Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.05.2007, 01:13
unknown

Standard ihr macht zu viel stress um nichts o.T.

ohne Text
Alt 04.05.2007, 23:35
unknown

Standard akp ve döneklik !

Tarih 13 Ekim 1995. Bu kez Refah Partisi Sivas milletvekili Abdüllatif Şener Meclis kürsüsünde konuşuyor. Tutanaklardan veriyorum:

"...(Bu hükümet) Sözü, vaadi hep vatandaşa veriyor ama kaynakları bir avuç tuzu kuruya akıtıyor. Hesap vermeye gelince de, hesapları IMF’ye, Dünya Bankası’na, Washington’a, Avrupa Birliği’ne veriyor..." Buradan (Meclis’ten) çıkarılan kanunlara bile (AB tarafından) sürekli müdahale edilmektedir... Biz Refah Partisi Grubu olarak ’Avrupa Birliği direktifleriyle buradan kanun geçirtmeyiz’ dedik ama o tasarı kanunlaştı."

"Değerli arkadaşlarım, oyu ve yetkiyi milletten alıp Washington ve Avrupa Birliği’ne hesap verenlerin gösterdiği tablolar, sergilediği politikalar, istikametlerinin, yönlerinin ne olduğunu hálá göstermedi mi?

Amerika’nın taleplerini değil, Avrupa Birliği’nin isteklerini değil, bu milletin iradesini ve isteklerini Meclis’e getirecek, devlet politikası haline getirecek bir iktidara ihtiyacı vardır Türkiye’nin. (Refah Partisi sıralarından alkışlar.)

Washington talimatları, Avrupa Birliği talimatları, IMF talimatlarıyla bu ülkede hiçbir şey halledilemez. (Refah Partisi sıralarından bravo sesleri.)"

"Bu paketler neyin nesi arkadaşlar? Bu IMF’nin, Dünya Bankası’nın hazırladığı paketler ne işe yarıyor? Bu IMF, paketlerini Türkiye’de yaşayan insanların sorunlarına çözüm bulmak için mi üretiyor, getiriyor, önümüze koyuyor?.. Yoksa kendi ülkesindeki sermayenin çıkarlarını devam ettirmek için mi? Bunun çözülmesi gerekir."

"IMF reçeteleri ile Türkiye’nin hiçbir yere varamayacağı açıktır. IMF reçetelerine teslim olmuş bir başbakanla Türkiye’nin sorunlarının çözülemeyeceği de açıktır."

"Değerli arkadaşlarım, onun için biz (Refah Partisi olarak) diyoruz ki, IMF reçetelerinden, Dünya Bankası programlarından, Washington’dan ve Avrupa Birliği’nden bize hayır gelmez."

<a href="redirect.jsp?url=http://www.medya2.com/medya2bar.aspx...zarid=5|gid=61
" target="_blank">http://www.medya2.com/medya2bar.aspx...zarid=5|gid=61
</a>
Alt 04.05.2007, 23:37
unknown

Standard Kemalizm !?

