Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.02.2013, 23:32
SUNGUROGLU

Standard Sevmek güzel ama bu sevme dogru sevme mi?

Baksak büyüklere, genclere, esler birbirlerine cok asiklar...eve kadar sabredemeyip sokaklarda birbirlerini öpecek kadar asiklar...buraya kadar hersey güzel de, niye bu kadar cok bosanmalar oluyor? sevgililer neden cabuk ayriliyor? hatta ayrilip 2 gün sonra sevgili bulabilme de var isin icinde degil mi?
belki bosanip 1 ay sonra evlenmeler de vardir, arastirsak öyle seyler de cikabilir...
genel olarak bosanma cok, ayrilma cok...Sevmek, ask diye sorsaniz; bunlar bizde cok önemli, bizim askimiz en büyügü derler veya diger insanlara öyle yansitirlar ama ayrilmalar neden cok oluyor?

isin icinde sizce de tuhaflik yok mu ve bu tuhaflik nereden geliyor?

Geändert von SUNGUROGLU (08.02.2013 um 23:34 Uhr).
Alt 09.02.2013, 23:02
Zeynep

Standard

Cok büyük boyutlu bir konu, bence.

Cogu Insanlarimiz disarida sadece mutlu ola biliyor veya disariya yansitmak istiyor, hani cevre filan misali.

Ama dört duvar icine girildigi zaman, belki bir birini yiyip bitiyordur,cehennem hayati sürdüyorlardir.

Buna benzer hayatlar cok,maalesef.

Diger konuya gelince, bosanip veya ayrilip,ava cikmak veya yeni birseyler ile kendisini avutmak en sacma ve tehlikeli kararlardan bir tanesi.

Suraya yaziyorum,o yeni Evligin veya beraberliginde sonu da gelmez,aha yazdim
Alt 09.02.2013, 23:14
Benutzerbild von kuul
kuul kuul ist offline
Neuer Benutzer

Standard

aslinda cevap cok basit..herseyde oldugu gibi iliskilerde de insanlar yapmacik ve maske takiyor..o öpmeler oksamalar söylenen güzel sözler...aslinda tamamiyla icten gelen davranislar degil..o an yapilmak isteniyor..sirf karsi tarafi veya kendini tatmin mutlu etmek icin...ya da görevmis gibi algilanip aman yapayim söyleyimde ciksin aradan der gibi... ve herseyden önemlisi kimse kimseye tahammül etmiyor..ufak bir taviz vereyim, alttan alayim,yok...son sözü ben söylerim, ben hakliyim, onun icin kendimi üzemem...felan fisman..uzar da uzar...ve Zeynep'in de dedigi gibi....kapilar kapanip perdeler cekildiginde o evin icinde neler dönüyor neler oluyor kimse bilmiyor, bilemez de..bildigimiz tek sey onlarin bize gösterdikleri....
Alt 10.02.2013, 00:02
Benutzerbild von sive
sive sive ist offline
Erfahrener Benutzer

Rotes Gesicht

Liebe sehr schwieriges Thema ich sag mal einfach, egal auf welchem Bereich auch in der Liebe sie sind, seien sie einfach was sie sind,auch wenn sie nicht gut gelaunt sind, zeigen sie einfach das dass was sie fühlen, denn die Ehrlichkeit und Offenheit, ist die schönste Art der Welt überhaupt,damit kommt man viele Schritte weiter.Es ist auf jeden Fall besser, als ein Vorspiel.Denn fehlen leider vielen der richtige Umgang mit den Partnern.
Alt 26.02.2013, 14:28
OnMyOwn

Standard

Haklisin Sungur. Bu iste bir tuhaflik var. Insan evlilikten de korkar oldu. Cünkü mutlu ve birbirine asik o kadar az örnek varki. Binde bir cikiyor. Bosananlar o kadar cok ki.
Kuul´e katiliyorum...

Benim gözlemlerime göre (ki iyi bir gözlemci oldugum cevremce bilinir): artik kadin-erkek rolleri birbirine karismis. Ne kadin kadin gibi, ne de erkek erkek gibi. Eskiden erkekler kendilerini ailenin geciminden sorumlu tutuyorlardi. Simdiki erkekler kadinlari calismaya mecbur tutuyorlar, o kadar üniverste mezunu olduklari halde evi yanliz basina gecindirmekten, sorumluluk almaktan korkuyorlar. Ama agizlarini acinca kadina sunu söyle yapma, bunu böyle yap demeyi iyi bilirler. Hem kadinlari calistiriyorlar, hemde evin her isini kadina yüklüyorlar. Sonuc? Kadinlarin yükü iki kata cikarken erkeklerin yükü hafifliyor. Böyle bir kadin ne kadar mutlu olabilir evliliginde? (Kadinlari calistiriyorlar derken, kadinin calismasini yasaklasin filan demiyorum yanlis anlasilmasin.)

Bence erkekler modernlesirken erkek gibi kalmayi basarabilmeli. Citkirildim hassas erkekten insana koca olmaz.

Bir de bazi erkekler hovardaliga alismis. Evlenmek, tek bir kadinla ömür gecirmek onlar icin cok zor. Günümüzde sevgili bulmaktan kolay ne var istedikten sonra? Bilhassa erkeklerde zaten namus sorunu yok, gez gezebildiginle. Namus, kadinlar icin icat edilmis bir kelime ne de olsa. Erkek gözüyle "sorumluluk almaya ne gerek var evlenipte?" Sevgiliyle kavga edince herkes arkasini dönüp gidebilir, ama evlenince gidemezsin. Bunun verdigi rahatliga alismislar. (Zaten simdiki erkekler zora gelemediklerinden) Özgürlüklerinin kisitlanacagindan korkuyorlar, yorulmaktan korkuyorlar, mücadele etmekten korkuyorlar. Bu belki bazi kizlar icinde gecerlidir. Kizlarda özgürlüklerine düstü ama erkeklerin özgürlük anlayisindan farkli kizlarinki. Onlar kendilerini kisitlayan erkek istemiyorlar. Istiyorlarki birlikte özgür olabilsinler. Erkeklerde nedense evlenince asiri bir kiskancliga kapilip, gün yüzü göstermek istemiyorlar kizlara. Yani iki tarafinda istekleri ayri olunca ortak bir noktada bulusmak zorlasiyor.

Sevmek kolay, sevmesi iyi hosta, birlikte zorluklara gögüs germek, birbirinin nazini cekmek zor herhalde. Ne de olsa cok cool´uz artik kimseye eyvallahimiz yok, elimizi sallasak ellisi. Kafamizi bozani cekemeyiz terkederiz... halbuki bir sonraki iliskide de ayni prosedürleri yasayacagiz haberimiz yok. Yeniden tanisacaksin, yeniden alisacaksin, yeniden asik olacaksin. Bunlarin hepsi zaman isteyen seyler. Dünden yarina olan seyler degil. Bunlari düsünmeyip elimizdeki sevgiyi ufacik problemler yüzünden kaybediyoruz. Oysa ask, mücadele ettikce büyür. "En güzel ask zor olandir!" Kolay seyler sIkIci´dir.

Geändert von OnMyOwn (26.02.2013 um 14:53 Uhr).
Antwort