Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.07.2007, 19:45
eniskaya

Standard :) o.T.

ohne Text
Alt 08.07.2007, 19:58
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard TÜRKIYE ZENGINLESIYOR !!!

Ülkemizde gerçekleşen büyüme reeldir, gerçektir. Bazı sayılar verelim!

Ülke içine kapanmaktan artık kurtulmuştur. 2002 yılında 36 milyar dolar olan ihracat, beş yılda dolar ile 47, 63, 73, 85 diye yukarı fırlamıştır. Bu yıl ihracat 100 milyar doları geçecektir. 2001 yılından bu yana uygulanan politikalar iflas etmiş durumda olan devleti büyük ölçüde kurtarmıştır. Devletin sırtına yüklenmiş olan kamu faiz yükü borç yapısında düzelmeler sonucu 2002 yılında GSMH oranı olarak yüzde 19 civarında iken, % 16, % 13, % 9 diye azalarak 2006 yılında yüzde 8 düzeyine inmiştir.

Üretimde büyük artışlar olmuştur. Örneğin, 2002 yılında, 1.08 milyon buzdolabı üretilmiş iken, 2006 yılında 2.1 milyon buzdolabı üretilmiş bulunuyor. 2002 yılında 824 bin çamaşır makinesi üretilirken 2006 yılında 1.8 milyon çamaşır makinesi üretiliyor. 2002 yılında 282 bin bulaşık makinesi üretilirken 2006 yılında 839 bin üretilmiş. 2002 yılında 339 bin fırın üretilmişken 2006 yılında fırın üretimi 726 bin düzeyine çıkmış. 2002 yılında yapı ruhsatı alınan konut sayısı 162 bin iken 2006 yılında 569 bin. 2002 yılında üretilen otomobil sayısı 357 bin iken 1 milyonu aşmıştır. 2002 yılında ihraç edilen otomobil sayısı 262 bin adetten 706 bin adete zıplamıştır. 2002 yılında iş makinesi satışları 1768 adet iken 2006 yılında 10.500 adete çıkmıştır. Traktör satışları 2002 yılındaki 6322 adetten 2006 yılında 28.386 adete ulaşmış bulunuyor.

Hangi partiye rey verildiği, seçim, siyaset beni sadece vatandaş olarak, kişisel olarak ilgilendirir. İktisatçı olarak ben gerçek üretime bakarım. Yukarıdaki sayılara bakan hangi gafil bu ülkede üretim artmıyor, sanayi daralıyor, büyümüyoruz diyebilir ki?

Ekonomi kuralları Katolik de olsanız, Protestan da, Musevi de olsanız, Hindu da veya Alevi veya Şii veya Sünni de olsanız aynıdır! Arz ve talep sosyalist ülkelerde de geçerlidir, kapitalist ülkelerde de!

ABD, Irak, İran veya Rusya kavgası başlarsa, tabii ki dünya düzeni bozulur. Ama o zaman kim etkilenmez ki?

Akşam
Alt 08.07.2007, 22:47
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard KRITIK IKI HAFTA !!!

Anketleri gerçeğe çok yakın sonuçlar veren GENAR"ın Müdürü Tevfik Göksu"nun açıkladığı verilere göre yeni Meclis"in kompozisyonu şöyle olacak:
AKP yüzde 40.9 ( 317 milletvekili), CHP yüzde 22.1 ( 142 ), MHP yüzde 10.8 ( 56) ve 35 de bağımsız...
" Normal şartlar altında " akla gelen şu: Yeni Meclis"te AKP adayını gösterir... Faraza bu kişi yine Abdullah Gül"dür... CHP " uzlaşma yok" diye salona girmez... Eğer MHP de onu takip ederse, Köşk seçiminde 367"yi bulamayan Meclis tekrar erken seçime gitmek zorunda kalır... Bu arada referandum yapılır... Halk, " Cumhurbaşkanını ben seçeyim " derse (ki bu komediye son vermek için diyecektir) sonbaharda halkın önüne iki sandık birden konulur.

