Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.11.2013, 17:00
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Birak millet götünü versin,sonucta kendi kici ve tercihi.Cocuklarin cinsel istismar görmesi konu,sistem yalakaligi yapip sen bu tecavüzleri onaylamaya calisiyorsun.
Ben köseye sikismadim "B"ossrrphooo .

Ayirca halen PKK diyip karsi cephe olusturmaya calisiyorsun.Söyle bi aciklama yapayim bari.Türkiye'ye bugüne kadar gelmis yönetimler Evren,Özal,Inönü,Demirel,Ciler,Ecevit ve Erdogan. söyle düsün,bi insan olarak bu tür karakterleri nasil savunabilirsin ve bunlar sond erece beyinsiz insanlar bu beyinsizlikleri onlarin birer yönetim araci oldugunu gösterir,basiretsiz ve aptalca siyaset yapma anlayislari var.Bi ara cem boyner sanirim,siyasete atilmaya calistilar, Ki, cem boyner siyasete atilmis olsaydi senin gibi örümcek beyinliler tarafindan "PKK'li" olaran lanse edilip lince maruz kalirdi ve öyle de oldu.cekiliverdi..birakti meydani demirel ve sen gibi saksakcilarina.

Ülke,toprak ve sistem..bu kavramlari birbirindan ayirt edemeyecek kadar aptalsin.Ya da ayirt ediyor bu sekil isine geldigi icin saksakciligini yapiyorsun..Pecetecilik anadolu erkeginin kültüründe yoktur kendini hic bir siyasi örgüt ve düsüncenin altinda sinirlamaz.Hakliya yeri geldiginde hakli,haksiza ise haksiz demeyi bilen bi yapiya sahiptir anadolu insani..Sen bundan kopuksun aslinin nereden geldigide belirsiz..kendini Türk sistemine ispatlama girisiminde oldugun icin özünde anladigin ama ispatlama cabanin oldugu icin bu peceteciligini yapiyorsun

Cekmeye calistigin hic bi yer,cocuk tecavüzlerini onaylayan onursuz kisiligini degistirmez.
MK,millet TR'de cocuk istismari var diyo.Sen ABD'de de var,AB'de de var diyon..beyin ve vicdanina sooksun o cocuk istirmacilari.
Bu sefer de 4 paragrafla cevap vermis, hani 1 cumlen yetiyordu Bosphorus'u telaffuz edemeyecek kadar egitimsizsin dolayisiyla soylediklerimi anlamamani normal karsiliyorum, ibis.

Bayagi meraklisin gt ve tarrak konularina, o onu versin bu bunu versin diyorsun. Senin de isine geliyor tabi

Ben TR'de genc yasta evlendirme olmuyor demedim hic, ama ''musluman ulkelerde hep bunlar oluyor'' diye zirlayanlara musluman ulkelerde ve TR'de avrupa'da yasandigindan daha az tecavuz ve cocuk tacizi yasaniyor dedim, bunu da konusun dedim, bunu da kanitladim. Nette benzer onlarca kaynak var. Ama sizin gibi pisliklerin asil niyeti cocuklari ya da kadinlari korumak degil, muslumanlara ve Islam'a saldirmaya calismak. Bunu da hemen abd, almanya ve PKK'dan ornekler vererek gosterdim, tahmin ettigim gibi, ''musluman ulkelerde, TR'de su bu oluyor'' diyenlerin hicbiri bu ornekleri kinamadi. Cunku firsatcisiniz, ama bu cok belli oluyor. Alninizda ne pislik oldugunuz yaziyor. Yuzunuzde de nur kalmamis.

Ama sen ne yaptin? Cocuk tecavuzcusu PKK'ya terorist orgut diyemedin bugun, bahsettigim tecavuz ve kacirma olaylarinin hicbirini kinayamadin, cunku seninle ayni zihniyetteki adamlar yapiyor onu. O adamlari burada kinarsan seni almanya'da bulur tecavuz ederler korkusu yasiyorsun belki de

Ben tum politikacilarin hatasiz oldugunu HIC iddia etmedim, ama hicbiri terorist de degildi. Cocuk da kacirmadilar, kizlari birbirlerine satmadilar, kacirmadilar, tecavuz etmediler, adam oldurmediler. IQ seviyeleri onlari terorist ve tecavuzcu yapmaz. Ama PKK tecavuzcu ve terorist bir orguttur, sen de bir inkarci ve o grubunun bir sempatizani, uyesisin.

