Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.12.2016, 17:22
___EZEL___

Standard Tak;

Tak karşı devrimci bir örgüttür.Yaptıkları eylemlerin,ne kürt mücadelesiyle alakası var,nede devrimcilerle.Ortaya çıktığı günden bu zamana kadar yaptığı tüm eylemler,kan emici akabe hükümetini güçlendiren eylemlerdir.
Tak adlı karşı devrimci katliam örgütünü nefretle kınıyorum....
Alt 11.12.2016, 19:28
___EZEL___

Standard İnsan;

Eğer kürt bölgelerinde yapılan katliamlara ses çıkarsaydı birileri,dün yapılan katliama ses çıkarma hakkı vardı.Aksi insanlıktan nasibini almamış tiplerdir.
Alt 11.12.2016, 19:52
Benutzerbild von Lara__
Lara__ Lara__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Eğer kürt bölgelerinde yapılan katliamlara ses çıkarsaydı birileri,dün yapılan katliama ses çıkarma hakkı vardı.Aksi insanlıktan nasibini almamış tiplerdir.
yüz yillardir kürtlerin kendi kendilerine yaptiklari katliamlari kürtlere kimse yapmadi..

kan davası mı var, öldür.
tavuğuna kışt mı dedi, öldür.
sevdiğine mi kaçtı, öldür.
berdel mi varmadı, öldür.
kaçak malını mı sarmadı, öldür.
dağa mı çıkmadı, öldür.
tecavüze ugradi öldür
molotof mu atmadı, türkleri sevmiyorsunuz anladik peki kürt kürtü niye sevmiyor orasi tam bir muama

Geändert von Lara__ (11.12.2016 um 20:00 Uhr).
Alt 11.12.2016, 20:01
___EZEL___

Standard Lara;

Zitat:
Zitat von Lara__ Beitrag anzeigen
yüz yillardir kürtlerin kendi kendilerine yaptiklari katliamlari kürtlere kimse yapmadi..

kan davası mı var, öldür.
tavuğuna kışt mı dedi, öldür.
sevdiğine mi kaçtı, öldür.
berdel mi varmadı, öldür.
kaçak malını mı sarmadı, öldür.
dağa mı çıkmadı, öldür.
molotof mu atmadı, türkleri sevmiyorsunuz anladik peki kürt kürtü niye sevmiyor orasi tam bir muama
Lara sen siyaset yapma lütfen.Kan davası türklerde de var,bunu kürtlere mal etmeyin.Gerisi faraziye,genel yandaş basın ve politikacıların konuşmalarından kafanda kalan alıntılar bence.Ayrıca şu ana kadar 10 bine yakın insan bu akabe hükümeti desteği ile öldürüldü,madem insandınız onara neden tavır almadınız?Ayrıca nur un gazına gelme.O nun derdi sırf ırkçılık yapmak.Irkçılık insanlıktan çıkmak demektir....Birde ben kalkmışım Tak denen örgütü kınamışım,bu sizler için anlam ifade etmemiş demek ki?
Alt 11.12.2016, 20:17
___EZEL___

Standard Çevik Kuvvet’ten tuhaf iddia: Bizi oraya bir rütbeli hain topladı!

Çevik Kuvvet’te polis memuru olarak görev yaptığı anlaşılan bir Twitter kullanıcısı, şimdiye kadar Dolmabahçe Stadı patlamasının olduğu yerde hiç toplanmadıklarını, dün gece ise özellikle orada toplandıklarını belirterek, “Bizi orada toplayan, içimizdeki rütbeli bir hain” diye bir iddia ortaya attı. MHP’li genç bir polis olduğu anlaşılan Buğra isimli Twitter kullanıcısı, “Bizi müdürlerimiz dahi sattı” diyerek tepkisini dile getirdi.

cevik_kuvvetÖte yandan, bu Çevik Kuvvet polisinin gösterdiği tepki, başka bir tehlikeye de dikkat çekiyor. Twitter’da Gazi Mahallesi’ne yönelik olarak, “Bekleyin beni, yine öldüremediniz” diyerek küfürler yazan bu polis memurunun, pek çok Çevik Kuvvet polisinin ruh halini yansıttığını söylemek mümkün. Yaşanan bombalamaların poliste yarattığı tepki, halka daha çok saldırmak biçiminde açığa çıkıyor.

