Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.08.2006, 00:06
airdem

Standard KS ile TS takilsa bile, BJK ve FB

gruptan cikmasi lazim. Ayrica bunlara GSda eklenirse, 3 takimla devam edebiliriz.

Birer turda atladimi hepsi, gayet güzel olur. Eminim o zaman devamida gelebilir.
Alt 26.08.2006, 14:31
Benutzerbild von derbeder80
derbeder80 derbeder80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard insallah o.T.

ohne Text
Alt 26.08.2006, 14:35
Neuer Benutzer

Standard benim tahminim böyle

clye katilmak isteyen cl. maclari baslamadan transferleri bitirirlerdi bak bugün iki tane forvet aldilar bunlar bir ay önce alinsa idi baska olabilirdi durum. gercek olan sey fenerin ve türkeyenin avrupada puana ihtiyatci olmasi ve insallah bu puanlar bu sene gelir ve artik seri basi olunur, ve insallah tr seneye daha cok takim ile avrupaya gider.
Alt 26.08.2006, 14:41
Neuer Benutzer

Standard Fenerden iki tana forvet transferi

Resmi sitenin haberi:

Fenerbahçemizden İki Yeni Transfer
26 Ağustos 2006 Cumartesi

Fenerbahçemiz 100 yıl kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Dış transferde geçtiğimiz günlerde Lugano’yu renklerine bağlayan Fenerbahçemiz, Mateja Kezman ve Deivid De Souza’yı da 100. yıl kadrosuna dahil etti. Atletico Madrid’den Kezman ile 4 yıllık anlaşma yapıldığı ve Sırp futbolcunun 9 numaralı formayı giyeceği açıklandı. Kezman, FB TV’ye telefonla yaptığı bağlantıda Fenerbahçe’yi ve taraftarını yakından tanıdığını belirtirken, 100. yılda Fenerbahçe camiasının beklentilerine katkıda bulunmayı hedeflediğini söyledi. Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu da yaptığı açıklamada, Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulumuzun uzun süren bir transfer çalışmasını daha başarıyla sonuçlandırdığına dikkat çekerken, “100. yılda başarılı olmak için kadromuzu güçlendiriyoruz” dedi.
Mateja Kezman’ın Cumartesi günü saat 19.00 – 20.00 saatleri arasında ailesi ile birlikte Atatürk Havalimanı’na geleceği açıklandı.
Deivid De Souza ile ön anlaşmanın yapıldığı ve futbolcunun Pazar veya Pazartesi günü Türkiye’ye geleceği bildirildi.

Mateja Kezman ve Deived De Souza’yı Tanıyalım

Mateja Kezman Kimdir?

12 Nisan 1979 doğumlu olan Mateja Kezman bugüne kadar Zemun, Radnicki, Loznica, Sartid, Kızılyıldız, PSV Eindhoven, Chelsea ve Atletico Madrid’de forma giydi. 27 yaşındaki Sırp futbolcu golcülüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oynadığı takımlardaki performansının yanı sıra Sırbistan Milli Takımı’nın da göz bebeği olan Mateja Kezman Sırbistan’ın 2006 Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde attığı 16 golün 5’ini Mateja Kezman kaydetti ve ülkesinin Almanya vizesini almasında büyük rol oynadı.

Deivid De Souza Kimdir?

22 Ekim 1979’da Brezilya’nın Nova Iguaca şehrinde dünyaya gelen Deivid de Souza 1.80 boyunda ve 77 kilo ağırlığında.
Brezilyalı forvet oyuncusu kariyerine doğduğu kentin takımı olan Nova Iguaca’da başladı. 13 yaşından bu yana futbol oynayan Deived 148 maçta 82 gol kaydetti.
1999 yılında joinvelle Esporte Kulübü’ne geçen oyuncu, 28 maçta 21 gol attı. Deived aynı yıl Santos’a transfer oldu.
2 yıl Santos formasını giyen Brezilyalı futbolcu 129 karşılaşmada 66 gol attı.
2001 yılında Corintians takımına transfer olan Deivid De Souza 93 maçta 49 gole ulaştı. Deived De Souza 2003 - 2004 sezonunun başında Fransa Birinci Ligi Takımlarından Bordeaux’a transfer oldu. Fransa Kulübü’nde 17 maçta forma şansı bulan Deivid 7 gole imzasına Atarken Bir Sezon Sonra Eski Takımı Santos’a kiralık olarak verildi burada 69 maçta 48 gol attı. Santos’daki başarısının ardındansa Sporting Lizbon’a Transfer Olan Deived burada 36 maçta 11 gol attı.
Alt 26.08.2006, 15:02
Neuer Benutzer

Standard bence ikiside fenerde is yapabilecek

kalitedeler. ikiside daha genc sayilir ve fener ileride bunlardan parada kazanir.

