Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 21.04.2014, 14:41
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen runter "Toplumsal ve kültürel baskı" nedir?

Türkiye'de kadın hakları konusu, Batı dünyasındaki gelişmelere paralel olarak 19. yüzyıl ortalarından itibaren gündeme gelmiştir. Günümüzde Türkiye'de kadınların başlıca sorunları şunlardır:

Aile içi şiddete ve kabadayılığa maruz kalmak
Toplumsal ve kültürel baskı.
Eğitim-öğretim imkânlarından yoksun bırakılmak.
Çalışma hakkından yoksun bırakılmak.
İş yerinde ayrımcılık ve gelir adaletsizliği.

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BC...n_haklar%C4%B1

Geändert von benekalice (21.04.2014 um 14:57 Uhr).
Alt 21.04.2014, 14:45
Erfahrener Benutzer

Standard

Toplumsal baski: Aciklamasi: Toplumun büyük bir bölümünün, önce siyasette olan erkeklerden dogru siyasette olmayan kisimlara dogru genisleyerek, mesala ninelerin vesaire, teshis koyduklari "namus" konusu ve kadinin nasil YASAMAK ZORUNDA OLMASI konusunda kurallar koyup ve degerler bicip, bunu her yoldan sürekli anlatmalari.

Yani ayni hipnoz meselesi gibi. KADIN böyle davranacaksin, KADIN böyle yasayacaksin!!!!

Tabiki önce tatli dille, gazeteden alinmis yazilar gibi, bilgi edici numarasiyla, sonraya dogru baski (sözlü baski) yapan kitle büyüdükce, yani teyzeler, halalar da isin icine girmeye baslayinca, tüm komsu etraf baski uyguluyor.

Seriat ülkelerinde bu baski idam, falakaya yatirma ve kadin taslama vesaire (vs.) ile sonuclanabiliyor!!!

Bazi Userler burada bu konuya, kadin düsmani gazetelerden makaleler alarak, BU GÖREVE (yani toplumsal baskiya) baslamis oluyorlar.
Gazete yazilari kadin düsmani AKEPE'nin destekci gazetesindendendir.

Bu toplumsal baskiyi erkekler yoluna soktuktan sonra, isi kadinlar götürüyor. Erkeklerde bacak bacak üstüne oturup kadinlari köle olarak kullanmaya devam ediyor.

Geändert von benekalice (21.04.2014 um 15:39 Uhr).
Alt 22.04.2014, 09:38
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee Ayiptir sormasi, sen nerden bahsediyorsun !!

YAHUU TÜRKIYE YI sevmezsin, Erkegini külütürünü devletini ve belkide kebabini sevmezsin.

ANLADUK USAGUM :-)

Ama bu yazilari güzel güzel buralara tasirken hic mi düsünmüyorsun ??
Almanyada dahi (aslinda dünyanin her yerinde) ,kadinlar az kazanir, aslina bakarsan her isi yapmazlar, daha dogrusu erkeklerin egemen oldugu islerde pek kadin isci göremezsin!

Namus : simdi namus konusunu burda tartisacilecek aciklayabilecek ve hatta yorum yazabilecek pek yazarimiz yok !

onun icin senin burda bu konuya hic girmemeni tavsiye ederim, cünki izahi agir bir konu NAMUS !

ben söyle kisaca ifade edeyim : NAMUS = NAMUS SUZLARDA bulunmayan ve anlasilamayan bir deger !!

BURDA ARKADASLARA Soruyorum !!

BU BENEKALICE neden BUKADAR TÜRKIYE aleyhinde bunca yazilar yaziyor ( kopyaliyor) !!

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Toplumsal baski: Aciklamasi: Toplumun büyük bir bölümünün, önce siyasette olan erkeklerden dogru siyasette olmayan kisimlara dogru genisleyerek, mesala ninelerin vesaire, teshis koyduklari "namus" konusu ve kadinin nasil YASAMAK ZORUNDA OLMASI konusunda kurallar koyup ve degerler bicip, bunu her yoldan sürekli anlatmalari.

Yani ayni hipnoz meselesi gibi. KADIN böyle davranacaksin, KADIN böyle yasayacaksin!!!!

Tabiki önce tatli dille, gazeteden alinmis yazilar gibi, bilgi edici numarasiyla, sonraya dogru baski (sözlü baski) yapan kitle büyüdükce, yani teyzeler, halalar da isin icine girmeye baslayinca, tüm komsu etraf baski uyguluyor.

Seriat ülkelerinde bu baski idam, falakaya yatirma ve kadin taslama vesaire (vs.) ile sonuclanabiliyor!!!