AKP rejimi altında toplum hızla kutuplaşırken, polisin içinde kitle gösterilerine, işçi eylemlerine ve gençliğe saldırma, punduna getirdiğinde yaralama ve öldürme eğilimi giderek büyüyor. Tuz kokuyor…

(Güncelleme: Söz konusu Twitter hesabının sahibi önce yazdıklarını silerek “Şoktaydım, o yüzden yazılmış mesajlardı” diye ifadelerini değiştirirken, ardından hesabını tamamen kapatmıştır.)

http://redaktif.net/2016/12/11/cevik...-hain-topladi/
Alt 11.12.2016, 20:25
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Lara sen siyaset yapma lütfen.Kan davası türklerde de var,bunu kürtlere mal etmeyin.Gerisi faraziye,genel yandaş basın ve politikacıların konuşmalarından kafanda kalan alıntılar bence.Ayrıca şu ana kadar 10 bine yakın insan bu akabe hükümeti desteği ile öldürüldü,madem insandınız onara neden tavır almadınız?Ayrıca nur un gazına gelme.O nun derdi sırf ırkçılık yapmak.Irkçılık insanlıktan çıkmak demektir....Birde ben kalkmışım Tak denen örgütü kınamışım,bu sizler için anlam ifade etmemiş demek ki?

Sana mi sorucam ne yapip yapmayacagimi?

Kan davasimi? sen buna kan davasimi diyorsun? Kürtler kürte yaparken kan davasi oluyor bir türk bir kürte suradan kalk suraya otur desin kürt düsmani oluyor.... kandavasi dedigin illetin yanliz ve yanliz kürtlere özgü birsey oldugunu cok iyi biliyorsun....kürt kankalarinin yanindada insan haklari demokrasi diye sesini cikartabiliyormusun?Kürtlerin en büyük düsmani sen ve senin gibiler ve en büyük kötülügü kendi halkina yine sen ve senin gibiler yapiyor...sizler sadece türk ,kürt düsmani deyil Senin gibiler Insan dü$mani...Beni kimse gaza getirmez... benim gözümde, AKP ,terör partisi,Feto hepisi ayni zere kadar fark görmüyorum aralarinda.

daha 8 yil öncesine kadar AKP le beraber yürüdük biz bu yollarda diye sarkilar sölüyordunuz ne oldu? AKP dü$mani oldunuz? HDP Partisi kurulurken de Erdogan diye Afi$ler aciyordunuz?halaylar cekiyordunuz .

https://youtu.be/ah3zl2if9do Erdogan barzani videosu hainlerin bulustugu an AKP yi -Erdogani kucakta alkisliyordunuz...Ne olduda Erdogan Dü$mani oldunuz ?Siz kardes deyilmiydiniz?Bari$ icin halaylar cekiyordunuz ne cabuk unutunuz

Geändert von Lara__ (11.12.2016 um 20:49 Uhr).
Alt 11.12.2016, 20:56
___EZEL___

Standard Lara;

Zitat:
Sana mi sorucam ne yapip yapmayacagimi?

Kan davasimi? sen buna kan davasimi diyorsun? Kürtler kürte yaparken kan davasi oluyor bir türk bir kürte suradan kalk suraya otur desin kürt düsmani oluyor.... kandavasi dedigin illetin yanliz ve yanliz kürtlere özgü birsey oldugunu cok iyi biliyorsun....kürt kankalarinin yanindada insanlar haklari demokrasi diye sesini cikartabiliyormusun?Kürtlerin en büyük düsmani sen ve senin gibiler ve en büyük kötülügü kendini halkina yine sen ve senin gibiler yapiyor...sizler sadece türk ,kürt düsmani deyil Senin gibiler Insan dü$mani...Beni kimse gaza getirmez... benim gözümde AKP ,terör partisi,Feto hepisi ayni zere kadar fark görmüyorum aralarinda

