Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 14.01.2014, 00:09
Benutzerbild von B0ZGUN
B0ZGUN B0ZGUN ist offline
Benutzer

Ausrufezeichen şansın Ne Sence ?

BAYANLAR DİKKAT!!!!
Avrupada yaşayan Türklerin sayısı malumunuz.. Bu sayı evlenme çağına gelmiş Anne olmak, yuva kurmak isteyen bayanları doğru eş bulma konusunda sıkıntıya sokacak cinsten..

Kısaca söylemek görekirse Avrupa şehirlerinden herhangi birinde daha doğrusu sizin yaşadığınız şehir diyelim; evlenmenize Örf, Adet, Gelenek, Görenek, Kültür, Mezhep, Irk olarak uygun kişi sayısı kaçtır hiç düşündünüzmü??

Belki yaşadığınız şehirdeki toplam erkek sayısının %5 i size bu saydığım kriterlere göre uygun bekar adaylar.. PEKİ YUKARDAKİ KRİTERLER YETERLİMİ???

Elbetteki uygun kriterlere sahip bir aday karşınıza çıktımı bu seferde onun Karakter, Fiziki, Duygusal vs.. gibi kriterlerinide süzgeçten geçirip %5 i %1 e indirebilirseniz, uygun kişiyle yuva kurmanız mümkün olacak kiiii bu gerçekten samanlıkta iğne aramak gibi birşey...

Birçok bayan bu kriterlerin çoğu eksik erkeklerle sadece yaşları geçmesin diye evlenip yuva kurmaya çalışmakta ve sonuç hüsranla bitmekte.. Günümüzde boşanma sayısıda bu sebeble bir hayli çoğalmakta..

Oysaki Türkiyede size uygun insan sayısı daha fazla neticede çevrenizdeki herkez aynı toplumun parçası Örf, Adet, Gelenek, Görenek, Kültür, Mezhep, Irk olarak uygun, geriye sadece anlaşabileceğin kişiyi bulmak kalıyor, asıl anlatmak istediğimde buydu zaten..

Şimdi bu haliyle olaya baktığımız zaman Avrupada yaşayıp avrupalılaşmayı marifet sayıp ve özellikle Örfümüzün Geleneğimizin ilk kuralı olan bekaretide elden yitirmiş olan bayanların kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannederek, çevrelerindeki erkeklere gözü yüksekten bakmaları komik değilmi???

Bir erkek bekaretini kaybetmiş bir bayanla evlense dahi ileride bu problemi o bayanın hatta o bayanın ailesinin yüzüne vurma ihtimali yok diyemeyiz, düşünün bir babanın kızının yapmış olduğu bir hata yüzünden el oğlunun karşısında boynunun bükük durduğunu....

Yazdıklarımı anlayabilecek kapasitedeki bayanlar ve beyler için son olarak söylemem gereken en önemli şey şudur!!!

Sizi her halinizle kabul edebilecek ve sizi anlayan güvenebilir bir eş adayı bulduğunuzda onun kıymetini bilin çünkü bir ikinci şansınız olmayabilir!!!

KİMSE BULUNMAZ HİNT KUMAŞI DEĞİLDİR...!!!!

SAYGILAR...
Alt 14.01.2014, 13:39
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln simdi sonuc olarak ne anlayalim !

Türk kizlari , bekaritini kaybettikleri zaman, veya bosanmislarsa , türkiyeden mi evlensinler ?

burasi biraz karisik, biraz aciklarsan sevinirim !!

evet birde acikcasi sunu söyleyeyim, hayatimda cok hata yaptim, cok bayanla tanistim, senin bu yokardaki saymis oldugun kriterler sonucunda degil bir tane ceyrek hatun bile bulma ihtimalim sifir !!

3 ü bir arada satilan , nescafe ler gibi , carsidan alamiyorsun bu hatunlari !!
ismarlayamiyorsun !!

icini bilemiyorsun, acip bakmak la dahi olmuyor :-)

yani senin dedigin gibi olmuyor evlilik !!

