Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 22.09.2005, 13:00
unknown

Standard sapik teymiyecilerin anatomisi

teymiyecilerin ve vehhabilerin itikadlari ana hatlariyle dört madde halinde özetlenebilir:

- tescim ve tesbis; allahi cisim tasavvur etmek ve onu mahlukata benzetmek.
- rububiyet ve üluhiyet tevhidi; allahtan baskasina kavlen, fiilen ve bedeni saygi göstermenin, tazim ve hürmette bulunmanin, sevgi ve baglilik izhar etmenin, medet ve yardim dilemenin sirk ve küfür oldugu kanaati.
- peygambere saygisizlik
- müslümanlari alenen tekfir etmek ve kendi muhaliflerine sirk damgasi vurmak.

her kimde bu sifatlar birlesiyorsa, eskimez hak ve hakikat davasi islamiyeti ilkel yahudi metotlariyle icinden tahrip etmeye memurdur; muvaffak olma ihtimaliyse günesi balcikle sivama ihtimalinden cok daha düsüktür.
Alt 22.09.2005, 13:28
eniskaya

Standard HZ. Muhammed Resül olmadan önce

ALLAHi taniyordu..... ALLAH inanci Genetiktir..

Kimse demesinki digerleri hakkinda o Allahi bilmiyor falan filan...

Allahi bazi hayvanlarda biliyor...

Hört auf mit soclhen VERLEUMDUNGEN
Alt 22.09.2005, 13:29
eniskaya

Standard Acikla o zaman

Bos konusup durma... sana cok güzel bir soru sordu... hadi acikla
Alt 22.09.2005, 13:29
eniskaya

Standard Mümkünü yok aciklayamaz o.T.

ohne Text
Alt 22.09.2005, 13:31
eniskaya

Standard Bunun birde Türkcesi varmii ???

Vallahi bir sey anlamadim.....
Alt 22.09.2005, 13:34
eniskaya

Standard HZ. Muhammed Müslüman olmadan önce

Allahi taniyormuydu ????

Yaniii biraz düsünelim bakalim... kendimizi HZ. Muhammedin yerine koyalim ve ancak onun yasafdigi serüveni gözden gecirerek Müslümanligi tanimaya ugrasalim...

HZ. Muhammed Hiristiyan degil
Musevide degildi....

O halde neydi... DINSIZMIYDI... ALLAHSIZMIYDI... neydiii ????

Yoksa Allahi taniyormuydu... ???

Neden ilk EMir ona OKU denildi.... yaniii ???

Önünde bir METIN yokken... elinde bir KITAP yokken..... neden Vahyii Melegi ona OKU dedi ?????

Buradaki olayi kavrayan varmi aranizda ???????
Alt 22.09.2005, 15:22
rainbow26m

Standard Fetret Devri

Allah her millete, her kavme bir peygamber göndermistir. Ve Ğeygamber Efendimiz ise dünyaya fetret devrinde gelmistir. Fetret devri: ara devirlerdir yani bir Peygamberin olmadigi ya da hak dinin bozuldugu, unutuldugu devirlere denir. Fetret devrindeki insanlarin dini konuda bir sorumlulugu yoktur. Çünkü Allah"u Teala Kur"an-i Kerim"de "Peygamber göndermedigimizi hiçbir kavmi sorumlu tutmayiz." buyuruyor hatirladigim kadari ile.
Yani islam dininden öncekilerin (Hristiyanlik bozulana kadar) dini açidan bir sorumlulugu yoktu. Çünkü o zaman ortada bir peygamber ve geçerli bir hak din yoktu.
Saygilar
Alt 22.09.2005, 15:27
rainbow26m

Standard Ayrica bir de Hanifler vardi

Ayrica bir de Hanifler vardi. Onlar Bir ve tek olan Allah"a inaniyorlardi ama nasil ibadet edeceklerini bilmiyorlardi. Bir de Peygamberimizle alakali seyler yazarken lütfen daha saygili olun. O"ndan bahsederken babanizin oglundan bahsedermis gibi bahsedin. Ve sunu da unutmayin bu dünya demiyorum, bu dünya + ay + günes de demiyorum, günes sistemimiz de demiyorum. Bütün kainat, yani bizim günes sistemimiz gibi bütün diger sistemler "Peygamberimizin yüzüsuyu hürmetine yaratilmistir. Bu dünyaya nice insanlar gelip geçti. Kendini tanri sananlar da vardi aralarinda firavunlar gibi.... Aralarinda hiçbiri bu dünyaya kazik çakamadi ben de , siz de , bütün insanlar da onun huzuruna çikip hesap verecegiz.
Bu yüzden lütfen yazilarinizda daha saygili
olun
Saygilar
Tesekürler
Alt 22.09.2005, 15:28
rainbow26m

Standard Dogru söze ne denir

Dogru söze ne denir
Alt 22.09.2005, 15:58
rainbow26m

Standard düzeltme

Ayrica bir de Hanifler vardi. Onlar Bir ve tek olan Allah"a inaniyorlardi ama nasil ibadet edeceklerini bilmiyorlardi. Bir de Peygamberimizle alakali seyler yazarken lütfen daha saygili olun. O"ndan bahsederken babanizin oglundan bahsedermis gibi bahsetmeyin. Ve sunu da unutmayin bu dünya demiyorum, bu dünya + ay + günes de demiyorum, günes sistemimiz de demiyorum. Bütün kainat, yani bizim günes sistemimiz gibi bütün diger sistemler "Peygamberimizin yüzüsuyu hürmetine yaratilmistir. Bu dünyaya nice insanlar gelip geçti. Kendini tanri sananlar da vardi aralarinda firavunlar gibi.... Aralarinda hiçbiri bu dünyaya kazik çakamadi ben de , siz de , bütün insanlar da onun huzuruna çikip hesap verecegiz.
Bu yüzden lütfen yazilarinizda daha saygili
olun
Saygilar
Tesekürler
Antwort