Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 19.12.2005, 22:58
rainbow26m

Standard GERÇEK SEVGi GERÇEK ASK

Ya işte böyle gözüm, bakıyorum da şunlara , şaşıyorum. Canım sıkılıyor, Allah canımı alsın. Zengin babaları sayesinde, lüks arabalarla, gündelik sevgili değiştiren, aşkı ve sevdayı iki öpücük zannedenlere kızıyorum. Kızdığım gibi de acıyorum. Bana ne diyemiyorum işte. Takıyorum kafama. Bölüyorum uykularımı. Çünkü bu gençlik bizim bizim.. Anlat anlat diyorsun ya ikide bir, yaralı yüreğimle yaralamak istemezdim seni. Ama sevda ne demek, ama gönül ne demek, vefa ne demek ve ben seni nasıl sevmişim vay vay ki vay. Ben , insanların toprakla haşır neşir olduğu, çocuklarına helal lokma için terlerini toprağa akıtan,eli nasırlı mı nasırlı, yüzü güneş yanığı, gönlü ezelden yanık, güneşin toprakla öpüştüğü, buram buram dert, buram buram hasret, buram buram sevda kokan, hürriyet sevdalısı milyonlarca gençten biriyim. Anam, abdestsiz göğsünü vermemiş bana,ola ki Allah"a ola ki Vatana, ve ola ki sevdiklerine ihanet eder diye. Anamın ak ve helal sütünden midir nedir? Vefasızlığın v" si yoktur kitabımızda. Hele güzelim sevdiğini yarı yolda bırakmak nankörlüğün ve namertliğin en adisi budur işte. Gönül dersen gönül, yürek dersen yürek, aşk dersen aşk, bırak duygularımı yüreğimde. Yüreğimde bul kendini. Gel gör ki nasıl sevmişim seni, vah vah. 18"inde deli taylara benzer kızlarımız, geçit vermez yüce dağ gibi heybetli, şahin bakışlarında mertlik ama yufkadır yürekleri. Onlar ki sevdiklerine toprak kadar vefalı onlar ki sevdiklerine gün gibi, güneş gibi sadık, kardelen çiçekleri kadar sabırlı, ki onlarda iffet, ki onlarda edep. Onlar sevdiler mi başka severler güzelim. 21.asırda ne Karacaoğlan" ı ne Köroğlu" nu ne de Ferhat"ı aratır yiğitlerimiz. Gönül, bu ya hep ulaşılmaz, erişilmez dallara bağlanır. Çile ise çile dert ise dert, pes etmek mi asla. Ve yiğitliğin kitabı yazılmaz gülüm. Yiğitlik yürekte gönülde gizlidir. Yiğitlik sadece bilekte değil. Bizi biz eden bizi farklı kılan bu düşüncemiz bu gönlümüz. Çünkü biz sevdiğimizi iki öpücük niyetine değil, Allah"ın bir emanet kuşu bilip,bir ömür boyu aynı yastıkta bir ömür sürmek için severiz. Ben sevdiğime gel dediğim vakit dağları yırtıp gelen, git dediğim vakit kaşlarını çatmadan, arkasına bakmadan gidendir. Zannetme ki korkudan, edepten, gönülden, sevgiden. İşte güzelim, diyorum ya iki de bir, gönül dersem gönül, yürek dersem yürek, aşk dersem aşk, bırak duygularımı yüreğimde, yüreğimde bul kendini. Gel gör ki nasıl sevmişim seni vah vah.
w w w. mustafayildizdogan. c o m
Alt 19.12.2005, 23:07
rainbow26m

Standard yaw askin engel tanidigini nerde gördünü

zzzzzzz.
Kaldi ki kadinlar kizlardan daha olgundur basit seyler için üzmezler insani.
Valla insan sevdi mi sever yani.
Zaten çevresine de aldirmamasi lazim. yani insan birini sevdigi zaman kim ne düsünür dememeli sevdiginin yasi için baska seyleri için
Alt 19.12.2005, 23:12
gelincik02

Standard cevreye bakmayincada olmuyor iste

sonucta cicim aylari birgün gececek ve cevreyle yine temas halinde olacaksiniz :-)
Alt 20.12.2005, 00:04
rainbow26m

Standard walla onu

sevdiginin etini kemigini sevenler düsünsün
Alt 20.12.2005, 01:11
rainbow26m

Standard Ellerimi arardim....

