Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 12.12.2004, 01:15
eniskaya

Standard Ben disarida icecegim

varmi diyecegin......

Ben Hürüm ve senin dininden degilim ve sendende daha aydinim.... ve ben ickimi disarida icecegimj....

Sen hangi Ayete dayanarak bana disarida icki icme yasagi koyuyorsun....... heeeeee ????

Iste seninkisi zorbalik.... arkadas.... zorbalik..... Orijinal Islam dini senin dinini red ediyor..... kurandaki din ve Allah baska senin din ve Allahin baska....

KIMSE BENIM VEYA SENIN HÜRRIYETINI ELINDEN ALAMAZ.......

Al bakalim.... ve bunu nasil becereceksin merkak ediyroum
Alt 12.12.2004, 01:41
eniskaya

Standard Nein das ist hier leider nicht

möglich...

Vaybee kann dein Link nicht mehr ändern......

Du musst es Löschen und dich mit einem neuen Nick anmelden....

Selamlar
Enis
Alt 12.12.2004, 01:44
eniskaya

Standard Kopyalamayi birakta

senin su Islam devleti dedifin Anayasayi göster veya cercevesini ciz bakalim...

Yahu benim kadarda aklin yokmu..... bak ben ne güzel Demokrat bir devlet mekanizmasini cizcim.....

Demekki benim kadar aklin yokki, kendi Ideilojinin devlet mekanizmasini buraya cizemiyorsun......

Senden ne olurki daha
Alt 12.12.2004, 01:58
eniskaya

Standard Resmi nikâh kıymadan olmaz

Din Üstadlarindan ve CEHALET Hocalarin korkulu rüyasi haline gelmis ve klasiklesmis bir isim olan Süleyman Ates Hoca, nikah hususunda cok süper bir aciklama yapmistir....

---------- Alinti ---------

Soru: 17 yaşındayım, bir kız arkadaşım var. İmam nikâhı kıymak istiyoruz. Bunun şartları nelerdir? Veli izni gerekli mi?

Cevap: Nikâh oyuncak değil, ciddi bir şeydir. Taraflara sorumluluklar yükler. Ve nikâh aleniyet yani açıklık ister. Bunun için şahit şart olduğu gibi kızın velisinin muvafakati de gerekir. Kimsenin haberi olmadan kendi kendinize, "biz evliyiz" demekle olmaz. Bugün namusunu pâymâl ettiğin kız, yarın gidip kiminle evlenecek? Kimlere yalan söyleyip kendini bakire gösterecek? Bu işin, sizin kız kardeşinize yapılmasına razı olur musunuz? Öyleyse siz de başkasının namusunu kirletmeyin. Evlenmek istiyorsanız veliler araya girer. Kız ailesinden istenir. O zaman dini nikâh da kıyılır, resmi nikah da. Dini nikâh, icap ve kabulden ibarettir. Yani erkeğin evlenme önerisini kızın kabul etmesi ve bunun, en az iki şahitle tespit edilmesidir. Dinin nikâhın unsurları budur. Bu nikâh, karı kocayı birbirine helal kılar ama resmi nikâh olmadan böyle bir ilişkiye girmek, özellikle kızı büyük risk altına atar. Çünkü ayrılma veya ölüm durumunda, taraflardan biri diğeri üzerinde yasal açıdan hiçbir hak talep edemez.

Dinde kesinlikle zorluk yoktur

LINK

<a href="redirect.jsp?url=http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29" target="_blank">http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29</a>
Alt 12.12.2004, 11:07
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard evladim su igneyi önce bir kendine

batir.

burada edebiyat yapip duruyorsun. su an pratikte ve gercekte senin ideolojin insanlara kendi ideolojisini dayatmakta.

bunun örnekleri türkiyede binlerce.

velhasili kelam: sen g. bush gibi, milleti öldürttürüyorsun ondan aa ben size sadece hürriyeti getirecektim, deyip geciyorsun.
Alt 12.12.2004, 11:21
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard ebu sapik efendi

peki bu meclisteki milletvekillerinin kicindan cikti ise bu kanunlar ne yapacagiz?

yahut meclisten cikiyor diye bu kanunlar adil mi oluyorlar?

gavur moskofta da kanunlar meclisten cikiyor, putinin kicindan cikmiyor. binlerce cecenlinin kanina giriyor.

kanunlar adil olmasi icin kanunun meclisten cikmis olmuslugu yeterli bir gerekcemidir ki hala burada zirvalayip duruyorsun.

israilde de kanunlar meclisten cikiyor, yinede filistinli insanlar katl ediliyor.

peygamberi öldürme kararida mekkeninin ileri gelenleri tarafindan yani mekke meclisinden cikmis bir karar idi.

anliyana sivri sinek saz, anlamiyana davul zurnada az.
Alt 12.12.2004, 11:42
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard evet zaten cehalet hocalari

bu ismi duyunca, bizim köydeki bir kadinin deyimi ile sidikleri su kesilmis, korkularindan tabii.

ben resmi nikahtan yana olmakla beraber, insanlarin bir imam tarafindan nikah kiydirma isteklerini inkar eden laik düzenbazlar millete iste böyle kendi ideolojilerini dayatiyorlar.

halbuki devletin resmi imamlarina veya bir üst kademedi diyanet görevlisine böyle bir yetki verseler, kimsenin sorunu olmayacak.

maksat nikah kiydirmak degil, maksat enisin ideolojisini insanlara dayatmak.
Alt 12.12.2004, 11:44
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard lan zirto,

demokarsi modelini sen kendi kendiliginden mi cizdinde burada akildan konusuyorsun.

kopyalamayi birakta otantik ve orjinal seyler yaz buraya da aklinin ne mal oldugunu ögrenelim.
Alt 12.12.2004, 11:47
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard ben görmedim ama

anlatirlar ki peygamber namazlarini kilarmis. napcaz simdi? devleti yönetenler kafir yada inancsiz olurlarsa kilmazlar, devlet te inancsizlar külübü olur gibi birsey cikar.
Alt 12.12.2004, 11:52
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard hakeza atatürkün yaptiklarida

deforme idi, cünkü sonucu ortada.
Antwort