daha 8 yil öncesine kadar AKP le beraber yürüdük biz bu yollarda diye sarkilar sölüyordunuz ne oldu? AKP dü$mani oldunuz? HDP Partisi kurulurken de Erdogan diye Afi$ler aciyordunuz?
Tabi canım,sadece kürtlere has ))
Bak bir türk veya osmanlı tarihine,kendi babalarını,annelerini çocuklarını öldürerek iktidara geçmiş veya iktidarlarını kurmuştur.Yani kulaktan duyma şeylerle bir toplumu yargılama.
Ayrıca sen biraz git siyaset bilimi,tarih felan oku.
Zaten aranızda 1 kişi bile siyasetten anlasaydı,benim dünya görüşümün neye tekabül ettiğini anlardı.Ne yazık ki kolay yafta,hemen kürt,hemen pkk ve hemen terörist demek sizler için.Çünkü siyasetten bi habersiniz,özellikle hiç uğraşmadınız.Hiç birgün bir insanın gerçek fikrini sorgulamadınız.
Tipik küçük burjuva gibi herkesi bir kefeye koyup,tipik bir köylü gibi kaypaklık yapıp sırtınızı döndünüz.Ben de seni akıllı biri sanıyordum.Bu yazıdan sonra cevap yazmıycam seviyesiz bir tartışmaya gidiyor çünkü.Ayrıca benim hangi siyasi fikri benimsediğimi Kuzgun a sorun.Benim memleketimde askerlik yapmış bilir.
Lafa bak ya SİZ?Ya tüm dünya yıkılsa ben ve benim gibi insanlar asla birlikte yürüdük diye şarkı söylemezler.Bu benim ve benim gibilerin vazgeçilmez çizgisidir.14 bin yıllık geçmişlerinde hiç bir dinin baskısını kabul etmeyen,ona biat etmeyen bir halktan geliyorum...Şimdi sana desem ki dünya tarihi,bizden geçmişten kalanlardan dolayı değişecek,anlamayacaksın....Herkesi bir kefeye koyma,insanları yargılama,onları ötekileştirerek,kendini üstün görmeye çalışma.Bu çok büyük yanılgı olur.
Şimdiye kadar sırf banu dan dolayı bana defalarca sataştın.Sırf onun gözünde farklı görünebilmek için elinden gelen herşeyi yaptın.Başa şeylerde var ama neyse...Ben ise sırf bir kadın olduğun ve haksızlığa uğradığını düşündüğüm için dilim döndüğünce yanında durmaya çalıştım o kadar...Bunun dışında benim için en ufak bir ederin yok....
Alt 11.12.2016, 21:36
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Tabi canım,sadece kürtlere has ))
Bak bir türk veya osmanlı tarihine,kendi babalarını,annelerini çocuklarını öldürerek iktidara geçmiş veya iktidarlarını kurmuştur.Yani kulaktan duyma şeylerle bir toplumu yargılama.
Ayrıca sen biraz git siyaset bilimi,tarih felan oku.
Zaten aranızda 1 kişi bile siyasetten anlasaydı,benim dünya görüşümün neye tekabül ettiğini anlardı.Ne yazık ki kolay yafta,hemen kürt,hemen pkk ve hemen terörist demek sizler için.Çünkü siyasetten bi habersiniz,özellikle hiç uğraşmadınız.Hiç birgün bir insanın gerçek fikrini sorgulamadınız.
Tipik küçük burjuva gibi herkesi bir kefeye koyup,tipik bir köylü gibi kaypaklık yapıp sırtınızı döndünüz.Ben de seni akıllı biri sanıyordum.Bu yazıdan sonra cevap yazmıycam seviyesiz bir tartışmaya gidiyor çünkü.Ayrıca benim hangi siyasi fikri benimsediğimi Kuzgun a sorun.Benim memleketimde askerlik yapmış bilir.
Lafa bak ya SİZ?Ya tüm dünya yıkılsa ben ve benim gibi insanlar asla birlikte yürüdük diye şarkı söylemezler.Bu benim ve benim gibilerin vazgeçilmez çizgisidir.14 bin yıllık geçmişlerinde hiç bir dinin baskısını kabul etmeyen,ona biat etmeyen bir halktan geliyorum...Şimdi sana desem ki dünya tarihi,bizden geçmişten kalanlardan dolayı değişecek,anlamayacaksın....Herkesi bir kefeye koyma,insanları yargılama,onları ötekileştirerek,kendini üstün görmeye çalışma.Bu çok büyük yanılgı olur.
Şimdiye kadar sırf banu dan dolayı bana defalarca sataştın.Sırf onun gözünde farklı görünebilmek için elinden gelen herşeyi yaptın.Başa şeylerde var ama neyse...Ben ise sırf bir kadın olduğun ve haksızlığa uğradığını düşündüğüm için dilim döndüğünce yanında durmaya çalıştım o kadar...Bunun dışında benim için en ufak bir ederin yok....

