Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.07.2005, 23:20
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard BENIM SÖZÜM MÜSLÜMANLARA

Benim verdigim bilgiler, ALLAHA ve kurana inanan ve müslüman olan insanlar icin gecerlidir.
Inanan insan kurani tartismasiz Allah kelami olarak kabul etmek durumundadir.
Onda herhangi bir yanlis arama yerine, kuranda anlatilanlari ve söylenenleri nasil algilamasi gerektigi konusunda daha cok kafa yormali.
Dedimya sen kafana göre takil, benim sözüm müslümanlara..
Alt 21.07.2005, 23:59
unknown

Standard Geistigie Ejakulation! o.T.

ohne Text
Alt 22.07.2005, 00:02
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bir yazı elli kere asılmaz.

Burada her kes anladı yazının ne anlatmak istediğini ne diye sürekli bir isimin altına ayn yazıyı asmakta ısrar etmektesin?

Yazılarının tümü politikayla ilgili neden bu forumu başka şeyler için kullanmaya çalışmaktasın?

Samimiyetten ikimiz çok farklı şeyler anlıyoruz çağdaşlıktanda farklı şeyler anladığımız gibi.

Uslubunu ve yaklaşımını beğenmiyorum. Eğer taşıdığın nickinin anlamı her senden farklı düşünen insanlara saldırmak ise.

Kafana göre takıl ama benim ile yazışma, hiç hoşlanmadım senin insanlar ile olan mülakatından. Bunu kendine karşı bir saldırı olarak algılama yalnızca bende bıraktığın imacın bu.

(hadi bakayim)...!!!
Alt 22.07.2005, 00:05
eniskaya

Standard Merks du nicht das du damit NERVST

immer wieder dein Vahidettin... mein Gottt... zamanini gecmis seylere cok harcayacagina.. birazda Gegenwartta yasasan iyi olur...

DIN adina Terör yapan Islamcilardan veya ISlamin adini pisleten Allahsiz Serefsizlerden bahsetsen daha iyi olur ama nerdeeeee ???
Alt 22.07.2005, 00:08
Neuer Benutzer

Standard NICIKIMIN ARKASINDAYIM

Ayrica ben nickimin arkasindayim, GB de belirttigim gibi müslüman, türk, aydin, cagdas ve ilericiyim. Bu özelliklerimlede gurur duyuyorum.
Senin icin ayni seyleri söyleyemeyecegim, yorumlarin gibi sende ne idügü belirsiz birisin.
Kendi fikirlerini dimdik, egilip bükülmeden,acik secik, dürüstce ve net bir sekilde söylemek yerine, fikir ve düsüncelerini söyleyen insanlari sürekli karalamakta ve provakatörlük yapmaktasin.
Hic kimse senin düsüncelerini zorla kabullenecek degil, hickimse bazi kavramlari senin algiladigin sekilde algilayacak degil.
Demokrat ol biraz, düsüncelere saygili ol, en önemlisi üretici ol tüketici degil..
Alt 22.07.2005, 00:11
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kafana göre Takıl. o.T.

ohne Text
Alt 22.07.2005, 00:12
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kafana göre Takıl. o.T.

ohne Text
Alt 22.07.2005, 00:13
eniskaya

Standard Ilk önce Allahi taniyalim ondan sonra

her sey kendiliginden cözülür.... tüm sorularinin cevabini aninda bulursun..

Mesela Allah öyle anlatildigi gibi yukaridaki birisi degil... yada HZ Muhammedin perde kadar yaklastigi SINIRLI bir sey degil...

Allah ucsuz bucaksiz sinirsiz TEKTIR... yani sen su an Allahin icerisinde yasiyorsun... Tüm Kaainat Allahin bir gölgesidir ve ayni anda kendisidir.... düsünki Universumun sonu yok... sonsuz bir enginlik ucsuz bucaksiz bir sey.... böyle olan bir Sünnetullahta bizlker yoktan var olmadik... sistemde vardir variz ve var olmaya devam edecegiz....

Yani ölümle olaylar bitmiyor yada kybolmuyoruz veya baska yere gitmiyoruz... ayni su anki gibi MEVCUDI Sistemde yarimizi alacagiz....

Yani erwarte nicht das irgendwelche Leute oder Geister auf uns mit Geschenken oder so warten... dem ist es nicht so... und auch Leute mit knüppel warten nicht auf uns....

HZ. Muhammedin Allahi bambaska ve keiner konnte das bisher besser beschreiben als Ahmed Hulusi... sogar Süleyman Ates hat mancmal den Arsch auf... ki ona son yazdigim Maile bile cevap vermedi.... o bile hkadinlari 2 sinif vatandas ve Allahi bazen yukridaki birisi olarak görüyor...

Artik Adam und Eva Geschichtelerini unutalim das bringt nichts.. und ist Erfunden yok Inzucht falan filan... yok böyle bir sey... Sisteme aykiri bunlar... insan daha önceden vardi... ama bunu iste her Hoca kabullenemez... cünkü kafasinda kendisi bir DIN yazmistir ve onu anlatir durur
Alt 22.07.2005, 00:17
Neuer Benutzer

Standard GERCEKLERIN FORUMU

Bazi insanlarin bazi seyleri anlamasi icin, bazi yorumlari gözlerine sokmak lazim.

Bu forumu sizlerin carpittigi gercekleri aciga cikarmak icin kullaniyorum.

Ben seninle hic bir zaman yazismadim, sen zipladin sürekli yorumlarima.
Madem hoslanmiyorsun okuma o zaman yorumlarimi, ayrica kimsenin bu forumda avukata ihtiyaci yok..
Alt 22.07.2005, 00:19
Neuer Benutzer

Standard HADI BAKIM o.T.

ohne Text
Antwort