Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.12.2005, 09:47
rainbow26m

Standard gayet iyi anliyorum

sanal da da hayal kirikliklari yasaniyor )
Birisi ile tanistim bayagi güzel sohbetimiz vardi... aradan bayagi zaman geçti falan ona "askim" dedigim günlere geldik. Daha sonra bana bir veda maili yazmis; hanimefendi evliymis... Ama çok geç olmadan bana karsi dürüst olmayi seçtigi için ona kizgin ya da kirgin degilim.
)
Çok komik geliyor. ilk askim utopikti 4 yil sürdü ben unv. 2"de iken beni terketti; farkli sehirlerdeydik ve hanimefendi unv"yi bitirmemi bekleyemedi. Onunla karsidan karsiya geçerken bir defa elele tutusmustuk. Onun sebebi de ben karsiya geçmek için yürüdügümde o duruyordu ve o geçmek istediginde ben duruyordum. sonra elele tutusup gectik karsiya (bu ben lisede iken olan bisi). Belki platonikti, belki tek tarafli idi, belki cocukluk aski idi ama onu unutmak ve yeni bir iliskiye hazir olmak tam 4-5 yilimi aldi. hatta bir ara bütün kizlara da düsmandim hepsi kötü kalp kirici insanlardi benim için. sonra hepsinin kötü olamayacagini düsündüm.
Ve sonra da tek gerçek askim ile burada tanistim; onun da niyeti sadece macera yasamakmis; tabii ki bunun için yanlis kisiyi seçmis... keske baskasini seçseydi ona hayir demeyecek çok az insan vardir ama seçtigi kisi ben olmamaliydim... ben duygusaldim, alingandim ve bunu o da biliyordu... sadece arkasinda aci ve gözyasi birakti. Ama onu unutmam çok uzun sürmedi çünkü "nefret" de "sevgi" kadar güçlü bir duygudur... ve ben ondan nefret etmistim... ama hayatimin bir döneminde sevmeyi ve sevilmeyi tattirdi bana ve bunun ne kadar güzel bir duygu oldugunu ögretti... hayatimda en çok siiri o kiz için yazdim (Alplerdeki Sevgilim ve digerleri) Aslinda su an hala niçin ayrildik bunun cevabini bilmiyorum. Sadece ardniyetlerle geldi ve o hedefine ulasamadi ve gitti. Ayrildigimizdan yana bu 3. kis yani benim 3. dogum günüm... demek ki 3 yil oldu. Bu 3 yil içinde iste o evli çikti dedigim kisi ile tanistim gecen kis ve bitti... o tam sanlda yasanan bir hayal kirikligi idi )
Ve bu sonucusu da yillardir tanidigim birisi, forumda yazmistim. Bana en çok koyan onun benim ona olan güvenimin yarisi kadar hatta daha az güvenmemesi oldu...
Zaman en büyük çare... zamanla bütün yaralarimiz kapaniyor... hayalkirikliklarimiz unutuluyor. Ama bu sefer farkli çünkü sen çok güvendigim, çok iyi tanisigim birinden, en iyi arkadasimdan bir darbe yedim ve bu nun yarasi kolay kolay iyilesmez. Gerçi onun bana olan güvensizligi daha dogrusu bütün insanlara olan güvensizligi ona olan duygu yogunlugumun önemli bir kismini yok etti. Tabii ki burada reddedilme var ve bu benim nerdeyse hiç yasamadigim bisi. Teklifler hep karsindan gelmisti su ana kadar... gerçekten reddedildiginde insan aptal durumuna düsüyor gibi ve bunu sindirmek de zor geliyor. Ama önemli olan onu bir kez daha üzmemem. Artik ona karsi olan duygularimi bastirmaliyim bu "güvensizlik meselesi" yüzünden büyük ölçüde eriyip gitti zaten.
Neyse saglik olsun...
Hiç kimse vazgeçilmez degildir...
Hiçbir seyin güvencesi yok...özellikle nette kim dogru söylüyor, söylediklerinde ne kadar samimi ... ?
Nette birilerine güvenmek gerçekten zor... insanlarin ardniyetlerini, samimiyetlerini, gerçek emellerini bilemiyorsun. Bugün sunu farkettim ki ben gerçek hayatimdaki kizlara hiç sans vermiyorum; hepsinde begenilmeyecek bir yön buluyorum, onlara önyargilarla yaklasiyorum. Bu belkide onlar hakkinda bisi bilmedigim için, onlarin fikirlerini, düsüncelerini dinlememis oldugum için... aslinda insanlar samimi ve dürüst olsalar onlari nette tanimak daha kolay olurdu. Çünkü gerçek hayatta konusamayacagin bir seyi burada biri ile konusabiliyoruz.
gene saçmalamaya basladim
saygilar
Alt 21.12.2005, 09:57
gelincik02

