Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 12.02.2015, 01:18
sarioglan

Standard "sır Küpü" Taşarsa Olacakları Biliyor…

"SIR KÜPÜ" TAŞARSA OLACAKLARI BİLİYOR…

Hiçbir Başbakan bir MİT Müsteşarına "Benim sır küpüm" dememişti. Bunu tek diyen kişi Recep Tayyip Erdoğan olmuştu. Zaten Hakan Fidan da bugüne kadar "Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı" gibi değil, AKP'nin istihbaratçısı gibi çalıştı.
Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesini ve partisini korumak dışında bir varlık göstermedi. Ben Hakan Fidan'ın vatana, millete hayırlı bir tane işte adının geçtiğini duymadım, görmedim.
İmralı-Kandil-AKP hattında mekik dokuması,
Öcalan-Erdoğan arasında aracılık yapması,
Muhalefet partilerine yönelik yapılan tezgâhlarda adının geçmesi,
Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren terör örgütlerine silah ve mühimmat taşıdığı iddia edilen tırlarla ilgili muhatap bilinmesi,
Oslo'da Başbakanlık Müsteşarı sıfatıyla oturduğu PKK ile pazarlık masasında, Öcalan'a yönelik övgüleri ve "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile önderiniz Öcalan'ın bölgeye, ülkeye vizyonu %95 örtüşüyor" ifadesi…
Katıldığı Suriye içerikli bir güvenlik toplantısında, Suriye ile savaş çıkartmak için 3-4 füze Türkiye'ye attırmaktan, Süleyman Şah türbesini bombalatmaktan bahsedecek kadar çılgın fikirler taşıması…
Düşünün ki, Bilal Erdoğan bile yandaş gazetelere atacağı manşetleri bile MİT'ten gelen bilgilere göre belirlediğini konuşuyordu.
Böyle bir profil sahibi olan Hakan Fidan milletvekili olabilmek için geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etti. Herkes biliyor ki, bu istifanın Recep Tayyip Erdoğan'dan habersiz olması mümkün değildir.
"Sır küpüm" denilen birinin çok hayati bir görevden istifa etmesi Recep Tayyip Erdoğan'dan onaysız olmasını düşünmek bile zaman kaybıdır. Hele ki, bu kurumu şahsi ve siyasi hesapları için sürekli kullanmış Recep Tayyip Erdoğan'dan bahsediyorsak aksi bir durum hiç ama hiç düşünülemez.
Bu noktada Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hakan Fidan'ın adaylığına olumlu bakmıyorum" sözü yeni bir tiyatronun başlangıcı olmuştur. Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu'nun hükümeti yönetmedeki etkisi "Hayalet Casper" gibi olan durumu düşünülürse, Hakan Fidan'ın istifası ve sonrasında olacak her gelişme Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrolündedir. Ahmet Davutoğlu'nun Hakan Fidan'ın istifasından da, istifa sonrası hangi konuma getirileceğinden de inanın bilgisi ve haberi yoktur.
Yalnız bu noktada herkes Recep Tayyip Erdoğan'ın bu işlere burnunu soktuğunu biliyor ama hiçkimse de çıkıp "bir partinin milletvekili adaylarına nasıl karışabilirsin?" diye sormuyor, soramıyor. YSK bile Recep Tayyip Erdoğan'ın dümen suyunda gidiyor.
Recep Tayyip Erdoğan "NAMUS VE ŞEREF" üzerine yemin ettiği tarafsızlık ilkesini çiğneyerek ve AKP'nin her işine karışarak Anayasayı ayaklar altına almaktadır.
Cumhurbaşkanı makamında oturan birisi, hiç kimsenin hangi partiden milletvekili adayı olacağına karışamayacak durumdadır. Ama söz konusu Recep Tayyip Erdoğan gibi birisi olursa herşeye karışıyor.
Ahmet Davutoğlu'nun kaç saniye nefes alacağına bile karışan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hakan Fidan'ın adaylığına olumlu bakmıyorum" sözünün devamında "Bunu Sayın Başbakana söyledim. Daha öncede belirttiğim gibi adaylığını kabul etmek ya da onu aday göstermek Sayın Başbakan'ın takdiridir" ifadesi de gerçekten mizaha büyük katkı olmuştur.
Hakan Fidan'ın istifasının Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrolünde olduğunu herkes biliyor. "Hakan Fidan'ın adaylığına olumlu bakmıyorum" ifadesindeki yeni tiyatroyu yandaşlar çözemediği için nasıl davranacakları konusunda şaşkın şaşkın bakıyorlar. Şamil Tayyar'ın bile Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hakan Fidan'ın adaylığına olumlu bakmıyorum" sözünden sonra attığı twitleri silmesi şaşkınlıklarına bir örnek olmuştur.
Hakan Fidan'ın, hem Öcalan'ın hem Erdoğan'ın en sevdiği adam olması siyasete yeni pozisyonlar kazandıracaktır. Yoksa Hakan Fidan'ı Öcalan'dan kıskanan Recep Tayyip Erdoğan "Hakan Fidan'ın adaylığına olumlu bakmıyorum" diyerek nazlanıyor mu?
Recep Tayyip Erdoğan Hakan Fidan'ı istifa ettirirken de, "adaylığına olumlu bakmıyorum" derken de hep hesap yaparak hareket etmektedir. Yakında kokusu çıkar.
Çünkü çok iyi biliyor ki, "Sır Küpü" taşarsa Recep Tayyip Erdoğan diye biri kalmayacak…

Yıldıray ÇİÇEK
Antwort