Evlilik hosgörü, saygi , sevgi gibi degerlerin birlesmesiyle mümkün !!

yoksa senin saymis oldugun degerleri, inan avrupada yasayan bayanlarin , 5% i bile karsiyalamaz.

onun icin kizlarin isi erkeklerden daha zor oldugu görünsede, erkeklerin isi bence dahada zor !!

bir de tipi bozuk sa Allah vergisi cirkinligi varsa, yandi yandi kül oldu .....

Erkeklerin isi daha zor !!
Alt 14.01.2014, 15:11
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bu gibi konulari okuyunca aklima bir cok soru geliyor..

Neden kizlarin tek emeli evlenmek olmali?
Neden evlenecekleri kisinin türk olmasi bir önem tasiyor? Insan olmasi yetmezmi?
Evlenmek istemeyen kizlar neden herkesin gözünde deger kaybediyor?

Örf ve adet diyeceksiniz, dil, din diyeceksiniz.. ama neden herseyin böyle olmasi gerekiyor? Ve bu gibi seylerin disinda yasayan insanlar ahlaksiz, namussuz mu oluyor? Namus nedir sizce?

Belki bir iki soruma cevabi olan biri cikar.. kisa ve net olarak. Roman okumayi genelde severim ama yazarini kendim secmek isterim :-)
Alt 14.01.2014, 15:42
Erfahrener Benutzer

Idee kim öyle düsünüyor !!

ROMAN YAZMIYORUM, ACIKLAMAK GEREKIMI DUYDUGUM NOKTALARDA DIKKATLI VE DOLAYLI YAZMAYA CALISIYORUM :-))) anlasilsin , sorular kalmasin diye !!

senin sorularina kisa kisa cevap vermeyi bi deneyim !!

---Din öyle bir öneri getirmiyor ! yani kadin hemen evlensin diye !!
Din kadinin iffetli olmasini öneriyor !

Dinin emirlerinin 99 zunu yapmayiz birini yapariz sonra din kötü baskici öcü deriz !
ve hatta bazan yaptiklarimizdan pisman oluruz, ve hatta günah deriz, belki bir dönem bu nedenlerden dolayi aci cekeriz !!!
#
sonrada ALLAHIM NEYDI GÜNAHIM diye sarki söyleriz :-))

bence de , kadinlarin tek emeli kesinlikle evlenmek olmamali.

ama kadinlarin biyolojik yapilari cocuk yapmaya cok elverisli,

keza erkeklerin öyle bir üstün yapilari yok !
kadinlarin anatomisi uygun !

Evlenmek istemeyen kizlarin , gözlerdeki deger kaybi nasil oluyor ?

yani acikcasi , bekarim diye , her bir kac ay zaman ile erkek arkadas degisteren kizin senin gözünde bile pek degeri oldugunu sanmiyorum !

evlenmiyor kiz mesela ama, okuyor, calisiyor, kendince toplumun degerlerini acikca zedelemeden , dost hayati bile yasamasina, kendi ailesinden haric , baska insanlarin bir sey demesi bence pek önemli degil !

insan önce kendinden sorumludur , sonra ailesi, sonra cevresi sonra gerisi :-)

Namus annemin sütüdür !!
Namus vatanimin tek tane topragidir !!
Namus beni seven insandir!!
Namus sevdigimdir !
Namus degerimdir özelimdir !!
Namus degisilmezdir!
Namus aslinda kimseyle paylasmak istemedigimiz herseydir !!!

Namus hic degismez daima vardir !!
Namus sadece kirletilir zedelenir, unutulur belki !!

Ama Namus cogu icin bacak arasi, benim icin ise kalbindeki en derin noktadir !!

selametle

salih

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen

Neden evlenecekleri kisinin türk olmasi bir önem tasiyor? Insan olmasi yetmezmi?

Örf ve adet diyeceksiniz, dil, din diyeceksiniz.. ama neden herseyin böyle olmasi gerekiyor? Ve bu gibi seylerin disinda yasayan insanlar ahlaksiz, namussuz mu oluyor? Namus nedir sizce?