Bazi Userler burada bu konuya, kadin düsmani gazetelerden makaleler alarak, BU GÖREVE (yani toplumsal baskiya) baslamis oluyorlar.
Gazete yazilari kadin düsmani AKEPE'nin destekci gazetesindendendir.

Bu toplumsal baskiyi erkekler yoluna soktuktan sonra, isi kadinlar götürüyor. Erkeklerde bacak bacak üstüne oturup kadinlari köle olarak kullanmaya devam ediyor.

Geändert von 1978salih (22.04.2014 um 10:38 Uhr).
Alt 22.04.2014, 11:19
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
YAHUU TÜRKIYE YI sevmezsin, Erkegini külütürünü devletini ve belkide kebabini sevmezsin.

BU BENEKALICE neden BUKADAR TÜRKIYE aleyhinde bunca yazilar yaziyor ( kopyaliyor) !!
Bazi asklar sevgiler nefretle baslar
:-)
Birde buyönden bakalim
Bakarsin yarin gönlünü kaptirmis...Namus vatan ugruna canini feda etmis
Cennetlerde sefa sürüyor.Bizde alt tabakalardan ona imreniyoruz...
Rabbim sonumuzu hayr etsin
Alt 22.04.2014, 11:39
Erfahrener Benutzer

Blinzeln Kabulu mümkün olmayan dualar gibi !!

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Bazi asklar sevgiler nefretle baslar
:-)
Birde buyönden bakalim
Bakarsin yarin gönlünü kaptirmis...Namus vatan ugruna canini feda etmis
Cennetlerde sefa sürüyor.Bizde alt tabakalardan ona imreniyoruz...
Rabbim sonumuzu hayr etsin
acikcasi, ben bu kisinin, fosillesmis görüsünün asla degismeyeceginden emin degilim,
ama kisisel önyargilarimdan yola cikarak, bu kisinin düzelme veya aydinlanma gibi bir durumunun söz konusu bile olamayacagini düsünüyorum.

bir insanin her alanda karsit görüs beyan etmesi , gereksinimdir, lakin ki, bu insan görüs olarak sadece , yalan , iftira, küfür, ahlaksizlik derecesinde saldirganlik güderek , burda kendini veya ideolojisini savunmaya calismasi, göz ardi edilemez durumundadir !

bu nedenle kisiyi aslinda hic bir sekilde kale almasamda, güttügü veya burda deklere ettigi bazi haberlerin , bazi arkadaslarimizi kötü veya olumsuz etkileyecegi, düsüncesi, beni biraz rahatsiz ediyor !

o nedenle ki , bu kisinin yazilarinin aslinda , aninda cürütülmesi tarafiyim !
Alt 22.04.2014, 17:42
Erfahrener Benutzer

Standard

@Cinci Salih

insanlarin/kadinlarin gözünü acmasini sindiremezmis icine ve kabul edemezmis.

Cinci Salih gibileri zaten akilli ve uyanik kadinlar takmazlar.

cinci Salih'in yazdiklari yine siritmis.

Tolumsal ve kültürel baskicilarin basi Cinci Salih.

Zitat:
acikcasi, ben bu kisinin, fosillesmis görüsünün asla degismeyeceginden emin degilim,
ama kisisel önyargilarimdan yola cikarak, bu kisinin düzelme veya aydinlanma gibi bir durumunun söz konusu bile olamayacagini düsünüyorum.

bir insanin her alanda karsit görüs beyan etmesi , gereksinimdir, lakin ki, bu insan görüs olarak sadece , yalan , iftira, küfür, ahlaksizlik derecesinde saldirganlik güderek , burda kendini veya ideolojisini savunmaya calismasi, göz ardi edilemez durumundadir !

bu nedenle kisiyi aslinda hic bir sekilde kale almasamda, güttügü veya burda deklere ettigi bazi haberlerin , bazi arkadaslarimizi kötü veya olumsuz etkileyecegi, düsüncesi, beni biraz rahatsiz ediyor !

Alt 22.04.2014, 17:46
Erfahrener Benutzer

Standard

Milletin gözünü acmasini kaldiramiyorsun... Jöleli ve cinci Salih.

Seni seriatin kanunu falakaya yatarir, saclarin jöleli diye. Insallah sana bir gün nasip olur istedigin seriat kanunu.

Zitat:

ANLADUK USAGUM :-)

Ama bu yazilari güzel güzel buralara tasirken hic mi düsünmüyorsun ??
Almanyada dahi (aslinda dünyanin her yerinde) ,kadinlar az kazanir, aslina bakarsan her isi yapmazlar, daha dogrusu erkeklerin egemen oldugu islerde pek kadin isci göremezsin!