Ezel gercekten Scetsch gibisin....sen yine ne anladin?
bak kendi yaptigin $eyleri kar$indaki insana yüklemeye calisiyorsun ...höt diyorum g.öt anliyorsun...aklina gecerli bir sebeb gelmeyince osmanliya dayiyorsun boyunu...osmanli tarihi yani senin bahsedtigin dönem 1299 -1923 yilina dayaniyor ve $u an biz 2016 yilindayiz ve kürtlerde kandavasi hala devam ediyor....ardaki zaman farkini kavramakta zorlaniyorsun bunun farkindayim .O dönem ceylan da yoktu insanlar gaz lambalariyla oturuyordu ...sen $u an gazlambasiylami oturuyorsun? Bak ikide birde banuyu lafa sokuyorsun sanirim banuya karsi gizli bir hayranligin var yada banu sana iyi gecirmis...forumda her nekadar atissanizda senin hakkinda bana tek kötü bir kelime yapmadi ve yapmaz aksine forumda atistinizi farkli görüslere sahip oldugunuzu ama özünde gercekten iyi bir insan oldugunu savunur...yazdiklarini okuyunca sana fena koymus banu diyorum...bu yaptigin cok ayip bir erkege yakisir bir davranis deyil...ama sen kendine yakistirmisin ben ne dim...bana gelince.. hele sen hep dogrulardan bahsediyorsun ja,haktan,demokrsiden,inanliktan insan haklarindan...bunlari anladik zaten hep sen senin dünya bakisin,senin dogrularin,senin hayat tarzin...bak ezel dogru bir tane deyildir dogru iki tanedir bir senin dogrun birde karsindakinin dogrusu,ikincisi dogrulari konusabilmek icin herzaman iki insan ihtiyac varidr biri dogruya konusan diyeri doruyu anlayan...bugüne kadar forumda ben sana ne yazdimsa hep kendi anladigini yazdin benim sana anlatmak istedigimi deyil...son olarak ben sana catasmiyorum birgün sana catarsam catasma kelimesini tam manasiyla anlamini anlamis olursun...
beni ciddiye almiyormu$ coook üzüldümmmmmm zaten benim tek gündemim sensin...benim icin cook büyük bir kayip. cok da tin tin .. Sen $imdi bu yazdiklarimdan da Urfa ,Mardin,Diyarbakir anlarsin...

Geändert von Lara__ (11.12.2016 um 21:53 Uhr).
Alt 11.12.2016, 22:58
___EZEL___

Standard Lara;