Benim soruma cevap verecegine yine kendini ve o terorist zihniyetini aciklamaya calismissin, oysa ki senden sadece bir cevap istemistik, evet ya da hayir. Bu da sucluluk duygusuna kapilmandan kaynaklaniyor, PKK'yi sevgi kelebegi gibi gostermeye calisiyorsun aklinca. Ben cocuk tecavuzlerini kinamisim, elestirmisim, hatta bunu yapanlara ibne bile diyorum, sen ise sana gosterilen hicbir cocuk kacirma ve tecavuz olayini kinayamiyorsun, dedim ya, cunku derin bir PKK sempatizanligi var sende. O cocuklarin butun gunahi senin o pis boynuna olsun.
Alt 08.11.2013, 17:16
uno

Standard

Bunu sana defalarca yazmicam "B"ossrrphooo. Önceki tartismalarimizda sana "savaslar,yanlis politikalar ürünüdür" demistim ve detaylandirarak "daga cikan mi,cikaran mi yargilanmali" diye belirtip hatta vurgu da yapmsitim.

Bu konu ise iddialara karsi "maalesef ülkemiz bu anlamda cok geride ve derhal bunlarin olmamasi icin su bu o yapilmasi gerekiyo" diye de görüs belirtebilirdin. Sen naaptin peki bu konuda? "ABD-EU gibi ülkelerde daha fazla" sacmaligiyla sistemin saksakciligini yaptin..Ben de buna dayanarak sana onursuz dedim ve cocuk tecavüzlerini onayliyorsun kanisina vardim.

Nazi subaylari gibisin,egitimli ama cani..ayrica onursuz..

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Bu sefer de 4 paragrafla cevap vermis, hani 1 cumlen yetiyordu Bosphorus'u telaffuz edemeyecek kadar egitimsizsin dolayisiyla soylediklerimi anlamamani normal karsiliyorum, ibis.

Bayagi meraklisin gt ve tarrak konularina, o onu versin bu bunu versin diyorsun. Senin de isine geliyor tabi

Ben TR'de genc yasta evlendirme olmuyor demedim hic, ama ''musluman ulkelerde hep bunlar oluyor'' diye zirlayanlara musluman ulkelerde ve TR'de avrupa'da yasandigindan daha az tecavuz ve cocuk tacizi yasaniyor dedim, bunu da konusun dedim, bunu da kanitladim. Nette benzer onlarca kaynak var. Ama sizin gibi pisliklerin asil niyeti cocuklari ya da kadinlari korumak degil, muslumanlara ve Islam'a saldirmaya calismak. Bunu da hemen abd, almanya ve PKK'dan ornekler vererek gosterdim, tahmin ettigim gibi, ''musluman ulkelerde, TR'de su bu oluyor'' diyenlerin hicbiri bu ornekleri kinamadi. Cunku firsatcisiniz, ama bu cok belli oluyor. Alninizda ne pislik oldugunuz yaziyor. Yuzunuzde de nur kalmamis.

Ama sen ne yaptin? Cocuk tecavuzcusu PKK'ya terorist orgut diyemedin bugun, bahsettigim tecavuz ve kacirma olaylarinin hicbirini kinayamadin, cunku seninle ayni zihniyetteki adamlar yapiyor onu. O adamlari burada kinarsan seni almanya'da bulur tecavuz ederler korkusu yasiyorsun belki de

Ben tum politikacilarin hatasiz oldugunu HIC iddia etmedim, ama hicbiri terorist de degildi. Cocuk da kacirmadilar, kizlari birbirlerine satmadilar, kacirmadilar, tecavuz etmediler, adam oldurmediler. IQ seviyeleri onlari terorist ve tecavuzcu yapmaz. Ama PKK tecavuzcu ve terorist bir orguttur, sen de bir inkarci ve o grubunun bir sempatizani, uyesisin.