Ama gelin görün ki, Türk siyaset tarihinde kimi zaman belirli gruplar kemalizmi körü körüne bir batililasma olarak halka lanse etmislerdir. Halbuki Atatürk derki:
"Türkiye bir maymun degildir. Hicbir milleti taklit etmeyecektir. Türkiye ne Amerikanlasacak, ne batililasacaktir. O, sadece özlesecektir."
Bir kisimda kemalizmi din düsmanligi gibi göstermis, saf yurttaslarimizin yobazlar tarafindan kandirilimasina ön ayak olmuslardir.
Solcu kesimde, hatta yikici komünistler bile Atatürk´ün ilkelerinden kendilerine fayda cikarmayi bilmisler. Türk milliyetciligini yerden yere vuran bu kesim, Atatürk´ün resmini ünlü komünistlerin resimlerinin yaninda tasimaktan cekinmiyorlardi. Halbuki bunlar icinde Atatürk´ün özlü sözleri vardir: "Komünizm, Türk dünyasinin en büyük düsmanidir. Her görüldügü yerde ezilmelidir." ve: "Biz dogrudan dogruya milletseveriz ve Türk milliyetcisiyiz..."
Özellikle milletperverligi öne cikaracak olursak, aklimiza yine Atatürk´ün su anlamli sözü aklimiza gelecektir: "Köylü milletin efendisidir." Ama, demokrasi sözcügünü agzindan düsürmeyen Sayin Basbakanimiz köylüyü Kasimpasa tarziyla azarlarken Cumhuriyet ilkelerinden ne kadar uzak oldugunu gösterdi:"Anani da al git burdan."
Asaga yukari 1940´a kadar ilerici ve kemalist bir politikayla yönetilen Türkiye Cumhuriyeti, Osmanli devletinin borclarini ödemis, bütcede cari fazla vermis; ayrica Türk lirasi dünyanin en saglam para birimlerinden biriymis.
Bugüne kadar Türkiye "gercek" kemalizmle yönetilseydi, bugün kimseye muhtac olmazdi.

Not: Bu yazı alıntıdır!
<a href="redirect.jsp?url=http://www.politikcity.de/forum/showthread.php?t=9194
" target="_blank">http://www.politikcity.de/forum/showthread.php?t=9194
</a>
Alt 04.05.2007, 23:57
osuranboga

Standard YARASI OLAN ...

GOCUNUR!!!

Neden GBni kapali tutuyorsun, sana bir mesaj birakcaktim ama olmuyor malesef!!!

Ben her seferinde kendime soruyorum... yahu burda (yani vaybeede)su adamlari gercektende ne kadar iyi taniyan kisiler geziyor, pes dogrusu!

Saydigin Politikacilari TVlerden izleyip ne kadar cok tanidigini yaziyorsun ve her seferindede hayretlere kapiliyorum, ben ki saydigin Kisileri sahsen tanimama ragmen senin tarif etttigin profillere hic uymayan birileri olarak ortaya cikiyorlar yine pes )

Sana bir soru sormak istiyorum... Türkiyenin Avrupada en cok ve en cabuk büyüyen Ülke olmasi sadece rastlanti mi acaba???????????

Hic görülmemis bir sekilde Dünyanin herbir tarafindan akan yatiirmlar rastlanti mi, TÜRK LIRASINI bu kadar deger kazanmasi (hatta fazla degerlendi bile deniliyor) rastlanti mi sence, Türkiyeye büyüyen güven sence Türkiyedeki Istikrar ve Türkiyede yapilan Politikadan kaynaklanmiyor mu yoksa ben mi yaniliyor ve sapsalca konusuyorum???

PARDON yaziyorum???

Ben Sahsen Müslümanim, hamd olsun Müslümanim ve benim Vatanimi yönetenlerin ne kadar müslüman olup olmadiklari beni ilgilendirmiyor, BENI ILGILENDIREN YÖNETENLERIN ISIDIR!!!

Rezil rüsva bir durumda idi memlekitimiz aslinda halen berbat bir durumda ama ayaga kalkiyoruz ve yavas yavas yürümeye basliyoruz ve siz bunu görmemezlikten gelip CALISAN ADAMLARI camur atmaktan baska birsey bilmiyorsunuz!!!

Ben Kisilere bagli birisi de degilim, ben Tayyibi severim, topbasi severim, gürtunayi severim ama Mustafa Sarigülü de severim (bilmeyenler arasinda Sarigül CHPden) neden de acik... saydigim Kisiler CALISAN ADAMLAR!!!

Tekrar söylüyorum: YARASI OLAN GOCUNUR!!!

BAN GÜL haric baska bir Cumhur adayini göster sene ???

Cumhusbaskanin ilk görevi T.C. temsil etmektir söyle bana DOKUZ DIL bilen birisi sence daha iyi temsil edemez mi yahut daha cok etkiliyemez mi DIS DÜNYAYI???

