Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 17.02.2009, 13:13
Benutzerbild von michael
michael michael ist offline
Neuer Benutzer

Standard Recep Ivedik 2 an der Spitze der deutschen Kinocharts

wer hat den Film schon gesehen?
Alt 17.02.2009, 14:26
sonyaprak

Standard

Ist nicht so gut wie der erste, hatte mehr erwartet
Alt 17.02.2009, 16:38
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

izledim herkese tavsiye ederim ))
Alt 17.02.2009, 18:40
gelincik02

Standard

Ayiligi ve kabaligi abartmis asiri argoydu. Birinci bölüm daha komikti
Alt 17.02.2009, 21:29
orientraumcom

Standard

hab ihn zwar noch nicht gesehen aber denke das es so wie jede Fortsetzung ist nicht mal anährend so gut wie der 1.
Alt 17.02.2009, 22:35
Dilish

Standard

ich hab den film schon gesehen, der ist einfch zum totlachen... acaip komikti yaaa
Alt 18.02.2009, 08:18
fos

Standard

Peki diyelim ki hep beraber hahaha hihihi diye güldük ve 1,5 saat eglendik. Egri oturup dogru konusalim: filmin icerisinden tüm argolugu ve zontaligi cikarinca da geriye bir mesaj ve /veya bir komiklik kaliyor mu?

Ilk bölümünde öyleydi cünkü.Gerci herkes simdi 'Indira Ghandi'-yi tanidi. En kötü Kemal Sunal filminin bile bir mesaji ve insani düsündüren yani olurdu hep. Ki o da mizah ve komedi daliydi. Isteyince oluyor demek.
Ama Sahan beyi de suclayamiyorum ,sanatcimiz burada magazine ve pop kültürüne önem vermis izleyicilerin talebine göre arz-i- endam ediyor. Gülelim o zaman...komedi ya!
Alt 18.02.2009, 09:18
babaeskili

Standard ivedik 2

büyük bir ihtimal bu c.tesi pazar o filme bakmaya gidicem. ilkini indirip izlemistik, hic unutmam, arkadasin imbiss'ini portatif sinemaya cevirmistik, sonra karnimiz acikmisti, kalkip würschtle yapmistik izgarada! hehehehhe

vel hasil kelam, ivedik 2 ilkinden farkli olmayacak sanirim. yani cok fazla ince mizah aramaya gerek yok, bulamazsiniz. yapilan saklabanliklara, edilen küfürlere gülecegiz. güldürüyomu? evet, o zaman iyi bir is yapiyo. artik devir degisti beyler. eskiden daha farkli seylere gülerdir. hic unutmam, teyip kasetinden cocukken ibis'i dinliyoduk, cok egleniyoduk! sanirim hiciv tarzi biseydi, inceden inceye biyerlere gidiyodu o espriler..

sonra nejat uygur (minti minti, migferine cicek eken askar, cibali karkolu).. otogargara, hisseli harikalar kumpanyasi.. biz zamaninda bunlara gülüyoduk, lakin artik devir ile beraber espri anlayisimiz'da degisti. aslinda bizim espri anlayisimizi degistirende bu esprileri yapan yeni nesil komikler (komedyen degil, komikler)! ata demirer, cem yilmaz, sahan gökbakar, prof. dr. zekeriyya beyaz, yasar nuri öztürk.. (en komikleri bu saydiklarimin son 2si)

bu komikleri elestirebiliriz ama insafli olalim. hem yerden yere vurup hemde filini gidip agiz dolusu gülmeyelim! emin olun %99 bu komiklere gülüyoruz ve taklitlerini yapiyoruz.

dedigim gibi, bu komikler artik yen nesil komedyenler. yenileri gelene kadar biz bunlara gülücez veya gülmüycez! karar sizin..

bu komiklerden istedigim tek sey var. gerci cem yilmaz cok güzel söylüyor, ben gülerken sizlere düsündürmek gibi bi niyetim yok diyor. yani sadece gülmenizi sagliyorum diyor. yani o devir gecti demeye getiriyor. keza bir ata demirer, sahan gökbakar, bunlarda aynilarini yapiyolar. bu komiklerden tek istedigim, yok efendim su karakteri oynarken, aslinda söyle elestiriyoruz, sunu canlandiriyoruz, icimizde böyle karakterler var falan demesinler!

birseyi abartarak anlatmak en basit komedi. ona bakarsan bende cok komigim. saklabanlik, soytarilik yapiyoruz ve halkin bize gülmesini sagliyoruz desinler yeter!

of be, rahatladim!

dipnot. satirlara döktügüm bu düsüncelere bir cogunuzun sahip oldugunu biliyorum. fakat, kiminizin vakti yok, kiminiz'de düsüncelerinizi kah dil sorunu kah eksik olan bir yetenek diyim, kelimelere dökmeye zorlaniyosunuz. ben yaptim, siz okuyun. bana katilanlar, heh heh, dogru diyo eleman desin. katilmayanlar mantikli bir gerekce ile, neden katilmadigini beyan etsin, dedikodu yapmasin!

c ya..
Alt 18.02.2009, 09:38
fos

Standard

Dogru diyorsun babaeskilim!

benim eskilerden favorim Öztürk Serengildi..kelajjj
Alt 18.02.2009, 09:44
Benutzerbild von brotundtulpen
brotundtulpen brotundtulpen ist offline
Neuer Benutzer

Reden

der Film ist einfach zu flach fürs Kino... mir hat der Film nicht zugesagt!!! Erster Teil war viel besser, da konnte ich noch über die Naivität lachen bei dem zweiten teil ist es nur Kommerziell, deswegen mein Urteil : Bakmasanda olur!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche