Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.03.2005, 17:29
Benutzerbild von kamaschullah
kamaschullah kamaschullah ist offline
Neuer Benutzer

Standard Gercekten objektiv,gercekci ve güzel

güzel bir yazi..hasan cemali kutlamak lazim..
ama asagidaki arkadaslarin fanatik cevaplarini görünce ben biraz karamsar oluyorum..
eger bu kadar ilimli ve insani bir yaklasimi ve objektiv bir yaziyi insanlar anlamiyorlarsa türkler ve türkiye olarak isimiz zor herhalde..bezan kendime soruyorum; bizler aceba her problemi savas ve kanla mi cözmek istiyoruz?? adam gibi insanca sorunlar cözülemez mi? hasan cemalin dedigi gibi bask olayi nasil hallediliyor..baskin parlamentosu bile varken adamlar kürtce konsere bile karsi cikiyor..fasist damari baya güylü olan bir halkiz sanirim..
gercekten insanlarin bu yazinin mesajina bile tepki vermesi ve anlamamasi düsündürücü..bu insanlar herhalde pkk ve askerin savasip karsilikli insan ölmesinin durmasina üzülmüs gibiler..

saygilar
Alt 23.03.2005, 18:06
eniskaya

Standard Ben sahsen üzülmedim, ama olmasindada

hayir görüyordum.....

Mesela Askhalil arkadasimiz burada Antepliyi disari attirdi... cünkü karsi görüse tahammülü yok... oysa ben öyle medeniyet disi falan yazilar görmedim burada... ama Aliconda öyle diyorsa öyle olsun bakalim..... herneyse...

Olay Kürt ve Türk yada Faso olayi degil.....

Olayda haksizlik var oda Türk devletine yapilan huncarca haksizliklar söz konusu...

AB ve ABD yani dis gücler icerimizde bulunan en cahil halk kesinimi mobilize ederek...

"Hey Kürtler bakin sizlere hak vermiyorlar alin silah alin bir kalasnikof vurun uzatin Türk askerini"..... bu esnada kendi amca cocugunu yada kendi kardesini vurdugundan bey haber... ayni zamandada dinden uzaklar... cünkü din ile beslenmis bir insan beyni kamil beyindir.. ama ne yazikki ancak biraz varlikli birazde iyi ortamlarda yetismis insanlara mahsus gibi bir sey....

Halile sordum... benim sahip oldugum ve senin sahip olmadigin hak hangisidir..... DAHLEN CEVAP YAZACAK..... eger günün birinde gökteki Allahindan ona Vahyii inince cevaplayacak... dahlen Vahyii yani gökten bir Mesaj gelmedi...

Ama onun yerine Halil arkadasimiz kendi mesajlarini üretiyor ve Vahyii saniyor....

Ben kebul etmem hakim bey.. her ne olursa olsun kabule etmem... Türk sinemasi gibi hal aldi bu dünscesi halil arkadasimizin......

Hatta o kadar ileri gitmekteki, bayrak yakmayi ilkellik sayiyor... nasil ilkellikse artik.....

Bugün bayrak yakan yarin insan yakar... bunun siniri nerde....

Olay Kiroluk yada Türklük olayi degil... olay medeniyet ve Cehalet olayidir... baska bir sey degil.....

Allaha uzak kalan insana zaten uzaktir... bir Terörist daglarda sabah aksam gezip duruyor... bunun nersinde rahmet yada bir güzellik var... tek amaci adam insan öldürmek....

Simdi kimse demesin kim onu oraya cikardi... kendis cikti... Muhammed gelipte arkadas sen cik daga ben sana bakarim demdiya....

Artik bu gibi Ideoloji ve batil inanclari ve Terötist zihniyetleri gecelim.....

81 yildan beri yürüyen bir düzen ve intizam var... begenmeyen baska devletin vatandasligina gecer ve orada yasar....

Kimse benim devletimi begenmek zorunda degil....
Alt 23.03.2005, 18:12
Benutzerbild von cimbomyilmaz
cimbomyilmaz cimbomyilmaz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Türk bayragini yak sonra demokrasi iste

hi,
wenn ich eine deutsche flagge verbennen würde wäre das nach deutschen recht verunglimpfung u. ich würde in den knast kommen. aber wir wollen ja in die eu also müssen wir unsere ehre verkaufen, unser land verkaufen, ach und am besten noch unsere frauen alle in bikinis rumlaufen lassen..nur dann sind wir euopäer...sonst nicht..
also jungs und mädels fangt schon mal an..mal gucken, ob es in 10 jahren die türkei noch geben wird....
Alt 23.03.2005, 18:18
Benutzerbild von kamaschullah
kamaschullah kamaschullah ist offline
Neuer Benutzer

