Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 20.12.2005, 20:23
gelincik02

Standard tabii canim onuda ediniyom :-)

...ama yalniz basima verreisen yapmak istemiyorum weischt du :-) gezdirsin ya isi ne, alla alla :-)
Alt 20.12.2005, 20:23
rainbow26m

Standard Felsefe yapma, Felsef05 :P o.T.

ohne Text
Alt 20.12.2005, 20:26
gelincik02

Standard ne cok fakir nede cok zengin..

Maddi sikinti yasamak istemem tabii Rainbow.. iyi bir yasam sürmek istiyorum.Baba evimde nasilsa öyle olmali..hatta daha iyi bir yasam sunmali bana. Bosunami okuyorum ben ;-)

Sagol, seninde, herkesinde...allah herkesin gönlüne göre versin.
Alt 20.12.2005, 20:28
gelincik02

Standard hehe hippi zamani demek, abarttin sende

:-)) O kadar yasli olmamasina dikkat et ;_)
Alt 20.12.2005, 20:47
rainbow26m

Standard hippi nedir?

Hippi: hareket ve giyinisiyle topluma aykiri hareket edenlere hippidenir.
:Pppp
bildigim kadari ile
Alt 20.12.2005, 20:53
rainbow26m

Standard birinden vazgeçmek, ayrilmak, bosanmak

o kadar kolay degil Özgür Kiz. Kaybetmek çok kolaydir önemli olan kazanmaya çalismaktir. Oyle aileler vardir ki evliligi devam ettirmek için nelere tahammül eden, sineye çeken kadnlar vardir. Sadece yuvasinin dagilmamasi için gizlice gözyasi döken çocugum babasiz büyümesin diye. Evet ayrilik, bosanma son çare olmali. Annesiz ya da babasiz çocuk büyütmenin kolay oldugunu sanmiyorum.
Hele hele duygusal, narin ve alingan insanlar için daha yipraticidir ayrilik ve bosanmalar...
en kötüsü d çok basit sebepler yüzünden biten iliskiler, evlilikler....
bundan daha kötüsü ise bazen ayrilma ya da terkedilme sebebini bilmemenizdir... terkedilmisinizdir ama sebebini bilmezsiniz... sadece tahminler yürütürsünüz... cevabini buamadiginiz sorular yillarca kafanizi kurcalayip durur da gene bir açiklama getiremezsiniz...
saygilar
Alt 20.12.2005, 21:38
unknown

Standard Daha iyi bir yasam

Bu çok tartisma götürecek bir sey. 3 tane kiz kardesim evlendi (2 ablam ve benim kücügüm). Enistelerim kendi yagi ile kavrulan insanlar. Yani gecinmek için kari koca çalisiyorlar

Allah2a sükürler olsun öyle asiri zengin enistem yok Ve hepsi kimseye muhtaç olmadan yasamlarini sürdürüp gidiyorlar. Arabalarini aldilar, evlerini aliyorlar. Eslerine sadiklar, iyi bir baba olmak için ellerinden gelenlerini yapiyorlar. Ve sanirim benim müstakbel esim de öksüz olacak; çünkü 5 kardesim evlendi ve hiçbirinin esinin babasi yoktu. Bu da öyle bir tevafuk iste