Tabii başka makul senaryolar da oluşturabiliriz. Ancak bunlar yukarıda belirttiğim gibi, " normal şartlar altında " yapılmış tahminlerdir, öngörülerdir.
"İskele Sancak" programında, GENAR Araştırması için "Bizim anketlerimizde de benzeri sonuçlar çıkıyor" diyen ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, bütün gece istatistiklerden, verilerden, oranlardan söz ettikten sonra, kapanış konuşmasında şöyle dedi:
" Türkiye gibi her an, her şeyin olabildiği bir ülkede... " Yani siz istediğiniz kadar bilimsel tahminlerde bulunun, siyaset tasarımcıları şapkadan tavşan çıkararak normal süreçleri baltalayabilir.
" Seçimlere şunun şurasında 15 gün kaldı, ne olabilir ki " demeyin. Belli mi olur?
Kastamonu köylülerinin deyişiyle: " Daş düşebülü! Ağaç devrülebülü! Toprak kayabülü! Ayı çıkabülü! Her şey olabülü!.. "
İşin daha da kötüsü, Anayasa Mahkemesi"nin son kararı siyaset tasarımcılarına vakit kazandırdı. Ne yapacaklarsa 23 Temmuz"a kadar yapacaklardı ama şimdi müsabaka onların lehine uzadı.
Bunları karamsar olalım diye yazmıyorum. Tam tersine, tehlikeyi bilmek tedbirli olmamızı, tuzaktan kaçınmamızı sağlıyor: Ortada kuyu var, yandan geç!

EMRE AKÖZ- SABAH
Alt 09.07.2007, 13:38
unknown

Standard senin yari türkceni yesinler

defol git!!!
Alt 11.07.2007, 11:47
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sok

Destan

Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak!

Haykırsam, kollarımı makas gibi açarak:
Durun, durun, bir dünya iniyor tepemizden,
Çatırdılar geliyor karanlık kubbemizden,
Çekiyor tebeşirle yekûn hattını âfet;
Alevler içinde ev, üst katında ziyafet!
Durum diye bir lâf var, buyrunuz size durum;
Bu toprak çirkef oldu, bu gökyüzü bodurum!
Bir şey koptu benden, şey, her şeyi tutan bir şey,
Benim adım Bay Necip, babamınki Fazıl Bey;
Utanırdı burnunu göstermekten sütninem,
Kızımın gösterdiği, kefen bezine mahrem.
Ey tepetaklak ehram, başı üstünde bina;
Evde cinayet, tramvay arabasında zina!
Bir kitap sarayının bin dolusu iskambil;
Barajlar yıkan şarap, sebil üstüne sebil!
Ve ferman, kumardaki dört kıralın buyruğu;
Başkentler haritası, yerde sarhoş kusmuğu!
Geçenler geçti seni, uçtu pabucun dama,
Çatla Sodom-Gomore, patla Bizans ve Roma!
Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!
Allahın on pulunu bekleye dursun on kul;
Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.
Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa;
Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa!

Kubur faresi hayat, meselesiz, gerçeksiz;
Heykel destek üstünde, benim ruhum desteksiz.
Siyaset kavas, ilim köle, sanat ihtilâç;
Serbest, verem ve sıtma; mahpus, gümrükte ilâç.
Bülbüllere emir var: Lisan öğren vakvaktan;
Bahset tarih, balığın tırmandığı kavaktan!

Bak, arslan hakikate, ispinoz kafesinde;
Tartılan vatana bak, dalkavuk kefesinde!
Mezarda kan terliyor babamın iskeleti;
Ne yaptık, ne yaptılar mukaddes emaneti?
Ah, küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap.

(1947)

Necip Fazıl Kısakürek
-----------------------------------------------------------------
Ruhun $ad olsun üstadim!

1947-2007..60 yilda ne degisti?

Halen "heykel destek üstünde"

Bedenler Ruhlar gönüllü köle ...

tv karsinda nefisler kabartilir

bir ekmek parasina ceneler kapatilir,

Uyutulan halkin tüm degerleri,halen dalkavuk keseinde tartilir ve satilir..
Alt 16.07.2007, 11:32
Erfahrener Benutzer

Standard Buda Bizim.S.B Olsun

Buda Bizim Secim Bildirimiz Olsun !

Oyumu cöpe atarim

atese atip yakarim

Sana Vermem...

Diyor Yaklasik %35 Sesiz bir kitle..Bizde onlardan biriyiz...

Hic soran olmaz/ olamaz bize, neden cöpe atarsinda sandiga atmazsin...

Soracak yüzlerimi varki sorsunlar

Onlar kuzu sandiklarini gütsünlar ama bize soramazlar

Istisnasiz hicbir partinin soracak yüzü yokta soramazlar

yoktur birbirlerinden farkida soramazlar

Müslüman Türkün degerlerini koruyamadiklari icin,soramazlar

Kuran ahkamini Müslüman Türkün meclisine sokmamaya yemin edip
Ayasofyanin kapisina kara kilit vurup, kiliselere havralara, masonlara yahoacilara, escinsellere nekadar Islam karsiti sapik ideoloji varsa hepsinin cikar ve hürriyetlerini koruduklari icin soramazlar...