Abdullah Gül Cumhurbaskani olacak!!!

Saygilar!

Fatih
Alt 05.05.2007, 00:05
unknown

Standard sosyal demokratlar

kim bu dingiller..islerine gelince pkk lilari meclise sokan (zana gibilerini) islerine gelince demokrasi diyip askeriyeyi darbeye cagiranlar..genis yelpazede döneklige buyurun..hahaha..

CHP nin sosyalist enternasyonaldan neden atilmak istedigini anlayin

simdi cumhurbaskaninin halk tarafindan secilmesine karsi cikiyorlar..biliyorlar ki bi darbede ordan yicekeler..millet düsmani serefsizler bunlar
Alt 05.05.2007, 00:26
osuranboga

Standard KASINIYOR degil mi ???

hmmm anliyorum canim, o kasintinin nasil oldugunu düsünebiliyorum ama dogruyu söylemek gerekiyorsa seni bu durumda görmek beni hosnut ediyor )

Ne kadar gicik kaptigin belli oluyor bu da ayni zamanda bizlerin ne kadar cok dogru isler yaptigimizin anlamina geliyor!

Kal saglicaklar, cünkü senin gibilerine cok mecburuz )

muahahahaha )
Alt 05.05.2007, 00:38
osuranboga

Standard GANZ EINFACH ZU erklären...

Die Politische Spielwiese in der Türkei lässt es leider nicht zu die Grenze von 10 auf 5 % zu senken da ansonsten das Parlament überhäuft ist von Parteien ohne Ende und sowas trägt das Land nicht, es macht es kaputt. Siehe die letzten 10-15 Jahre

Es fehlt die Konstanz und die wählerschaft in der Türkei ist leicht gespalten sie wandelt von einem zum anderen, ich bin mir sicher dass sich auch dieses Problem lösen wird und wenn das einer macht ist das auch wieder die jetztige Regierung!!!

Erst vor einige Tagen wurde Gül Interviewt von mehreren Journalisten auf TRT. Da hat man ihn diesbezüglich auch gefragt und er fand die 10% Hürde selbst auch zu hoch aber wie ich auch schon oben beschrieben habe ist es in der Türkei anders nicht lösbar es würde nur in ein chaos führen!!!

Selamlar saygilar!

Fatih
Alt 05.05.2007, 00:51
Benutzerbild von gulimuli
gulimuli gulimuli ist offline
Neuer Benutzer

Standard DIKKAT !!! HERKES OKUSUN !!!

www . cumhuriyete-sahip-cikin . de

Am 14. April sind in Ankara (Tandogan) und am 29. April in
Istanbul (Caglayan) Millionen Menschen auf die Straßen gegangen und haben für die Demokratie und für die laizistische Republik Türkei demonstriert.

Türkische Staatsbürger, die im Ausland leben, wollen am Samstag, dem 5. Mai in Duisburg für eine unabhängige, demokratische und laizistische Türkei ihre Entschlossenheit demonstrieren.

Die Werte der Republik müssen durch zivile Kräfte verteidigt werden und nicht durch militärische. Die Menschen haben dies mit ihren Protesten in Caglayan und Tandogan zum Ausdruck gebracht. In diesem Sinne wollen auch wir in Duisburg deutlich machen, dass wir uns für die Republik einsetzen wollen, und zwar ausschließlich in demokratischer Absicht und mit demokratischen Mitteln. Wir wollen keinen Islamismus und widersprechen auch all jenen, die uns das Gewand eines „gemäßigten Islam“ aufzwingen wollen.