Çevremdeki insanlari göz önüne alarak söylüyorum (istanbul/Kadiköy/Suadiye"deki 7 yilim dahil) zengin erkekler daha çok aldatiyorlar esini. Bir de bizim Türk erkeklerinin bir özelligi var -bu zaman zaman medyaya da yansiyor- Türk erkegi zengin olunca -istisnalar kaideyi bozmaz- önce arabasini ve sonra esini degistiriyor.
Para iyidir ama iyi amaçlar için kullanilacaksa; güzel seyler yapilacaksa.
Fakirlik de ailelerin yikilmasinda önemli bir etkendir. iste arayi bulmak gerekiyor. Az önce bir arkadasla konustuk evlilik meselesini. iyi bir gelirin, biraz birikimin olmasi gerektigini söylüyor; yani esim sunu istiyorum dediginde gidip onu alabilmeliyim dedi.
Ben de ona: "ama sende alamayacagin ya da aldiginda maddi olarak zor duruma düsebilecegin seyler istememeli" dedim ve ekleedim :"mesela spor bir araba istiyorum" dememeli diye. Arkadasin cevabi aynen su oldu:" öyle bisi isterse ben onu istemem sepetlerim dedi."
............
Daha iyi bir yasam istemek çok garip geldi bana.
Su anki hayatinizdan memnun degil misiniz ? Sizin mutsuz olmanizi engelleyen birsey mi var
?
Eskiden çikan bütün filmleri izlerdim unv. yillarimda o zaman vaktim de vardi. Bazen sirf sinemeya ya da hafta sonu yemege giderken bir kiz arkim olsun istedim.
Bir sevgilisinin olmamasi dahi insani mutsuz etmez... belki mutluluk biraz eksik kalir ama bu çok da önemli degildir. Bilmiyorum ama bu "daha iyi bir yasam" kelimesi bana hala garip geliyor. Kadinlarin yasama bakma tarzi daha farkli oldugu için olabilir bu. Mesela daha iyi bir yasam istiyorum derken belki bunu derken modayi yakindan takip etmeyi, en son çikan spor arabaya binmeyi, ünlü tatil yerleriinde ünlülerle tatil yapmayi. Bayrami dünyanin bir yerinde, yilbasini baska bir yerde, yaz tatilini bir baska yerde geçirmeyi, alisverislerini Paris"in, Londra"nin en lüxs magazalarindan yapmayi kastediyor olabilirler.

Daha iyi bir yasam nereye kadar bir de o var. Bu hayatin da bir sonu var bı dünyanin da. su an daha iyi bir yasam derken kastettigin sey 40-50 yil sonra bir anlam ifade edecek mi ?

Daha iyi bir yasam oldugunu düsünüp onun pesinden gitmek içinde yasadigimiz günlerin degerini bilmemeyi de beraberinde getirebilir.
Yani bir idealin, hayalin pesinden giderken hayatimizi yasamadan, yasamimizi degerlendirmeden, günlerimizin kiymetini bilmeden zamanimisi bosa harcamis olabiliriz.

Benim öyle uzun boylu hayallerim yok. idealimde olan seyler var ve onlar gerçeklesirse iyi olur.

Ayrica birçok erkegi evlilikten uzak tutan seylerden biri de bu ihtiyaçlar iste. Ve ortaya gayr-i mesru yasam biçimleri çikiyor. Çevrenize azcik dikkat ettiysenin 30 küsür olup da evlenmemis bir sürü kadin ve erkegin oldugunu farkedersiniz.
Allah"a sükürler olsun dünyanin en güzel ülkesinde ve en güzel sehrinde yasiyorum. Bunun böyle oldugunu askerde farkettim o dondurucu günlerim ne iskence olmustu bana. iyi ki 4 mevsimin yasandigi güzel ülkemdeyim, iyi ki Akdeniz çocuguyum ve iyi ki Antalya gibi kisi bile bahar gibi olan bir sehirde yasiyorum.
Sigaram var, çayim da demleniyor... Aksam gidip yatacak bir evim var, karnimi doyuruyorum... ihtiyaçlarimi karsilayacak kadar kazaniyorum, birikim de yapiyorum...
Mutluyum netice olarak...
Mutlu olmayi asla ertelemeyin... yarin diye bir sey olmayabilir.
Saygilar
ps: ipin ucu kaçmis olabilir, yanlis düsüncelerim de olabilir, saçmalamis da olabilirim ama ben böyle düsünüyorum.
ps2: Gelincik arkadasim bunlar senin sahsina yazdigim seyler degil; bunlari forumlari okuyan herkes için yazdim. Zaten burda sadece sahislara özel birsey yazmiyorum genel konularda. Öyle birsey yazacak olursam GB"sine yazarim o kisinin. lütfen alinma ya da kirilma olmasin. Siz zaten özel birisiniz, asiriliklariniz da yok, fikirleriniz gayet güzel ve sizinle evlenecek kisinin çok sansli oldugunu da söyleyeyim.
saygilar
Alt 20.12.2005, 21:39
unknown

Standard en güzel ve mutlu yillar

çocukluk çagidir bence. O da unv"ye kadar devam eder )
Alt 20.12.2005, 23:02
gelincik02

Standard "daha iyi bir yasam" derken..

senin paragrafini inceleyelim :