Belki bir iki soruma cevabi olan biri cikar.. kisa ve net olarak. Roman okumayi genelde severim ama yazarini kendim secmek isterim :-)

Geändert von 1978salih (14.01.2014 um 15:44 Uhr).
Alt 14.01.2014, 16:03
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bak yine roman yazmissin salih :-) Ama ben sorularima hala cevap alamadim, o ayri.

Belki de ben misal olarak senin gözünde fazla almanlasmis birisiyim. Belkide ben senin günah veya ayip diye baktigin seylere daha acigim.

Dinimiz bundan kacyüz yil önce gerceklesmis birsey - acaba bugün olsaydi, neler farkli olurdu? Bu gibi sorulari kendime sormaya cesaretim var, hatta buraya yazmaya da. Eminim bircok insanin tuhafina gidecek sorular bu sorduklarim - ama ben düsünmeyi veya sorgulamayi birakmak istemiyorum. Bu sorgulama Dinimiz icin de gecerli..

Topa tutmayin beni, olurmu?

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
ROMAN YAZMIYORUM, ACIKLAMAK GEREKIMI DUYDUGUM NOKTALARDA DIKKATLI VE DOLAYLI YAZMAYA CALISIYORUM :-))) anlasilsin , sorular kalmasin diye !!

senin sorularina kisa kisa cevap vermeyi bi deneyim !!

---Din öyle bir öneri getirmiyor ! yani kadin hemen evlensin diye !!
Din kadinin iffetli olmasini öneriyor !

Dinin emirlerinin 99 zunu yapmayiz birini yapariz sonra din kötü baskici öcü deriz !
ve hatta bazan yaptiklarimizdan pisman oluruz, ve hatta günah deriz, belki bir dönem bu nedenlerden dolayi aci cekeriz !!!
#
sonrada ALLAHIM NEYDI GÜNAHIM diye sarki söyleriz :-))

bence de , kadinlarin tek emeli kesinlikle evlenmek olmamali.

ama kadinlarin biyolojik yapilari cocuk yapmaya cok elverisli,

keza erkeklerin öyle bir üstün yapilari yok !
kadinlarin anatomisi uygun !

Evlenmek istemeyen kizlarin , gözlerdeki deger kaybi nasil oluyor ?

yani acikcasi , bekarim diye , her bir kac ay zaman ile erkek arkadas degisteren kizin senin gözünde bile pek degeri oldugunu sanmiyorum !

evlenmiyor kiz mesela ama, okuyor, calisiyor, kendince toplumun degerlerini acikca zedelemeden , dost hayati bile yasamasina, kendi ailesinden haric , baska insanlarin bir sey demesi bence pek önemli degil !

insan önce kendinden sorumludur , sonra ailesi, sonra cevresi sonra gerisi :-)

Namus annemin sütüdür !!
Namus vatanimin tek tane topragidir !!
Namus beni seven insandir!!
Namus sevdigimdir !
Namus degerimdir özelimdir !!
Namus degisilmezdir!
Namus aslinda kimseyle paylasmak istemedigimiz herseydir !!!

Namus hic degismez daima vardir !!
Namus sadece kirletilir zedelenir, unutulur belki !!

Ama Namus cogu icin bacak arasi, benim icin ise kalbindeki en derin noktadir !!

selametle

salih
Alt 15.01.2014, 09:26
Erfahrener Benutzer

Standard Roman :-) ??

yo senin sordugun sorulari her akli basinda insan sorabilir.
bu senin benden daha fazla avrupali veya acik görüslü oldugunu ifade etmez.

senin sorularina cevap alamaman beni gercekten düsündürdü ama !! Neden Alamadin, oysa ben kendi düsüncem ve bildiklerimin isiginda , anlasilabilir ve kisa cümlelerle senin soruna , yuvarlak cevap vermek istedim !

