Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.04.2008, 20:52
eniskaya

Standard Was ist das den für ein Gedicht

ist damit Gott gemeint, das er/Sie nicht wüsste was es tut ???? oder wer sonst
Alt 01.04.2008, 20:55
eniskaya

Standard Hayir aklinda sorun yok arkadasimizin

sadece mutsuz veya isyankarda diyebilirim, yillar önce kendi halim diyebilirim..... ortaklik aramiyor asil hatasi burada... olay DININ dogru olup olamdigini ispat etmek degildir... ama Aysenisa tam bunu yapiyor ve bir cikmazdan diger cikmaza düsüyor....
Alt 01.04.2008, 20:59
eniskaya

Standard Elbet orijinali yoktur

Ne Incilin nede baska bir Kutsi kitabin orijinali olabilir... Tarih öyle gösteriyorki, zamaninda Isa veya Muhammed adin zatlar yasamistir, ama kalkip sunu söyledi bunu söyledi söyle oldu böyle oldu gibi fasa fiso anlayislarin artik bu cagda yeri yoktur....

Selamlar
Enis
Alt 02.04.2008, 01:53
Benutzerbild von tweet25
tweet25 tweet25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard bir kilo pirince gidiyorsunuz

benim ve benim gibilerle erdogancilarin arasindaki fark da bu.
evet, erdogan güzel seyler yapti, bunu hicbir zaman inkara kalkismadim.
türk halkinin kendi kendini gelistirmesinin payida var bunda sadece erdoganin degil.
kisi basi gelirin yükselisinden "halk" ne derece faydalandi hic düsündünmü?

saglikta güzel reformlar yapti, tabiiki bircok ayrintiyi görmeden. yinede digerlerinden güzel, birsey demiyorum.

erdoganin dindarligindan hicbir zaman rahatsizlik duymadim ben, haniminin basinin örtüsündende.
beni rahatsiz eden, din özgürlügünü, kisisel dindarlik icin degil, halki dindarlastirmak icin kullanmasi.
bir millet bir dini devletin yönlendirmesiyle kabulleniyorsa laik demokrasiden söz edilemez.
erdogan´in yildizinin parlamasindan sonra ne tesadüftür ki, fasist egilimler artti, dindarlasmalar git gide yogunlasti.
azinlik sorunlari oldugu yerde sayiyor.

bir basbakanin agzina "bizi yok etmek istiyorlar", " neslimizi tüketmek istiyorlar" gibi halüsinasyon geciren sizofren bir piskopatin sözleri yakismiyor.

bush´da böyle kabuslar görür ara sira, cok fazla amerika etkisinden olsa gerek. onlarda din fasiszmindenbunadilar iyice.

din konusundaki görüslerine kesinlikle katilmiyorum.
su anda nerdeyse tüm sömürüler din adi altinda gerceklesiyor.
eger türkiye´de sadece sahilde tatil yapiyorsan, böyle bir sonuca varabilirsin anca.
halkin icine girmeni tavsiye ederim.
Alt 02.04.2008, 01:59
Benutzerbild von tweet25
tweet25 tweet25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard vaybeede nedense herkez piskoloji uzmani

ama yanlis tespit ettin eniscigim.
ben birkac soruya makul cevap bekledim yalnizca.
cevap verdikcede celiski cogaliyor, celiski cogaldikca sorular cevapsiz kaliyor.

kuran neden evrenseldir?
ve neden inanilmasi gereken bir kitaptir?

iki basit soru, ama cevap kafiyesi bilmem kuranin tarihi gibi sacma sapan seyler.

sonra sevgisizligin ilacini dinde arayan zavalli bir halk.
asil dine sarilan insanlar mutsuzdur.
hayatinda tatmiin edici bir gaye bulamamistir, dine sarilmis, onda huzur aramistir.
eeh birazda sorguladinmi mutluluk bozulacaktir.
altindan cekilen iskambil kulesi gibi
Alt 02.04.2008, 06:14
unknown

Standard o.T.

Du bist ja ein ganz schlauer. Hast total den Durchblick.
:-)))))
Alt 02.04.2008, 11:02
Benutzerbild von xassitoni31
xassitoni31 xassitoni31 ist offline
Neuer Benutzer

Standard richtig

die deutschen betiteln die schon als selbsternannte möchtegern kemalisten )))

aber endlich sind leute in der regierung die denen nicht folgen und das wohl des volkes wollen.

die wirtschaft boomt, angleichung der gesetze an europa läuft, die türkei ist so reformfreudig wie noch nie.

klar seit 2 monaten steht wieder alles in der türkei still, aber das volk weiß wem das zu verdanken ist.

)))))))
Alt 02.04.2008, 15:16
eniskaya

Standard Anlasamadigimiz naktayi bir türlü

cözemedim

Bu söyledilerien karsi degilimki ben.... mutabikiz diyebilirim
Alt 02.04.2008, 15:19
eniskaya

Standard Cevabi ben vereyim

hir bir zaman ne Kuran nede baska bir Kitap tümüyle evrensel olamaz... evrensel olan, bana göre, tüm insanligin ortak degerleridir.... buda zamana göre degisir form alir.

O yüzden ne Kuran nede baska bir kitap tümüyle evrensel olamaz... bak Anayasamizda yillardan beri degisip duruyor... aynisi DIN icinde gecerli DIN yasantisi degisiyor, ama kitabi degistiremeyince celiskiler ve adetler DIN yerine geciyor
Alt 02.04.2008, 15:28
eniskaya

Standard TR Meclisi bu kadar Demokrat bir sekil

almamisti, elbet Mustafa Kemal zamani haric...

Bana göre Mecliste DINKOLIKLER (AKP) var FASISTLER (MHP) var TERÖRISTLER (DTP) var BEYAZ TÜRKLER (CHP) var... varda varrrrrrr.... bunlarin icindede binbir türleri bulunmakta..... ve bence son derece Demokrat bir Meclis hali dogmus bulunmakta.... yillardir bu sekil bir hal almamisti, klasik Partiler vardi, Hortumcular karsilikli aklamalar ve her seyden kötüsü YAN GELIP YATMALAR vardi...

Son yillarda TR nin cehresi ve düny a anlayisi degisti, icerisinde mevcut olan potansiyeli canlandirildi.... eger Mecliste Teröristleri destekleyenler ve ayni zamanda Apoyu dar agacina cekmek isteyenler ve ayni zamanda Basbakani iceri tikanmasini isteyenler varsa, artik kimse TR Meclisi Demokrat bir meclis degildir demesin.... ve diyemezde.... cünkü görünen köy klavuz istemez..... hemen hemen herkes Mecliste kendisine yakin bir Parti bulabilmekte....

Beni sahsen bu tablo mutlu ediyor....
Antwort