DEIVID DE SOUZA brezilya liginde Santos formasi altinda bir sezonda 69 macta 48 tane gol atmis buda onun golcülügünü gösteriyor.

KEZMAN´i herkes taniyor golcülügü tartisilmaz. PSV formasi altinda 4 sezonda 122 mac oynayan Kezman bu süre icinde 105 gol kayd etmis ve Holanda liginde ve UEFA Kupasinda gol kraligi yasamis.

tabiki her futbolcu her takimda oynamaz ve bu futbolcularda son sezonlarinda basariyi yakalayamamislar. fenerbahce eminim ki iyi arastirarak almistir bunlari ve takimin kimyasina uyduklarina inanildigi icin alinmistir.

Insallah ikiside fenerde basarili olurlar, cünkü ikiside gol makinesi sayilir eger takimin kimyasina uyuyorlar ise ve uzun bir uyum sorunu yasanmaz ise, fener bu sene cok gol arar, aksi taktirde fos cikarlar ise fener bu sene hüsran yasaya bilir.

bir kac hafta bekleyip görmek lazim asil yorumu ondan sonra yapmak daha olgun bir davranis olacaktir.
Alt 26.08.2006, 15:30
Neuer Benutzer

Standard Allahin sopasi böyle carpar

gecen sezon hep Anelkanin elini konusanlar ve hatta fenerbahce´ye fenel diyenler dün aksamki Burakin eline birsey deyebilecekmi? o yürek varmi onlarda? Burakin eli tüm sezon tartisilacakmi? Besiktasa Besel denilecekmi?

Bence bunlarin hic biri olmayacak eger bunu yapan Semih olsa idi tüm sezon konusulurdu ve fener yerden yere vurulurdu. ama elestiriler hep tek tarafli yapildigi icin Burakin eli Allahin eli olacak.

GS her hafta penalti kazaniyor bu haftada penaltilari garanti, bu penaltilar aliskanlik yarati ama tartisilmiyor ve tartisilmayacak.

Yani onlayacaginiz Federasyon Baskanininda icinde bulundugu üc kulüp tek pankart olayi devam edecek.

Bir sorum daha var zafer önder ipek Konyaspordan özür dileyecekmi acaba?
Alt 26.08.2006, 16:19
airdem

Standard Kizma ama komik oluyorsunuz...

Gecen sezon Anelkanin eli, yanlis hatirlamiyorsam elle atilan 2. golünüzdü ve iki hafta üst üste olmustu.

Ayrica Nobre ve Anelkanin Pozisyonlarini stadda herkes görürken, hakemler görmemisti. Burakin ise hem saginda, hem solunda rakip oyuncular vardi ve seyirciler bile görmediler. Kale arkasi videolarindan belli oldu.

Diyorsun ki, simdi konusulacak mi?

Elbette konusuluyor. Gecen sezon bazi Fenerli arkadaslar piskin piskin "biz atariz, biz yapariz" gibi kelimeler sarfederken, biz Besiktasli arkadaslar kendi aramizda bunun dogru olmadigini, Burak"in kesinlikle yanlis yaptigini ve uyarilmasi gerektigini tartisiyoruz.

Bunlara ek olarak ta gecen sezon Anelka mactan sonra aciklama yapmamisti, Nobre ise elle oynamadim demisti. Burak dün aksam yalanda konusmadi, dogruladi.

Bir ek daha olarak sunuda dikkate almani rica ederim: Nobre ve Anelkanin pozisyonlarinda topun oyunculara mesafesi coktu, ve oyuncular kastiyen elle oynamislardi. Burakin pozisyonunda ise, top kisa bir mesafeden geldi.

Akabininde gelen penaltiyi atamadigimiz icin hicte üzülmemistim, cünkü ilk gol temiz sayilmazdi.

Hakeme gelince, hakem neden Konyaspordan özür dilesinki? Sanki Besiktas"a caldi dün gece! Berbat bir yönetimi vardi, her iki takim aleyhinede yanlis kararlar verdi.
Alt 27.08.2006, 14:48
Neuer Benutzer

Standard Komiklesme lütfen

ben bir fenerbahceli olarak Anelkaninda Nobreninde pozisyonlarini dogru bulmamistim ve Buragin pozisyonuda dogru degildi diye düsünüyorum.