Als Redner erwarten wir am 5. Mai:

Prof. Dr. Necla Arat – Sprecherin der Initiative in Caglayan/Istanbul

Prof. Dr. Alparslan Isikli- Spreceher der Initiative in Tandogan/Ankara

Ümit Zileli – Kolomnist bei der Zeitung Cumhuriyet

Folgende Künstler werden auftreten:

Selda Bağcan - Sängerin

Hasan Yükselir - Sänger

und Andere

im Namen der Initiative von Duisburg

Sprecher:

Isik Aydin

Kontakt:

www.cumhuriyete-sahip-cikin.de

oder

Tel.: 02065/314974
Alt 05.05.2007, 00:51
Benutzerbild von gulimuli
gulimuli gulimuli ist offline
Neuer Benutzer

Standard DIKKAT !!! HERKES OKUSUN !!!

Am 14. April sind in Ankara (Tandogan) und am 29. April in
Istanbul (Caglayan) Millionen Menschen auf die Straßen gegangen und haben für die Demokratie und für die laizistische Republik Türkei demonstriert.

Türkische Staatsbürger, die im Ausland leben, wollen am Samstag, dem 5. Mai in Duisburg für eine unabhängige, demokratische und laizistische Türkei ihre Entschlossenheit demonstrieren.

Die Werte der Republik müssen durch zivile Kräfte verteidigt werden und nicht durch militärische. Die Menschen haben dies mit ihren Protesten in Caglayan und Tandogan zum Ausdruck gebracht. In diesem Sinne wollen auch wir in Duisburg deutlich machen, dass wir uns für die Republik einsetzen wollen, und zwar ausschließlich in demokratischer Absicht und mit demokratischen Mitteln. Wir wollen keinen Islamismus und widersprechen auch all jenen, die uns das Gewand eines „gemäßigten Islam“ aufzwingen wollen.

Als Redner erwarten wir am 5. Mai:

Prof. Dr. Necla Arat – Sprecherin der Initiative in Caglayan/Istanbul

Prof. Dr. Alparslan Isikli- Spreceher der Initiative in Tandogan/Ankara

Ümit Zileli – Kolomnist bei der Zeitung Cumhuriyet

Folgende Künstler werden auftreten:

Selda Bağcan - Sängerin

Hasan Yükselir - Sänger

und Andere

im Namen der Initiative von Duisburg

Sprecher:

Isik Aydin

Kontakt:

www.cumhuriyete-sahip-cikin.de

oder

Tel.: 02065/314974
Alt 06.05.2007, 01:26
unknown

Standard CHP ve bölücü zihniyet

bunlar apo itinden ne farki var merak ediyorum

-----------

Kırşehir Belediye Meclisi Toplantısında, CHP}li Meclis Üyesi Saadet Balcı tarafından türbanlı basın mensubuna sözlü saldırı da bulunuldu.

Belediye Meclis Toplantı Salonu}nda Belediye Başkanı Halim Çakır başkanlığında bir araya gelen meclis üyeleri, gündemdeki konuları masaya yatırırken, toplantının ilerleyen dakikalarında CHP}li Belediye Meclis Üyesi Saadet Balcı tarafından türbanlı basın mensubuna sözlü sKırşehir Çınar Gazetesi}nde muhabir olarak çalışan Fatma Alkan isimli türbanlı gazetecinin, toplantı salonunda türbanlı bulunmasından rahatsız olan CHP}li Meclis Üyesi Balcı, türbanlı gazeteciye, }Türbanlı bir şekilde karşımda oturman göz zevkimi bozuyor} derken, Balcı}nın bu açıklaması Ak Partili Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir}i çileden çıkardı.

CHP}li Meclis Üyesine sinirlenen AK Partili Meclis Üyesi Özdemir, }Gözün bozuluyorsa gözlük tak} diyerek tepki gösterdi. Toplantıda, Belediye Başkanı Halim Çakır da türbanlı gazeteciye sahip çıkarken, }Bu toplantıya her vatandaş katılabilir. Buna kimse karışamaz} dedi. Türbanlı gazeteci Fatma Alkan, CHP}li meclis üyesinin sözlü saldırılarına rağmen toplantıyı basın masasında takip
ederken, toplantı bitiminde salondan ayrıldı.
Antwort