-caliskan,
-iyi bir aile terbiyesi almis (özündan gecmemis)
-islam bilgisi olan ve onu yasamaya calisan

Görüntüsü: acik tenli erkekler gözüme daha hos görünüyor,
bebek yüzlü erkekler de MASUMLULUGU temsil etdikleri icin onlarida ayrica
begeniyorum

Medeni hali: Bekar (=evlilik insallah 1 kere olur, ya o kisi ile olur yada hic kimseyle, insan hayati /iliskiler deneme tahtasi degildir, insanlar verdigi kararlarin arkasinda durmali "yanlis secimse benim yanlis secimim, dogruysa yine benim dogru secimim")

Kariyer durumu: Akademisyen bir bayan olarak, bu durumda cok zorlandigimi itiraf etmeliyim, cünkü akademisyen cahil de gördüm, okumamis ama kendini gelistirmis de. Bu konuda KENDINI SÜREKLI BILGIYLE YENILEYEN dersem iyi olur herhalde

Ben bir kere asik oldum ama evlenecek biri degildi, onun icin benim durumumda bay dogru asik oldugum adam degil, ama yukarida yazdiklarim özelliklerin cocguna sahip olursa kesinlikle COOOOOOOOK SAYDIGIM VE SEVDIGIM biri olacak.
Ask önemli degil, cünkü sahip olamadigin kisiye asiksin "imkansiz oldugu icin asiksin" onu elde etdigin zaman o ask bitecek.
GERIYE KALAN VE ÖNEMLI olan saymak ve sevmektir, gecici olmayan bunlardir.

Bay dogru Türk olmak zorunda degil, ama olursa güzel olur, cünkü ben MILLETIMI seviyorum ve isterim ki neslimde TÜRK SOYUNU devam etdirsin.
Ama Bay dogrunun MÜSLÜMAN olmasi sart benim icin. Ben müslümanim ve müslüman
(kiz (kadin) ve erkek) müslümanla evlenir.

Bay dogru sana bugüne kadar rastlamadim, ama eger o gün nasip olurda karsilasirsak
Bu deli kiz seni önüne katip ZIGANAYA KACIRACAK

Geändert von NurBanu (12.04.2015 um 14:20 Uhr).
Alt 12.04.2015, 18:23
seyrangah

Standard

Zitat:
Kariyer durumu: Akademisyen bir bayan olarak, bu durumda cok zorlandigimi itiraf etmeliyim, cünkü akademisyen cahil de gördüm, okumamis ama kendini gelistirmis de. Bu konuda KENDINI SÜREKLI BILGIYLE YENILEYEN dersem iyi olur herhalde
Bu aciklamani begendim. Ben örnegin, teknik bakimdan akademisyen degilim. Ama her daim kendimi gelistiriyorum. Hafta sonlar ve hafta ortali meslegimde ilerlermek icin yeni seyler ögrenmek icin özel zamanimdan vakit ayirarak bu seylere (Weiterbildung) vakit harciyacagim.
Bence terbiye, ahlak, vicdan bunlar üniverstede ya da baska bir ögrenim kurumda ögrenilecek sey degildi.

Kötü söz sahibinindir bunu iyi anla bil
Bu yol çok çetin bir yoldur bildiğin gibi değil
Ne kimseyi aşağıla ne de kimseye eğil
Kişi kendi vicdanından sorulacak bilesin

Ama kim bilir? Belki ileride belki bos vaktimde üniversteye baslarim ve bitiririm..

Zitat:
Medeni hali: Bekar (=evlilik insallah 1 kere olur, ya o kisi ile olur yada hic kimseyle, insan hayati /iliskiler deneme tahtasi degildir, insanlar verdigi kararlarin arkasinda durmali "yanlis secimse benim yanlis secimim, dogruysa yine benim dogru secimim")
Bak Banu burda halt islemissin! Bu da ne demek? Medeni hali bekar? Insan insandir. Evlenmis ayrilmis bir sürü iyi insan var. Onlarin esleri kötü ciktiysa onlar da ayrilmaya karar verdiyse bu onlari kötü insan yapmaz.
Lüften artik su dul mul kelimelerini buralara yazma. Senin yüzünden artik Feyzade bile buralarda yazmiyor. Burasi bir forum, herkesin kendi fikirlerini özgürce ifade etmesi hakkidir. O'nun bu hakkini gasp ediyorsun böylelikle

Geändert von seyrangah (12.04.2015 um 18:28 Uhr).
Alt 12.04.2015, 20:17
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen

Neyse..

Allah gönlüne göre versin

bu ara "Mütevazi" ki$isel özelliklerin göz ardi edilir gibi deyil..))
Alt 12.04.2015, 20:28
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Benim Bay dogrum:
Karakteri: -zeki, bilgilerini paylasmaktan zevk alan sürekli yenilenen biri,
-merhametli,
-caliskan,
-iyi bir aile terbiyesi almis (özündan gecmemis)
-islam bilgisi olan ve onu yasamaya calisan

Görüntüsü: acik tenli erkekler gözüme daha hos görünüyor,
bebek yüzlü erkekler de MASUMLULUGU temsil etdikleri icin onlarida ayrica
begeniyorum

Ben bir kere asik oldum ama evlenecek biri degildi, onun icin benim durumumda bay dogru asik oldugum adam degil, ama yukarida yazdiklarim özelliklerin cocguna sahip olursa kesinlikle COOOOOOOOK SAYDIGIM VE SEVDIGIM biri olacak.
Ask önemli degil, cünkü sahip olamadigin kisiye asiksin "imkansiz oldugu icin asiksin" onu elde etdigin zaman o ask bitecek.
GERIYE KALAN VE ÖNEMLI olan saymak ve sevmektir, gecici olmayan bunlardir.

Bay dogru Türk olmak zorunda degil, ama olursa güzel olur, cünkü ben MILLETIMI seviyorum ve isterim ki neslimde TÜRK SOYUNU devam etdirsin.
Ama Bay dogrunun MÜSLÜMAN olmasi sart benim icin. Ben müslümanim ve müslüman
(kiz (kadin) ve erkek) müslümanla evlenir.

Bay dogru sana bugüne kadar rastlamadim, ama eger o gün nasip olurda karsilasirsak
Bu deli kiz seni önüne katip ZIGANAYA KACIRACAK

Allah sana her$eyin en güzelini versin ,sen buna laik bir insansin ,daha da önemlisi hayirlisini versin..)

amin
Alt 12.04.2015, 20:30
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
Allah gönlüne göre versin

bu ara "Mütevazi" ki$isel özelliklerin göz ardi edilir gibi deyil..))
Aslinda Haci Bektas-i Veli'nin bir sözü vardi, yükseldikce enginleseceksin diye. Ama su siralar mütevaziligim de böyle iste

Amin, cenab-i Hakk cümlemizin gönlüne göre versin

Geändert von seyrangah (12.04.2015 um 20:36 Uhr).
Antwort