Namus : simdi namus konusunu burda tartisacilecek aciklayabilecek ve hatta yorum yazabilecek pek yazarimiz yok !

onun icin senin burda bu konuya hic girmemeni tavsiye ederim, cünki izahi agir bir konu NAMUS !

ben söyle kisaca ifade edeyim : NAMUS = NAMUS SUZLARDA bulunmayan ve anlasilamayan bir deger !!

Alt 22.04.2014, 20:57
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

, bazi arkadaslarimizi kötü veya olumsuz etkileyecegi, düsüncesi, beni biraz rahatsiz ediyor !

Salih kardesim Merhaba,

Millet artik uyanmis
öyle ücbes sacma sapsn lafa papuc birakmiyor...
Heleki söz konusu Yegane Hayat nizami Islam olursa..

ÖLDÜRMEYE GELEN ONDA DIRILIYOR

Yani anti Propagandalar tersine tepiyor..
Ben buna azili islam düsmani birkac avrupalida sahit oldum..
Adam Kisas ayetlerini arastirip kötüleyici makale yazacakti...KISASTA IKI HAYAT VAR" ayetini okuyunca sasirdi kaldi derinlemesine arastirip Müslüman oldu cikti...
ISTE ISLAMIN MUCIZESI
Buna binaendir ki; bize düsen yasamak anlatmak.gerisi Rabbimize kalmis
Günese küfr etmekle Tükürmekle ona halel gelmez
Alt 23.04.2014, 15:11
Erfahrener Benutzer

Lächeln cok güzel

Salam kardesim,

dediklerine kesinlikle katiliyorum, it ürür kervan yürür.
lakin sunuda untmamak gerekir ki , burdaki cikarci ve tasaron kuklalari kendilerinin bir bilgisi olmadigindan , azili köpeklerin sözlerini burda yaymaktadirlar.

ellerinde ve beyinlerinde ne yazikki kendilerini ve sözlerini ispat edebilecek bir nimete sahip degiller.
kuru siki atarak sadece gürültü yapmaktadirlar.
yinede bu kuru gürültüden korkan veya ürperen olabilir.
bizlere düsen bu gürültüleride bastirmak , ve seslerinin sadece kendilerine yanki yapmasini saglamaktir !!
selam ve selametle
salih

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Salih kardesim Merhaba,

Millet artik uyanmis
öyle ücbes sacma sapsn lafa papuc birakmiyor...
Heleki söz konusu Yegane Hayat nizami Islam olursa..

ÖLDÜRMEYE GELEN ONDA DIRILIYOR

Yani anti Propagandalar tersine tepiyor..
Ben buna azili islam düsmani birkac avrupalida sahit oldum..
Adam Kisas ayetlerini arastirip kötüleyici makale yazacakti...KISASTA IKI HAYAT VAR" ayetini okuyunca sasirdi kaldi derinlemesine arastirip Müslüman oldu cikti...
ISTE ISLAMIN MUCIZESI
Buna binaendir ki; bize düsen yasamak anlatmak.gerisi Rabbimize kalmis
Günese küfr etmekle Tükürmekle ona halel gelmez
Alt 26.04.2014, 08:35
Erfahrener Benutzer

Standard

Avrupali, bati insanlarinin sivilizasyonu gelistirdikleri, yasadiklari toplumlarin sayesinde olusan ve gelisen TEKNOLOJI üzerinden, geri kalmis toplumlar da, AKEPE'nin eline gecen

TRT TV'sinden bile Kadin üzerinde toplumsal baskiyi alevlendirmek ve sürdürmek niyetinde.

Asagidaki yüz karasi olay, Ortacagdan degil, gecen sene Ramazan Ayinda, TRT TV'sinden yayinlanmistir.

Böylelikle AKEPE ve onu destekleyen islami tarikatlar zihniyeti, kadinlari yine eve tikma niyetinde.

Kadinlari güya kendi iyilikleri icin, gercekte ama toplumda ortacagdaki gibi sessiz hale getirecekler ve erkeklere köle yapacaklar. Kadinin tüm yasam haklari erkegin zevki üzerinden gececek. Isterse gezdirir, isterse evlendirir, isterse calistirir, isterse cocuk yaptirir, isterse okutur veya okutmaz, tüm islerini yaptirir, isterse ekmek ve su verir, gönlü isterse biraz dayak atar.

Amaclari bu.

http://www.youtube.com/watch?v=mDI2fb5E89o

Bugün Avrupa'da veya gercekten özgür ve demokrat toplumlarda insanlar hayvanlarina bile böyle davranmiyor.

VE BU AKEPE ve tarikat zihniyeti neden feministleri sevmez, okunulabilir :

http://www.tr.boell.org/web/111-1633.html

...

Geändert von benekalice (26.04.2014 um 12:19 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche