Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.10.2006, 12:32
Benutzerbild von timurd25
timurd25 timurd25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ich meinte das im Allgemeinen

es geht nicht ums EU Beitritt oder nicht, das ist nun mal so, bsp. L. Zana und viele andere. Ich will jetzt nicht auf das politische Thema eingehen.
Alt 01.10.2006, 12:42
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard 19 cular, bunuda biliyoruz

Onlar 19 rakaminin Kurani korudugunu, yani hangi ayetin Ilahi, hangisinin Ilahi olmadigini gösterdigini savunuyorlar. Sayet böyle bir koruma sistemi olsaydi, bu Muhammet tarafindan sahabesine ögretilmis olmasi gerekirdi, ve o sahabede her yeni nesile bu koruma sistemini iletirdi.

Nitekim Kuranin korunmus olmasi en elzem meselelerden biridir. Bu konuda 1400 yillik bir bosluk dönemine Allah müsade etmis olamaz (15:9).

Kuran tümüyle Muhammet zamaninda yaziliydi ve Ebu Bekir dönemindede Zeyd bin Sabit baskanliginda bir komisyon tarafindan yazili metinler toplanip hafizlar denetiminde bir mushaf haline getirilmistir. Yani Muhammet vefatindan bir iki yil sonra yapilmis bir calismadir. Sayet böyle 19 rakami ile bir koruma sistemi olmus olsa idi, Muhammetin vefatindan kisa bir zaman önce bunu sahabesine (Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer´e, vs.) aktarirdi ve kullanacaklari sistemi onlara ögretirdi. Ama böyle sahabeye söyledigi bir bilgi su ana kadar ortada yoktur (benim bilgim kadariyla, baska bir sey bilen varsa kaynagi ile yazsin) ve sahabeninde kendilerinden sonra gelen nesillere böyle bilgiler aktardiklarina dair hic bir rivayet yoktur.

Buradan cikan sonuc sudur: 19 rakami Kuranin ilahiligini koruyacak bir yöntem olamaz!
Bunun haricinde sunuda eklemek istiyorum, 19 cular gibi bir yigin keyfi hesap yapanlar vardir, bunlardan bir kaci:
Keyfi hesaplar:

Bazen bir cümlenin (kelimenin) harf sayisini alirsin.

Bazen hem sure ve ayetlerin numaralari tekrarsiz sayarsin.

Bazen yalnizca ayet numarali tekrarsiz sayarsin.

Bazen nuzül sirasini esas aliyorsun, bazen yaygin sure siralamasini.

Bir sure, ayet veya kelime icin uygulanan belirli bir metod diger sureler, ayet veya kelimeler icin de birerbir uygulanmiyorsa (uygulanamiyorsa) bu keyfiyetciligin delilidir.

Keyfi hesaplarla baska rakamlari bile mucize yapabilirsiniz. Vaktiniz varsa 7,9, 11, 13, 17, 21, 23 ün mucizeligi bir deneyin.
Bunun haricinde bir kac yil önce bir arkadasimizla 19 culari tartisirken buraya bir link yayinlanmisti. Bu linkte bir gurup bilim adaminin (yani kuran mucizesinden yola cikarak falan degil, tamamen keyfi) bir kac kitapta böyle bir sayisal uygulama yaptigi (bu kitaplar roman türü, tamamen keyi secilmis) ve her kitapta sayisal bir mucize kesfedildigi bilgisi veriliyordu.
Sayet bu makaleyi okuyorsa o linki tekrar yayinlamasini rica edecegim, kokusmus konulari isitip isitip tekrar ortaya sürmek ve bu adamlara sürekli laf anlatmak eglenceli degil. Bu arada cahillerin beyinlernin ne kadar yikanmaya acik oldugunu tekrar görüyoruz. Bilemiyorum aranizda ne kadar matematikle ilgilenen var ama asil mucize olan Kuran degil mucize iceren matematigin kendisi ve sayilardir. Pythagoras bosuna "Alles ist Zahl" dememis.
Üzücü olan bir kac sarlatan ya da zindigin insanlarin bilincsizligini kullanip olmayan mucizelerle beyin yikamaya calismalaridir. Bizlerde onlarin gözünde "advocatus diabolis"i" oynayip kritik yagmuru altinda kaliyoruz.
Yazik
Ayip
Terbiyesizlik!
Alt 01.10.2006, 14:15
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard laga luga edecegine miras hukukcularına

sor.
Alt 01.10.2006, 14:16
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard bu yazı nerenin mahsulu:d

vala helal olsun kim yazmıssa harika yazmıs.
Alt 01.10.2006, 14:39
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard o.T.

