Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 17.12.2012, 15:51
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von noshcat Beitrag anzeigen
Die "Luft" ist schon lange raus.
Und was ist drin und übriggebliben?
Alt 17.12.2012, 16:01
SexyEngel

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Und was ist drin und übriggebliben?
Gewohnheitstiere...
Alt 17.12.2012, 16:03
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von SexyEngel Beitrag anzeigen
Gewohnheitstiere...
Und was meinst du? Werden die User vaybee "abgewöhnen"?
Alt 17.12.2012, 16:06
SexyEngel

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Und was meinst du? Werden die User vaybee "abgewöhnen"?
Bezweifele ich... Sind ja letztlich die selben aktiv, nur mit neuen Nicks.
Alt 17.12.2012, 16:08
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von SexyEngel Beitrag anzeigen
Bezweifele ich... Sind ja letztlich die selben aktiv, nur mit neuen Nicks.
Was meisnst du? Wie viele "echte" User, keine Karteileichen, hat Vaybee?
Alt 17.12.2012, 16:19
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von noshcat Beitrag anzeigen
Siehst du doch! Ich hatte mich zum ersten Mal 2001 registriert, zwischen zeitlich war ich inaktiv, dann habe ich mich abgemeldet. Diesen Nick hatte ich 2006 angelegt gehabt und vergessen bis dieses Jahr.

Und in der Zwischenzeit hat sich nichts geändert... Die selben Leute mit neuer Fassade!
Ehrlich gesagt langweile ich mich bereits...
Stimmt schon, eine Mischung aus Neugier und der Wunsch nach Abwechslung treibt die Leute immer wieder hierhin und nach einer Weile werden sie dem überdrüssig und sie melden sich dann ab, bis sie wieder von diesem Gefühl überkommen wird
Mich würde es echt interessieren, wie viele echte user Vaybee hat
Alt 17.12.2012, 23:01
SUNGUROGLU

Standard

Bazi insanlari anlamiyorum...Almanyada bir sürü ' Türk ' dedigim adam Ermeni, pkkli , kürt cikti, halen kendilerine mesaj yazan veya burada rahatsiz edildikleri insanlari garanti ' Türk ' olarak tanimliyorlar...
Su hayatta iki sey icin, Devlet yönetmek yada cok oy toplatip yönettirmek, hatta 3 Kita'yi ' Adam gibi bir Adam'a ' yönettirmek istiyorum, oda ; Yanlis anlasilan Islamiyet ve Yanlis anlasilan Türkler icin.......

birgün is yerinde Almanin teki, '' Kürdistan'i niye kurdurtmuyorsunuz, Öcalan'i niye hapiste tutuyorsunuz, Siz Türkler Ermenilere niye katliam yaptiniz? '' diye ard arda sorular soruyordu...ben sadece ' Ben kimseye ayrimcilik yapmiyorum, ayriliga ne gerek var ' diye gecistirdim...

Tesadüf'e bakin ki, 2 ay sonra 1 tane Kürt ve daha önce zaten orada calisan 1 tane ermeni , bu beni sürekli sorulariyla, Türkleri kötüleyen yorumlariyla rahatsiz etmeye calisan Alman'a küfür etmekten basla bir sürü rahatsizlik verdiler...her gelen kadinlara asildilar...
sürekli türkce konustuklari icinde, almanlar türkce konusmalarindan rahatsiz olup bana söyleniyorlardi.. bende ' onlar türk degil ki, biri ermeni, biri kürt ' deyince cevap vermedi.. Isine gelmedi tabi! Türkleri kötüleyecek ya, hevesi kursaginda kaldi!!

bunun gibi bir sürü Örnekler verebilirim...Özellikle Türk kizlariyla ilgilenip, irtibat kurup ilerde ' Türk kizlariyla oynastim ' demek icin türk forumlarinda , türk discolarinda geziniyorlar...ben bugüne kadar 4 ermeniyle sohbet ettim, benim kadar iyi Türkce konusuyorlar...Pkklilarin ve Kürtlerin türkce konustuklarinida siz zaten biliyorsunuz..

Birileri Türklerin kötülenmesini istiyor ve siz alet oluyorsunuz....Siz laf ediyorsunuz diye degil, Ecdadimin kemiklerinin sizladigini hissettigimden canim yaniyor..yoksa sizin laflariniz'a aldirmazdim...

Ben hayatimda, Türkler kadar talihsiz bir millet olmadigini Tarihten'de, Yasadiklarimdanda sahit oldum. Lütfen bazi Türkce konusan ifritleri, Türk sanmayin!!!

