Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.03.2005, 00:31
Benutzerbild von frankenstein
frankenstein frankenstein ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben onlari zaten silinsin diye..........

topladim. yalniz silinmesi gerekenlerin icinde aslinda, seninde bir kac tane var. dava eden olsa StrGB girer.

sen, burayi kontrol etmekle görevli kisi olarak, herseyden önce biraz tarafsiz olmalisin.

düsünce ve ifade özgürlügü sadece arvupalilara degil, en cokta biz türklere ve kürtlere lazim.

dilerim anlasiyoruz
Alt 31.03.2005, 01:00
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Dikkatli oku belki anlarsin!

SanaDA bir öneri!

Benden sikayetciysen

support@vaybee.com

yaz!

Ben bastan nedenlerimi ve neleri silecegim gayet net acikladim!

Belki sen basta yoktun Forumda ama yinede gelene gidene tekrar etmek istemiyorum.

Tek "Türkiye Düsmanligi" icin buraya makale acanlarinkinide sildiririm!
Cünkü burada belli kurallar icin yazismalar rica ettim bir kac defa!

Sen cikmis "akshalil" in baska forumda seninle tartismasini buraya tasimizsin!
bunu hic ve hic burada istemiyorum!

Onun baska forumda problemin varsa, oranin Moderatörüne basvur.
Sana yardimci olmazsa istersen düz vaybee nin administratorlarina basvur, hatta ben bile sana yardim edebilirim!

AMA Foruma uymayan ve mesela tek Türkiyenin ic meselesini ilgilendiren veya "Türkiye ve Avrupa Birligi üyeligi" ilen ilgisi olmayan makale acma bu Forumda!

Tamammi ?

al"
Alt 31.03.2005, 02:01
Neuer Benutzer

Standard o.T.

&gt&gt&gtKENDI ÜLKESINDE REFORMLAR YAPSIN&lt&lt&lt
O zaman ciksin Türkiye Cumhuriyeti dayasin bakiyim kalan bütün üyeler:
"Kendinizi Türkiyeye uygun yapmazsaniz girmeyiz ha AB"ye !!"

&gt&gt&gt
yabancilari hala gastarbeiter olarak görüyor bir hakkimiz bile yok cesaretleri yetiyorsa yabancilara secme secilme hakki versinler.
&lt&lt&lt
Statüsü gayet normal!
Ayni haklari Türkiyede yabancilar görüyormu?
Gitsin bir ev almaya calissin bakiyim!

&gt&gt&gt
ermeni lermis yahuu milyonlarca ermeninin öldürdügü müslimanlari neden kimse agzina almiyor......
&lt&lt&lt
Cikip tanitsana.
Niye Türkiye bunu AIHM veya diger kurumlara götürüp tanitmiyor.
Nasil bazilari Türkiye Cumhuriyetini yiktigi Osmanli Imparatorlugundan SORUMLU tutuyorsa, o zaman simdiki Ermenistan"da Birinci Dünya Savasi sirasinda kurulan cetelerin katliamlarindan sorumludur.

&gt&gt&gt
avrupada hapishanelerde iskenceler yapiliyor gidib birgün hapiste yatanlara sordunuzmu oralarda ne cekiyorlar.......
&lt&lt&lt
Ciksin AIHM"ye sikayet etsinler.
Alt 31.03.2005, 11:52
Benutzerbild von frankenstein
frankenstein frankenstein ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

benim kimseyi bir diyerine sikayet etmek gibi bir istegim yok. serbest tartisma ortaminda denge kendiliginden kurulur. sen benim hic günahi olmayan beitraglarimi sildin ve denge bozuldu.
yukaridaki sözkonusu halilin beitraglari hep
senin Türkei EU Beitritten alinma. ve onlarin icinde bana yapilan hakaretler yok. eger onunkileri silmiyorsan, benim sucsuz günahsiz beitraglarimi hic silemezsin. ben en azindan küfretmiyorum. üstelik benim GB"den GB"ye mesajlarim saatler sonra ulasiyor. dies kommt sicher nicht von ungefähr.

bu sekilde tartismayi uzatmanin anlami yok.
burda hepimiz yetiskin insanlariz.

bak sana ben iyiniyet ifadesi olarak bir siir ikram ediyorum.

ÜSKÜDARIN DOST IŞIKLARI

Ötmekte fecre karşı horozlar birer birer

Geçtikçe her dakika belirmektedir seher.

Bilmem kaçıncı fecri vatan toprağında, biz,

Görmekle şimdi bir yaşatan vecd içindeyiz.

Etrafı okşuyor mayısın taze rüzgârı;

Karşımda köhne Üsküdar´ın dost ışıkları...