Batinin cikarlari icin mehmetcigi sefere cikarip, Müslüman Türkün kardeslerini moskovun, ermeninin ABD ninin israilin insafina biraktiklari icin soramazlar...

Oyumu cöpe atarim ama, zalim iktidarlarin sandigina atmam

tek oylada olsa zalimlere yardim yapmam...

buda bizim secim bildirimiz olsun
hani demo vardi ya:-)
-----------------------------------------------------------------------------------------

Simdi Somut delillerle bu cagrimizi delilleyelim........
Alt 16.07.2007, 11:33
Erfahrener Benutzer

Standard o.T.

o.T.

Tek patili döneme CHP ve sonrasi CHP, DP, AP dönemlerine gitmeyecegim...Bugünkü partiler ayni zihniyetin devamidir...Sistem
Müslüman Türke Düsmanlik üzre bina edildigi icin,bu dü$manligin meyveleri partiler araciligiyla halkimiza sunulmustur.

Sisteme tepki olarak ortaya cikan partiler, rejim icine cekilerek entegre edilmis, sisteme hizmet ettirilmistir...
MSP ve benzeri partiler...
ANAP, AKP gibi partiler Erbakanin yetistirdigi kadrolardan olusturulmus,Milletin Dini duygularini sömürerek,sömürgecilerin ömürlerini uzatmak adina halkimizin önüne cikartilmislardir...
Yikilmaya yüz tütmüs sistemi ayaga kaldirmak icin, Müslümanlar kullanilmistir.
sistem biraz nefes almaya baslayinca, menderes dönemi gibi, simdilerde ne olur ne olmaz diye bunlar alasagi edilmek istenmektedir.Yani sistem temkinli, yani sömürgeci efendiler temkinli davraniyor..Peki kimleri kullaniyorlar?
simdi onlara bakalim

Gelelim digerlerine
Alt 16.07.2007, 11:33
Erfahrener Benutzer

Standard o.T.

CHP eşittir MHP

CHP aday adayı Yavuz Akgün, CHP ve MHP ye ortak oy istedi. Cumhuriyet Başyazarı Selçuk un, açık destek verdiği MHP de, yarım sayfa ilan vererek gazeteye sahip çıktı

İSTİHBARAT SERVİSİ/İSTANBUL

CHP İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı Yavuz Akgün, Cumhuriyet Gazetesi ne bir ilan vererek CHP ye ve MHP ye oy istedi. MHP lideri Devlet Bahçeli de Cumhuriyet gazetesene sahip çıktı.
Yavuz Akgün, “Kendisini CHP ye yakın hissedenler CHP de, CHP ye uzak görenler ise MHP de buluşsun” yazılı bir ilan verdi. İlanda CHP eşittir MHP yazısı dikkat çekti.

Cumhuriyet Gazetesi ile MHP arasındaki yakınlaşma, MHP nin jestiyle sürdü. Parti, önceki gün Cumhuriyet Başyazarı ve Yayın Kurulu Başkanı İlhan Selçuk un, gazetenin 2. sayfasında yer alan yazısının altına, yarım sayfa renkli ilan verdi. İlhan Selçuk, bir yazısında, MHP nin bu seçimde “dincilere karşı çıkarak, aslına döndüğünü” yazmıştı.

Önceki gün, İlhan Selçuk un yazısını okumak için Cumhuriyet Gazetesi nin sayfalarını çeviren okurlar, Selçuk un yazısının hemen altında, yarım sayfa olarak yer alan MHP nin reklamıyla karşılaştı. MHP yönetimi, Selçuk un övgülerine, gazeteye yarım sayfa, üstelik de İlhan Selçuk un yazısıyla aynı sayfaya, 22 Temmuz seçimleriyle ilgili yürüttüğü kampanya için reklam vererek jest yaptı.

09.07.2007

<a href="redirect.jsp?url=http://www.yenisafak.com.tr/politika/?t=09...c=2&i=54987
" target="_blank">http://www.yenisafak.com.tr/politika/?t=09...c=2&i=54987
</a>
Alt 16.07.2007, 11:34
Erfahrener Benutzer

Standard o.T.

