Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 17.04.2014, 20:00
Ask_Sehidi

Standard Fethullah Gülen'nin damadi hristiyan mi?

Bugün inanilmasi güc bir iddia duydum. Hayir Fethullah Gülen'in alevi kökenli oldugunu degil. Zaten Erzurum'un hepsi bundan bir kac nesil önce alevi idi, Türkiye'nin cogunlugu gibi o iddia yeni bir sey degil. Alparslan Türkes'in den Alevi kökenli oldugu biliniyor. Kayseri Pinarbasi'li. Zaten Kayseri'nin cogu Alevi kökenlidir ve geri kalan kismi da Ermeni kökenlidir. Bunlar bilinen tarihi gercekler. Ancak devlet zamanla cogunu asimile mi etmis diyelim ya onlar mi degisti her neyse artik bir cogu günümüzde sünnilesmis. Bir sürü örnek varidir bunun icin. Alevi-sünni karisimi köylerin cogu tamamen alevi idi zamaninda ve zamanla sünnilesmislerdir. Bu iddia su götürmez bir gercektir. Bizim oralarda bir kac köy var ordan da biliyorum.

Neyse alevi kökenli olsa ne olur olmasa ne olur? Sayin Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk, Dr. Edip Yüksel, Ihsan Eliacik örnegin önceden akinci kökenli idiler. Edip Yüksel, Recep Tayyip Erdogan Istanbul Akinci gencliginin önderiydiler ve Recep Ihsan Eliacik'ta Kayseri akincilarinin. Zamaninda bunlar Ihsan Eliacik'in besteledigi marslari seslendirirmislerdi. Basbakan'da dahil. Neyse konumuz bu da degil

Konumuz Fethullah Gülen hocanin damadinin hristiyan oldugu ve Fethullah Gülen hoca sözüm ona Türkiye'yi hristiyanlastirma projesinin önderiymis. Yoksa niye Amerika'da kaliyormusta Mekke ya da Medine'de kalmiyormus?

Bende diyorum ki bizim basbakan Erdogan, evet o zinakar, Nimet Cubukcu'nun yuvasini yikan, kocasina bu saatten sonra boynuzlu dedirtten sözüm ona kendi degimi ile "Istanbul'un imamiyim" diyen Erdogan'da BOP'un e$baskani degil mi?
Bakara makara her hafta bir ayet salla diyen Egemen Bagis bunlarin bakani degil mi?

Hizmet hareketine ve onun kurucu ve öncülügünü yapan Fethullah Gülen'e büyük bir zülüm yapiliyor. Ergenekon'la aba altindan sopa gösteren hükümet simdi "paralel devlet" diyerek sopayi sag eline aldi..
Bende diyorum ki "Bilal" ne kadar "paralel evlat" ise, nu soygunlarin, hirsizliklarin arkasinda o kadar paralel devlet var.
Soygunlarin arkasinda girtlagina kadar degil kabirinin cukuruna kadar harama batmis zinakar, yalanci ve iftiraci basbakan ve tayfasi var. Su an devletin bütün imkanlari ellerinde ve devletin bütün imkanlarini kendi siyasi ve sahsi cikarlari icin kullaniyorlar.
Bülent Ersoy'un bir sarkisinda da dedigi gibi zalimin zülmü varsa sevenin Allah'i var. Bende diyorum ki zalimin zülmü varsa, mazlumun ahi var. Indirir $ahi, her seyin bir sirasi var diyorum.
Alt 18.04.2014, 02:43
Benutzerbild von Milliirade
Milliirade Milliirade ist offline
Erfahrener Benutzer

Reden Bilemeyecegim

sah inermi inmezmi ama bacin güzelse

kucagima aldiigmda kolay kolay indirmem

Beynini sey ettigim defolu salak
Alt 18.04.2014, 14:44
Ask_Sehidi

Standard

Zitat:
Zitat von Milliirade Beitrag anzeigen
sah inermi inmezmi ama bacin güzelse

kucagima aldiigmda kolay kolay indirmem

Beynini sey ettigim defolu salak
Kizkardesim yok, ama erkek kardesim var, madem beni degil de kardesimi görmek istiyorsun. Korkma o senin ailendeki di$ilere, kadin demiyorum, bayan demiyorum, kiz demiyorum, dikkatini cekerim, di$iler diyorum, o di$ilere kardesim birak cinsel münsaebette bulunmayi dokunmaz bile. Onlarin yanindan nefesini tutarak gecer. Ama seni ne yapar bilmiyorum. Ben olsam seni minarenin üstüne oturturdum. O benden daha yaman o seni bir gökdelenin üzerine oturturdu. Gökleri delen sey senin nereni delmez ki degil mi lan milliyetsiz irade

Geändert von Ask_Sehidi (18.04.2014 um 16:58 Uhr).
Antwort