Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 28.05.2007, 00:29
unknown

Standard mesela su nasil ?..

Autor: roman
Datum: (24/01/2007 - 21:18)
Forum: Religion & Glauben

Wertung bisher: ausgewogen
Ihre Wertung:

Teşekkürler Alpi. o.T.

ohne Text

Datum: (26/01/2007 - 19:31)

Ihre Wertung:

Selam Alpi!

İyi niyetli olduğunu biliyorum, aynı şekilde iyinetli biri olduğunu sende biliyorsun.

Sen ve ben ne katı tartışmalardan sonra bu kadar olgunlaşabildiğimizi her ikimiz de biliyoruz.

Ne gazlara geldik, ne pravakosyanlara geldik, ne dolduruşlara geldik, neler, neler yazdık karşılıklı birbirimize.

Şu an bile pek çok konularda aynı şeyleri savunmuyoruz, savunmak zorunda da değiliz.

Ama, bir tahammül, bir saygı, bir farklı olan düşüncelere karşı alicenaplığımız ve onların savunabilmesinin özgürlüğünü ve ortamlarını yaratabilme denilen hoş görüye inançlıyız.

Biz her ikimizde buduruma ulaşısıya kadar diyetler ödedik ve belkide halen ödeyeceğiz.

Aşağıda biz hepimiz Ermeniyiz cümlesinde halen bir takıntın var eski inançlarından kalan bir tortu olarak ama savunma şeklin eskisi gibi değil, daha yumuşak, daha sevecen, daha anlayışlı. Benim karşı çıkışım çok daha önceleri olduğu gibi sert değil, katı değil.

Fakat ortak bir noktamız var her ikimizde şiddete, bilgiye, insana düşman olabilenlere, kıyabilenlere kıçımız, başımız oynamadan, bir tarafa göz kırpmadan karşı çıkma denilen dürüstlülüğümüz var.

Bırakalım bu olgunluğu ulaşasıya kadar birileride kendi çapında o diyetler ile boğuşsunlar ve kaybettikleri değerlerin neler olduğunu öğrenebilsinler.

Selamlar...

Seni Sabalak Peder seni..

Sen Bunak Inönüyü de gectin..

Daha Dün yazdigindan bi habersin..

Sana Acimaya Karar verdim )
Alt 28.05.2007, 00:31
unknown

Standard Lütfen mi ?.. Sana hic yakismiyor

Bu kelime..

Sen " HONK " filan gibi seyler yazmalisin..

senin Nivon bu..

)
Alt 28.05.2007, 00:37
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Açıklık getireyim!

Bu yazıların tekrar seni ölçebilme yazıları olduğunu belirteyim.

Ben insanlardan kesin emin olmak isterim ve sık, sık hata yapmamak için kesin bir yargıya bulunmam, ama bulunduğum hatalarımda olur, pek sıklıkla olmamasına rağmen, vardır.

Sana sürekli insani ilişkilerde şanslar sunuldu. Ben de bir kaç arkadaştan etkilendim ve bu etkilenmem büyük bir hataydı.

Yoksa ben sana notumu üç yıl önce vermiştim ve bu günkü durumun aslında o dönem ki durumundan çok daha büyük bir pisliktir.

Bu sayfalarda ülkücü kişilerin senin hakkında yazdıkları ilede ne bok olduğun tam anlamıyla ortaya çıktı.

Sen bir katilsin alpi, hem de en korkaklarından.

Bütün katiller kriminaldirler.

O kısa bir sürelik dosttane hata artık tarafımdan hiç bir zaman yapılmayacak.

Hadi evladım yoluna.
Alt 28.05.2007, 00:38
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben sana YAVŞAKSIN yazdım ve o sun. o.T.

ohne Text
Alt 28.05.2007, 00:40
unknown

Standard Daha da rezil olmak ister misin Muhterem

Datum: (26/01/2007 - 19:53)

Ihre Wertung:

Aynı duygulardayız Alpi. o.T.

ohne Text

Sevgili Alpi!

Sanıyorum son yazdığın o güzel cümlelere en uygun düşen duygular, çok sevdiğin ve sevdiğimiz Bekir beyin bu günkü yazısı çok uygun.

Tekrar selamlar ve sevgiler...

Bebeklerden katil yaratmak...

CNN Türk’te Nebil Özgentürk’ün "Bir Yudum İnsan"ını seyrediyorum.

O acılı kadının zihnimize düşürdüğü "bebeklerden nasıl birer katil yaratıldığının" sanki yüreğimiz sızlayarak izlediğimiz "Ti-Vi dizisi" gibidir "Bir Yudum İnsan"lar.