Standard sevgili Rainbow

..yasadigin hayal kirkliklarinin cogu ask ile ilgili bakiyorumda -) Sanalda bence asik olunmaz...yazisirsin filan..ama bulusamayacagin kadar uzaksa asik olunmaz, sirf hoslanmak olur belki ama oda uzakta oldugu icin unutulur. Alplerin ardindaki kiz dedinde, aklima eski bir cizgi film geldi; Heidi :-) Bilirmisin? Cocukken arabayla türkiyeye giderken babam "bak gelincik, su daglarin arkasinda Heidi yasiyor" derdi...:-) Bende o cocuk masumiyetiyle inanir ve "hadiii heidiye gideliiiim" derdim.. Keske o cocukluk masumiyeti hep kalsa üzerimizde ve biz hala o alplerin arkasinda bir Heidinin,Peterin ve dedesinin yasadigina inansak..

Platonik askinda iyimis "sirf bir kez el ele tutusup karsidan karsiya gectik"... Rainbow gercekten günümüzde erkeklerde bulunmayacak bir masumiyet seziyorum sende. Bu kadari fazla be agbijim :-)
Alt 21.12.2005, 09:59
rainbow26m

Standard Bingooo (Y)

Evet gelincik bunlar mutedil (istenebilir) asiri olmayan seyler. Zaten ben sizin itidal üzerine oldugunuzu söylemistim. Evet sizin hakkinmizda yanilmadigimi görmek güzel. Ama çogu insanin "daha iyi bir yasamdan" kastettigi -çogu zaman- "daha lüks bir yasam" oluyor.
Sizin o sansli insanla mutlu olacaginiza inaniyorum. Ve inaniyorum ki siz dogru kisiyi seçeceksiniz (insallah); yani sizin kadir kiymetinizi bilecek ve size layik oldugunuz degeri verecek biri. Evlenin ve mutlu olun azizim.... Etrafimizda mutlu ideal çiftlere çok ihtiyacimiz var... böylece mutlulugun imkansiz ya da yalan olmadigi inançlarimiz biraz olsun pekisir.
Saygilar
Alt 21.12.2005, 10:14
gelincik02

Standard Insallah

Evliligin bir kumar oldugu söylenirya... kaybetmekte var kazanmakta. Ben kolay kararlar vermedigim icin yanilacagimi sanmiyorum..Kimi kizlar var karsilarina ilk cikan kisiyle evleniyorlar sanki bi daha koca bulamayacakmis gibi :-) Ben cok ince eler, sIk dokurum. Dikkatli olmak lazim, hayat dügün günündeki gibi lay lay lomla gecmiyor. Hayat ZOR. Ve ben hayatin icinden kolaylikla gecebilecegim bir insan istiyorum, beni fazla yormayacak birisi.
Alt 21.12.2005, 10:23
rainbow26m