sormus oldugun sorulari anlaman icin, zeki veya süperzeka olmana gerek yok :-)
bazi seylere insanlar önyargili ve kötümser yaklasir, ne söylenilse ve ne anlatilsa , inandirici veya yeterli cevap olarak görülmez !

sen akliselim bir hatun olarak , bazi farkli düsünceler veya yasam tarzina sahip olabilirsin !
ama bu senin normal bir insandan farkli düsünecegini gösterse bile, insanin objektif bilinc , diyebilecegi , kendini sorgulama mekanizmasinda, eger kendi düsüncelerinin icine farkli acidan olan düsünceleri de koyabiliyorsan ozaman herseyi hakkiyla , anlayabilirsin !!!

yani uzun lafin kisasi , önyargili yaklasiyorsun !!!

neden mi ???

bir cümlende : ben farkli düsünebiliyorum ben farkli yasiyorum belki cok almanim vssss...

simdi diyeceksin ki ne alaka ?? bende diyorum : cok alaka !!

her tür önyargidan soyutlanmamis, düsünce ve idrak zamanlamasi, hatali algilamayi veya hic anlamamayi önceden programlar !!

yani buda benim düsünce aleminden kendimin takili kaldigi anlarda, neden?? niye ?? anlamiyorum insanlari diye sordugum sorular sonucu , geldigim bilimsel kanaat !!!

selam ve selamet

salih

ps: sorun cevaplandi ama sen anlamak istemiyorsun gibime geliyor !!!

Zitat:
Bak yine roman yazmissin salih :-) Ama ben sorularima hala cevap alamadim, o ayri.

Belki de ben misal olarak senin gözünde fazla almanlasmis birisiyim. Belkide ben senin günah veya ayip diye baktigin seylere daha acigim.

Dinimiz bundan kacyüz yil önce gerceklesmis birsey - acaba bugün olsaydi, neler farkli olurdu? Bu gibi sorulari kendime sormaya cesaretim var, hatta buraya yazmaya da. Eminim bircok insanin tuhafina gidecek sorular bu sorduklarim - ama ben düsünmeyi veya sorgulamayi birakmak istemiyorum. Bu sorgulama Dinimiz icin de gecerli..

Topa tutmayin beni, olurmu?
Alt 15.01.2014, 12:43
Benutzerbild von WpumaC
WpumaC WpumaC ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

evlilik kutsal bir birlesim. birbirini seven insanlarin birlesip yuva kurmasi, ve o yuvada huzurlu bir yasam sürdürmesi cok daha güzel. hayir, bencede insan olmasi yeterli.

tabiki herkesin kendi özgür karari, ama er yada gec onlarda evlenmek isteyecekler

namus nedir? aslinda namus kavramini, kadin ve erkek, tam anlamiyla anlamis olsaydi, önemli degerlerden biri oldugunu ve benimsemeleri önem tasidigini düsünüyorum.
Alt 15.01.2014, 20:23
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Yazi bastan asagi ilginc olmus dogrusu.

''Şimdi bu haliyle olaya baktığımız zaman Avrupada yaşayıp avrupalılaşmayı marifet sayıp ve özellikle Örfümüzün Geleneğimizin ilk kuralı olan bekaretide elden yitirmiş olan bayanların kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannederek, çevrelerindeki erkeklere gözü yüksekten bakmaları komik değilmi???''

Bu kisimi alintiladim. Tam tersi olmasin Turkiye'de almanya'dakilere oranla (oran bakimindan) daha fazla ozenti oldugunu, almanya'daki Turklerin daha muhafazakar olduklarini, gelenek goreneklerine daha bagli olduklarini, Turkiye'dekilerden daha iyi niyetli ve masum olduklarini soyleyebilirim. Almanya'daki Turkler asimile olmadigindan, almanlarin ya da diger avrupalilarin tepkisini ceker bazen, bu onlara kendilerini kotu hissettirmemeli. Avrupalilar, kendileri gibi olmayanlari zaten sevmezler, bu da oradaki Turkleri icine kapanik toplum haline getirdi, bence bunda sikayet edilecek bir sey yok. Ama almanya'daki insanlarin 'genel olarak' karakter yapisini ve gelenekci dunyalarini seven cok kisi var Turkiye'de. Tabi orada yasayan her Turk icin aynisi gecerli degil bazilari da kiz/erkek sizin tanimladiginiz gibi olabilir.
Alt 19.01.2014, 10:10
Benutzerbild von B0ZGUN
B0ZGUN B0ZGUN ist offline
Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Yazi bastan asagi ilginc olmus dogrusu.

