Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 26.02.2022, 22:10
Disi__kurt

Idee Der Feind

Der einzige Feind des Menschen ist seine Gier und unwissen!!!

Wir möchten kein Krieg, nicht in der Ukraine auch nicht woanders.

Sehr viele Ukrainer flüchten in die Nachbarsländer, während der Flucht schlafen & bringen Babies in U-Bahn-Stationen auf die Welt :-( "Gott beschütze alle unschuldigen".

Sehr viele Hilfsorganisationen bitten um Sach- und Hilfsspenden für die geflüchteten Ukrainer, einer dieser Organisationen ist spezialisiert nur auf Frauen in schwierigen Lebenslagen bzw. aktuell jetzt nur für die Ukrainen. Bitte spenden!!!

https://seistark-ev.de/
Alt 27.02.2022, 21:48
Disi__kurt

Standard Savas

Ucak gectigi zaman, sevinmeyen cocuklar var ...
Alt 27.02.2022, 21:53
berhudar

Standard

Eine Idelogie, die für ihre Existenz einer Gegenideologie bedarf, ist in Wirklichkeit keine echte Idelologie.

So verhält es sich auch mit den Feinden. Die allermeisten Menschen sind Opfer aus dem inneren Zirkel ihrer sozialen Verhältnisse, wie die Familie oder so. Sehr selten fallen Menschen anderen Menschen von außerhalb ihren feindseligen Taten zum Opfer. Doch trotz allem, die gibt es.

Dedem her zaman der ki, Agac baltaya sunu demis: Balta sana yapacagimi ben cok iyi bilirim de, ama sapin benden (agactan).

Düsman kör nisancidir, DOST bilir nerden vuracagini!

Mevlana ne diyor? Ey Gönül! Bir sürü dostlarýnýn yanýnda, elbet ki düþmanlarýn da olacak; Ama IMTIHAN ya bu, onca düþmanýn var iken seni DOSTUN vuracak.

Pir Sultan Abdal ne diyor?

Pir Sultan Abdal'im can göge agmaz (cikmaz)
HAKK'TAN emir olmazsa (i)rahmet yagmaz
Su ellerin tasi hic bana degmez
Ille dostun (müsahib kardesi Ali Baba) gülü yaralar beni!

Sivas valisi o zaman bütün Sivas'in henüz daha dönme olmadigi zaman idi ve hepsinin nerdeyse oldugu gibi Alevi oldugu zaman idi ve halka ya Pir Sultan'i taslayin ya da sizi cezalandiracagim diye tehdit etmesi sonucu, halk korkudan ellerine taslari alip Sivas'in Yildizeli ilcesine bagli Banaz köyünden olan, lakabi Koca Haydar olan Pir Sultan Abdal'i taslamaya basliyor.
Ancak ahiret/müsahip kardesinin buna yapmaya eli varmiyor ve eline gül alip Koca Haydar'dan yana gül atiyor. Pir Sultan bunu görüyor ve duygulanip bu ölümsüzlesmis siiri yaziyor.

Erzincan ve Sivas alevileri arasinda bu konuda fikir ayriliklari var. Kimi Erzincanlilar, Sivaslilar kaypak olur, onlar Pirini sattilar diyorlar.
Dogrusu bir cok kaypak Sivasli gördüm ama abim de msüahip kardesi Sivasli bir alevi olacakti ancak malesef bir traffik kazasinda Hakkin rahmetine kavustu.
Simdi sünni kökenli bir Türkmen, ailesi koyu MHP'li ve hatta Fetö'ye hoca demeyenlere dinsiz imansiz derlerdi, ne istediniz de vermedik diyenlerdendi, ama kendisi Türkiye Kommunist Partisi üyesidir, olmak istiyor.

Ben Kur'an da müsahip kardesliginin oldugunu sanmiyorum ama yine de güzel buluyorum. Müsahip kardesligi ahiret kardesligi gibidir, hatta anadan babadan olma kardeslikten daha da üstündür. Arastirmam lazim Islam'da bunun yeri var mi? Cemil Kilic'a bir email yazacagim bakalim.

Düsmanliga gelince.... NEyse baska bir zaman yazarim artik....

Geändert von berhudar (27.02.2022 um 22:48 Uhr).
Alt 27.02.2022, 22:26
Disi__kurt

Standard Ukraine-Krieg: Beten, spenden und Russland boykotieren!!!

https://www.tagesschau.de/spendenkon...onten-133.html
Alt 28.02.2022, 21:16
Disi__kurt

Standard Friedensdemo am Rosenmontag in Köln mit 250.000 Teilnehmer

https://www.youtube.com/watch?v=d7WCX2LwG4Q
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche