Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.05.2006, 15:17
Benutzerbild von feytu
feytu feytu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Varsayimlar üzerine konusursak….

Mesela hafta sonu Fener - K. Erciyes maci var. Mactan bir gün önce Aziz Baskan ve Erciyes Baskani Sayin Ahmet Çetinkaya Istanbulda bulusup veraber yemek yigiyorlar. Yemekten sonra Erciyes Baskani su cümleleri kullaniyor. Fenerin Sampiyon olmasini dilerim.....

Bu dakikadan sonra olacaklarida düsünelim bakalim:
- Türkiye ayaga kalkar
- Spor medyasi tenkitler savurur
- Federasyon Fener alehine islem aslatir
- GS ve BJK ethik degerleri ortaya sürer
- Fener sikeci olur ve daha neler neler ...............

Sayin Adnan Polat diyorki: Öküzün altinda buzagi aramayin ve ekliyor: Biz kesin Sampiyonuz. Sayin Polat bizim öküzün altinda buzak aradigimiz felan yok. Biz ilahi adalete inaniyoruz. Merak etmeyin yakinda tecelli edecektir!

Ha kesin Sampiyon olacagiz cümlesine gelince. Dikkatinizi cekmek isterim biz 2005/2006 sezonundayiz. Yani 92/93 sezonunda degil. Bu duruma göre avaraj önemli degil, iki takimin kendi maclarindaki sonuclar önemli. Allahtan kural degisti yani, yoksa siz Besiktasa hafta sonu 8 tane atardiniz, öyle degilmi...)))))

Arkadaslar bu sadece varsayim ve fantazi, yani demek istedigim öküzün altinda buzagi aramayin, ok...))))
Harbi Fenerli
Feytu
Alt 03.05.2006, 17:46
Benutzerbild von derbeder80
derbeder80 derbeder80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard sorun bunlarin bir birleri ile samimi

olmalari degil. keske can ciger dost olsalar, sorun bu birlikteligin fenere karsi olusmasi. sezon basinda aziz baskan ve özcan baskan bulusmustu o zaman demirören basklan ortaligi yaygaraya vermisti. Ne demisti fb ile gs bize karsi itifak kurdu bjkyi yok edecekler. simdi bunlari diyen kisi fbye karsi itifak kuruyor.

fbye karsi itifak kurmak ne gsye nede bjkye yakisir. fbde bunlara karsi itifak kuramaz. ama gs ve bjk benim onlara yakistirmadigim bu durumu kendilerine yakistiriyor ise o zaman birsey diyemem. o zaman ya fener büyüdü, yada gs ile bjk kücüldü ve tek baslarina ba edemiyorlar derim.

eger fener yönetimi baska bir takim ile ezeli rakibini asagiya cekmek icin itifak kursa idi ben o zaman bu durum düzelene dek fenerliyim demezdim, cünkü bu benim gururuma dokunurdu.
Alt 03.05.2006, 22:15
Benutzerbild von hasan7575
hasan7575 hasan7575 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hayir...

kisiler gelip gecicidir ama basta bulunduklari sürece o camiayi temsil ederler....
yani su an besiktasi maalesef demirören kazmasi temsil ediyor.derdim besiktasin aldigi kötü neticelerle degil;sebanin gittiginden bu yana kulubün bir asirlik ilkelerinin cöpe atilmasi.
Alt 03.05.2006, 22:34
Benutzerbild von xistanbulux
xistanbulux xistanbulux ist offline
Neuer Benutzer

Standard Fenerbahce size gecmis olsun :)))

ne yazik ki 25 yil sonra gene kupayi alamadiniz,gercekten üzülüm,yani bu fenerium imperium ne cabuk cüküyor onu anlamadim,ama bir daki haftaya sapmiyon olursunuz belki,ve insallah busever milana karsi 4 tane yemiceksiniz artik...
besiktaslilara tebrikler....
Alt 03.05.2006, 22:57
Neuer Benutzer

Standard Kupa bjknin

öncelik ile bjklileri tebrik ederim, mutlu olmak haklari. macin teknik yanina girmek istemiyorum, cünkü sonucta bir final mücadelesi ve telafisi yok.

sadece iki tane hakem hatasina girmek istiyorum, bjknin atigi birinci golden önceki faulde fener ceza alani önünde okan karete yapar gibi ümitin üzerine gitti ve hakem hatali karar vererek bjk lehine faul verdi ve serbest vurustan bjknin gölü geldi. bjknin ikinci gölünden öncede tümer tuncaya faul yaparak topu aldi hakem es gecti ve bjk 2:0 öne gecti.

eger bir golde hatali olur isen birsey denmez ama iki tane hatali gol yedirtiyorsan bir takima, kimse kusura bakmasin ama ben bunda art niyet ararim, cünkü bal gibi art niyetli.

hakemin bu hatalari sonuca etki eti ve bjk hakem hatasi ile kupayi müzesine götürmüs oldu. buda ulusoyun akrabasi olan demirörene hediyesi olmus oldu.

neyse sonucta bjk kupayi aldi, hic kimse bir kac sene sonra cikip demeyecek hakem ilk yari fenere iki tane gol yedirdi ve fener hakem yüzünden 2:0 geri düstügü icin kupayi alamadi. hayir kimse bunu demiyecek bu ünvani bjk aldi diyecekler. neyse centilmenlik bizde kalsin, bjklileri teprik ederim sevinmek hakiniz.
Alt 03.05.2006, 22:59
Neuer Benutzer

Standard bakiyorumda gslilder bjklilerden daha

cok mutlu olmuslar. demekki 4:0´in acisi hala sürüyor
Alt 03.05.2006, 23:02
Neuer Benutzer

Standard cok güzel demissin

fenere karsi hersey mübah diyen bu kulüp yöneticileri kulüplerini ne kadar kücük düsürdüklerinin farkinda degiller malesef.
Alt 04.05.2006, 01:12
airdem

Standard Bu hakem degil miydi, gecen sezon

3-4 biten Fenerbahce - Besiktas macinda, caldigi hatali düdüklerden dolayi Besiktas"i emegini yemege calisan?