<a href="redirect.jsp?url=http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=121639

Bahçeli" target="_blank">http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=121639

Bahçeli</a> İlhan Selçuk u Övdü

14 Temmuz 2007 08:36MHP lideri Devlet Bahçeli, 27 Mayıs darbesini açıktan destekleyen ve 1971 deki 9 Mart cuntasının içinde yer alan Cumhuriyet yazarı İlhan Selçuk u övdü.
Önceki akşam Star Televizyonu nun ana haber bültenine konuk olan Bahçeli, köşesinden MHP ye oy isteyen İlhan Selçuk un "Dün bana işkence etmiş olanlarla bugün el ele vermeyi yurtseverliğin doğal ve sade gereği sayıyorum." sözlerini değerlendirdi. Bahçeli, "Kendisiyle o açıklamasından sonra bir temasım olmadı. Ancak değerlendirmelerini saygıyla karşıladım. Türkiye nin yetiştirdiği önemli bir aydın, iyi bir gazetecidir. Böyle bir değerlendirmesi bizi memnun etmiştir. İnsanlar tanıdıkça MHP yi seveceklerdir." dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Bahçeli nin dünkü durağı MHP nin güçlü olduğu illerden Afyon du. Meydandaki kalabalık parti kurmaylarının yüzünü güldürdü. MHP lideri Bahçeli, memnuniyetini, "Tarafsız medya, AK Parti nin mitingiyle bu mitingi yan yana koysun, kim iktidar olacak siz karar verin." ifadesiyle dile getirdi. Bahçeli, konuşmasında yine Başbakan Erdoğan ı hedef aldı. Başbakan ın manda ve himayeye talip olduğunu öne süren Bahçeli, "AK Parti açıkça basın aracılığı ile PKK nın siyasi uzantısının sözde mensuplarıyla, bağımsız adaylarla eksiklerini tamamlamayı planlamaktadır." diye konuştu.

----------------------------
ILhan selcugun C gazetesinse cikan son kariktürü

Türbanli fakat vucudu ciplak bir bayan

Ayaklarinan altinda ayetler...
Buyrun cenaze namazina

D.Baykal
Dünyanın en zengin ailelelerinden olan Yahudi Reckkefeller in bursuyla ABD de eğitim gördüğü ortaya çıktı...Bu bursun diğer destekçisi ise CIA...Bursun amacıda ülkelerdeki gençleri yetiştirip Amerikan kültürü hayranlığı ile yetiştirmek...

D.Baykal 1957 yıllarında Ankara Siysal Fakültesinde , Yön Dergisini çıkarmış, ilk şûbelerinide Diyarbakır a "Sosyalist Kültür Derneği" adı altında açmışlardır...PKK nın temelini atan bu YÖN hareketidir...Baykal 1963 tede doktorasını tamamladıktan iki yıl sonra Rockfeller Foundation bursu ile ABD de kaldı. Colambia ile Berkeley evrenkentlerinde(üniversite) eğitimini sürdürdü...

Bu bursun sahibi olan David Rockefeller, dünya yı yönettiği söylenen bir aile...

<a href="redirect.jsp?url=http://www.ateizminsonu.com/forum/index.php?showtopic=904" target="_blank">http://www.ateizminsonu.com/forum/index.php?showtopic=904</a>
Alt 16.07.2007, 11:35
Erfahrener Benutzer

Standard o.T.

Hepsi kamufle edilmis zehir mesabesinde olan partilerin birbirlerinden farki olmadigini bir nebzede olsa gözler önüne sermeye calistik.

Biz kimseye ümitsizlik telkin etmiyoruz.Biz Müslümaniz basiretli olmaliyiz.Bizim Dinimizde Hak metodumuzda...
care arayan, Kuran`a Peygamberin Hayatina bas vurmalidir..gören gözler icin orda careler tükenmez diyorum !
müslüman kardeslerime saygilar sunuyorum.

MÜSLÜMAN KARDESIM!

Irkini üstünlük degil, zenginlik bilmelisin!
yüceligi "kan" da degil,Hakta aramalisin.
Hedefinde irkini yüceltmek varsa,
Islam ahlakiyla, boyanmalisin.

Le$ kargalari gibi, ilim ucmakla olmaz,
marjinal toplumlar hürriyet bulmaz.
Ilimde, irfanda, öncülükse hedefin;
Ümmet bilincini ta$imalisin!

Ahlak lafla olmaz,Hakka itat ister,
Kirlenmis dünyamiz yüce ahlaki gözler,
iffetin,namusun, metafizik gücünü;
Dünya insanligina göstermelisin!

Deden gibil abdest alip firattan,
tunaya eri$,dü$me kirattan!