Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.06.2004, 00:49
eniskaya

Standard Imanla alaksi yok

senin imaninda bir yanlislik yok, uslubün cok güzel imaninin kalitesini gösterir.

Kafan falan karismasina gerek yok.... bazen bende öyle durumlara düstügüm oluyor, o zaman bir cok Hocalara danismak gerekiyor, Prof olmasi sart, cünkü hayatimiz söz konusu gibi bir seydir din iman.

Sünnet hususunda, kendimi düzelttim, Sünnetleri kilmiyordum, simdi hepsinide olmasa bile, icimden geldigi kadar kilmaya basldim....

Buda Süleyman Atesin sayesinde oldu, bütün kaynaklari acik ve net bir sekilde gösterdi ve bende hatamda döndüm....

Degerli bildigin bütün Proflara ayni sekilde Mail yaz, seve seve cavap yazarlar....

Ben yanlista olabilirim, ama benim simdiye kadar okuduklarim, agirlikli Kuran, ban öyle gösteriyor, yanilabilirim nede olsa insaniz...

Selamlar
Enis
Alt 04.06.2004, 00:51
unknown

Standard ORJinal ARABCASINA BAK istersen

latince arabcasina bakabilirsin...ben defalaraca baktim...
ordada hadis diye gecer söz laf lakirdi diye dahi gecmez...
hadisin gectigi her cümle negatif olumsuz bir cümledir.....
sadece en güzel hadis kuran ayetleridir cümlesinde olumludur...
simdi tabi diyeceksiniz o hadis bizim hadisler degil ...burnunuzdan kil aldirmazsiniz ..biliyoruz tipik müsrik piskolojisi..yani kuran sizin 50 hamle sonranizi görüyor...
istersen sen bu ayetlerin arabcasini yaz..hadi ..bekliyoruz....hadismi degilmi
Alt 04.06.2004, 00:53
eniskaya

Standard Tesekkür ederim

bayagi sohbet ettik, ama dimi...

Bencede böyle olmasi gerek, bazen tatli sert, bazen yumusak....

En azindan Namaz gibi en degerli ibadette nutabikiz, tüm dünya mutabik.

Insallah Islam dünyasi diger hususlarda mutabik olup herkeside rahata kavustururlar....
tabi bizleride...

Iyi geceler, namazini Allah kabul etsin.
Selamlar, Sevgiler
Enis
Alt 04.06.2004, 07:19
Benutzerbild von carmencitta
carmencitta carmencitta ist offline
Neuer Benutzer

Standard Nein, nicht nur der Islam ist friedvoll

So, wie du es schon gesagt hast ...
Andere Religionen sind ebenso "friedvoll".

Die Menschen sind es, die was anderes daraus machen.
Sehr viele biegen sich alles so hin, wie sie es gerne hätten. Sie legen die Schriften so aus, wie sie diese verstehen wollen bzw. legen diese sich so zurecht, dass es passt.

Nicht vor der anderen, der fremden, Religion muss man sich "in Acht nehmen", sondern vor den Fanatikern, egal welcher Religion sie angehören.

"Das Herz aller Religionen ist eins"
(His Holiness the 14th Dalai Lama of Tibet)
Alt 04.06.2004, 11:20
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard cevap

hakaret vari sözlerinden kurtul artik. Tarihi bilmeden konusma. Parmak yemek isteyen hocadanda yer doktordanda yer bunun benimle ne alakasi oldugunu cikaramiyurum. Bir kac Hoca göze batti diye bendemi onlarin gibi sucluyum ? Sen su toplumsal irkciligi bir tarafa birakta öyle gel. Insanlar hakinda yorum yapma. Beni tanimadan bana müsrik deme. Senin konusma tarzin bana uymuyor ben sana hemen müsrikmi demem gerek ? Yazik kafani bosa yoruyorsun. Benim neye inandigim ortada. Bin kerem desem. Sen yinede inanmazsin. Ben Allaha inaniyorum ve ondan baska ilah tanimiyorum. Ama nafile sen inanmazsin bunlara. Bir kere kafana koymussun ben burada tartisma yapacagim diye hic olumlu yanlarini düsünmüyorsun. Düsünmeden konusma müsrik olmayana müsrikle hitap etme, hasa kendin müsrik olursun.

Atatürke gelince ben Atatürkü kötülemiyorum onun sözlerini putlastirana kiziyorum. Güzel söz söylediyse onun yanindayim. Ama onu anmak icin saygi durusunda veya her ilcenin merkezine putlarini yerlestirmeye ne gerek var.

Ve senin Kemalist sihniyete hic bir atifta bulunmadigini hayretle karsiliyorum. Yani senin gibi bir *müslüman* bunlari kabul edermi ?

Neyse isine geldigi gibi yazdigin ortada. Samimiyet deniliyen hic bir unsur yok sende.
Alt 04.06.2004, 11:33
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ayriliyorum

Selamünalleyküm arkadaslar,
Sizlerin arasindan ayrilmaya karar verdim. Haksizliga gelemeyenlerdenim. Birisi beni müsrik olarak tanimliyor. Diyeri ise benim düsüncemi paylasiyormus gibi gözüküyormus, ama arka planda benim düsüncelerim hakinda dedi kodu yapanlardan dir taa kendisi. Ben isim vermek istemiyorum. Herkese selam söylüyorum. Bana müsrik diyenlerden hesab gününde sikayetci olacagimi bilsinler.

