Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 14.09.2005, 19:58
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard bomboş bir kafa! ne anLaması, ne

SEZGİSİ VAR...

BOŞ VER, BENİM SORUNUM DEĞİL BU KADAR ODUNLAR.

VE DİN ALİMİ OLACAKMIŞ? SANKİ BİR ROBOT.
Alt 14.09.2005, 22:03
unknown

Standard @Roman (baskalari da okuyabilir tabii)

Aziz Nesinin bir cümlesi ile makalene cevap vermek istiyorum. Aziz Nesin zamaninda hersey yerinde güzeldir, küfür bile demisti. Aslinda küfürden hic hoslanmam ve küfür edenlere de hicte hos bir gözle bakmam. Ancak vaybee"nin belirli bir görüsü benimsemis bir kac darkalipli üyelerinin baska bir dilden anladidi yok herhalde. Böyle yazanlarin bir takim sorunlari ya da art niyetli düsünceleri oldugunu vurgulamissin. Beni tanimadan ve anlasilan o ki satir arasi mesajlarimi almadan bu sonuca varmissin. Hatta ve hatta o kadar ileriye gitmissin ki, tehdit savruru bir düzeyde sert tavirladan ve karsimda seni bulmaktan söz etmissin. Minareyi soyan kilifini hazirlar diye bir atasözü var. Eger ki, ben böyle yazdiysam bir bildigim vardir. Allah"tan baskasininda hangi sekilde olursa olsun karsima cikmasindan da korkman, gercegini bilmende bir fayda var ise eger. Kücük insanlar kisiler ile, normal insanlar düsünceler ile kalbur üstü insanlarda düsüncelerin altinda yatan kurumlar ile ugrasir. Karsi taraf insana insan muamelesi yapmiyor. Ben Isa peygamber degilim ki, sol yanagima samar vurana sag yanagimi da tutuyum. Ben kitap ehli bir müslümanim ve aydin, cagdas insanlik degerlerini benimsemis yaradilani Yaradandan ötürü seven bir insanim. Humanizim, konumizim, sünnilik, seriatcilik, asiretcilik, düsüncesizlik gibi bir takim safsatalari ciddiye alipta ugrasan bir insanda degilim. Karsimdaki insanin seviyesine göre takilirim. Umarim anlatabilmisimdir hadiseyi.
Alt 14.09.2005, 22:28
Benutzerbild von basma
basma basma ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Üzgünüm arkadasim ama o orta parmagimi su an sanada gösterecegim de yaziyi yazamam diye bundan mahrumsun!
Ben o resimdeki halimle heryede öyleyim...cocuklari korumak icin yola ciktigimda kendi cocuklarimin hayati ile tehdit edildigim mafya babalarina da orta parmak gösteriyorum,,,dogurtup orta yerde birakan hafta sonu babalarinada,,,senin gibi "bana dokunmayan 4 milyon yil yasasin diyen mahlukatlara da,,,dogurup ortaliga salan "kadinciklara" da...vaybedeki sahtekar basin anlayisina da...
..
Yani ben böyleyim,birilerinin bana ne yakistirigindan ziyade kendi vicdanimin bana ne yakistirdigini önemsiyor ve öyle yasiyorum.
SEN NASILSIN?
..
IS yapmamak icin bir sürü bahane bulunabilir elbette...
Cocuklar alenen uyusturucu tehdidi ile karsi karsiyalar,bunlar benim cocuklarim degil banane mi diyorsun?
Yada cözüm önerin ne,,,ne yapiyorsun?
Alt 14.09.2005, 22:29
Benutzerbild von basma
basma basma ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

BABALARIN ÖNEMI YOKMU?
YA DA ONLAR NE BABASI?
Alt 14.09.2005, 22:48
unknown

Standard Bilimsel bir kurumu

dedi koducu bir kurum ile (ulema falan filan) esdeger de mi görüyorsun. Gene sicip batirdin ve agzina yüzüne bulastirdin ;-))

Peygamberin görevi KURAN"NI-KERIMI insanlara iletmekle sinirli idi. Cinsel tecrübe edinmemis sahislara seks pratiklerini ögretmekle degil. Peygamberi peygamberlikten haric hersey ile görevlendirdin. ;-))
Alt 14.09.2005, 23:05
unknown

Standard Bundan 7-8 yil önce idi

Oturdugum semtte karsimizda bir okul var idi. Realschule idi. Orada blucaginin geregi gencler kendilerince bir havalara girerlerdi. O zamanlar yirmi yaslarim basinda idim. Bir keresinde oradan gecerken, iki tane esmer, Türke degilde simdiki moda bir kavram olan "Türkiye"liye" benziyorlar idi, yanlarinda da Afrika"dan herhalde siyasi görüslerinden dolayi kacan ve Almanya"da iltica talebinde bulunan zencilerde var idi.

