Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.12.2012, 22:02
CakaBeyy

Beitrag

Zitat:
Zitat von GoTTesWerk Beitrag anzeigen
Ozaman tamam
haklisin .
Eyvallah
Su sözü daha önce duymussundur ; El-alem çalışıyor, fethetmeye Merihi; sen cebinde kaybettin, güneş dolu tarihi !
Alt 03.12.2012, 22:24
SexyEngel

Standard

Sanki bayanlarin cok secme sansi varda. Dinimiz gereğince müslüman olmasi sart.
Irkcilik ta dinimize aykiri.... Ama kültürel acidan fark olmamasi daha uygun.
Evlenip coluk cocuga karışması var ve çocukların yetişmesine gelince din ve kültür farklılığı sorun olmamasi açısından insan tercihini ona göre yapmalı diye düşünüyorum....

Ayni bayrağın altında yaşamak, o bayrağa ve vatana balı olmak anlamına gelmez... Birlikte tarih yazmış olsalar bile... Ne yazık ki bunu kimse anlamak istemiyor... Kendinizden pay bicin... Kaç asır almanyada yaşıyoruz, çoğumuz burda doğup büyüdük.... Ama hic birimiz almanyaya bağlı hisetmiyoruz, bize sorulduğu zaman: ben türküm diye yanıt veriyoruz...
Alt 03.12.2012, 23:15
CakaBeyy

Standard

ee normal, daha Osmanliyla Bozkurtu ayiramiyorlar, Osmanlinin nasil oldugunu arastirmadiklari icin tabi.. hem arastirmayip karsi cikiyorlar, hemde bize cahil diyorlar ...onlara kötülemeyi alistiranlarda, kötülettirdikleri insanlari osmanli sisteminden uzak tutup, Osmanlinin sisteminden faydalanmis oluyorlar...bu oyuna dahil olduklarini ( kullanildiklarini ) bilmedikleri icinde, akilliyim diye geciniyorlar..
Osmanliya yüzde 1 uysalardi, bugün Kürtlerle aramiz süper olurdu 300 Milyar dolar Terör yüzünden para kaybedilmezdi..ama iste anlayana
Alt 04.12.2012, 10:53
Dallas

Standard

Zitat:
Zitat von cocoboi Beitrag anzeigen
Naja wie wir wissen leben in der Türkei mehrere Völker wie zum Beispiel Kurden, laz, cerkez u.s.w
Die meisten machen ein Drama draus wenn sie hören der oder die ist mit einem Kurden zusammen (das isn beispiel nicht sofort ausrassten)

Und wie steht ihr den dazu?
Die meisten Gründe für die contra Seite bei diesem Thema ist einfach nur das sie Vorurteile haben. Aber auch ein gut genommenes Argument ist das die Traditionen oder sonst was nicht mit übereinstimmen... HALLO???? Die kommen doch alle aus dem selben Land. Ich finde das richtig scheisse.

Wie steht ihr denn zu diesem Thema?
Asbach Beitrag aber egal.
Tja wer soviel wert auf sowas legt, sollte doch einfach seine Schwester oder Bruder Heiraten, dann kommt man auch nicht in Gefahr, dass sowas passiert.

Die Esel in der Türkei sind genauso Konservatif, wobei die Ziegen da echt Liberaler sind. Und die Schafe in der Türkei sind die größten Schlampen die lassen echt jeden ran!
Alt 04.12.2012, 15:31
xyeapsy

Standard

ich hasse rassisten
Alt 04.12.2012, 17:14
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

chuck berry, es gibt aber immernoch homies, die von neuen osmanistan träumen. klär die doch bitte auf. bi zahmet...
Alt 06.12.2012, 20:55
CakaBeyy

Blinzeln

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
chuck berry, es gibt aber immernoch homies, die von neuen osmanistan träumen. klär die doch bitte auf. bi zahmet...
heyecanlanma bakalim genc horoz, anlatacam...
Alt 09.12.2012, 15:29
Zeynep

Standard

Zitat:
Zitat von SexyEngel Beitrag anzeigen
Sanki bayanlarin cok secme sansi varda. Dinimiz gereğince müslüman olmasi sart.
Irkcilik ta dinimize aykiri.... Ama kültürel acidan fark olmamasi daha uygun.
Evlenip coluk cocuga karışması var ve çocukların yetişmesine gelince din ve kültür farklılığı sorun olmamasi açısından insan tercihini ona göre yapmalı diye düşünüyorum....

Ayni bayrağın altında yaşamak, o bayrağa ve vatana balı olmak anlamına gelmez... Birlikte tarih yazmış olsalar bile... Ne yazık ki bunu kimse anlamak istemiyor... Kendinizden pay bicin... Kaç asır almanyada yaşıyoruz, çoğumuz burda doğup büyüdük.... Ama hic birimiz almanyaya bağlı hisetmiyoruz, bize sorulduğu zaman: ben türküm diye yanıt veriyoruz...
Yazdiklarinin altin'da ben kendi fikirimce cok dogru bir Pay göre biliyorum.

Sahzen ben, incelerim, Adamin Gecmisini'de, Sülalesini'de, Irkini'da, Karakterini'de, Terbiyesini'de, Düsüncelerini'de, Kültürünü'de.

Sonucta Hayatmin icerisine alacagim, ayni Sofraya, ayni Aile ortamini paylasacagim, Cocuklarimin Babasi olacak.

Adimlarimizi ayni fikiri paylasarak,tartisarak bulacagiz ve atacagiz.

Ben Ramazan'da oruc tutarken,Esimin veya Sevgilimin karsim'da Raki icmesi, ne kadar dogru olur aceba Sorunlar burda baslar,ya ben onu degistirmeye calisirim, ya'da o beni ayagina uydurmak ister.
Ki ne ben birini degistirmek icin birseylerle ugrasmak isterim,nede beni birinin degistirmesini isterim.
Bunlar'la ugrasacagima daha uygun birini secmek var ikene,neden bu yola bas vurayim?!

ve bunun icin'de ben oturup kendi Kültürümden, kendi Örf Adetimden, Dilimden,Terbiyemden ayri bir Adam ile birlikte olmam mümkün degil.

Toleransi elbet'de tanirsin farkli olan Insanlara, bu cok dogal birsey.
Arkadas olur,Komsu olur, Tanidik olur hic sorun degil, bunun kürt,türk,cerkez, cingen, alman vs. olmasi, bu insanlik görevi.

Onlar bir türlü'de disarida kalir,ancak konu Hayatin iceriklerini anlatiyor.
ve hayatimizin icerisine girecek Insanlari iyi secmeliyiz ve icerisine girecegimz Hayati'da iyi gözetlemeliyiz.

Yazacak cok sey var'da, suan bu kadari yeterli.
Alt 10.12.2012, 03:10
aiyloxxx

Standard

ja weil:

wir alle menschen sind.
und uns nur die unterschiedlichen sprachen trennen.

wird aber auch bald kein hindernis mehr sein
Alt 10.12.2012, 11:13
architektonik

Standard

Zitat:
Zitat von Zeynep Beitrag anzeigen
......Cocuklarimin Babasi olacak......
du bist doch zu alt fürs kinder kriegen
Antwort