Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.08.2017, 23:33
___OZAN___

Standard Dersim Yanıyor !

DERSİMİ YAKAN PATRON- AĞA DEVLETİDİR!..
Yakma bir savaş yöntemi olarak en eski devirlerden beri hep yenenler tarafından yenilenlere, işgalciler tarafından yurtları işgal edilenlere, sömürgeciler tarafından sömürge halklara, emperyalistler kapitalistler tarafından mazlum uluslara, faşistler tarafından devrimcilere, askerler jandarmalar tarafından hayata dönüş operasyonu adı altında devrimci tutsaklara karşı uygulanan aşağılık, insanlık dışı bir eylemdir. Yakma konusunda Moğollar çok acımasız olup işgal ettikleri yerlerin halkına bir iki saat süre tanırlar ve teslim olmazlarsa yakarlarmış. Genellikle bu yakma kültürü çapulçu haraççı, soyguncu sömürücü yani ezenlerin kültürü ve eylem biçimi olup, bunun en somut örneği, 1933' da Almanya' da meclis binasını yaktıran Hitler' in bunu komünistlerin üstüne atarak Georgi Dimitrov' u tutuklatıp komünistleri suçlu göstermeye çalışmasıdır.
12 Mart 1971 Faşist döneminde de Marmara Gemisinin yakılarak devrimcilerin üstüne atılması gibi. Bu gelenek Türk hakim sınıflarına ve onların devletlerine şimdi takipçisi olmakla övündükleri Osmanlı'dan miras kalmıştır.
O zamanda vergi vermeyen, askerlik yapmayan Kürtlerin, Kızıbaşların yaşadıkları yerleri, sığındıkları dağları, ormanları yakarlardı.
1938 Dersim Katliamında da binlerce yaşlı genç, kadın erkek, çocuk öldürmekle yetinmediler, yerlerini yurtlarını, bağlarını bahçelerini, dağlarını ateşe verdiler. Bu devlet sadece Dersimliye değil, Dersime'de, Dersimin doğasına, dağlarına ırmaklarına da düşman. Çünkü sadece Dersimli devrimci değil, dağları ormanları, ırmakları çayları da devrimci.
Yüzlerce yıldır egemenlerin devletlerine meydan okuyan adı eşkıyaya teröriste çıkmış, yiğitlere devrimcilere kucak açmış,onları bağrına basmış korumuş, teslim etmemiş zorbalara bu dağlar. Patron- Ağa devleti sadece devrimci kitapları, devrimci insanları yakmaz, devrimci olan dağları ormanları da yakar. 12 Eylül 1980 sonrası tonlarca devrimci kitap yaktılar, 2 Temmuz 1993' te Madımak' ta, 19 Aralık 2000
zindanlarda devrimci yoldaşlarımızı yaktılar.
Ama ne öldürmekle ne de yakmakla teslim alamadılar. Bilsinler ki devrimci teslim olmaz, ne dışarda ki ne de zindanda ki. Peki devrimci teslim olmaz da ona kucak açan, onu bağrına basan dağlar, ormanlar teslim olur mu?
O da olmadı, olmuyor ve olmayacak.
Dersim Dağları her senenin yaz aylarında alçakça kalleşçe yakılır ama teslim alınamaz, seneye düşmana inat yine boy verir. Çıplak dağların üzeri yeşile bürünür, börtü böcek sesleriyle bir bayram yerini andırır Dersim' in dağları, davet eder yiğitleri devrimcileri. Ve onlarda silah sesleriyle cevap verirler bu davete. Bu eskiden beri böyledir ve dağlarda ovalarda özgürlük türküsü söylenene, devrimci marşlar sloganlar kulaktan kulağa yayılıncaya ve halklar barış içinde kardeşlik halayına duruncaya kadar da, böyle devam edecektir. Dersimli böyle görmüştür, böyle büyümüştür, böyle öğrenmiştir ve böyle büyütür, böyle öğretir, bir kadim devrimci gelenektir bu, buna zalimlerin zorbaların aklı ermez ve Dersimli hiçbir zaman teslim olmaz./Hüseyin Avni Dedekargınoğlu,
Alt 12.08.2017, 01:28
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Dersim degil TUNCELI

