Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.10.2005, 15:16
airdem

Standard Yildirim: Tahkim"in pesini birakmam...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, futbolun gündemine bomba gibi düşen Tahkim Kurulu olayıyla ilgili MİLLİYET"e çarpıcı açıklamalar yaptı.

Başkan, iddiaların aksine kimseyi tehdit etmediğini ve ettirmediğini belirtti, "Hukuki olarak savaş açacağım. Tahkim üyeleri istifa etseler de, etmeselerde kurtulamazlar. Hepsini mahkemeye vereceğim" dedi.

Yıldırım, Futbol Federasyonu Başkanı, Asbaşkanı ve yönetiminin her seferinde Tahkim"den şikayetçi olduklarını hatırlattı ve şöyle devam etti: "Bu kuruldan rahatsızlarsa, istifaları kabul edeceklerdi. Kurulda, Samim Ünan ile Selçuk Öztek gibi profesörler vardı. Bu isimler hukuk dersi veriyorlar. Ama diğer üyelerle anlaşamıyorlar. Çünkü diğerleri üzerlerinden formaları çıkarmıyor. Yedek üyeler de aynı durumda. Hatta birçoğu, Murat Aksu"nun ya hocası ya da arkadaşı. Ancak bu kadar taraflı yönetim olabilir".

"Niye karşı çıkıyorlar"
Sarı-lacivertli kulübün Başkanı, 10-15 gün önce Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği"nin yaptığı toplantının ikinci gündem maddesinde, Tahkim Kurulu"nun değiştirilmesinin bulunduğunu da ifade etti. Aziz Yıldırım, "Hatta Başkan Levent Bıçakcı, İlhan Cavcav"a "Bize 10 isim ver, içinden 5"ini Tahkim"e seçelim" demişti. Ama Kulüpler Birliği şimdi istifalara karşı çıkıyor. Tahkim istifa etmezse, federasyon kendini inkar eder" ifadesini kullandı.

"Tehdit ediyor"
Yıldırım, Deniz Barış olayında, dünyanın hiçbir yerinde, Futbol Federasyonu dururken, Tahkim Kurulu"nun lisans iptal etme yetkisinin olamayacağını da savundu, "Tahkim"in böyle bir yetkisi yok. Ayrıca 15 gün önce federasyon bize Deniz"i oynatabileceğimizi söyledi. Buna rağmen forma giydirmedik" yorumunu yaptı. Başkan, İlhan Cavcav"ın para peşinde olduğunu ileri sürdü, "Cavcav, 800 bin Euro"yu kabul etmediğini söylüyor. Oysa daha önce Deniz"e "800 bin Euro getir, anlaşalım" diyen kendisiydi. İlhan Cavcav, Gençlerbirliği"ni ilgilendiren bu olayı Kulüpler Birliği"nin davası haline getirdi. Federasyonu da tehdit ediyor" dedi.

Aziz Yıldırım, "Tahkim bu üyelerle yola devam ederse, tanımam. Sadece federasyonu tanırım. Hukuksuzluk yaşanırsa, karar konusunda federasyonu sorumlu tutarım. Tahkim seçimi yapılırsa, genel seçime dönüşmez. Buna izin vermeyiz. Federasyon korkmamalı" diye sözlerini noktaladı.

Cavcav"a "tarihi" yanıt
Deniz Barış"ın avukatı ve Tahkim Kurulu eski üyesi Prof. Dr. Haluk Burcuoğlu, kendisini Tahkim Kurulu"nu "basmak" ile suçlayan İlhan Cavcav"a yanıt verdi: "Ersun Yanal, Gençlerbirliği"ne geçtiğinde Deniz Barış"ın akibetine uğramıştı ve ilk aşamada çalışmasının engellenmesi kararı çıkmıştı. Buna karşı hukuk mücadelemizde İlhan Cavcav ile omuz omuzaydık.

Yanal"ın avukatı bendim. O sırada Cavcav bir futbol insanının çalışmasını engellemenin insan haklarına aykırı olduğunu savunan bizlerle birlikteydi. Allah"ın işine bakın. Bugün tersini iddia ediyor. İşte hukuk bunun için var."

"Tahkim Baskını" olayının ise abartılı olduğunu belirten Burcuoğlu, "Perşembe günü Tahkim"e gittim. Nedeni; medyada okuduğum tahkim kararının henüz benim elime geçmemiş olmasıydı. Basında nasıl yazıldığını sordum, davacı taraftan alınmış olabileceğini söylediler. Kararı bana da verdiler. Bu baskınsa, ben tahkimi bastım" dedi.
Alt 26.10.2005, 15:18
airdem

Standard Demirören: Teknik direktör ariyorum...