Bizimde kötü insanimiz var dogru, ama hic bir zaman bu kadar adilesen bir Millet olmadik..
Ve ben kimlerin adilik yaptigini cok iyi biliyorum...
Alt 18.12.2012, 12:14
SUNGUROGLU

Standard

Zitat:
Zitat von fosfos Beitrag anzeigen
Ben de düsünüyorum da, seni anlamiyorum! Ayrimciliktan sikayet edip alttan alta Ermeni ve Kürt halkina da hakaret etmemelisin bence. Terorristlere ettigin lafta kalmasi zaten yeterli.
Ben Ermeni veya Kürtlerden bir kötülük gördügümü hatirlamiyorum. Bu tarihte ‚oldu‘ dedikleri seyleri elbette degistirmiyor ama, salt baskasinin ögretisi degil, biraz da kendi kondisyonum önemli. Transformasyon bireyin kendisinden baslar daima! Gelecegin tarihini de sen ve ben yaziyoruz su anda. Sadece Ecdad kemikleriyle arpa boyu yol alamayiz, cünkü tarihe dayali yasayacak olsaydik sadece, eminim ki simdiye dek canli kimse kalmazdi sokaklarda. Kin konforlu bir duygu degildir. Ecdadimiza gelecege yaptiklarimizla selam vermeliyiz, gecmisten esen rüzgarin yönüne dogru yuvarlanarak degil.
Kismen özyargi yapamayan bir Milletin o kismi daima önyargili olmaya, eziklige ve yargilanmaya mecburdur. Yanlis anlasilan birileri her zaman olacaktir. Lakin ben etrafimdaki Almanlara usulüyle cevap vermesini biliyorum. Bilgisini bulvar gazetesinden almis bir Almana sen de “Herrero“lari veya Namibya‘daki yedikleri haltlari soruver. 1939-1945 yillarina deginmeye gerek bile duymuyorum.

Hic kimse tüm bir Milleti kötüleyemez! Bu o kadar basit degil yani. Birkac Ermeni, Kürt veya Türk pislik üretiyorsa, buna karsilik güzel seyler üretenlerin sayisi cok daha fazladir. Son olarak; “bu kadar adilesen bir Millet olmadik“ diyorsun, bu da bir genelleme. Ben adilesmedim! Baskalarini bilemeyecegim, herkes kendi adina konusabilir.
Bana Insan lazim. Türk, Alman, Italyan degil. Bunlar da benim düsüncem.
Sana insan lazimdi'da, benim yazmami mi bekliyordun? Kac aydir burada Türkler hakkinda sürekli genellemeler yapilirken nerdeydin???
Benim yazilarimda ap acik yaziyor '' her Türkce konusan ifriti Türk sanmayin '' diyorum..'' her Türkce konusan ve kötülük yapanlar Ermeni , Pkkli ve Kürttür ''diye birsey mi yazdim sanki??
Kürtlere'de , Ermenilerede her zaman saygiyla yaklasmisimdir...Hrant dink mesela, adam gibi cikip ermeni oldugunu gizlemiyordu. ama benim anlattigim bazi sahislar, ermeni, pkkli ve kürt oldugunu Türk bayanlarindan ve Almanlardan gizleyenler...ben is yerinde Almanlara söylemeseydim, adamlar bunlarin Türk olmadigini bilmeyeceklerdi? Ben, gizlenipte baska milletleri, baska milletlere kötületenlere karsiyim. Adam gibi, ben ' Ermeniyim , Kürdüm ' diyen adama ne diyebilirim ki? Ayrica, Pkkliyi ve Kürdü ayri yazdigimi, ayirdigimi görüyorsunuzdur.
Gelecege dogru, daha saglikli adimlar atmanin yolu da gecmisi iyi degerlendirmekten gecer. ama biz sürekli kendi insanimizin haksiz yere kötü gösterilmesine göz yumarsak, yarin önümüze eski Tarihimiz geldiginde, sogukluk hisseder birsey ögrenemeyiz...
ben bunu engellemeye calisiyorum ve bunun icin bir yerden baslamak lazim.

Evet bu kadar adilesen millet olmadik, cünkü burada bütün Türkler adiymis gibi gösteriliyor.

Yabancilar icin yaptigin savunmayi, Türkler icin de yapsaydin elbette bunun farkina varacaktin..
Bak, bir kisi Yabancilari isin icine katinca, nasilda kosup geliyorsunuz!! Niye? Cünkü Kimlik bunalimi var sanirim...Türk olma bunalimi icine sokulmus insanlarimiz var ve kolaycada bundan kurtulacaga benzemiyorlar..ben baskalarida bu bunalim'in icine girmesin diye ugrasiyorum, benide engellemeye calisiyorsunuz. sen yapmiyorsan birak, bari yapabilecegine inananlar yapsin...

Sana insan lazim ise, Ilk, Türklerin de insan oldugunu hatirla ki, senden olmayanlari bu sekilde daha kolay insan olarak görebilesin...
Alt 19.12.2012, 00:42
xAurumx

Standard

Bu bana diyor. :-)
Alt 19.12.2012, 09:44
tonister

Standard

Zitat:
Zitat von fosfos Beitrag anzeigen
@sunguroglu

Cevabin icin tesekkür ederim.
Düsüncelerime eklemek istedigim bir tek su var: bir seyin yüz kez söylenmesi, o seyin dogru oldugunu kanitlamaz da göstermez de. Birisinin Türk kimligine gizlenmesi veya bürünmesi o kisinin acizligidir, basarisi degil!

Bazi kisisel olma sinirlarini ben asmak istemiyorum. Belki diger Arkadaslar muhabbete devam ederler. Sana basarilar dilerim.
kümmer du dich um deine frau

seid ihr eigentlich noch verheiratet?
Antwort