Kimlersiniz? Ya bağrı yanık kimselersiniz!

Yâhut da her sabah uyanık kimselersiniz!

Dünya yüzünde, bir sefer olsun, tanışmadan,

Öz çehrenizle sizleri görmekteyim bu an.

Sizlersiniz bu anı ışıklarla Türk eden!

Eksilmesin şu mutlu şafaklar bu ülkeden!

Gönlüm, dilim, kanım ve mizacımla sizdenim

Dünya ve ahirette vatandaşlarım benim.

Yahya Kemal Beyatli
Alt 31.03.2005, 12:14
Neuer Benutzer

Standard o.T.

kalanini sen bilirsin!

Ben herkese ilk basta esit yaklasirim!

Simdiye "akshalil" inde makalelerini sildirtim seninde baskalarininda!

Ben gördügüme görebildigime göre hareket ederim!

Senin "sikayet" etmek istegin yoksa, benim onun sana hakaret ettigi makaleleri görmemi, okumamami beklemen gerek.

Ama cok cok defa belirttigim gibi hepsini okuyamiyorum ve okuyamamda!
O yüzden kendi hakaret ettiginin düsünenlerin benim GB"me ugramalarini umuyorum.

Bu yönde pasif kalmayi düsünüyorsan, kendin bilirsin.

al"
Alt 31.03.2005, 12:38
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hexenverfolgung/Barbarei(AB KAYMAKAMI)

Orhan Pamuk"la ilgili bugüne kadar sessiz kalanlara bu yazım. Orhan Pamuk"u hedef alan linç kampanyaları başlatıldığı zaman hiç ses çıkarmayanlar için yazıyorum.
Orhan Pamuk"a yönelik, Humeyni"nin romancı Salman Rüşdi için yayımladığı "Katli vaciptir!" fetvasına benzer çağrılar karşısında kılı bile kıpırdamayanlar içindir bu yazım.
O zaman sustunuz.
Peki şimdi...
Yine susacak mısınız?
Devletin bir kaymakamı çıkıyor, yazılı bir talimatla kütüphanelerdeki, kitaplıklardaki Orhan Pamuk kitaplarının imha edilmesini istiyor.
Kitap imhası!
Duyuyor musunuz?
Duyumsuyor musunuz?
Türkiye Cumhuriyet Devleti"nin bir kaymakamı çıkıyor, yazılı bir emirle bu topraklarda yetişen en iyi, dünyada en çok tanınan edebiyatçılarımızdan birinin yapıtlarının yok edilmesini buyuruyor.
Dehşet verici değil mi?
Tüyleriniz ürpermiyor mu?
İrkilmiyor musunuz?
Rahatsızlık hissetmiyor musunuz?
Adı, Mustafa Altınpınar.
Devletin kaymakamı. Isparta"nın Sütçüler ilçesinde devleti temsil ediyor. Ve altında bakla gibi imzasıyla kütüphane ve kitaplıklara şu emri veriyor:
"Son günlerde kamuoyunda tartışılan ve yazar olduğu iddia edilen Orhan Pamuk adlı yazar, yurtdışında verdiği beyanatlarda, onurunu her şeyin üstünde tutan Türk milletini rencide edici asılsız iftiralarda bulunmaktadır. Bu azınlık ırkçısının asılsız iftiralarına karşı Türk milletinin elbette meşru müdafaa hakkı vardır. Bu itibarla, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız kütüphanelerini ve kitaplıklarını tarayacak ve adı geçen şahsa ait kitaplar ayıklanarak imha edilecektir. Konunun hassasiyetle takibini rica ederim."
Azınlık ırkçısı Orhan Pamuk!
Ve ona karşı "milletin meşru müdafaa hakkı"nın gereği olarak kitaplarının imha edilmesi...
Hangi devirde yaşıyoruz?
Nazizm hortluyor mu?
Biliyorum, bu soruyu sorarken, çok değil çeyrek yüzyıl önce, 12 Eylül askeri yönetim döneminde de kitapların yakıldığını, kâğıt fabrikasına gönderilerek hamur yapıldığını ya da Halit Refiğ"in "Yorgun Savaşçı"sının başına gelenleri çok iyi biliyorum.
Ama bugün hâlâ mı?
Hâlâ değişmeyecek mi bu kafa?
Bu kafanın değişmesi için tepki göstermek lazım. Bu kafanın değişmesi için Orhan Pamuk"lara sahip çıkmak lazım. Yazarların özgürlüğüne, sanatçıların yaratıcılığına sahip çıkmak lazım.
Başka türlü olmaz.
Sessiz kalmak, bu kafaları yüreklendiriyor çünkü... Isparta Valisi, "Yanlış emir iptal edildi" demiş... İçişleri Bakanlığı emirle ilgili inceleme başlatmış...
Yazık!
O kaymakam, eğer Türkiye"de demokrasi diye bir rejim varsa, bir gün bile o koltukta oturamaz. Derhal görevinden el çektirilir, eğer biraz duyarlılık varsa...
Böyle adam oluruz ancak.
Bir Başbakan, bir Dışişleri Bakanı, bir Kültür Bakanı, bir muhalefet lideri, bir kelimeyle de olsa, böyle bir emri eleştirebilirse, bunun demokrasiyle, özgürlükle bağdaşmadığını eveleyip gevelemeden kamuoyu önünde söyleyebilirse, ancak o zaman adam olabiliriz.
Bunlar yapılamıyorsa, milliyetçilik adına susuluyorsa, kitle kuyrukçuluğu yapılıyorsa, çekin kuyruğunu gitsin.
Orhan Pamuk"a kızabilirsiniz. Eleştirebilirsiniz. Romanlarını beğenmeyebilirsiniz. Bunları yazıyla, sözle, gösteriyle de ifade edebilirsiniz.
Ama linç çağrıları yapamazsınız. Katli vaciptir fetvaları çıkartamazsınız. Kitaplarının yakılması için resmi emirler veremezsiniz.
Verirseniz, adam olamayız.
Çok yazık!