Önce bunu ögren kiro..
Tunceli Türkiye Cumhuriyetin topragidir.herkes malinda mülkünde icra hakkina sahiptir.ister yakar ister bakar sana ne oluyor yavsak.Orda ücbes ermeni kalintisi teröriste peskes cekecek topragimiz yok.Gitin ermenistanda hak hukuk iddiasinda bulunun.Biliyorum aciniz var birkac kaypakkayayi gebertti askerlerimiz.devamini bekliyoruz
Alt 12.08.2017, 07:31
___OZAN___

Standard ...

Zitat:
Zitat von YigitAdam Beitrag anzeigen
Önce bunu ögren kiro..
Tunceli Türkiye Cumhuriyetin topragidir.herkes malinda mülkünde icra hakkina sahiptir.ister yakar ister bakar sana ne oluyor yavsak.Orda ücbes ermeni kalintisi teröriste peskes cekecek topragimiz yok.Gitin ermenistanda hak hukuk iddiasinda bulunun.Biliyorum aciniz var birkac kaypakkayayi gebertti askerlerimiz.devamini bekliyoruz
Her şeye maydanoz olmayı da ne seviyorsun be...
Sana göre Tunceli bana göre DERSİM !
Ancak bir kafadan bacaklı böyle bir cevap yazabilirdi o dışında buna cevap yazmak yerine,Doğal park olarak ilan edilen bir şehre sahip çıkılması gerek.Fakat sen ve senin gibi yobazlar yakıp yıkarak,öldürerek bitreceklerini sanıyor...Öyle bir doğaya sahip ki,bugün yaksa bile kan emiciler,gelecek yıl yeniden doğuyor bir çocuk gibi dünyaya DERSİM....
Alt 12.08.2017, 09:58
Erfahrener Benutzer

Standard Size önce saygiyi ögretecegiz

Nerdeyse yabani hayvanlarin bile evcillestigi bir cagda yasadigimiz halde, senin gibi magara cagi kalintilarina halen saygiyi sevgiyi insanca yasamanin kurallarini ögretemedik...Gelki kemalist müfredatinda bu konuda hatalari olsada, senin gibi aklini magarada unutmus isi gücü Türkiyeyi bölüp parcalamak olan, nerde bir Türkiye düsmani varsa kucaklarinda sakinlik arayan, zavalillara hicbir müfredat fayda vermez...Tünceliden Hataya,Edirneden Batuma ,Türkiyenin tapulu mali oldugunu kabul edip, bu ugurda vatandasligin geregini yapmayi ögrenin, sonra memleket sarkilari söyleyin...ihanetci hainler vatan topragindan su icmeyi bile hak etmiyorlar!

Zitat:
Zitat von ___OZAN___ Beitrag anzeigen
Her şeye maydanoz olmayı da ne seviyorsun be...
Sana göre Tunceli bana göre DERSİM !
Ancak bir kafadan bacaklı böyle bir cevap yazabilirdi o dışında buna cevap yazmak yerine,Doğal park olarak ilan edilen bir şehre sahip çıkılması gerek.Fakat sen ve senin gibi yobazlar yakıp yıkarak,öldürerek bitreceklerini sanıyor...Öyle bir doğaya sahip ki,bugün yaksa bile kan emiciler,gelecek yıl yeniden doğuyor bir çocuk gibi dünyaya DERSİM....
Alt 12.08.2017, 20:11
___OZAN___

Standard Cehalet üzerine;

