Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.01.2005, 23:36
Benutzerbild von turanyuecelxx
turanyuecelxx turanyuecelxx ist offline
Neuer Benutzer

Standard Isvicre ABde degil ama.Ya kadinlar,..

Daha düne kadar secme haklari yoktu...Ama Tr"de.
Evet Trnin daha cok eksikleri var.., gittikce düzelir.
Hangi devlette cocuk bayrami var....
Yani Abde varmi.
Demokrasi karpuz degildir, yanzlizca insanlarin yasamasin icin bir formuldür.
Alt 23.01.2005, 23:39
eniskaya

Standard Bunu cevapladim... o.T.

ohne Text
Alt 23.01.2005, 23:47
eniskaya

Standard Evet en büyük örnek odur

insan bu kadar ard niyetli olamaz...

Ben acik sözlüyüm... 10 yil önce bu kafada degildim, bu düsünceleri üretecek beyin bende yoktu, anlayacak beyinde yoktu...... ne zamanki anlamaya karar verdim... anladim ondan sonra bir seyler beyinde olusmaya basladi... vorher wie bei fast allen Türken, nur Vakuum..... auch ein Uni bringt da nicht viel... cünkü Uni sosyal.kültür dersi vermiyor, sadece uzmanlik alanlariyla ilgili ders verir....

BigPuma iste ein Ideolgist..... in seiner Ideologie ist er der Herrscher über die Welt... onun iicn asip kesmekte... im Unterbewusstsein, pikst er sich die Leute raus die Ihm überlegen sind und möchte diese am liebsten Töten los werden....

Onun gibi dünyada bir cok Devlet adami gelmis gecmis,

Hitler, Saddam, Humeyni, Stalin, George Busch, Erbakan, Gaddafi, Scharon, Millosevic usw....

Bunlarin zamaninda Halk kan kusuyordu savastan savasa gidiyordu.... ölüm dört gezmekteydi veya devlet dislanmis hal aliyordu.....

Oysa Atatürkün zamaninda Halk onu sevmeyi birak, adamlar Kemelin askerleri geliyor dediklerinde kundaktaki cocuklarini unutarak evlerinden disari cikip Askerleri görmeye gelirlerdi.....

Bos bu insanlar bossssss bosssss.... allah onlari Cahillikle cezalandirmis... razi olsunlar bari
Alt 23.01.2005, 23:56
eniskaya

Standard :)))

yok yazi seklin güzel ifadelin anlasilir sekilde... zaten insanin kafasinda döneni tam anlamiyla dile dökemez.....

Bu saydiklarinin A dan Z ye hapsi TR de fazlasiyla var....

Dine devlet zaten karismazki.... karisacak olsa zamaninda Yasar Hocayi iceri tikarlardi, cünkü piyasadaki Islamin anansini belledi ve insanlar artik anne babalarinin Hurafet dinlerini cöpe atmis bulunuyorlar......

Devlet milletin dinine baksaydi Yasar Hoca hayatta olmazdi.....

O yüzden TR de 100 de 100 din özgürlügü var.... sen istedigine inan, ama Hukuk sistemini zedeleme yeter.... zedelersen dine tipe yasa veya bska bir seye bakmaksizin herkesi baglayan o Hukuk insani iceri tikar..... iste Seriatta budur, cünkü Seriat = Hukuk sistemi.....

Bunu anlaman lagzim......

Dinde herkes hürdür, cünkü din kafada yasanilan bir sey, ama hayatta kimse Hür degildir, öyle kimse istedigini yapamaz.....
Ne acidan yapamaz ???? baskalarinin hakkini ezemez o acidan yapamaz, eger yaparsa tüm Tr nin ortak Polisi olan Anayasa yakana yapisir....

Düsüncelrin güzel.... kanaatimce iyi yoldasin.... birazda aile ortamindan gelse gerek.. cünkü öyle aileler varki... admalar birak Atatürk düsmanligi, adamlar insanlik düsmanlari.... ben artik öylelerinin adina yasina bakmadan ver yansin ediyorum... OT gibi cevapsiz kaliyorlar.....

Adma Imami Azam Mezhebinden sarhos olamyacak icki iciliri gösterince neredeyse sok olacakti...... und ich war im sibten Himmel.... demekki bilenle bilemyen bir olmaz...
Alt 24.01.2005, 00:04
eniskaya

Standard Bayram dedinde aklima geldi

Zamaninda Roma Imparatorlugunun cökme nedenlerinde biride asiri Bayram manyaklari olmalariydi....

Hemen hemen yilin her gününü bayramla eglenceyle geciriyorlardi....

Bu Bayramlar cok cok fazla.... dinde Bayram yikken 2 tane cikarmislar... bir Ramazan Bayrami, digeri kavurma söleni Bayrami.....

Devlet ise ayni sekilde...... 19 Mayis Genclik ve Spor Bayrami, 30 Agustos Zafer Bayrami, 23 Nisan var birde Cuhiriyet Bayrami 29 Ekim 1923 usw....

Bir Bayram hazirligi bir devlet icin neredeyse yikim sayilacak sekilde para kayibi demektir.....

Sabah aksam Bayram yapilmasi yerine bazi Bayramlari anma Töreni ve bazilarinida Bayram havasinda gecirmekte fayda var....

Bence 30 Austos Zafer Bayrami ve 23 Nisan kafidir.... cünkü Dünyada tek olan cocuk Bayrami TR de yapiliyor.. buda bizi mutlu ediyor.....