Selamlar Saygilar.
Alt 04.06.2004, 12:04
unknown

Standard ISLAMDA TÜRBANA MAHKUM KADINLAR !!!

Hadisci sünnetcilerin en sevdikleri kaynaklari veya kitaplarını karıştırdıgımız zaman,görüyoruzki uyduruk dincilerin kadına karsı
büyük bir düşmanlıkları vardır.

NEDEN Acaba ???

Şimdi buraya bir kac sahih hadis yazacam bakalim bunlarin kadinlara bakisi nasil...

İlk hadisin peygambere ait oldugunu, Diyanet yayınlıyarak tasdiklemiş oluyor.
İşte hadisler
1-Hz,Muhammet diyorki,dünyadan ve kadınlardan sakının,Zira beni İsrailde ilk fitne kadın yüzünden çıkmıştır.
Riyazüs Salihin tercümesi.
Diyanet işleri başkanlıgı yayınları,Ankara,4.
baskı 1,105.

Benden sonra erkeklere kadınlardan daha zararlı,fitne ,ve fesat olarak,hiçbirşey bırakmadım.

Ubid 327,Usame İbni Zeydin anlattıgına dayalı
bu hadis için BKZ,
Sahihhi Buhari tecrit.2,267hadis no:1795

kadınları hayvandan aşağı gören bu atalardini tapınıcılarının kadınları kara çarşafa cuvala veya başörtüsü arkasında hayattan soyutlamalarının tek bir anlamı var..

güçsüz kadınları köle oalarak kullanmak.

....""""kız çocuklarının hangi suçtan ötürü diri diri toprağa gömüldüğü sorulduğu zaman...(tekvir süresi, 8-9)

ve peygambere yamanmaya çalışılan şu hadislere bakınız..

""kadınlar olmasaydı,hakkıyla allaha ibadet edilecekti.
(allame menavi, feyzul kadir şerhu camius-sagir, c.5, s.343 beyrut,ty.)

"""kadınlarınıza yazıyı öğretmeyiniz ve onları yüksek yerlerde oturtmayınız"""
(zehebi,mizanul-i"tidal fi nakdir- rical,c.1 s.419-420,mısır,1382)

""" nasılki allahü teala kadınları geriye atmışşa, sizde kadınları geriye atınız..""

(aliyyül kar"i, el- esrarul-merfua fi"l ehbaril- mevdua s.111beyrut; imamı merginani, el hidaye, c.1 s.56, mısır 1965)

kadinlar yeryüzünde seytanin gölgesidir.!
(buhari- kadin 543- tirmizi)

daha onlarca yazabilirim gerisini size birakiyorum....
Alt 04.06.2004, 12:17
unknown

Standard ahirette bizlere minnet duyacaksin !!!

namaz kilmadan oruc tutmadan önce dinini ve imanini sorgula bunu kuran emrediyor..
dogdun sünnet oldun babanda hocaydi birde türbanli kari buldu 4 cocuk yaptin bir ev satin aldin orucunu namazini kildin ..cennetde usamanin yaninda villan garantide nasilsa..oh ne güzel ne kolaymis...

ohh yat kalk namaz diye jimnastik yap...
bazilari sabah kalkip jogging yapar sende jimnastik yap..
bunlar bos..sen hic sorgulanmadan iman edeceginimi saniyorsun..?
bizim burda seni uyarmamizi sans olarak gör..kimsenin eline gecmez...
umarim sacma sapan hadisleri birakir..sahadeti dogru getirir..allahin yanina bilincli veya bilincsiz kücük tanrilar oturtmaz sirk kosmaz ..kurana döner yanliz allahdan sefaat diler. namazlarinda tehiyat okumayip --.. ve müsriklikden muhammedperestlikden kurtulursun..iste o zaman namazin anlamini anlyiacak 2 rekat mi 200 rekatmi kiliyorsun..basit sayilarla kafani yormuyacaksindir...
ve unutma hadisci sünnetci devekuslari gibi basini topraga gömdügünde popo disarda kaliyor ..gerceklerden kacamazsin )
bu kadar aglama ..bize tesekkür et
Alt 04.06.2004, 12:20
unknown

Standard arabcalarina bakalim ...hadismi degilmi.

hadis kelimesi orjinal metinde geciyor..
111. Le kad kane fı kasasıhum ıbratül li ülil elbab ma kane ****hadısey yüftera ve lakin tasdıkallezı beyne yedeyhi ve tefsıyle külli şey"iv ve hüdev ve rahmetel li kavmiy yü"minun

6. Tilke ayatüllahi netluha aleyke bil hakk fe bi eyyi *****hadısim ba"dellahi ve ayatihı yü"minun
..
6-İşte bunlar Allah"ın ayetleridir. Sana onları hakkıyla okuyoruz. Artık Allah"ın ayetlerine inanmadıktan sonra hangi hadise inanırlar.
Alt 04.06.2004, 12:53
Benutzerbild von hayat83
hayat83 hayat83 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hilfe!

Selamun Aleykum Arkadaslar,

nasilsiniz insaallah hepnizi iyisinizdir...

wer kann mir eine homepage empfehlen, wo ich gute bücher online bestellen kann, egal ob die bücher auf deutsch oder türkisch sind, die hauptsache ist, dass es über religion&glauben ist.

P.S.

Ich habe selber mal gesucht und hab auch eine Seite gefunden und bestellt, aber irgendwie hat die Lieferung immer noch nicht stattgefunden, ich hatte am 12.mai bestellt gehabt, komisch.

Hayirli Günler!
Antwort