Standard :) Ahh Heidi:My childhood Hero

Heidi benim çocukluk kahramanimdi. Küçükkken en çok polyanna ve onu severdim. Hala arada sirada okurum elime geçerse. Zaten filmler içinde en çok çizgi filmleri seviyorum Foxkids izlerim evde yalnizsam. Çocuklarin saf, masum ve tertemiz bir dünyasi vardir...
Madem konu o kizdan açildi (sadece bir kez elele tutustugumuz) o benden ayrildiktan sonra bir beyaz esya saticisi ile nisanlandi ve 2 yil nisanli kaldiktan sonra evlendi. iki yil evli kalmis ve gecen yil da ayrilmis. Annesi-babasi benim annem gibidir; bayramlarda seyranlarda ararim onlari, anneler babalar gününde unutmam, ve Mersin"e gittigimde de mutlaka bisiler alirim hediye olarak. Bir keresinde annesi bana sunu demisti: "izzet mutfagimiz senin aldigin hediyelerle dolu, onlari her kullandigimizda seni aniyoruz."
Annesi-babasi"na simsiki sarilim her gittigimde onlar yillar geçtigi halde hala birbirlerini seven örnek bir çift; ve biz de öyle olabiliriz diye düsünmüstüm ama iliskileri yönlendirmede en fazla %50 bizim irademiz vardir, olmadi. Hatta o ayrilmak istediginde ona sunu söylemistim "Eger onunla mutlu olacagina gerçekten inaniyorsan ben sana engel olmak istemem" demistim. evet farkli sehirlerdeydik - ben ist"da o Mersin"deydi ve 2 haftada bir Cuma aksami ist"dan çikardim pazar aksami"da ist"a dönerdim Mersin"den ama olmadi iste...
Neyse ben askerde iken onun ayrildigini ögrendim annesinden bu beni heyecanlandirmisti aradan gecen onca yila ragmen. Annesi askerden sonra evlenmeyi düsünüp düsünmedigimi sordu. Ben de daha simdilik düsünmüyorum bazi hedeflerim var dedim... Ve iyi ki de temkinli hareket etmisim... Çünkü yazin onlara gittim ve öyle büyük bir hayal kirikligi yasadim ki !!!
Ben hala 5-6 yil önce biraktigim kisiyi bulacagimi ümit etmisim farkinda olmadan. Zamanin onun için de isledigini ve onu degistirecegini unutmusum... Ve karsima çika çika hiç tanimadigim biri çikti... Agzi bozulmus, kabalasmis, kilo almis.... ve bir takim triplere girdi beni kiskandirmak için ondan nefret bile etmeye basladim. Onda sunu gördüm; mutsuzluga mahkum olmuslugu... Bu çok aci birsey ve yapabilecegim birsey de yoktu... Birisine acidigin için ya da kendini zorlayarak birini sevemezsin ve onunla evlenemezsin.
Ben romantik, duygusal ve cocuk ruhluyum Gelincik ve hala çocuk ruhum içimde bir yerlerde yasiyor. Ve onu öldürmeyi de hiç düsünmüyorum.
Bunun en iyi tarafi da küçücük seylerle bile mutlu olabilirsin.
)
Saygilar
Alt 21.12.2005, 10:30
rainbow26m

Standard bana agbi deme jaaaaa !!!

amca de, dede de, izos de, izohips de, Joe de, Rain de, rainbow de, reybooow deme ama agbi deme o kelimeye antipatim var.
Saka bir yana sevmek için tanimak gerekiyor önce. Ve sanalda da olsa ben tanidigim ya da tanidigim sandigim birine asik olabilirim. Aslinda idealimdeki kizlara karsi reelde hiç sansim yok; arada araci olmadan. Çünkü benim idealimdeki kisiye gidip sizinle tanismak istiyorum desem çantasiyla döver beni...
)
saygilar
Alt 21.12.2005, 10:54
unknown

Standard saygi!!!!

eyer birisi bana karsi saygisisizlik yaparsa ne kadar seversem seveyim biter ya... ki bitirdigim iliskilerde oldu.. bosta konusmuyorum.. cocugum sagliksiz bir ortamda asla büyütmem.. yanliz büyütmenin zorlugu nerede? bunu zayif kadinlar söyler.. cocuklarini yük olarak görenler... her insanin bir tek ömrü var .. o da güzel gecmeli.. aci cekmenin ne anlami var.. cektirmeninde anlami yok...
bir tek göz yasim bile damlamaz... erkekler ne kadar gaddar olabiliyorsa . bende öyleyim iste.. hic umurumda olmaz..!!!!
Alt 21.12.2005, 10:56
unknown

Standard mir ist nix besseres eingefallen :) o.T.

ohne Text
Alt 21.12.2005, 12:07
gelincik02

Standard lafin gelisiydi yaaaaaa :)

neden sansin olmasinki? O kadarda haksizlik etme kendine. Efendice yaklasan bir adama hicbir kiz birsey yapmaz. Bence en güzeli gercek ortamda karsilasmak ;-) Sen üle bi dene bak. Türkiyedeki erkekler utangac olmaz aslinda ya sen kime cektin
Alt 21.12.2005, 12:12
gelincik02

Standard Polyanna yi bende severdim

Zeynep degirmencioglu ile bir filmi var biliyormusun, polyannayi andirmis güya. Severdim o filmide.

Neyse ne yazayim simdi o plantonik askin hakkinda. Bana birsey düsmez, özel hayatlar bunlar.. fazla birsey bilmedigim ve bilsemde hakkim olmadigi icin susmayi tercih ederim..
Sende unut onu bence ve fazla üzerinde durma/konusma. That´s not good, you know.. ;-)
Antwort