Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 16.06.2004, 01:15
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sana ictenlikle Tesekkürler!

Bu yasima kadar kendimin kim oldugumu anlamaya calisipta anlayamamistim. Bilseydim bu kadar kisa ve basit bir cözüm oladugunu inan bana hemen o cözümü mutlaka kosardim.

Lakin yasamda en zor olan seyin insanin kim ve ne oldugunu kavrayabilmektir buda mümkün degildir. Elbet küstahca simarik bir asagilik kompleksi icinde olunan basit ve düz mantik denilen dikdörtgenlesmis bir beyinselligin disinda yasamaya özen gösterebilenler icindir bu düsüncelerim.

Hic bir insanin bir diger insanin ne mantigini nede düsselligini degerlendirebilme denilen özel bir ukelaligi olmamalidir diye düsünmekten öte bunu bir prensipleme olarak yasama ve onun su ana kadar taniyabildigimiz en degeri canlisi olan insana adi ve konumu ne olursa olsun yapilmamasinin bir insana, bir bireye duyulmasi gereken temel saygi ve kültür olarak düsünmekteyim.

Elbetki bunu basarabilmek insani bir agirliligin saygin özelligidir, hafiflilik ancak o zaman ya kendisini belirler yada ortaya cikar.

Ben sana bir insan olarak saygi duyuyorum düsüncelerinin büyük bir kismina ve insanlara yaklasimlarinin pek coüuna saygi duymuyorum.

Ayrica Peren hanim icin yazacaklarina ( ki hic bir insan icin bir seyler yazmanida uygun bulmamakta saygisizlik, görgüsüzlük ve küstahlikolarak görmekteyim.) lütfen onun kendisine ait bir birey oldugunu unutma.

Umarim yasam senide olgunlastirir, simarik kücücük kizlar gibi, etekleri bahar rüzgarlarinda ucusan, saclari kurdelali agzinda cikletli illa en güzeli benim bu dünyada diye kosturmalardan vaz gecer. ÖNCE INSANA SAYGININ NE OLDUGUNU KAVRAR VE UNUTMAZSIN: ÖNCE HER KOSULDA INSAN VE INSANA SAYGI:

HER SEY GÖNLÜNCE OLSUN SEMPATI DUYDUGUN SAHISA KARSIMUTLAKA EPMPATISEL YAKLASIMLARINDA VARDIR:

GALVANI
Alt 16.06.2004, 01:16
unknown

Standard cidam ne yapti sana ???

yani sizin gibi dini düsünceleri yok diye kötümü oldu yoksa acik geziyor tanga giyor diyemi bu düsmanlik..
hadis meselesine gelince evladim ..bu yazdigim hadisler buharinin kitablarinda duruyor..sizin hadis kitablari böyle celiskilerle dolu bana kizacagina salak salak..hadis kitablarina kiz...
harbiden manyamis sonderschulenin tekisin..cidama gercekten hak veriyorum sen yazilanlari bile okumuyorsun...helal olusn kiza maldan anliyor bende bosuna ugrasiyrum seninle..
Alt 16.06.2004, 10:37
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard tefsir isi bu sen biraz daha kitap

okuman lazim.

farzi arazi meselesi degil. söylenilenden maksadi iyi anlamaya calismalisin.

Kuranda Allah seytana emir veriyor bu isyan ediyor, Allah"dan mühlet istiyor bu nasil anlasilmali? hz. yusufa 12 yildiz secde ediyor, yildizlarin secde etmesi nasil oluyor? meleklerin ademe secde etmesi nasil oluyor?
gök yüzünden gaybi haberler calmaya calisan cinlerden bahsediliyor bu nasil anlasilmali?

en meshur konulardan birtanesi sefaat olayi. varmi yokmu? bunlari anlamak icin lafizci yaklasmakla kesinlikle mümkün degildir. zaten hadis ehlide senin gibi tüm mesellere lafizci yaklastiklari icin sorunlar cikmakta.

cünkü anlatilmak istenileni anlamaya degilde, söylenenleri lafzi olarak alip hüküm cikarmaya calisilmasi olumsuz sonuclari dogurmakta.