Benim soruma cevap verecegine yine kendini ve o terorist zihniyetini aciklamaya calismissin, oysa ki senden sadece bir cevap istemistik, evet ya da hayir. Bu da sucluluk duygusuna kapilmandan kaynaklaniyor, PKK'yi sevgi kelebegi gibi gostermeye calisiyorsun aklinca. Ben cocuk tecavuzlerini kinamisim, elestirmisim, hatta bunu yapanlara ibne bile diyorum, sen ise sana gosterilen hicbir cocuk kacirma ve tecavuz olayini kinayamiyorsun, dedim ya, cunku derin bir PKK sempatizanligi var sende. O cocuklarin butun gunahi senin o pis boynuna olsun.
Alt 08.11.2013, 17:33
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bunu sana defalarca yazmicam "B"ossrrphooo. Önceki tartismalarimizda sana "savaslar,yanlis politikalar ürünüdür" demistim ve detaylandirarak "daga cikan mi,cikaran mi yargilanmali" diye belirtip hatta vurgu da yapmsitim.

Bu konu ise iddialara karsi "maalesef ülkemiz bu anlamda cok geride ve derhal bunlarin olmamasi icin su bu o yapilmasi gerekiyo" diye de görüs belirtebilirdin. Sen naaptin peki bu konuda? "ABD-EU gibi ülkelerde daha fazla" sacmaligiyla sistemin saksakciligini yaptin..Ben de buna dayanarak sana onursuz dedim ve cocuk tecavüzlerini onayliyorsun kanisina vardim.

Nazi subaylari gibisin,egitimli ama cani..ayrica onursuz..
Zirto, PKK durduk yere kendi kendine catisma cikardi. Kimse Kurtleri katletmiyordu. Kendi kendilerine katletmeye basladilar. Ondan sonra Turk ordusu ve hukumeti karsilik verdi. Vermeli de zaten, bu guzel ulkeyi zirtolara mi birakacagiz.

''Daga cikan mi cikarilan mi yargilanmali'' ? Daha gerzek bir vurgu yapamazdin herhalde ben seni bicaklasam ben mi hapise girmeliyim yoksa bicagi ureten sirketin sahibi mi, yoksa beni provoke eden sen mi, ayni bu mantik. Ama iste PKK zihniyeti hep su sekildedir: ''bizim sucumuz yok, bizi buna zorluyorlar''. Boyle katliamlarinizi ve kallesliklerinizi ortmeye calisiyorsunuz, ama kimse yemiyor orasi ayri. Senin vardigin kaniyi maymunlar ...... (6 harf). Yanlis anlama, maymunlari cok sevdiginden, onlardan evrimlestigini soylemenden oturu maymun kelimesini kullandim. Bknz: evrim teorisi.

PKK'nin avukatligini yapan canli, Apo'ya ''buyuk lider'' diyen kisi, belki de PKK'nin internet kolu (tamam rahat ol, ''kilsiz kolusun'' diyeyim, malum bir erkekte once kila bakiyormussun), bana cani ve onursuz diyor onurlu olmak senin gibi PKK sempatizani olmaksa ve PKK kamplarindaki kucuk cocuklari ''oksamaksa'' biz almayalim.
Alt 09.11.2013, 18:39
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Mantikhatasi Beitrag anzeigen
Böyle bir konunun üzerinde yogunlasip düþünmek ve fikrimizi masaya yatirip, fikir alisverisi icerisinde bulunmak yerine, farkli fikire sahip olan insanlara tahammül edemeyen, onlari hakir gören, hakaret icerikli bir uslubla konuyu carptirip, karalama ve ortak cephe olusturma amacli ucuz yorumlar ve suclamalar yaparak - iddia ettigin gibi - düsünen ve "derin egitim" sahibi bir insana degil, daha cok sahsi huzursuzluklarýn kaynagina, günlük hayatla olan hosnutsuzluga ve sevgisizlige sahip, kavgaci ve saldirgan bir insana isaretidir.

Bir konuda fikrini beyan ederken asil amacin konuyu arastirip ihtimallere alan acmak, aydinlanmak ve aydinlatmak degil, tek endisen haksiz duruma düsmektir.
Karsisindakine satasarak, kücük düsürücü, karalayici elestiri bir tabiat akildan degil, konuyu kisisellestiren duygulardan kaynaklanir.
Bu bana hayatta desteklenip, onay almamis yetiskin bir cocugun kendini üzerinden tanimladigi ve siginabildigi bir sabit fikir cukurunu animsatir.
Bu tutumun daima yetersiz tartismalara ve cözümsüzlüge yol acip, insanlari birbirine düsürmenin, insanlari ötekilestirmenin disinda hic bir ise yaramaz. Iste tam bu nokta fasizmin tomurcuklandigi yer degil midir?