Anelkanin pozisyonunda topa müdahale yoktu, kalecinin elerine temas vardi, bunu hakem cözemedi, Nobrenin pozisyonunuda malesef hakem cözemedi. Bu pozisyonlar iki hafta üst üste olmadi arada haftalar gecmisti. Hakem bence Buragin pozisyonunu göemesine ragmen cesaretli davranmadi sonrada eli ayagina dolandi.

Buragin o pozisyonunu bir fenerli futbolcu yapsa idi simdi bunlari yazmazdin biraz gercekci ol. Yorumlarinda biraz tarafsiz olmayi dene, Hakemler hep hatta yapmistir vede yapacaklardir ama gecen sene sanki bu hatalar ilk kez yapilmis gibi yansitildi, Hakemlere özür diletildi ve bu pozisyonu fenerli bir futbolcu yapsa idi yine özür diletilirdi.

Ama sen yine olayi saptirmaya calisacaksin, ben Buragi tüm sezon boyunca konusmayacagim ama El degmemis Temiz bir lig istiyoruz" diyenleri hep konusacagim, onlarin düsüncelerine göre bu lig temiz degil.

haydi bakalim yine ayni pankarti cikartsinlar da bende onlari alkislayayim ve bu düsüncelerden dolayi özür dileyeyim.

Birakin bu ayaklari pozisyonu fb yaptiginda nasil elestirildiyse baska takim yaptigindada öyle elestirilsin istiyorum, ama Burak acikladi bu is tatliya baglandi diye sacma birsey görmedim, eger burak itiraf eti ise bu buragin ahlakli oldugunu ortaya koyar ama konuyu degistirmez.

sezon daha uzun ve fener lehinede hakem hatalari olacaktir bakalim onlardada böyle duyarsiz kalinilacakmi.

eger degistik artik ve hakemlerin hatalarini sahislara baglamayacagiz ve hakem hatalarini en aza indirmek icin mücadele edecegiz denilirse saygi duyarim, ama hep fener lehine yapilanlar gündemde olur ise ve baska takimlar lehine ve fener aleyhine yapilan hatalar örtbas edilecek ise buna karsiyim ben.

Benim sahsi fiktirim böyle seylerin üstende durmamak ve hakemleri etkilememek, ama bunlari gecen sene yapanlarin bu isten ders cikartmalari lazim.
Alt 27.08.2006, 16:31
airdem

Standard Bahsettigin pankarti ikinci kez elle

atilan golden sonra acti takimlar. Dedigin gibide olayi saptirmiyorum. Evet, her pozisyonda el vardir ama posizyonlarin aralarinda daglar kadar da fark vardir.

Fenerbahcenin lehine yanlis hatalarda Daum ve bütün yöneticiler "hakemdir, hata yapabilir" deyip gectiler ama sampiyonluk gidincede "son haftalar incelensin" gibi sacma bir aciklama yaptilar.

Neyse, fazla tartismakta istemiyorum. Umarim bir daha böyle konulari tartismaya gerek olmaz.

Bana sorarsaniz zaten, nasil dünya kupasinda Zidane"in Materazzi"ye kafasini 4. hakem kontröl monitöründen görüp hakeme söylediyse, bu tür sonucu etkileyecek yanlis kararlari ve sportmen disi hareketleri %100 görüyorsa, hakeme söyleyebilsin ve o pozisyonlari es gecmesinler.

Cok daha az tartismalar ve haksizliklar olurdu bu durumda.
Alt 27.08.2006, 18:04
Neuer Benutzer

Standard cok üzerinde durmamak gerek aslinda

her hakem hata yapar ve yapacaktir bunlarin üstünde durulursa hakemler etkilenir ve dahada cok hata yaparlar.

olaylara objektiv bakmak lazim eger baskasinin pozisyonunu elestiriyorsan kendi futbolcununkini de ayni siddete elestireceksinki, bu olaylar yasanmasin.

o pozisyon bu pozisyon yok hakemi aldatmak ayni suctur, ve kim yapar ise yapsin benim gözümde aynidir.

bir konuda sana katiliyorum eger fener sampiyon olsa idi ne daum nede yönetim böyle bir aciklama yaparlardi. Aslinda dedikleri dogru ama islerine geldigi icin söylediler dogruyu bulmak icin degil.

Düzen bu ve ben bu düzene uymamak icin elimden geleni yapiyorum, keske tüm taraftarlar yapsa idi, o zaman yöneticilerde dogruyu yapmak zorunda olurlardi.
Antwort