Demek istedigim cok hava basmayalim sonunda hava gazi oluruz
Alt 24.01.2005, 00:07
Neuer Benutzer

Standard :=)

Ben dogru yolldayim, ama bazi Maho kardaslarim beni anlamazlar.
Din ve Devlet ayridir bence.Böyle olmasi lazim
Herkesin özgür fikri olmasi lazi ve özgürce mesheb secip ibadet edebilmesi lazim.Yani Alamanyada Katholische Religion und evangelische.
Müslüman Insan her zaman örnek olmasi lazim.
Ibadeti Allah icin yapariz ve her evladin vatan borcu vardir .Oda Asker olmak, Vergi ödemek falan filan buda Devletin kararidir,
Alt 24.01.2005, 00:17
eniskaya

Standard Die Ideologen der Welt

Mesela BigPuma iste ein Ideolgist..... in seiner Ideologie ist er der Herrscher über die Welt... onun icin asip kesmekte... im Unterbewusstsein, pikst er sich die Leute raus die Ihm überlegen sind und möchte diese am liebsten Töten bzw. los werden....

Onun gibi dünyada bir cok Devlet adami gelmis gecmis,

Hitler, Saddam, Humeyni, Stalin, George Busch, Erbakan, Gaddafi, Scharon, Millosevic usw....

Bunlarin zamaninda Halk kan kusuyordu savastan savasa gidiyordu.... ölüm dört göz gezmekteydi veya devlet dislanmis hal aliyordu.....

Oysa Atatürkün zamaninda Halk onu sevmeyi birak, adamlar Kemelin askerleri geliyor dediklerinde kundaktaki cocuklarini unutarak evlerinden disari cikip Askerleri görmeye gelirlerdi.....

O zamanin Halki Atalari icin canlarini bile vermisler..... Canakkalede "ben sizlere ölmeyi emrediyorum" kelimesini ben gecenlerde bir Neuseelandli bir Canakkale savas Filminde duydum ve gurulandim..... demekki düsmanlarimiz bile saygi duyduklari bir adamdi....

Vatandaslar "Biz seni taniyoruz Pasam sen bizim kötülügümüzü istemezsin" kelimeleriyle yapiulan reformlarla hayat bulurlardi ve bir cok yerde sevgiyle karsilanirdi...

Cünkü o zamnaki insanlar Atatürkü ve arkadaslarini taniyorlardi ve seviyorlardi.

Atatürkü onlar taniyordu ve seviyorlardi......
Bizler tanimiyoruzki..... nesini taniyacagizki... bizim kicimiza namusumuza ve mal mülkümüze bir sey eden yokki Atayi ve silah arkadaslarini taniyalim....

Ama o zamanki vatandaslar öyle degildi.... yapilan Savaslar ve alinan basarilar sonucu Hürriyetine kavusan bir millet artik dinini acik bir sekilde eda eder hale geldi....

Evet TR nin Müslüman kalmasi Atanin ve silah arkadaslari sayesinde olmustur.....

Kurtulus savasindan sonra
DIN YINE DEVLETIMIZ ÜZERINE FARZ OLMUSTUR

Ondan önce Farz degildi.... isgal edilmis kölelestirilmislerin dini olmaz.... cünkü Hürrriyeti olanin dini olur....

Bos bu insanlar bossssss bosssss.... allah onlari Cahillikle cezalandirmis... razi olsunlar bari
Alt 24.01.2005, 00:18
Neuer Benutzer

Standard Evet haklisin..

Ama bazi seyler var .Bazi seyler abartilmasi lazim. Yani Amerikanlarin yaptigi gibi.
O kadar israf ki .Insan onular 70 yil bir sehirin masrafini karsilar.....
Abartim ama öyle yani...
Israfa gerek yok. Bizim Islam öyle cok güzel ki ve cok sosyal bir dindir.
Örnegin Kurban bayrami.Ama bir Müslüman toplumu olarak daha bunu dünyaya anlatamadik..
Ama Hiritiyanlar herseyinle daha akilli davrniyorlar...Ve Agac kesmeyi Novell günü icin kutsal diyorlar.
Ama biz kurban bayraminda katil ve cani olarak geciyoruz.Simdiye kadar hangi Müslüman Toplulugu bunu anlatti..
Alt 24.01.2005, 00:48
Neuer Benutzer

Standard Ideologie ist nichts schlimmes aber,,,

der Inhalt muss korrekt sein.
Wir haben ja Marxismus gesehen oder Rassismus.
Nützt garnichts und bringt keine Nation weiter.
Beispiele gibts genug .Italien, Deutschlan, Sowjetunion und wiedersprüchlicher Staat China mit lokalem Kapitalismus und Gesamten Sozialismus.Jeder ist gleich aber Uyguren und Mongolen sind nicht so sehr gleich.
Im Laufe der Jahre hat der Begriff Ideologie eine negative Bewertung bekommen.
Kein wunder....
Alt 24.01.2005, 01:08
eniskaya

Standard Beispiel

Demokratie hat sich einer der Ideolgien oder Secullarizim (bilmeyenler icin Laiklik und das ist die Mehrheit) veya Sosyalismus.... bunlar Ideoljilerin en önde gelenleri.. yani insanliga faydali olduklarini isbatlamis Ideoljiler....

Nur Demokratie reicht nicht nur Secularizim yada Sosyalizim reicht auch nicht...

Ne yapmis dünya devletleri... kombinieren etmisler....

Seculares Sozio-Demokratisches Staat... mesela bu bizimki olmasi lagzim ama Sosyal tarfi yok dencek kadar az...

Ich denek eine gute Mischung ist das ziel... vielleicht auch mit etwas Liberalismuss und Komonismuss, was die Gleichheit angeht...

Grunsatz sollte immer gleich sein... Freiheit und Meinungsfreiheit im Rahmen der gemeinsam geschaffenen Gesetze ohne zu gucken wer was ist oder sein will.... yani Meclis karariyla ortak sekilde.....

Dann erst kann meiner Meinung nach ein Staat und ein gesundes Volk überleben
Antwort