)
Alt 27.10.2005, 10:29
Benutzerbild von xxosmanxx
xxosmanxx xxosmanxx ist offline
Neuer Benutzer

Standard Özhan Baskanimizin aciklamasi !

Herkese ibret olsun !

Özhan Canaydin:
Sporda bir terör ortamı yaratılmak istendiğine dikkat çeken Başkan Özhan Canaydın, G.Saray olarak artık sessiz kalmayacaklarını belirterek, “Biz sustukça başkaları meydanı boş buluyor” dedi. Canaydın, dün düzenlediği basın toplantısında bir yöneticinin “Tahkim değişecek, Futbol Federasyonu şimdilik kalabilir” dediğine dikkat çekti ve şunları söyledi: Bunun anlamı nedir? Bu ülkede herkes, her kulüp, her insan haddini bilmelidir. Spor kurumlarının üyelerinin ne zaman ve nasıl değişeceğine kim karar veriyor? Bu ülkede yasalara uymamanın cezası yok da, ödülü mü var? Bu gücü nereden alıyorlar?

SONUCUNA KATLANACAKLAR

Soruyorum, gücü yetenin iktidar olduğu bir spor düzeni mi? Yoksa adaletin ve eşitliğin olduğu bir düzen mi? Sporun nihai karar organı Tahkim Kurulu’nun adeta baskın ve tehditlerle istifaya zorlanması sporumuzdaki bütün dengeleri bozmuştur. Bunu yapanlar sonucuna katlanacaktır. Sporda bir terör ortamı yaratılmak isteniyor. Hepinize soruyorum, gerçek suçlu Hasan Şaş mıdır? Yoksa bu futbolcumuzu bu ruh haline getiren bu ortam mıdır? Tüm bu yaşananlar sahada oynanan oyunu etkilemektedir. Artık yeter. Türkiye’de sporun dengesinin daha fazla bozulmasına izin vermeyeceğiz.

KURALSIZLIK İLKE Mİ

Bugüne kadar biz Türkiye’de kuralların, yasaların işlediğini varsayarak hareket ettik. Herkese çağrı yaptık. Kurallar olsun, hepimiz uyalım. Kuralsızlığının da cezasını hep birlikte çekelim. Taraftara ve tüm spor kamuoyuna da bu davranışlarımızla örnek olalım istedik. Bu tavrımız bilin ki güçsüzlüğümüzden değil, yasalara olan saygımızdandı. Ama biz sustukça başkaları meydanı boş buluyor, istediğini yaptırabileceğini zannediyor. Kurumların bu olaylara göz yummasına hayret ediyorum. Eğer kuralsızlık ilke olduysa, söylesinler bilelim. Galatasaray olarak bugüne kadar gösterdiğimiz sağduyulu, kurallara saygılı politikamızı sorgulamaya karar verdik.

KAOS VE ANARŞİ

Ne demektir toplantı basmak? Tahkim Kurulu’nu, sporun nihai karar organını değiştirmeye cüret etmek? Hukukçuları, üyeleri baskılarla yıldırmak, hakaret etmek. Burası dağ başı değildir. Bu çifte standartlarla, kayırmacılıkla Türk sporu hiçbir yere varamayacak. Kurallar adam gibi, gereğince uygulanmalıdır. Bu tür gayri yasal, gayri ahlaki yöntemlerle sadece Türk sporunu geriye götürürsünüz, ileriye değil. Kaos yaratırsınız, anarşi yaratırsınız ve bu taraftara sirayet eder. Haksızlıkların, çifte standartların ülkemizde sporu seven genç beyinlerde nasıl sonuçlar yaratacağını hesaba katmanız gerekir.
Alt 28.10.2005, 14:27
Benutzerbild von xxsinan07xx
xxsinan07xx xxsinan07xx ist offline
Neuer Benutzer

Standard hoffentlich losen die bei uns auch

aus, dann kommt kein schweizer
Alt 28.10.2005, 14:48
Benutzerbild von justwannarock
justwannarock justwannarock ist offline
Neuer Benutzer

Standard 11.HAFTA TAHMIN YARISMASI

Cuma 20:00 Denizlispor - Trabzonspor