''Şimdi bu haliyle olaya baktığımız zaman Avrupada yaşayıp avrupalılaşmayı marifet sayıp ve özellikle Örfümüzün Geleneğimizin ilk kuralı olan bekaretide elden yitirmiş olan bayanların kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannederek, çevrelerindeki erkeklere gözü yüksekten bakmaları komik değilmi???''

Bu kisimi alintiladim. Tam tersi olmasin Turkiye'de almanya'dakilere oranla (oran bakimindan) daha fazla ozenti oldugunu, almanya'daki Turklerin daha muhafazakar olduklarini, gelenek goreneklerine daha bagli olduklarini, Turkiye'dekilerden daha iyi niyetli ve masum olduklarini soyleyebilirim. Almanya'daki Turkler asimile olmadigindan, almanlarin ya da diger avrupalilarin tepkisini ceker bazen, bu onlara kendilerini kotu hissettirmemeli. Avrupalilar, kendileri gibi olmayanlari zaten sevmezler, bu da oradaki Turkleri icine kapanik toplum haline getirdi, bence bunda sikayet edilecek bir sey yok. Ama almanya'daki insanlarin 'genel olarak' karakter yapisini ve gelenekci dunyalarini seven cok kisi var Turkiye'de. Tabi orada yasayan her Turk icin aynisi gecerli degil bazilari da kiz/erkek sizin tanimladiginiz gibi olabilir.
Benim söylemek istediğim Örf Adet ve Geleneklerden uzak yaşamaya alışmış insanların, toplumun bu değerlerini umursamadan, kendilerini marjinal ve bulunmaz hint kumaşı gibi zannederek gösterdiği tavırlardı...
Alt 19.01.2014, 15:14
Cakabeyy

Standard

Zitat:
Zitat von B0ZGUN Beitrag anzeigen
Benim söylemek istediğim Örf Adet ve Geleneklerden uzak yaşamaya alışmış insanların, toplumun bu değerlerini umursamadan, kendilerini marjinal ve bulunmaz hint kumaşı gibi zannederek gösterdiği tavırlardı...
Bozgun kardesim,

Kendilerini bulunmaz hint kumasi zannetmiyorlar...Ne yaptiklarinin farkinda degiller desek daha dogru olur..

Almanya'da cocuklarini en umursamayan ailelerin basinda Türkler geliyor...Bazilari Türkleri Cocuk ve aile konusunda iyi biliyor herhalde ama öyle bir sey yok...

Bugüne kadar kac tane Türk ailesi gördüysem, ( Buna benim ailem, akrabalarim da dahil ) cogunda sunlar gözüme carpti; Olumsuz yönde sürekli gecmisi konusmalar, giybet , Fenerbahce, Galatasaray, besiktas, trabzonspor kavgalari sacmaligi, cözümsüz siyaset tartismasi , gecim sıkıntısı.....

Bunu yapanlar büyükler...

Gencler nerde veya ne ile mesguller onu bilmiyorlar...

Insallah cocugum yanlis yollara düsmez, basina bir sey gelmez demekten baska dogru düzgün hic bir sey yapmiyorlar... Dua edilmesi dogru, güzel ama Peygamber efendimiz (sav) sadece dua mi etti?

Almanya'da sadece kiz/erkek arkadasi olan degil evden kacan da var...
kacmayanlarda sanirim, evden kurtulmak icin erken evleniyorlar...
Antwort