<a href="redirect.jsp?url=http://forum.iktibas.info/print.php?threadid=42&boardid=13&styleid=2&sid=07f 80361ef6e5e5fab3364f22b53af75&page=2
" target="_blank">http://forum.iktibas.info/print.php?threadid=42&boardid=13&styleid=2&sid=07f 80361ef6e5e5fab3364f22b53af75&page=2
</a>
Alt 01.10.2006, 14:49
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard sanirim kendini sergiliyorsun

Yazilarinin cogunda türkce karakterler ve diger karakterler birbirine karismis olmasindan aralarda kopy ve paste kullandigindan gözlerden kacmiyor. Bence sen ilk önce kendi kopy ve pastelerine ceki düzen ver.
Ben yinede kopy ve pastelerin pesinde degil yazinin iceriginin pesindeyim. Yazinin icerigi ögretici oldugu müddetce senden gelmis kimden gelmis önemli degil yazi icerigi ve kaynaklar önemli.
Ögretici ve bilgilendirici oldugu müddetce yazmaya devam.
Sanirim sen daha cok kisisel olaylarin pesindesin, baktin yazinin icirigine bir sey diyemiyorsun kisisel satasmalar basliyor.
Devam et bakalim sonuc kimin leyhine olacak.
Alt 01.10.2006, 14:56
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard niye, senin beynin yokmju

yukardaki hesabin yanlis oldugunu anlayacak kadar? Kurani acipta bir hesaplamaya kalktinmi yoksa matematiginmi yetersiz. sizin isiniz bu, aman aklinizi kullanmayin nasil olsa her yalan icin bir kulp var.
Alt 01.10.2006, 15:53
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Demek Babur böyle kurnazlıkların adamı??

( Yazilarinin cogunda türkce karakterler ve diger karakterler birbirine karismis olmasindan aralarda kopy ve paste kullandigindan gözlerden kacmiyor. Bence sen ilk önce kendi kopy ve pastelerine ceki düzen ver. )

İçtenlikle yazıyorum Peren, ben bu şahısın yazılarının ancak bir kaç satırını okuyup bırakıyordum.

Yazılarında büyük bir dengesizlikler bulunduğunun farkındaydım ama ben bunu bu şahısın düşünce dimağı ile alakalı olduğunu düşünüyordum...

Ne araya gizleyerek sıkıştırdığı kopileri, nede ben çok gerekli bulunca kopiler yaparım, oda ancak yazmış olduğum konularla ilişkili ve ilgilidir yalanları, nede insani kişiliği bana hiç bir konuda zevk vermemişti...

Şimdi, gözümde canlanan, sivrice kurnaz sakallı, ayaklarında mestleri, kıçında şalvarı, başında olmayan kovuğunun yerine beyaz bir şaplağını tutan eli, omuzlarında da çok istemesine rağmen bir türlü sahip olamadığı Humeyni kaftanının bir taklidiyle bir köşede sinsi kurnazlığını aklı başında bir kadın tarafından son verilmesinin aşağılık komplexli Babur.

Kendisine iki şeyi sürekli yazdım, Babur tarihte kurulan ilk Türk İslam devletidir ve ortaçağa aittit ve kuzey Hindistan kökenlidir ama yalnızca bir tarihtir, bırak artık böylesine aptallıkları bir tarafa diye sürekli ikaz ettim. İkinci değindiğim konuda hiç bir zaman kurnaz olma, dürüst ol, akıllı ol, mert ol, adam gibi adam ol, karşıtım bile olsan çapın olsun, karekterin olsun, ölçün olsun, kişiliğin olsun, kurnazlık iyi bir meziyet değildir, doğruluk ve dürüstlüktür erdemlilik dedim, lakin Yobaz kurnaz ve gerzek kafaya anlatamadım...

Demek tüm başka dinlerin müminleride, Peygamberleride Müsilmanlarmış???

Yav bir insan komikleşirde ancak bu kadar komikleşir...

Demek araya alıntılar sokuşturmakta bizim dil ve Türk bilimcimiz...

Allah iyiliğini versin senin Babur...

Yalnızca UTANÇ verdin bu güne kadar yazdıkların ile...

Artık bir kişi olarak UTANÇ vermektesin!!!!!!!!
Alt 01.10.2006, 16:09
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard senin beynin varda mahkemede

senin mi karar verion m,ras davası ortaya cıktıgında.beyinsiz olmakla suclayana bak.sen hic kadı fakih yada seyhulislam duymadın galiba.
Alt 01.10.2006, 16:20
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Wenn ich feststelle, dass die

Richtlinien völlig falsch und inakzeptabel sind würde ich sogar bis zum höchsten Gericht gehen damit die Inhalte korrigiert werden. Wie reagierst Du? Akzeptierst Du alles, auch wenn Du genau weisst, dass die Richtlinien logische Fehler enthalten?
Solche Bürger wie Dich braucht jedes Land und jede Religion. Oyy Oyy oy
Antwort