Farkli Insanlari ve düsüncelerini bir zenginlik olarak görebilirsin..
Hayata at gözlügünü cikararak bakmayi denedigin an kendin icin kücük bir adim,
insanlik icin koca bir adim atmis olursun...
"Deri degistiremeyen yilan ölür. Tipki düsünce degiþtirmesine engel olunan kafalar gibi..."
NIETZSCHE
Ben PKK tecavuzlerini hakli gorenlera, o olaylari kinamayanlara tahammul ve tolerans gostermek zorunda degilim, insan olan her varlik gostermemelidir. PKK savunuculugu ''farkli fikir'' degildir, ahlaksizliktir, bir suc unsurudur. HER YERDE kayitsiz sartsiz kinanmalidir. AKP'li olmak ya da CHP'li olmak ahlaksizlik degildir, ama terorizm ahlaksizliktir. Terorizme terorizm diyemeyenle, teroristlerin suclarini kinayamayanlarla ne tartisilabilir? Ortada bir ''disagreement'' yok, ortada bir ''tartisma'' yok zaten, onun icin yeterli donanim gerekiyor. Tartisma ahbabinin yaptigi sekilde yapilmaz. Ama madem o oyle konusmak istedi, onunla konustugu agizdan konusmanin hicbir zarari yok, yine de ayni dilden konusurken onun aksine konudan cikmamis olmami takdir ediyorum. Bunun icin cok guzel bir halk deyimi var ama soylemeyeyim. Ama, kaldiramayacagin seyin altina girmemelisin diye daha hafifletilmis versiyonlari da mevcut. Forumda ondan baska kimse PKK'yi melek gibi gostermeye calismadi o yuzden kimseyle problem yok.

Butun mesajlarim ve baslangic bu konunun icinde. Konuyu kankan bizzat kendisi carpitti, ne bir arguman, ne link, ne iddia, sadece hakaret icerikli yazdi. Bunlari gormezden gelip ahkam kesmeye kalkisman senin olaylara tek tarafli baktigini cok iyi gosteriyor, objektiflik diye bir degerin yok mu yoksa?

Ayni zamanda en onceki sayfalarda senin konuyla ilgili iddialarina da konuyla ilgili cevap vermistim, anlasilan o ki sen de arguman eksikligi cektiginden ondan kacmissin. Olur boyle seyler, aliskinim gormeye. Ama mutsuzsan ve ''kurban''i oynayacaksan hic yazmayabilirsin, kimse yemiyor, kimse kimseyi zorlamiyor. Mantik hatasi.

Sunu da soyleyeyim, sahte profiller kullanip farkli farkli karakterlerle ortaya cikip forumlarda cogunluk olusturmaya calismak da ahlaksizliktir. Bu soyledigime katiliyor musun?
Alt 10.11.2013, 13:37
Erfahrener Benutzer

Standard Zihniyet hatasi

Zitat:
Zitat von Mantikhatasi Beitrag anzeigen
Iste yine hep ayni savunma mekanizmasi

Düsüncenin üstesinden gelemediginden, düsünenin üstesinde gelme cirpinislari..

Cok kivrak ve ucuz...
Savunma mekanizmasi degil ona cevap vermek deniliyor dingil. Yine ufacik pipisiyle is yapmaya calisan biri, pipisiyle konusmasina ragmen bunu ucuz gormuyor. Len her tarafindan celiski akiyor

Sorumdan kacamazsin, uye oldugundan beri 4 msjin olmus 4'u de burada olumune diger profilini savunuyorsun. Sahte profil kullanmak ahlaksizlik mi degil mi buna cevap ver. Tipik ''uno'' klasigi.