sende simdi et diye israr edip domuzun yagini yemek helaldir gibi hükümler cikarmaya calisiyorsun. sanki bu kurani ilk defa sen okumus gibi birde hava atiyorsun.

tevazu u mahviyette toprak gibi ol, demis büyük adamin biri. sanki venusu yeniden kesfetmissin gibi burada hava estirme.

ayrica kuranin bir tek yorumu olacak diye bir sart da yok. bu insanlarin algilamasi ile ilgili birseydir. ve tek bir yorum yoktur olamazda. ben leb demeden leblebi yi anlarim, sen anlamazsin, sana baska ayetlerde lazim olur.

buda dogaldir normaldir.

dün illet sözcügünü sana ipucu olarak verdim lakin fazla girmedin. buda konulara tam vakif olmadigini gösterir.

bence birazdaha derine in. cok yüzeyselsin.

mütevazi takin.günesi avucun icinde tutar gibi burada cirit atma.
Alt 16.06.2004, 11:32
Benutzerbild von haydut007
haydut007 haydut007 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen, sen ol yinede...

kiro miro deme ... olur mu ???!!!

Birazcik Peygamberi örnek alirsan sende öyle kelimeleri kullanmassin eminim!!!

yinede sagol
Alt 16.06.2004, 11:58
unknown

Standard PUTPERESTLiK /MÜSRiKlIK TESTi@@@@

PUTPERESTLIK /mÜSRIKLIK TESTI !!!!!!
bir cok müslüman arkadas kendilerinin putperest müsrik olduklarini bilmedigi icin zamaninda ögrencilerime hazirladigim testi sizlerede sunuyorum..

Lütfen assagidaki her soruyu 30 saniyede cevaplayiniz !

1)Inancinizda Hz muhammedsiz bir Allah düsünebiliyormusunuz ?

a)hayir
b)evet
c)belki
d)hicbiri

2) Kuranda gecen hz muhammedin sünnetleri yerine 3 ay sadece hz isanin sünnetini kendinize yol olarak secebilirmisiniz
a)hayir
b)evet
c)kafirmisin nesin oglum bu ne bicim soru
d)belki

3)icinde bulundugumuz kainat hz muhammedin yüzü suyu varligi hürmetine allah tarafindan yaratilmistir !
a)evet
b)hayir
c)hem evet hem hayir
d)sacmalama !

4)ahirette allah sorgu sualinizi yapti ve sizi evladim siz cehennemliksiniz krali gelse seni cehennem atesinden kurtaramz dedigi an hz muhammedin devreye girerek bu benim ümmetime ait bir kisi ona SEFAAT ediyorum bunu cennete yolluyalim diyebilecegine inaniyormusunuz ?
a)evet
b)hayir
c)ya allah bismillah allahuekber
d)insallah ve insamuhammed !

5)&gtBen önce allahdan korkuyorum sonra peygamberden ..peygamberden korkmayan allahdan hic korkmaz bu cümleyi hakiki bir mümin söylemistir. Katiliyormusunuz ?
a)evet
b)hayir
c)belki
d)error

6)Din forumlarinda sex kelimesi ne okumak ne yazmak istiyorum..cünkü sex seytanidir sevgi ilahidir bu tanimlamaya katiliyormusunuz ?
a)evet
b)hayir
c)duruma bagli
d) ne diyon lan ?

7) zevcem veya esimle sex yaparken sexden önce odadaki kurani kerimi örterim besmele cekerim lakin besmele cekerken hz muhammedin adini anmam cünkü günah olur !
bu ilmihal bilgisi imaninizi arttiriyormu ?
a)evet
b)hayir
c)kesinlikle
d)zamana ve sartlara bagli

8)Hz muhammedin en büyük mücadelesi yahudilere hiristiyanlarla degil müsriklerle olmustur!
Kendinizi yüzde kac müsrik olarak görüyorsunuz?
a) % 0
b) % 100
c) % 19
d) % 81
9) Hz muhammed yerine Hz aliye peygamberlik gelebilecegini tasavur edebilirmisiniz ?
a) hayir
b) evet
c) hz ali zaten peygmber degilmi ?
d) kesinlikle hayir

10) Ibadet ederken hz muhammede de seslenirmisiniz ?
a) evet
b) hayir
c) bazen
d) bir kac kez olmustur

11 ) assagidaki cümlede peygamber hz muhammed kelimesi bilerek mi unutulmustur
Allah , kendisinden başka ilah olmadığına şehadet eder; melekler ve adaleti gözeten ilim sahipleri de... O"ndan başka ilah yoktur. Üstündür, Bilgedir
a)evet
b)hayir
c)anlamadim
d)ne alaka ?