&gt&gtDünkü gazetelerde Orhan Pamuk’un kitaplarını toplayıp yaktırmak isteyen Ispartalı bir Kaymakam haberi vardı.

Kaymakam, kamu kuruluşlarındaki, yani kütüphanelerdeki Orhan Pamuk kitaplarının toplanıp yakılmasını emretmiş ama traji komik bir gelişme, Kaymakam’ın ilçesindeki hiçbir kütüphanede Orhan Pamuk kitabı bulunamamış. Hatta Kaymakam hayıflanmış, “keşke bu tamimi yayınlamadan evvel kütüphanelere sorsaydım” demiş.

Neyse ki bu girişim Vali’den dönmüş. Dönmüş olsa da, 2005 yılı itibariyle Türkiye’deki eğitim kurumlarından ve idari yapıdan çıkan bu Kaymakam, ilginç ve üzerinde çok düşünülmesi gereken bir örneği sergiliyor.

Kitapları yakarak düşüncelere karşı düşmanca, hayatı insan odağından değil, ırkçılık açısından gören bir anlayış Türkiye’de kitap yakma noktasına kadar gidebiliyor.

Ayrıca bir başka nokta da yeryüzünde Türkiye’yi kim temsil ediyor? Orhan Pamuk mu, Isparta’nın herhangi bir ilçesindeki bir Kaymakam mı? Dünya Orhan Pamuk’u mu tanıyor, Kaymakam’ı mı?

Türkiye ansiklopedilerinde kim yer alıyor? Kaymakam mı, Orhan Pamuk mu?

Türkiye’ye hiçbir katkısı olmayan, Türkiye’nin dünyadaki saygınlığını pekiştirmeye yönelik hiçbir faaliyeti bulunmayan, üstelik Türk dilini düşman belledikleri yazarların onda biri kadar bile kullanamayan bir takım adamlar Türkiye’de vatansever kesildiler. Bunun ölçütü de kitap yakmak.

Türkiye, bu kolay vatanseverlikten ne zaman kurtulacak? Herkes vatanı çok seviyor ama hiçbir Nobel’imiz yok. Herkes vatanı çok seviyor ama patent sayımız yerlerde sürünüyor.keza bilimsel dergilerde yazilan türk makalelerinin sayisi icler acisi

Üstelik bir de Nobel’e en yakın yazarlarımızı kitaplarını yakmak isteyen kaymakamlar var.

Hükümetin bu Kaymakama yönelik tavrı AB sürecindeki bir samimiyet testi olacaktır. Kitap yakmak arzusuyla yanıp tutuşan kaymakamlarla AB yolunda yürünemeyeceği açıktır. Hükümet, kendi hedefini bıçaklayan zihniyeti ilçe yönetimlerinde tutarak sadece Kızıl Elma koalisyonuna hizmet eder.

P.S: Eine studentin,die der letzte Roman von Pamuk "Schnee" lesen soll,wurde als Verdächtige von Polizei gesucht..in einer Befragung 60% der Bewölkerung geben an, dass sie Orhan pamuk gar nicht kennen,trotzdem dass der kaymakam Recht hat..

Hi Aliconda! Du kannst das mit Bergründung,es bestehe keine Zusammenhang mit EU gern löschen, ich schreibe auch in Politik forum.