....
Ellerimi arardim
Bulamazdim çogu gün
Bir saklayan vardi beni,
Bir tutan vardi
Sana yaklasamazdim
Anlayamadigim korkular vardi içimde
Hep böyle seninle sensiz kalirdim ben
Bir kivilci sönerken
Bir yanardag patlardi içimde
Ko simdi ben yalniz öleyim
Vur ellerime ekmegimi al
Tiksinir beni kim görse sensiz
Utanir yalnizligim bana baktikça
Aynalar mi, hani nerdeler
Kimbilir kaçyüz yil oldu kendimi görmeyeli
Adim mi neydi
Besbelli unutmusum
Hadi vur
Hadi öldür
Kurtar beni ezilmekten çürümekten
Hadi gel, açtim kollarimi
Bir zaman
Ölmeye vaktim mi vardi seni sevmekten
Sen büyüyen bir sessizliktin içimde
beni ben eden en duru irmaktin
en güzeliydin mozaiklerin
seninle maviydi gökyüzüm
..........
Insan Bir Kere Ölür (Ümit Yasar)
1 misrasini yazcaktim kaptirmisim kendimi anca durabildim
Bu siiri çok seviyorum nedense ve her okudugumda daha farkli anlamlari oldugunu farkediyorum.
Sevmek garip bisi harbiden... sevmek elimizde olsaydi ne yapardik bilmiyorum. Zaten insan sevecegi kisiyi kendi iradesi ile seciyorsa o da ask olur mu ayri bir mesele.
Velhasil sevmek zor zenaat sevilmek de
Bir de su söz var: "Ask yalani sevmez, ama gerçegi de..." gel de çik isin içinden

ZATEN BU "Ask yalani sevmez, ama gerçegi de..." AYRİ BİR FORUM KONMUSU
Alt 20.12.2005, 01:16
rainbow26m

Standard Ask yalani sevmez, ama gerçegi de...

" Ask yalani sevmez, ama gerçegi de SEVMEZ"
diyorlar siz ne düsünüyorsunuz?
Bir de pembe yalan die bisi var
(demek ki yalanin da rengi varmis.)
Bu konuda ne düsünüyorsunuz saygilar.
)
Bu arada 2 gün sora is basi yapiyorum. Sükürler olsun 2 aydir bu haberi bekliyordum.
Çalismak güzeldir ne kadar kazandigimizin da önemi yok. isler iyi olsun varsin yorulalim. Müsteri olmadigi zaman isler durgun oldugu zaman zaman geçmio, adamin cani sıkılıyoo.
is olsun iyidir azizim çalisin çalisin gene çalisin.
Ama insanin bu dünyaya sirf çalismak (bir hayvan gibi) için gelmedigini de unutmayin.
Saygilar
*düsüncelerinizi bekliom.
Alt 20.12.2005, 08:39
arsena

Standard sopaya gerek yok ;-) yigenler bilir hehe

ohne Text
Alt 20.12.2005, 10:46
arsena

Standard Ask bir ayri Alemdir de ondan... o.T.

ohne Text
Alt 20.12.2005, 11:05
arsena

Standard Hm

Haklisinda o tarafi düsünmemisdim..
Ama bence Hayatin Zevki Evlenmekden sonra da baslamaz.. Ilk kendince bir tür Yasam tecrübesini edinmen gerek!!
Alt 20.12.2005, 11:42
rainbow26m

Standard ne demek istediginizi biraz daha açsaniz

çok daha iyi olur. "Ask ayri bir alemdir" diyerek geçistiremezsiniz konuyu.
pls biraz açiklayin
saygilar
Antwort