Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 06.11.2006, 15:21
eniskaya

Standard Belki su bazda anlasalim

Tanrinin Kaainatin kendisi olduguve ucsuz bucaksiz tek.... iyilik ve kötülügü her seyi iceren bir mekanizma olarak algilarsak senin dedigine geliriz...

evet bu cercevede bizim insanlarin anlayisina göre MÜKEMMELLIK olmayabilir... ama yinede Kaainatin bir sistemi var...

iste o sistem kimseye bakmayan zerre kadar oynamayan sadece var olan bir sistem....

Neyin ne olacagini ölünce görecegiz.. )
Alt 06.11.2006, 16:07
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Mütevaziligin Pasasi gelip gecti desekde dogru olacagini düsünüyorum..

Allah rahmet eylesin !
Alt 06.11.2006, 16:14
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard hmm, natürlich.,. alles klar!

Mach dir mal keine Sorgen über mich und meinem Wortschatz!!!

Naja, man dir wirklich nicht zumuten, dass du wirklich die Ansichten der Pragmatiker besitzt nach deinen Statements!
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Naja, man dir wirklich nicht zumuten, dass du wirklich die Ansichten der Pragmatiker besitzt nach deinen Statements!
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Alt 06.11.2006, 16:35
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben çok Farklı bir şeyden bahsediyorum.

Kainat, yani Evren ve onun tek bir hata bile yapmadan süren sisteminden ve varlığından bahsetmiyorum Enis.

Sevgili Tanrıyı salt bu kalıbın içinde olarak görmüyorum, ben daha genişinden bahsetmekteyim.

Senin S. Ateşin sürekli Hürriyet gazetesinde bulunduğu açıklamadan verdiğin örnekten bahsetmiyorum.

Eğer bu tür bir gerçeklliliği kabullenirsek ölüm sonrası gideceğimiz bölge, yada yer, yine bu kainatın içinde bulunun bir bölge olacaktır ve bir gün bilim o yeri bulacaktır, ki böylesine bir yerin varlığının üzerine kafa patlatanlarda bulunmakta SİRİUS yıldızı gibi.

Ben dimenzyonların içinde yada bulunan yerlerin içinde aynı esnada pek çok değişik dimenzyonların bulunduğundan bahsetmekteyim.

Ruhun ölüm sonrası gittiği yer ölüm öncesi bu dünyaya geldiği yer olarak düşünmekteyim.

Burada ortaya çıkan bir çok sorular bulunmakta, hangi kainat, kaç değişik kainat var??? Biz hangisine aitiz vs.

Ve Tanrı tek bir Tanrımı???

Neden bu kadar mükemmel olabilen bir güç yardımcılara ihtiyaç duymakta, bizlerde onun birer yardımcısımıyız, yada olacakmıyız vs.

Belki bu konuları buralarda genişletmenin bir anlamı yok, çünkü daha ellerinde var olan kitabın bile tümünü anlayacak bir şekilde okumamış insanların mevcüdiyeti çok fazla.
Alt 06.11.2006, 19:26
eniskaya

Standard Aynen... katiliyorum.. :) o.T.

ohne Text
Alt 06.11.2006, 19:45
eniskaya

Standard Hayir seni yanlis anlamis degilim

Türkcen mükemmel ve söylemek istediklerini isabetli sekilde yaziyorsun.... yanlis anlasilma yok bir kere....

Sanirim kavramlarda sorunumuz var... ekiden beri anlasamadigimiz nokta ise kavramlardir...

Bak dostum.. Tanrilarmiiii ?? yani cogaldan bahsettin.... kanaatimce ne kadar cogal Tanrilar denilse bile yine en dorukta en merkezde yine tek olan bir sey olmali... olmamasi insan beynini asan bir noktadir...

Beynimiz genetik olarak en yüksekte bir Kral Sultan yada baskalari oldugundan ve bazende zulüm cektiklerinden... Kraldan daha büyük birisinin olmasini arzular Ruhlarimiz... ve belkide genetik olarak Allah inanci bu sekilde gelismistir... )

Ama su gercekte var..... bis nizam inzizamin olduguda kesin... yani kisacasi Allahin varligi kesindir... ama nasil ne sekilde ve bizlerin yasam amaci nedir... bu ve benzeri konularda keskin cevapta verebilineceginide sanmiyorum....

6 Milyar insan varsa tam 6 milyarda Allah kavrami DIN anlayisi vardir
Alt 06.11.2006, 23:16
Benutzerbild von o2cando
o2cando o2cando ist offline
Neuer Benutzer

Standard iki hristiyanin arasina girmek...

.. istemem ama birbirinize ask ilan etmeniz benide etkiledi. Ne diyeyim Allah hidayet nasib etsin. Israrla islamiyete önce karsi cikmaniz ve daha sonra Allaha "tanri" diyerek olayi kendi acinizda cekmeniz ustaliginizin belgesi.
Ve aslina bakarsak siz ve biz yeni birseyi tartismiyoruz, asirlardir kimileri görmedigime inanmam diyor karsisindakilerde o zaman senin aklin yok diyorlar cünkü aklini/sevgini/korkunu vs. gösteremiyorsun diyorlar.
Siz de bu forumun misyonerleri misiniz??
Alt 07.11.2006, 01:07
Benutzerbild von basak80
basak80 basak80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard auch traurig drüber

((

hab ecevit sehr gemögt!!!!
Antwort