Barış önerdiği için yok edilen sanatçılar...

Sevgi istediği için vurulan aydınlar...

Ölüme ve kana karşı çıktığı için öldürülen düşünürler, şairler, edebiyatçılar, ozanlar...

Ayakta kalanlar yaralı-bereli.

Önceki hafta "Bir Yudum İnsan"a bakıyorum; bu sefer vatan düşmanı (!) bir gözbebeğimiz sanatçı:

Halit Refiğ.

Yaptığı filmi yaktıklarında, bir sanatçının nasıl yaşarken vurulduğuna tanık oluyor insan izlerken.

"Yorgun Savaşçı"nın yazarı Kemal Tahir’in "vatanı sevmediği" için 14 yıl zindana atılışı... Yol arkadaşı Názım Hikmet’in kaçıp vatan toprağına hasret ölüşü... Ve 1983’te "Yorgun Savaşçı" filminin devlet heyeti önünde yakılışı...

Aslında tümü birbirinin parçaları.

"Bebeklerden katil yaratma" dizisinin sanki bölümleri.

*

Bu ülkede barıştan, sevgiden yana olmuş da vurulmamış, yüreği kanamayan bir tek olsun; aydın, sanatçı, şair, edebiyatçı, düşünür, kısacası "Bir Yudum İnsan" yok...

"Bebekten katil yaratan" sistemin, daha bu bebekler doğmadan çok önce uygulamaya koyduğu yöntemdir bu:

Önce bebeklerin katil olmasına karşı çıkanları yok etmek.

Ki bebekler, sistemin "katilleri" olabilsinler.

Bunun için bu ülkenin "bir yudum insan"ları; edebiyatçılar, şairler, aydınlar, sanatçılar ya kovalandılar el diyarlarına, ya vuruldular, ya zindanlara atıldılar.

Kalanlar yaralı-bereli.

Sonra kirli sistem yürüsün de yürüsün.

*

Sistemi sürdürebilmek için "bebeklerden katil yaratmak" gerekiyor a dostlar.

Elbette bilinçli, planlı, hesaplı...

Ve bir gün, aydınlığa koşan yol arkadaşı vurulmuş, ağlamakta olan bir kadın, sistemin utancını haykırarak soruyor:

"Bebeklerden nasıl bir katil yaratılıyor?.."

Nasıl?..

Bekir Çoşkun.

Datum: (01/01/2007 - 23:24)

Ihre Wertung:

Tekrar Merhaba alpi!

Sevgili Alpi tekrar Merhaba (bu vesile ile yeni yılını da kutlayayım.)

Ortamı germeyelim, her ne kadar henüz o olgunlukta değilse bile bir hayli iyi bir ortam oluştu burada. Sen de yakından bilirsin bu sayfalarda yedi ceddimize küfürler edildi ve halen etmeye çalışanlarda mevcut, en azından bizler aklı başında olanların tartışmaları insani ölçülerde kalsın. Lütfen yanlış anlaşılmasın benim Enisi falan savunuyormuş durumda gözükmem Enisi kendisini savunabilecek bir çapta ve medeni cesarette ve bilgili olan bir kişidir. Ben her zaman haklılıktan yana ve insan sevgisinden yana olan bir kişiyim.

Yukarıda belirttiğim gibi bu sayfalar bir nevi lanetli sayfalar gibi, kimin eli kimin cebinde belli değil. Üç kelime okuyan kendisini alim sanıyor, beş kelime okuyan ilah.!! Bir kaç cümle ezberleyen birisini ezebilmek için tüm oryantal sanatını döktürüyor. İnsan kırmak hoş bir şey değildir. Bilgili bir insan bilgili insanı kırmaz tam tersi sevinir bir bilgili insan ile buluşabildiği, tanışabildiği için. Ben şahsen Enis’ten çok şeyler öğrendim, senden de öğrendim, Halilden de öğrendim ve öğreniyorum da.

(...)

)
Alt 28.05.2007, 00:43
unknown

Standard Kimin ne Oldugu Bak ne kadar acik ve

secik olarak görünüyor )

Canim Halkim Sana ibret ve dehsetle bakiyor )

Ve Hala Ibret e Heveslidir cogunuz
Yetmezmis gibi Alem e ibret oldugunuz !..

Artik Vizildayip beni Rahatsiz etme..

Bir Foruma emek vermek ciddi bir istir.