Zitat:
Nerdeyse yabani hayvanlarin bile evcillestigi bir cagda yasadigimiz halde, senin gibi magara cagi kalintilarina halen saygiyi sevgiyi insanca yasamanin kurallarini ögretemedik...Gelki kemalist müfredatinda bu konuda hatalari olsada, senin gibi aklini magarada unutmus isi gücü Türkiyeyi bölüp parcalamak olan, nerde bir Türkiye düsmani varsa kucaklarinda sakinlik arayan, zavalillara hicbir müfredat fayda vermez...Tünceliden Hataya,Edirneden Batuma ,Türkiyenin tapulu mali oldugunu kabul edip, bu ugurda vatandasligin geregini yapmayi ögrenin, sonra memleket sarkilari söyleyin...ihanetci hainler vatan topragindan su icmeyi bile hak etmiyorlar!
Anlaşılan cehalet baki bu yobazlarda.Asya steplerinde at sırtında yaşamış,yerleşik yaşama 1.binyılın sonlarında başlamış olan bir milliyetin,anadoluda yaşayan halklara öğretebileceği tek şey vahşet ve vahşiliktir.Kullandığın türkçeden tutta,kültür,sanat ve sosyal yaşam biçimini belirleyen özelliklerini anadoluda tamamlamış bir türk boyundan bahsediyoruz.Bu arkadaşın türk olup olmadığını bilmiyorum ama,madem türkler adına hareket ediyor,birkaç söz edelim.
Anadoluda ki tüm folklorik özellikleri alıp sahiplenerek,kendine sosyal üst yapı oluşturan türkler.Yoksa türklerin bu özelliklerle alakası bile yok.
Bilim,eğitim,tarih vb şeyleri anadoluda kavradılar,aksi halde tarihlerini öğrenmek için Çin arşivlerine bakıp,onları çevirmezlerdi.Şu ana kadar bilinen tüm Asya,Moğol ve bilimum türk saydıkları topluluklarla ilgili en ufak bir belge yayınlayabilmiş değiller.Çinliler tarih tutmasaydı eğer,bunlar nereden geldiklerini dahi bilemezlerdi.Hatta tarihte var olup olmadıklarınıda...
Cumhuriyet döneminde,Dersim isyanından sonra anadoluda bulunan toplamda 3 yatılı okulun 2 si Dersimde,fakat yobazlar bunları bilmez.Türkiyede eğitim seviyesi en Yüksek olan il hala Dersim fakat,yobazlar bunları bilmez....
Bu ülkeye düşmanlık eden tek topluluk,yobaz topluluktur.Bunu bütün dünya gördü fakat bu yobazlar görmez.Çünkü bunların;dini,imanı,vatanı para.Çünkü bunların kültürü sapkınlık ve sapıklık.Bu açıdan baktığınız zaman,bu yobazların içinde olduğu batağı çok rahat görürsünüz.Fakat er veya geç yarattığınız bataklıkta boğulacaksınız.Bunu da yazın bir kenara,bunlar arkalarına bakmadan kaçacaklar,tıpkı diğer vatan hainleri gibi....

Geändert von ___OZAN___ (12.08.2017 um 20:14 Uhr).
Alt 15.08.2017, 01:16
Erfahrener Benutzer

Standard

Hadi ordan deyyuz..Bu sacmaliklarla beyinlerinizi yikamisler demek..Türkun 5 bin yilik yazili tarihi bilim sanat ve kahramanliklarla doludur...biraz gercek tarih okumayi dene