Zitat:
Ezel gercekten Scetsch gibisin....sen yine ne anladin?
bak kendi yaptigin $eyleri kar$indaki insana yüklemeye calisiyorsun ...höt diyorum g.öt anliyorsun...aklina gecerli bir sebeb gelmeyince osmanliya dayiyorsun boyunu...osmanli tarihi yani senin bahsedtigin dönem 1299 -1923 yilina dayaniyor ve $u an biz 2016 yilindayiz ve kürtlerde kandavasi hala devam ediyor....ardaki zaman farkini kavramakta zorlaniyorsun bunun farkindayim .O dönem ceylan da yoktu insanlar gaz lambalariyla oturuyordu ...sen $u an gazlambasiylami oturuyorsun? Bak ikide birde banuyu lafa sokuyorsun sanirim banuya karsi gizli bir hayranligin var yada banu sana iyi gecirmis...forumda her nekadar atissanizda senin hakkinda bana tek kötü bir kelime yapmadi ve yapmaz aksine forumda atistinizi farkli görüslere sahip oldugunuzu ama özünde gercekten iyi bir insan oldugunu savunur...yazdiklarini okuyunca sana fena koymus banu diyorum...bu yaptigin cok ayip bir erkege yakisir bir davranis deyil...ama sen kendine yakistirmisin ben ne dim...bana gelince.. hele sen hep dogrulardan bahsediyorsun ja,haktan,demokrsiden,inanliktan insan haklarindan...bunlari anladik zaten hep sen senin dünya bakisin,senin dogrularin,senin hayat tarzin...bak ezel dogru bir tane deyildir dogru iki tanedir bir senin dogrun birde karsindakinin dogrusu,ikincisi dogrulari konusabilmek icin herzaman iki insan ihtiyac varidr biri dogruya konusan diyeri doruyu anlayan...bugüne kadar forumda ben sana ne yazdimsa hep kendi anladigini yazdin benim sana anlatmak istedigimi deyil...son olarak ben sana catasmiyorum birgün sana catarsam catasma kelimesini tam manasiyla anlamini anlamis olursun...
beni ciddiye almiyormu$ coook üzüldümmmmmm zaten benim tek gündemim sensin...benim icin cook büyük bir kayip. cok da tin tin .. Sen $imdi bu yazdiklarimdan da Urfa ,Mardin,Diyarbakir anlarsin...
Yazdıklarından zerre kadar birşey anlamadım.Anladığım tek şey,senin banu nu şakşakçılığını yaptığın.Ben sana 14 bin yıllık tarihten bahsediyorum,ben sana orta asya türklerinden ve osmanlıdan bi habersin diyorum sen aklınca bir yerlerden tarih öğrenip yazıyorsun.Ahlak anlayışın olmadığından,bir önceki yazdıklarını bile unutuyorsun.
Bak kızım;sen daha bir kaç fırın ekmek ye ondan sonra siyaset yap.Sana burada tarih dersi versem bile anlayış kıtlığı yaşadığından,anlayamayacaksın.
İyisi mi sen git başka sahte nickler le birilerini tuzağa düşür.Banuyuda yanına al şakşakçılık yapsın.Şunuda hiç unutma,ağzında bakla ıslanmayan dostların var senin....Senin her tarafın çatma olsa ne olacak,yaptığın yapabileceğin tek şey,lümpenler gibi küfür etmek.Çatacakmış )))) Kuru fasülyede nimet artık tabi sende haklısın.)) Akşam akşam hiç güleceğim yoktu.Güldürdün beni )) Neyse kızım sen bi uza,senin gibi iki kelime siyaset yapanlarla tartışılmaz zati.Çünkü sıkıştıkça,bir halkı küçümseyecek,kendince bahaneler üretecek,kafadan atıp tutacak,lümpen kadınlar gibi küfür edeceksin.Banu benim için hızlı eriyen bir peynir çeşididir.Zamanında söylemiştim ben ona,kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmaz diye.Şöyle ne düşünüyorsunuzda geriye giderseniz anlarsınız.....Bu yazıyı okumanı bekliyorum bir saat,sonra seni bloklıycam.Ben buraya kafa dağıtmaya geliyorum patlatmaya değil....Burada ne kadar faşist,ne kadar ırkçı,ne kadar sapık varsa,onların can düşmanı ben olduğumdan,gündemlerinden düşmem.Senin de gündeminden düşmediğim gibi bir dönem.....
Alt 11.12.2016, 23:27
___EZEL___

Standard ...

İntikam naralarının atıldığı bugün,binlerce kürt işyeri saldırıya uğramış.Bu yetmiyormuş gibi kanlı akabe basını;ya kaos ya başkanlık diye tuturmuş.Şimdi anladınız mı Ey aptallar aslında bu işlerde kimin parmağının olduğunu.
Kalabalık yerlerde bomba korkusu,tenha yerlerde tecavüz korkusuyla yaşamaya devam edin siz.Birde avrupa da olup,avrupanın burjuva demokrasisini yaşayıp,türkiye üzerine ahkam kesenler varya,asıl bu ülkenin dış mihrakları sizlersiniz !
Antwort