<a href="redirect.jsp?url=http://www.milliyet.com.tr/2005/03/31/yasam/ayas.html
" target="_blank">http://www.milliyet.com.tr/2005/03/31/yasam/ayas.html
</a>

<a href="redirect.jsp?url=http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=148102
" target="_blank">http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=148102
</a>

<a href="redirect.jsp?url=http://www.taz.de/pt/2005/03/29/a0169.nf/text
" target="_blank">http://www.taz.de/pt/2005/03/29/a0169.nf/text
</a>
Alt 31.03.2005, 13:05
Benutzerbild von gaziantep30
gaziantep30 gaziantep30 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Onlar Reformlarini 500 yil önce yapti

ve hersey kendilerine göre cizilip bicildi.
Her benden sigmaz tabi, bizimde onlar gibi olmamizi istiyorlar.
T.C laik bir devlet bu alamanyada varmi , yada fransada.. Hepsi sözde laik ve din oldumu hersey birakilip dinlen ugrasiyorlar.
Malesef bazi konularda Islam aleminden daha cok öndeler ve biz Teorisini yapip duruyoruz.
Onlar ise bizden 200 yil önde...
Önde olduklari icin istedikleri gibi bizi sag sol yönetiyorlar.
Reform dedigin sonunda dünden bugüne bir degisim ve cogunlugu memnun edicek birseyler " utilitarismus" denilen bir sistem.
Görüyoruz ki burada azinliklar yani fakirler bu Reformlardan hic bir fayda görmüyorlar ve 10 yil sonra AB de degisler geriye gidicek.
Kaldi 190 sende e bunu istersek iki yilda ala bilir yada 300 yilda hersey bize bakiyor.
Onlar bize suan muhtac degiler malesef Trdeki
politikacilar bunu bu duruma getirdiler ve yaptilar.
Eger ISlam devletleri istemeseydi bugün Irakta ne savas olurdu nede baska birseyler ..
Alt 31.03.2005, 13:15
Neuer Benutzer

Standard Bizdeki politikacilar yanliz yemek icin

geliyorlar.. Ve biz herzaman her yerde uyuyoruz ve uyuyamaya devam da edicez.
Bizdeki yetisen Politikaci ya kendi memfaatini düsünüyor yada diger akrabalarini zengin ediyor.
Bizim Millet ne tarihle yasar nede tarihi sever yani isteyen gelip ermeni soykirimini masaya koyar ve bizde sus sus kabul ederiz sonunda.
Bir desavantajimizda Müslüman olmak yani.. ve bir hiristiyan toplumuna karsi hesap vermeye mahkum ediliyoruz.
Eger bizde akilli yazarlarimiz olsaydi ve halik her acidan ermeni soykirimi hakkinda bilgilendirseydiler bugün bu duruma düsmezdik.
Hirvatistan ve Sirbistan zamaninda bosnaklara katliyam yaptilar bunu bosnaklar ABde dile getire bildilermi ..
Hersey unutulmak üzere..
Her acidan eksiklerimiz var... kahvede oturmak futbol macini vede semra hanimi seyretmeklen olmaz bu isler.
Bizim Millet daha halen uyusun, cünkü bizim kenidimizden fayda gelmedikten sonra.
Alt 31.03.2005, 13:19
Neuer Benutzer

Standard Bati barbar degil , yanlizca sömürge

makinasidir, ve diger ülkeleri sömürmek icin hersey yaparlar.
1 Mercedes = etwa 40.000 Euro = 20 Tonnen Roheisen aus Afrika = noch billiger als ein Mercedes = Mann kann daraus mehrere Autos erstellen.
Alt 31.03.2005, 13:30
Neuer Benutzer

Standard Iste

böyle Türkiye malesef!

Bunlari elestirmek sucmu ???

Kendi kendimizi cok kötü duruma düsürüyoruz.

Ayni mantik bütün TÜRKIYE kültürüne öyle birebir olmuski ... Türkiye hayatinin diger ortamlarindada görülmekte!

Bak mesela futbola.

Her zaman Türkiye oynadiginda yabanci hakemleri sucluyorduk, bizi sevmiyorlar diye.
Bende bunlara inaniyordum ... o zamanlar.

LigTV"de nostalji milli maclari gösterdiler ... bir hakemlik yapmis birisi olarak baktim o maclara!

%90 hakemlerde suc bulmamizin hic bir mantigi yok!
Hakemler gayet normal maclari yönettiler!

Ayni akli mantigi dünyaya karsi da koyuyoruz!
Herseyden "disardakiler" suclu!
Türkiye"nin simdiki durumundan Türkler sorumludur!
Türkler dedigim bütün Türkiye Vatandaslaridir!

al"
Antwort