soydaslarin,Anadoluda bizansin, ermenilerin, rumlarin köleligini yapar dururken , Müslüman araplar tarafindan Hürriyete kavusturulan, daha sonra Müslüman türkler tarafindan insanlik ailesine hür yasantiya adim attirilan kürt halki gercek insani kimligine Türklerle kardes olduktan sonra kavusmus, Islam sayesinda kardes olmuslar Osmanli cihan devletiyle üc kitaya hak hukuk adalet seref yaymanin gururunu yasamislar. Senin gibi soysuz emperyalistin oyuncaklari, ve kamalist yakobenler sayesinde Türk kürt ayrimciligi körüklenmistir.Emperyalistlerin korkusu bu iki yigit halk birlik olursa yine dünyaya adaletle hükm ederler sömürgelerini yikarlar diye Apo gibi kuklalarini pkk ypg vs oyuncaklarini kullaniyorlar.Sende onlarin sanal comakligini yapiyorsun iki kurusluk kopyalarinla, önüne attiklari iki kemige buralarda takla attigini bilmiyor degilim...
Zitat:
Anlaşılan cehalet baki bu yobazlarda.Asya steplerinde at sırtında yaşamış,yerleşik yaşama 1.binyılın sonlarında başlamış olan bir milliyetin,anadoluda yaşayan halklara öğretebileceği tek şey vahşet ve vahşiliktir.Kullandığın türkçeden tutta,kültür,sanat ve sosyal yaşam biçimini belirleyen özelliklerini anadoluda tamamlamış bir türk boyundan bahsediyoruz.Bu arkadaşın türk olup olmadığını bilmiyorum ama,madem türkler adına hareket ediyor,birkaç söz edelim.
Anadoluda ki tüm folklorik özellikleri alıp sahiplenerek,kendine sosyal üst yapı oluşturan türkler.Yoksa türklerin bu özelliklerle alakası bile yok.
Bilim,eğitim,tarih vb şeyleri anadoluda kavradılar,aksi halde tarihlerini öğrenmek için Çin arşivlerine bakıp,onları çevirmezlerdi.Şu ana kadar bilinen tüm Asya,Moğol ve bilimum türk saydıkları topluluklarla ilgili en ufak bir belge yayınlayabilmiş değiller.Çinliler tarih tutmasaydı eğer,bunlar nereden geldiklerini dahi bilemezlerdi.Hatta tarihte var olup olmadıklarınıda...
Cumhuriyet döneminde,Dersim isyanından sonra anadoluda bulunan toplamda 3 yatılı okulun 2 si Dersimde,fakat yobazlar bunları bilmez.Türkiyede eğitim seviyesi en Yüksek olan il hala Dersim fakat,yobazlar bunları bilmez....
Bu ülkeye düşmanlık eden tek topluluk,yobaz topluluktur.Bunu bütün dünya gördü fakat bu yobazlar görmez.Çünkü bunların;dini,imanı,vatanı para.Çünkü bunların kültürü sapkınlık ve sapıklık.Bu açıdan baktığınız zaman,bu yobazların içinde olduğu batağı çok rahat görürsünüz.Fakat er veya geç yarattığınız bataklıkta boğulacaksınız.Bunu da yazın bir kenara,bunlar arkalarına bakmadan kaçacaklar,tıpkı diğer vatan hainleri gibi....

Geändert von YigitAdam (15.08.2017 um 01:20 Uhr).
Alt 15.08.2017, 08:24
___OZAN___

Standard Yavşakadam !

Zitat:
Hadi ordan deyyuz..Bu sacmaliklarla beyinlerinizi yikamisler demek..Türkun 5 bin yilik yazili tarihi bilim sanat ve kahramanliklarla doludur...biraz gercek tarih okumayi dene