Kurt Cobain'in oyle bir sozu yok, o soz senin kendi, oz SAPIK zihniyetinden. Bak ben senin aksine sk yerine beyinle is yapiyorum:
Angehängte Grafiken
Dateityp: jpg 350a5b12964f1dae53ab79a9f36a13d9236823c2.jpg (9,8 KB, 1x aufgerufen)
Alt 10.11.2013, 16:17
uno

Standard

Olaya vakif olamadim,kendimi de taniyamadim.Farkli nicklerle foumlara mi yaziyor musum? Abi valla Mantik'in son yazisi sen de beyin amciklamasi etkisi yapmis,Senin bana olan öfkende salya fiskirttiyor sana.Tartismayi farkli yerlere cekip haksiz ithamlarda bulunup kahpelisiyorsun.Daha nasil tartisabilirim ki seninle?

"Uno>mantik,Mantik'in bi cok nicki var.Uno farkli nicklerle giriyo" kafayi yimissin olm sen.
Bazen zkmek icin illa zk gerekmiyor B"ossrrphooo,iki cümle bile cogu zaman zk etkisi yapip zkiyo insani.Mantik'in sana son yazdigi gibi..göötü tuta tuta bi oturmayi bil mk,cirpindikca batiyorsun

DN:Mantik süperdin lan

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Savunma mekanizmasi degil ona cevap vermek deniliyor dingil. Yine ufacik pipisiyle is yapmaya calisan biri, pipisiyle konusmasina ragmen bunu ucuz gormuyor. Len her tarafindan celiski akiyor

Sorumdan kacamazsin, uye oldugundan beri 4 msjin olmus 4'u de burada olumune diger profilini savunuyorsun. Sahte profil kullanmak ahlaksizlik mi degil mi buna cevap ver. Tipik ''uno'' klasigi.

Kurt Cobain'in oyle bir sozu yok, o soz senin kendi, oz SAPIK zihniyetinden. Bak ben senin aksine sk yerine beyinle is yapiyorum:
Alt 10.11.2013, 16:27
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Olaya vakif olamadim,kendimi de taniyamadim.Farkli nicklerle foumlara mi yaziyor musum? Abi valla Mantik'in son yazisi sen de beyin amciklamasi etkisi yapmis,Senin bana olan öfkende salya fiskirttiyor sana.Tartismayi farkli yerlere cekip haksiz ithamlarda bulunup kahpelisiyorsun.Daha nasil tartisabilirim ki seninle?

"Uno>mantik,Mantik'in bi cok nicki var.Uno farkli nicklerle giriyo" kafayi yimissin olm sen.
Bazen zkmek icin illa zk gerekmiyor B"ossrrphooo,iki cümle bile cogu zaman zk etkisi yapip zkiyo insani.Mantik'in sana son yazdigi gibi..göötü tuta tuta bi oturmayi bil mk,cirpindikca batiyorsun

DN:Mantik süperdin lan
Katiliyorum, hicbir bka vakif olamiyorsun. O fake, kapcik agzindan dam dot eksik olmuyor masallah. Her isini oyle yapiyorsun, ozellikle killi erkekler soz konusu olunca daha fazla tahrik oluyorsun. PKK'lilarin neden avrupa'ya goc ettigini daha iyi anladik. Haberin bile cikmis lan daha neyin derdindesin

Tartismanin nasil raydan ciktigini ac onceki sayfalarda oku. Her seferinde dumbuklesiyorsun. Durustluk sifir, ahlak sifir, terbiye sifir. Otur PKK'li abinin kucagina simdi, kaldi. Itham degil, bunu defalarca sordum her seferinde uyuz kopek gibi cevap vermekten oyle korktun ki. Sen PKK'nin tecavuzlerini, cocuk kacirmasini kinadin mi kinamadin mi? Kinamadin. PKK'yi teror orgutu olarak goruyor musun gormuyor musun? Gormuyorsun. Sende 1 gram erkeklik olsaydi savundugun ideoloji ne kadar bktan olursa olsun erkek gibi onu savundugunu soylemekten cekinmezdin. Boyle hiyar bir hermafroditsin sen. Erkeklerin yuz karasi

Senin curumus ve sulanmis beynin toplum arasinda hicbir zaman kabul de gormeyecektir saygi da. Oyle parazit ve toplum, kadin ve cocuk dusmani dusuncelerinle icten ice kendini yiyip bitireceksin.

Gel diger profille cevap ver simdi, cocuk dusmani.
Antwort