"Bilmiyorum ama bu "daha iyi bir yasam" kelimesi bana hala garip geliyor. Kadinlarin yasama bakma tarzi daha farkli oldugu için olabilir bu. Mesela daha iyi bir yasam istiyorum derken belki bunu derken modayi yakindan takip etmeyi, en son çikan spor arabaya binmeyi, ünlü tatil yerleriinde ünlülerle tatil yapmayi. Bayrami dünyanin bir yerinde, yilbasini baska bir yerde, yaz tatilini bir baska yerde geçirmeyi, alisverislerini Paris"in, Londra"nin en lüxs magazalarindan yapmayi kastediyor olabilirler. "....

Modayi ben zaten yakindan takip ediyorum, bunun icin kocaya ihtiyacim yok :-) Yani evlensemde giyim tarzim ve zevkim degismez.. Hem ben zaten calisan bir bayan olacagim icin esimden "bana sunu al, bana bunu al" seklinde isteklerim olmaz..Karsimdaki insanin anlayisli ve asiri dikkatli olmasini beklerim..asiri dikkatli derken; beni cok dikkatle dinlemeli ve söyledigim hicbirseyi "öylesine" söylenmis bir söz olarak algilamamali.. isteklerimi gözlerimden okuyabilmeli..

Öyle fazla pahali seylere merakim yoktur.. Pahali takilar, arabalar vs gibi seylerde gözüm yok.. spor arabasini napayim. Normal bir arabam olsun yeter.Asiri lükse ihtiyacim yok. Almanyada iki insanda okumus ve iyi bir meslekleri varsa hersey kendiliginden gelir zaten, fazla zengin olmaya lüzum yok.. ben herseyi alnimizin teriyle birlikte kazanmak istiyorum.. Pariste alisveris yapmak sandigin kadar süper birsey degil..parisi sevmiyorum, bana türkiye olsa yeter. Tatillerimde ise dedigin gibi degisik yerlerde gecirmek istiyorum. Baba evinde yilda sirf bir kez tatile gidiyoruz gidersek, oda türkiyeye. Türkiyede ise yine belli bir yere, degisik bir yere gittigimiz yok..bir memlekete birde yazliga..:-) Ben degisik turistik yerleri görmek istiyorum ve görecegimde. Bu bir "lüks" ise evet karsimdaki bana bu lüksü sunabilmeli.. az ile neden yetineyimki mutlu olamiyorsam..
Alt 20.12.2005, 23:13
gelincik02

Standard insan sürekli birseylerden "süphe"..

..duyarak yasayamaz. Birgün mutlaka zincirlerini kirdiracak birisi cikar herkesin karsisina..Hepimiz insaniz ve birbirimize gereksinimiz var. Tabii kötü insanlarda yok degil, heleki bu sanalda..oo her türlüsü var.. ama güvenmek icin "zaman" lazim.. Benim bu sanal alemde "gercek" dost diyebilecegim pek az insan cikmistir. Bir iki tane. Zaman zaman yalnis insanlarada güvenmedim degil..ilk takildigim zamanlar hayal kirkligina ugramistim dogrusunu isterseniz. (fakat bu hayal kirikligi gercek hayata yansimadi, sanaldaydi ve sanalda kaldi-cok sükür). Sanal alemdeki hayal kirikligida nasil olur demeyin, oluyor.diyelimki "arkadas" bildiginiz biriyle yazisiyorsunuz ve o gün geliyor o yazdiklarinizin hepsini foruma kopyaliyor sanki uluslar arasi bir suc temsil edermis gibi yazdiklarin :-) Halbuki kimi ne ilgilendirir degilmi? Ama yok bizim türkler dedikoduyu sevdigi icin "aa demek öyle" deyip, birde binbirtülü sey kataraktan üzerine olayi dallandirip budaklandirmayi severler. Dedikodu yaygin bir bos-zaman-gecirme-metodu oldugu icin bizlerde, sanalda dahi olsa cazip geliyor. uzun lafin kisasi, iyiside var kötüsüde var. Insanin sanali gercegi olmaz, hepimiz gercegiz akat gercegi yalana cevirmek isteyenler sanal alemin yarattigi rahatligi/anonimligi baska insanlarin zararina kullanmak isteyenlerdir.
Antwort