Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.05.2004, 00:17
unknown

Standard KAfir degilsin..kafirin tanimi baska...

kafir küfürden gelir..red etmekden gelir..sen red etmiyorsun sen sadece SIrke giriyorsun ve bazi seylerin perestligini yapiyorsun bunnuda farkinda bile degilsin...
Alt 31.05.2004, 00:18
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tavsiyelerine ihtiyac duyan yok

Sagol senin tavsiyelerine ihtiyacim yok. Ben zaten kuran ve peygamberimizin yolundayim. Benim sana tavsiyem ise Ahlakini düzelt. Ancak bu sekilde kendi düsünceni dost dogru karsiya aktarabilirsin. Müslümanim diyen ahlakli olmasi lazim ama sende bu güzellik yok
Alt 31.05.2004, 00:20
unknown

Standard bos konusuyorsun...konuyu saptiriyorsun.

seytanla mücadele etmeye devam et..
muhammedin bir yolu vardir oda kurandir..gerisi masaldir....
Alt 31.05.2004, 00:20
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Bana baska seylere tapiyorsun diyorsan. Beni Kafir yapmis oluyorsun. Ben ise Allahtan baska kimseye tapmiyorum diyorum. Sen ise illa baskalarina tapiyorsun diyorsun. Benmi bilecem neye taptigimi yoksa senmi =? Sirk en büyük günahtir ve ben en cok ondan sakinirim.
Alt 31.05.2004, 00:21
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard bende öyle diyorum

propaganda yapma ben zaten o yoldan bahsediyorum sen ise muhammede küfür ediyorsun. Onun hayatina sünnetine küfür ediyorsun.
Alt 31.05.2004, 00:28
unknown

Standard yüz kez yazdim anlamiyorsun

muhammedin sünneti yok...
kuranda sadece bir sünnet vardir oda SÜNNETULLAH dir yani allahin sünneti..
ben kurani takip ediyorum bu su demek oluyor.-.ben muhammedin yolundayim...kurani uygulaigim zaman aynen muhammed gibi yasamis olucagim..
a´ma sen binbirgece msallarini muhammed böyle yapti söyle yapti seyleri hadis sünnet diye dine sokuyorsun ve böylece müsrik oluyorsun..
anlayan sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...!!!
Alt 31.05.2004, 00:29
unknown

Standard PEYGAMBERLERİN PUTLAŞTIRILMASI!

Allah"ın Dini"ni bozmak isteyenlerin en büyük hilelerinden biri de kutsalı putlaştırarak insanları aldatmaları olmuştur.
Dinin övdüğü peygamberleri putlaştırmak bunun en önemli örneğidir.
"O SİZE MELEKLERİ VE PEYGAMBERLERİ RABLER EDİNMENİZİ EMRETMEZ. SİZ MÜSLÜMAN OLDUKTAN SONRA, SİZE KAFİR OLMAYI MI EMREDECEK?" (3/80)
Kutsalı putlaştıranlar, "yoksa sen Hz.İsa"yı sevmiyor musun?", "Sen Hz.Muhammed"i yok mu sayıyorsun?" tarzındaki sorularıyla saf dinin ortaya çıkmasına çalışanları yıldırmaya çalışırlar. Kutsala saygısı olan, peygamberleri seven birçok saf insansa, ne yazık ki bu sorularla sindirilmektedir. Zaten hedef te budur; Allah dışındaki ilahların, ilahlaştırılanların hiçbirini kabul etmeyen, etmemesi gereken dindar kitleye, kendi kutsallarını putlaştırıp, zayıf oldukları yerden yaklaşarak dini bozmak. Oysa Kuran"da böyle ifadeler yoktur. Peygamberimizin hammaddesinin diğer insanlardan ayrı olup, nurdan yaratıldığı, Kuran"da anlatılmayan yüzlerce mucizesinin olduğu, namaz vakitleri için adeta Allah"la pazarlık yaptığı şeklindeki uydurmalar hep peygamber putlaştırma, yarıştırma gayretlerinin neticesidir. Bu gayret sonucu alemlere rahmet olan Peygamberimize; insanları kötürüm etmek için beddualar ettiği, utanç kaynağı olabilecek şekilde cinsel mucizeler gösterdiği iftiraları atılmıştır. Tüm bu iftiralar hep uydurma hadislerle halka sunulmuştur ki, kutsala karşı gelme korkusunu içinde taşıyan ve dini az bilen halk, bu uydurmaları itirazsız kabullensin. Diğer dinlerin düştüğü hataları Kuran"da okuyup, hep onları eleştirip, hem de aynı hataya düşmek ne acıdır

BU FORUMDADA SEVGI SAYGIYI BAHANE EDEN BIR COK MUHAMMEDPEREST VAR MALESEF!!!!
Alt 31.05.2004, 01:35
unknown

Standard o.T.

güc veya konumdan bahsediyorsan elbette dünya dengesini elinde bulunduran bugünün (abd)si ile osmanli arasinda benzerlik var. bende bundan da baska ortak yanlarinin olmamasini söylüyorum. sen ise bir benzerlikten yola cikarak anatomisini, perspektifini, motivasyonunu ve dinamiklerini denkliyorsun.

uzun lafin kisasi: manada veya maddede feth eden bir akinin gelisi ve gidisi arasindaki sürede hedefe neyler kazandirdi veya neyler kaybettirdi; mesela o esnada neyler revizyona ugradi, egale veya ilave edildi?.. sadece bunun muhasebesi yazacaklarima kafidir.
Alt 31.05.2004, 01:39
unknown

Standard daha neyler görecegiz!?

(ibn-i teymiyye) mi: (hak ugruna eziyet gören ve din üzerinde can veren hoca)?.. de git isine be, bu cümleyi (batman) icin kullansaydin belki bu kadar tuhaf karsilamazdim!
Alt 31.05.2004, 11:01
Benutzerbild von oezbektasi
oezbektasi oezbektasi ist offline
Neuer Benutzer

Standard evet...

PIR SULTAN ABDAL"im ölürüm deme
kil bes vakit namazini kazaya koma
sakin bu dünya"da kalirim deme
tenim tenesirde özüm saldadir

yavas yavas benim derdimi anlarsin galiba :-)

vesselam
Antwort