Orada gönüllü saz kursu (baglama)veriyordum. O gün oradalar idi. Herkes onlardan cekiniyordu. Ve kendilerince bir dilde iletisim kuruyorlardi. Almanca degil idi, Ingilizce"de degil. Maymun dili mi idi slang mi idi bilmiyorum. Ama tipleri hic hosuma gitmedi. Ich sage es es euch im guten dedim, Ihr hinterläßt mir keinen ehrenwürdigen Eindruck. So was will ich vor einer Schule und schon gar nicht vor dieser Schule sehen dedi. Biriside bana cevap vemez mi? !Iy alda und wat is wenn du dat nicht im guten sagtst? wat passiert dann? diye sormaz mi? Erzincanli bir arkadas var idi yanimda. O"na baglamami tut dedim. Sonra bu zenciye benzemek isteyen güney anadoluya süzerek bir göz attim ve dedim ki. Ich glaube nicht dass Du dass wirklich erfahren möchtest. O"da doch maaan i will es erfahrn dedi ve karsimda durdu. Artik bende icimden, wer es wissen will soll es auch erfahren dedim. Insanligimi, okududum kitaplari, aldigim terbiyeyi bir kenara birakip. Burunun ve agzinin üzerinde iyi dozlu bir yumruk gecirdim. Agzindan fiskiran kanlar daha yere dökülmeden o yere serilmisti. Gözdagi olsun diye arkdaslarinin önünde dozunu artirarak neresei geldiyse orasina en agir tekmeleri vurmustun. Sonra"da Leute, wir sind nicht hier in der Bronx, aus diesem Viertel wird nicht Harlem werden. Ist das klar, und verpisst euch hier, ihr asozialen hiphopaffen dedim. Ve o okulda ondan sonra böyle bir sey olmamisti. Uzun lafin kisasi, basa göre tarak kullanacaksin. Bunlari gördügün yerde ezeceksin.
Alt 14.09.2005, 23:14
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Küfürsüz tüm yazılarını merakla okuyorum

Bak işte bana yazdığın gibi küfürsüz de olabilmekte, cümlelerin yetmediği yerde küfürler ortaya çıkarlar.

Bunu elbette bilmektesin, ben şahsen kendini küçültmeni doğru bulmuyorum.

Umarım kavradın beni...
Alt 14.09.2005, 23:30
unknown

Standard Hayir Alevi degilim!

Annem Alevi ve babam eski solcu gecinen bir sünnidir. Ben ise Aleviligi de Sünnilige de reddederim. Ama bu demek degil, Pir Sultan Abdallara, Nesimilere, Hatayilere, Kalender Abdallara, Kul Himmetlere, Kul Mehmetlere hayran degilim. Anadolu Türkmeniyim. Annemde öyle der zaten. Senin bir yanin Anadolunun hosgörüsü ile dolu. Bir yaninda ise Anadolunun temelinde yatan sertlikle diye. ;-)) Hosgörünün de sertliginde civigini cikarmayacaksin. Yeri gelince elinde kalem, yeri kelince bir baglamayi, durumlar bunu gerektirirse eger yeri gelincede zülfikar tutabiliceksin. Anlatabildim mi? ;-))
Alt 14.09.2005, 23:42
unknown

Standard Küfürsüzde yazariz be Roman!

Aslinda burada seviye düzeyini biraz yükseltiyim mi diye soruyorum kendi kendime. Ama gercekten tahsilimi yansitacak seviyede yazilar yazsam, hic farketmezsizin Almanca olsun, Türkce olsun, galiba beni burada kimse anlayamaz. Bir kac seckin kisi haric. Henüz daha birinci fitzde kullaniyorum arabayi. ;-) Ama gaza basacak yollar yok burda.
Alt 15.09.2005, 11:13
Benutzerbild von donpepelino
donpepelino donpepelino ist offline
Neuer Benutzer

Standard cözüm önerilerimi yazdim

gb deki fotoylan negibi karektere sahib oldugunu sana anlatmistim bazen resimler ve gözler bir insanin ne gibi karektere sahib oldugunu gösteriyor.

az solcu cocuklarinida sokaklarda esrar eroin sattigini görmedik deyil sucu ona buna atmaya gine basladiniz.

sorun basit avrupa metyalari tr metyalari senelerce bu milleti kültüründen ve dinin den uzaklastirmak istedi ve basardi.

sadece o sokaklarda tr cocuklari yok alman arnavut devrimci kürtler vesayre vesayre bu olaylari sadece bir kesimin üzerine atmak kolay olmasi gerek.

Camilerde gidin eroin satin denilmiyor gidin kadin pazarlayin denilmiyor kesinliklen yasaklaniliyor.

TV televolecileri napiyor mafya fantazi yasam filimlerini sabah aksam tv lerde göstermiyormu.

suan tr de metyanin kimlerin elinde oldugunuda söylememe gerek yok genelliklen sol kesimin elinde ve insanlara kötü örnek oluyorlar.

bilmem kurtlar vadisi hanimim olurmusun gelinim olurmusun vesayre vesayre seylerlen milletin kafasini senlerce karistiran medya ve caga uymalari icin milleti bu yöne sürükliyenler sucludur.
Antwort