O mactan sonra kimse cikip, bu ne bicim hakem diye birseyler yazdigini hatirlamiyorum. Haa, evet....kaybetmisti Fener, ondandi herhalde?!

Bu aksam maci bir alman arkadasla beraber izledik. Okan"in pozisyonunu tartismadik degil ama faul karari %100 dogruydu. Okan topu kurtardi, Ümit ise iskaladi. Bu kadar basit. Lig macindaki Rüstü-Gökhan pozisyonuna benziyordu biraz.

Diger pozisyonu ise, hic tartismadik bile. Tuncay topu saklamak istedi ama basaramadi.

Ben hakemi bu aksam iyi buldum.
Alt 04.05.2006, 08:53
Benutzerbild von feytu
feytu feytu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kupa Demirlek"in...:)))

Dogru söylüyorsun yandas, ilerde akillarda sadece skor ve kupayi Besiktasin aldigi anilacak. Macin kader ani bizim Lucianonun kafa vurusu Ibrahim Üzülmezin cizgi üzerinde cikarmasi bence. Bir dakika sonra kirmizi kart Aurelloya ve bir dakika sonrada Besiktasin 3. gölü. Demek istedigim sans bizden yana degildi dün. Zaten Besiktas maclarinda bildim bileli top Feneri hic sevmez))

Saglik olsun, hayat devam ediyor. Besiktasa kupa hayirli olsun. Kutsal ittifakta herhalde coskulu bir gece yasamistir....

Macin Hakemine gelince size bir fenerli yazarin yazisini ekliyorum:

Okan Buruk, F.Bahçeli futbolcunun göğsüne tabanla giriyor. Faul ve direkt kart gerektiren bir hareket. Ama Bülent Demirlek, faulü Okan"a çalıyor ve Beşiktaş, Tümer"in golüyle öne geçiyor. Sonra Tuncay"ın beline basılıp alınan bir topla Beşiktaş 2. golünü atıyor. Tabii ki Demirlek, gene devam işaretini veriyor. Anelka"ya yüzde 100 faul yapılıyor. Demirlek gene devam ediyor ve bu pozisyon 3. gol olarak F.Bahçe kalesine geliyor. Cordoba kalesini terk etmiş, Semih Cordoba"ya çalımını atmış kale boş Cordoba tekme atıyor. Direkt kırmızı kart. Pozisyon devam ediyor. Top Alex"e geliyor. Kale yine boş. Bu sefer Cordoba, Alex"e tekme atıyor, 2. kırmızı kart. Ve Demirlek bu kaleciye sarı kart bile gösteremiyor. M. Yozgatlı"nın yüzde yüz bir penaltısını da vermedi. Maçın başından sonuna kadar verdiği kararlarla siyah-beyazlı formayı giymeyi hak etmiş bir hakem izledik. Neler dönüyor bilemem! Kupayı alan kulübün başkanıyla federasyon başkanı akrabaymış. Acaba bu akrabalık Demirlek"i etkiledi mi? Onu da kendisine sormak lazım.

Hey Sporseverler bu yukardaki yazi yüzünden kimse öküzün altinda buzagi aramsin)) (Bu sözde aliskanlik yapti yani)

Hic bir Ask bu kadar güzel olmadi
Harbi Fenerli
Feytu
Alt 04.05.2006, 13:28
airdem

Standard Ihr seid einfach schlechte Verlierer!

Sowohl euer Trainer, der keine Pressekonferenz hält, wenn er verliert, als auch eure Spieler, die es nicht für nötig halten, die Medaillen am Platz abzuholen, wie es sich für Sportler gehört. Sözde Atatürkcüler demek geliyor icimden....

Zu den Zuschauern möchte ich erst gar nichts sagen. Bis auf eine Minderheit glauben doch wirklich alle daran, dass Demirlek schuld an der Niederlage ist. Oysa gecen seneki 3-4lük macta hakemide yenip mac nasil alindigini gördügünüzü düsünüyordum (mademki öyle bir duyguya kapildiniz. Hakem dün fena degildi cünkü!).

Ilk golde baraji yanlis kurup yanis yer tutan kalecinizde arayin sucu. Ya da ilk yarida 2-3 pas yapip kendi yarisindan cikamayan defansiniza. Oysa son macinizda "35pas ve gol" diyen siz degil miydiniz?

Ayrica ikinci yarida bir cok firsatiniz vardi, yararlansaydiniz, ne diyecektiniz merak ediyorum?!

Biraz harbi olun, biraz sportmen olun. Kazanalimda, nasil olursa olsun mantigini birakin artik.

Selamlar....
Antwort