soydaslarin,Anadoluda bizansin, ermenilerin, rumlarin köleligini yapar dururken , Müslüman araplar tarafindan Hürriyete kavusturulan, daha sonra Müslüman türkler tarafindan insanlik ailesine hür yasantiya adim attirilan kürt halki gercek insani kimligine Türklerle kardes olduktan sonra kavusmus, Islam sayesinda kardes olmuslar Osmanli cihan devletiyle üc kitaya hak hukuk adalet seref yaymanin gururunu yasamislar. Senin gibi soysuz emperyalistin oyuncaklari, ve kamalist yakobenler sayesinde Türk kürt ayrimciligi körüklenmistir.Emperyalistlerin korkusu bu iki yigit halk birlik olursa yine dünyaya adaletle hükm ederler sömürgelerini yikarlar diye Apo gibi kuklalarini pkk ypg vs oyuncaklarini kullaniyorlar.Sende onlarin sanal comakligini yapiyorsun iki kurusluk kopyalarinla, önüne attiklari iki kemige buralarda takla attigini bilmiyor degilim...
Bu yavşak hayali tarih görüyor bence.Yada İlk okul bitirmiş tüm tarih bilgisi osmanlı savaşları üzerine.
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır gibi yazmışsın.Emperyalistler le masaya oturan,Türkiyeyi peşkeş çeken,senin ağa-babların değil mi.Müslümanların bir yere kan,zulüm ve sapıklıktan başka birşey getirdiğini göremedik ne yazık kı.
Bana savaş,ölüm ve katliam olmayan bir islam ülkesi gösterin,gerçekten bunu görmek istiyorum.Nerede var?Emperyalistlerin oyuncağı olmayan bir islam ülkesi gösterin.Emperyalistlere uşaklık etmeyen bir başbakan veya cumhurbaşkanı gösterin...
Alt 15.08.2017, 08:38
Erfahrener Benutzer

Standard ismi ile müsemma Yavsak

Ulan kiro bozuntusu onun bunun yosmasi..Biraz gercek tarih okuda belkim magarandan iceri bir nebze aydinlik girer...

Siz okumazsiniz onun bunun döktüklerini yalarsiniz.
Ben sana birkac ip ucu vereyim
Son yüz yilda, 2 dünya savasinda ve benzeri isgallerde, 200 milyona yakin insanin katlina müslümanlarmi sebep oldu ? yoksa senin orasini burasini yaladigin gayri müslimler mi?
bunu arastir gel devam ederiz.

Dünyada kac milyon Türk var arastir, tum olumsuzluklara ragmen hicbir türk sizin kirolar gibi vatan ve milletini komsu ve cevresini satmaz...Sen soydaslarina bak,,..Gercek Müslüman kürtleri tenzih ediyorum.Ya siyonistlere ya abdli ya rus yada avrupalilara herseylerinizi peskes cekiyorsunuz...gecenlerde birkac yabanci savasci pyd ye katildi diye senin yoldasin 16 yasina kizlarini onlara peskes cekmis..Cogu sapik avrupadan bu ve benzeri nedenlerle pyd ye katiliyor...Emperyalistler, siyonistler, hacli ittifak kurmus DEAS PYD PKK VS orgutleri kuklarda hazir, iki kelime dua bilmeyen sözde müslümanlar(!), ermenciden baska sarki bilmeyen cogu kürtler(!)..habire yiyin birbirini..sonra gelip zenginliklerinize namusunuza cöktülermi zirak zirak Türkiye nerde yardim etmiyor...Simdi kukla bir sözde kürt devleti özde siyonist devletin genisleme planlari isletiliyor..bunu göremiyecek kadar kör veya yavsak veya alcak satilmissiniz

Zitat:
Bu yavşak hayali tarih görüyor bence.Yada İlk okul bitirmiş tüm tarih bilgisi osmanlı savaşları üzerine.
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır gibi yazmışsın.Emperyalistler le masaya oturan,Türkiyeyi peşkeş çeken,senin ağa-babların değil mi.Müslümanların bir yere kan,zulüm ve sapıklıktan başka birşey getirdiğini göremedik ne yazık kı.
Bana savaş,ölüm ve katliam olmayan bir islam ülkesi gösterin,gerçekten bunu görmek istiyorum.Nerede var?Emperyalistlerin oyuncağı olmayan bir islam ülkesi gösterin.Emperyalistlere uşaklık etmeyen bir başbakan veya cumhurbaşkanı gösterin...

Geändert von YigitAdam (15.08.2017 um 08:45 Uhr).
Antwort