12) Kesinlikle, din sadece ALLAH"a aittir. O"nun dışındakileri evliya (dostlar) olarak edinenler, Onlar bizi ALLAH"a daha fazla yaklaştırsın diye biz onlara tapıyoruz. (derler). Ayrılığa düştükleri bu konuda onların arasında ALLAH karar verecektir. ALLAH kuşkusuz, yalancıları ve nankörleri doğru yola iletmez
sizce bu ayette evliya dostlar yerine günümüzde hz muhammedveya hz ali koyulsa ayetin anlami degisebilirmi `?
a)hayir
b)evet
c)bilmiyorum
d)bu kesinlikle yahudi oyunu !

13) 40-84-O zaman hışmımızı gördüklerinde: "Allah"ın birliğine inandık ve ona ortak koştuğumuz şeyleri inkar ettik!" dediler.
85-Dediler ama, hışmımızı gördükleri zamanki imanları kendilerine fayda verecek değildi. Allah"ın kulları hakkındaki süregelen kanunu (bu), işte hüsrana bu noktada düştü kafirler!
bu ayetler sadece allahin kanunu/sünneti oldugunu acikliyormu ?
a)evet
b)hayir
c)bana kuran felan sorma
d)cok haklisin

14) allah kuluna yetmez mi? Seni O"ndan başkalarıyla korkutuyorlar. allah kimi saptırırsa ona bir yol gösteren bulunmaz.
Sadece allah size yeterlimi `?
a)hayir
b)evet
c)allahin yaninda hz muhammed olursa yeter
d)sen peygamber düsmani bir kafirmisin nesin koccum ?

15)hayatinizda hic bir kez olsa dahi putperest olacaginizi düsündünüzmü `?
a)hayir
b)evet
c)bir kez
d)niye sordun ?

16 ) sizce alevi ve sünni kardesler caktirmadan putperestlermidir ?ve hayatinzda kac kez sünni platformda onlarin tanrilarina buhariye felan hakarette bulundugunuz icin o platformdan atildiniz
a) hic
b) birkez
c) 10 kez
d) sayisini hatirlamiyorum

bu testi azami yaklasik 5 dakika icinde spontan yapmak zorundasiniz !
cevap anahtari yakinda aciklanip yüzde kac putperest/müsrik oldugunuzu bulabilirsiniz !
basarilar ! )))
Alt 16.06.2004, 12:55
Benutzerbild von abizettin
abizettin abizettin ist offline
Neuer Benutzer

Standard 13 tane b, 1 c, 1 b ve 1 tane de a var

bende elaziz:-))..
Alt 16.06.2004, 12:56
Benutzerbild von abizettin
abizettin abizettin ist offline
Neuer Benutzer

Standard sory 1b 1d olacak o.T.

ohne Text
Alt 16.06.2004, 13:12
unknown

Standard 13 tane B .............

hangi sorulara a.c.d cevabi verdin..
soru numarasini verirsen..kac prozent müsrik/putperest oldugunu söylerim
Alt 16.06.2004, 15:16
Benutzerbild von haydut007
haydut007 haydut007 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Wofür ich Allah höchlich danke?
Daß er Leiden und Wissen getrennt.
Verzweifeln müßte jeder Kranke
Das Übel kennend wie der Arzt es kennt.

Närrisch, daß jeder in seinem Falle
Seine besondere Meinung preist!
Wenn Islam Gott ergeben heißt,
In Islam leben und sterben wir alle.
Alt 16.06.2004, 15:53
Benutzerbild von damla77
damla77 damla77 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Was würdet Ihr über..

die Religion im Leben heutiger Generation (bizim neslimiz) sagen.?
Denkt Ihr dass es eine Rolle im Leben spielt oder dass man sie nur noch in einigen Bereichen des Lebens spielen lässt.
Antwort