Standard wallahi benim kürt tarafim da türk

tarafimda var.meseleye hep iki taraftan objektiv bakiyorum..
tabii son zamanlarda forumda ne tartisildi konular nasil gecti bilemeyecegim ama o yazi cok dogru ve objektiv bir yaziydi..hem türklerin ve hem kürtlerin o yaziyi desteklemesi ve careyi demokrasi de aramasi lazim..sedece yazinin iyi oldugunu belirtmek istedim..tartismanizin diger boyutlarini bilemeyecegim tabii..
Alt 23.03.2005, 18:19
eniskaya

Standard in 10 Jahren wird es die EU nicht mehr

geben... wenn es so weiter geht gibt es bald nur noch eine veraltete EU und eine Überholte Kapitalismus....

Komonismus ve kapitalismus su aniyle iflas etmis durumda..... neue wege müssen bestritten werden....

Demokratie schon..... aber kontrolierte Freie Markwirtschaft, geburtenrate und auch das verschwinden des kapitals nach Ausland muss mehr unterbunden werden....

Vielleich wird in den nächsten Jahren eine neue Lösüng auf dem Weltmark hier zu angeboten....

In sachen Politik und auch der religion, was in sich zusammen eigentlich vereint ist, müssen neue wege bestriten werden
Alt 23.03.2005, 18:27
eniskaya

Standard Dostum ben ortaklik pesindeyim

öyle ayiruimci ve ben suyum sen susun diyenlere karsi acayip aletjim vardir.... ve ayni siddetle karsilik veririm.....

Yani Kürt yada türk kelimesi insani adam ediyorsa bende Kürdüm diyeydim o zaman....

Ama olay farkli boyutta.... Türk veya Kürt sorunu degil....

Su aniyle Türkiye Cumhuriyeti Emperial devletlerin önündeki en büyük engeldir... eger bu engel ortadan kalkarsa, geri kalanlari sadece bir el dolusu cahil Arap ve fakir Islam toplulugu...

Olayin daha üst boyutu din boyutuyur...
Su aniyle insanlik gizlide olsa Politik anlamda din savasi yapmakta... yani ein Kreuzzug gegen den Islam oder anders denkende Ideologien.....

Wie heisst es so schön "Muhammad Replaces Marx"..... bu ne demektir iyi biliyrosun....

Her zaman ve her yerde olayin üst boyutunu iyi bilmek ve anlamak lagzimdir....

Kürt yada Türk sorunu diye zaten bir sey yok... bunlar sadece tirnak kadar önemi olmayan yan atkiler......

Bildung ve biraz dünya gezme ile giderilir bu kansorejen hastalik
Alt 23.03.2005, 18:56
unknown

Standard bu bana biseyleri hatirlatiyo

türkiyede bu milliyetci akim olmasdaydi coktan Sovyetlere yem olurdu..
bizler var oldukca sizlere hicbir zaman müsamha etmiycez!!!
Alt 23.03.2005, 18:58
unknown

Standard Helal ispanyollara

ispanya simdiden cikma yollarini ariyo EU dan
helal olsun ispanyollara..!
ibret almamiz gerekiyo
Alt 23.03.2005, 19:01
Benutzerbild von frankenstein
frankenstein frankenstein ist offline
Neuer Benutzer

Standard Türkiyede kisa zamanda cok sey....

degisti. cok olumlu gelismeler oldu hepimiz hayretle izledik.

Yapilan ve yapilmasi istenen ve düsünülen reformlarin hayata gecirilmesi icin, herseyden önce ordunun güvenlik kaygilarinin
ortadan kaldirilmasi gerekir.

eger karakuvvetleri komutani cikipta diyorsa:

bugün türkiyede 1999 daki kadar PKK li var,
vaziyet ciddiyetini sürdürmektedir.

cözüm bence PKK ve yan örgütlerin kendilerini fesedip, kanuna teslim olmalariyla mümkündür.

devlet gecmiste gerekli afyasalarini cikardi,
fakat karsilik görmedi.

Ülkemizde baris ve demokrasi hepimizin dilegi olmalidir, tektarafli uzlasma olmaz.

selamlar
Alt 23.03.2005, 19:06
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ne yapsan anlarsin Enis ???

Buraya kiskirtici ve HIC YERI olmayan konulari acma diye !!!!!!!!!!!

Bu yazinida TABIIKI yine sildirtecegim!

Forumun konusuna bak ona göre !!!

Bu konunu istersen git "news" bilmem "politik" baska bir forumda ac !!!!!!

Burada YERI YOK !!!!!!!!!!!

al"
Antwort