Soytarilari kaldirmaz !..
Alt 28.05.2007, 00:44
unknown

Standard Sen Meclis e Gitsene :o)

Senin yerin orasi )

Diger Bir sürü serefsizin arasi..

)
Alt 28.05.2007, 00:49
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Alçalma o kadar burada kimse senin,

ekmeğini yemiyor.
Alt 28.05.2007, 11:03
unknown

Standard akp ve pkk kardesligi !

Ulusdaki pkk etrrör eyleminde canlarini yitirenlerin yasam hikayelerini birkac gazetede okudum.
Herbiri yasama mücadelsi veren gariban insanlarmis !
Herbiri kendi yasami icin degil baskalarinin yasam geciminide karsiliyormus !
Yani yasamak icin calismiyorlarmis, yasayabilmeleri icin mücadele ediyorlarmis !

Ne yazikki bu olaydan sonra ne bu forumda nede baska forumlarda bizim YOBAZ müslümanciklar bu olayi ne kinadi, nede pkk`ya lanet okudu !
Hani bilirsiniz, bizim YOBAZciklarin büyük marifetlerinden biride karsisindakilere beddua okumakdir ! :-))

Iste bu soyu sopu belirsiz serefsiz hain kani bozuk YOBAZ müslümanciklarin gercek yüzü bu !
Yani pkk ile dayanisma ve semapti icindeler !
Tipki pkk`nin egitimcileri filistinli serefsiz hainlere duyduklari sempati gibi pkk trröristlerinede cok büyük sempati duyuyorlar !

Nedeni ise ortada, pkk`da Türk, Türkiye ve Cumhuriyet düsmani, bu soyu sopu belirsiz serefsiz hain kani bozuk YOBAZ müslümanciklarda Türk, Türkiye ve Cumhuriyet düsmani !

Türkiyenin disdüsmanlarinin topu bu icimizdeki soyu sopu belirsiz serefsiz hain kani bozuk YOBAZ müslümanciklar kadar Türkiyeye ve Türk insanina zarar veremez !

Bu soyu sopu belirsiz serefsiz hain kani bozuk YOBAZ müslümanciklarin dünyadaki varliklari sadece serefsizlik, kahpelik ve hainlikden öteye gidemiyor !
Alt 28.05.2007, 11:36
unknown

Standard ABD Türkiyeye meydan okuyor !

Genelkurmay"ın internet sitesinde dün yer verdiği açıklamada şunlar kaydedildi: "24 Mayıs 2007 Üzümlü / Hakkâri. ABD"ye ait 2 adet F-16 uçağı Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nde Türk hava sahasını 4 dakika süreyle ihlal etmiştir. Gerekli girişimlerde bulunulması maksadıyla olay Dışişleri Bakanlığı"na bildirilmiştir."

Bizim MAL disisleri bakanin yaniti:
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, iki ABD savaş uçağının Türk Hava Sahasını ihlal etmesiyle ilgili, "Uçaklarla ilgili Genelkurmay Başkanlığından detaylı bilgi gelmedi" dedi.

Daha detayli ne bilgisi gelecek MAL abdus !?

Bakalim bizim MAL abdus konu hakkinda daha ne diyor:
"Daha önce de bu tür ihlaller oluyor muydu?" sorusu üzerine Abdullah Gül, şunları söyledi:
"Bildiğim kadarıyla sık olmuyordu. Daha önce belki olmuş olabilir. Ama sınırlarda genellikle bu tip şeyler oluyor. Bunlarla ilgili detaylı bilgiler geliyor, Hava Kuvvetleri ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından Dışişleri Bakanlığına... Biz de gerekli girişimleri yapıyoruz. Tabii ki işin niteliği detaylı bilgiyle ortaya çıkar. Tesadüf mü? Bir kasıt var mı? Kaç dakikadır? Ne kadar süredir? Ne kadar içeridedir? Bunlar ancak detaylı bilgiler gelince ona göre hareket ederiz." "Uçakların silahlı olup olmadığına" ilişkin bir soru üzerine de Gül, "Bütün bunlar, işte detaylı bilgi dediğim şeylerdir. Şu an bu bilgiler gelmedi" diye konuştu.
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül, "Ne tür bir adım atılacak? Bir Nota mı? Yoksa Büyükelçi çağırıp bilgi mi edinilecek?" sorusuna, "Şekline ve bilgilerine göre" yanıtını verdi.

ee ne olacaksa nezaman olacak !?
Secimden sonrami öncemi !? :-))

Hay sizin gibi MALLARI ikdiar secenlerin ...!!!
Antwort