Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.07.2015, 12:18
__KAAN__

Standard Mafya devleti Türkiye !

Bu haberi paylaşmak aslında son derece zor. Zira normal bir ülkede bunu kimseye anlatamazsın. Anlamazlar. Tamamen bize özgü bir garabet...
Yer Ankara'nın göbeği, Ulus'un Rüzgarlı sokağı. Başkentliler bilir, bir şekilde herkesin yolu düşer Rüzgarlıya. Dün sabah da bir yurttaş, bir kutu boya almak üzere arabasını dükkanın önüne park ediyor. Tabi hemen sokağın otopark mafyası tepesine binip para istiyor. Mafya dediysem "legal mafya". Legal mafya nasıl oluyor peki?
2014 yılında esnaf sokağın otopark mafyası tarafından parsellendiği şikayetiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne başvuruyor. Belediye ne yapıyor dersiniz? Sokağın güvenliğini sağlamak üzere ilgili mercilere mi başvuruyor? Hayır efendim. Adamlar cin... Madem bu işte para var, üç beş çapulcuya bırakmayalım, biz iç edelim diyerek sokağa park etmeyi ücretli hale getiriyorlar. Ve otopark rantını da ihaleye açıyor. İşte dün o yurttaşın tepesine binen "lagal mafya" o sokağın park ihalesini alan zevat.
Vatandaş itiraz ediyor. Bir kutu boya alıp çıkacak çünkü. Yasal olarak park ücreti talep etmeleri için park süresinin 15 dakikayı geçmesi gerekli. Ama tabi sokakta ne park-metre var ne de başka bir cihaz. Sonuçta bir kutu boya almaya giden vatandaş bir güzel tartaklnıyor. Ve ne gariptir ki hikayenin sonunda sonunda "ucuz atlatmış" diyeceğiz onun için.
"Legal Otopark Mafyası" ihaleye avuçla para dökmüş. Bir biçimde o parayı çıkartıp üstüne de köşeyi dönmeyi kafaya koymuş. Öyle gözü dönmüş ki, aylardır esnafa da nefes aldırmıyor, Müşteriler yaka silkip ayaklarını kesiyorlar. O sabahki olay bardağı taşıran son damla oluyor. Esnaf kazan kaldırıyor, "istemezük" diye sokağa dökülüyor.
Ama dedim ya mafya' parayı basmış bi kere, rant tatlı. Bir pavyon sahibinin oğlu olan "otopark işletmecisi" zat belinden altın kaplama tabancasını çıkarıp havaya (!?) ateş açıyor. Ve her nasılsa o "havaya" sıktığı şarjörden iki mermi, esnaftan 21 yaşındaki bir gencin kalbine ve göğsüne isabet ediyor. Çocuk oracıkta hayatını kaybediyor.
Yürüyüşe müdahale için gelen çevik kuvvet'in gözü önünde olup bitiyor bunlar. Ama her nasılsa silahlı saldırganı polis değil esnaf yakalıyor. Çevik kuvvet saldırganı esnafın elinden alma aşamasında devreye giriyor. Esnaf öfkeli, gencecik çocuk boylu boyunca yatıyor yerde kan revan içinde. Ambulans bekleniyor, Ama TOMA geliyor. Üstelik de o daracık sokağı tıkayarak trafiği de felç ediyor. Sonuçta yol açılıp ambulans olay yerine geldiğinde çocuk zaten çoktan hayatını kaybetmiş oluyor.
Olayı okuduğumda aklıma ilk gelen şey ATO başkanının bir iki yıl önce, Melih Gökçek'e yaptığı teşekkür konuşması oldu. "Ankara'yı Avrupa başkenti haline getiren Sayın Gökçek'e esnaflar adına teşekkür ederiz."
Sorgulayan sayfasından
İnsan hayatının sırf 3 kuruş çıkar için hiçe sayıldığı bir ülke devleti değil,aşiret devletidir. Bu zulmu durdur ey halk!!!
Alt 11.07.2015, 13:10
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard olumsuz genelleme

Türkiyenin Ankara'dan, Ankara'ninda kücük bir yerden ibaret oldugunu bilmiyordum, sayende ögrenmis olduk..
Alt 11.07.2015, 13:30
__KAAN__

Standard Ankara

Zitat:
Zitat von Caka_Bey Beitrag anzeigen
Türkiyenin Ankara'dan, Ankara'ninda kücük bir yerden ibaret oldugunu bilmiyordum, sayende ögrenmis olduk..
Ankaranın başkent olduğunu,tüm devlet kurum ve kuruluşlarının,Mit,Asker,Polis,içişleri,Dışisleri, Cumhurbaşkanlığ tarbzonda mı yoksa afrikadamı?
Alt 11.07.2015, 13:37
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von __KAAN__ Beitrag anzeigen
Ankaranın başkent olduğunu,tüm devlet kurum ve kuruluşlarının,Mit,Asker,Polis,içişleri,Dışisleri, Cumhurbaşkanlığ tarbzonda mı yoksa afrikadamı?
Peki, kücük bir bölgenin Ankara'dan ibaret olup olmadigina ne diyeceksin?

Ve o bölgede yasanan olayin yarin veya bir kac hafta sonra orada tekrar yasanmayacagi ihtimali de var.

yazida her sey söylenmis ancak bu olayin ne zaman basladigi, daha önce ki durumu ve sonra neler olabilecegi söylenmemis??
Alt 11.07.2015, 15:47
__KAAN__

Standard İnanmak yada inanmamak

Zitat:
Zitat von Caka_Bey Beitrag anzeigen
Peki, kücük bir bölgenin Ankara'dan ibaret olup olmadigina ne diyeceksin?

Ve o bölgede yasanan olayin yarin veya bir kac hafta sonra orada tekrar yasanmayacagi ihtimali de var.

yazida her sey söylenmis ancak bu olayin ne zaman basladigi, daha önce ki durumu ve sonra neler olabilecegi söylenmemis??
Hatırlarsanız,gezi olaylarında sözde turbanlı bir kadını taciz etmişler yalanına,hiçbir delil ve kamera görüntüsü yokken inanlar.Yapılan hırsızlıkların,talanın binlerce belge kaydı kuydu olduğu halde inanmamışlardı.Sana ve senin gibilere diyecek birşey yok,inandığınız parti yapmışsa doğrudur.Bir yazı vardı sosyal medyada dönen,Tayip pavyon kadınlarını övse,ben zaten o. çocuğuyum diyecek insanlar var bu ülkede...İnan ki böyle bu,eğer o cinayeti bir kürt işlemiş olsaydı şimdi türkiye ayaktaydı bunun da böyle olduğunu biz biliyoruz.Sen neye inanırsan inan,islamcı mafya,türkiye ye bir kara basan gibi çöktü....
Alt 13.07.2015, 16:30
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Hatırlarsanız,gezi olaylarında sözde turbanlı bir kadını taciz etmişler yalanına,hiçbir delil ve kamera görüntüsü yokken inanlar.Yapılan hırsızlıkların,talanın binlerce belge kaydı kuydu olduğu halde inanmamışlardı.Sana ve senin gibilere diyecek birşey yok,inandığınız parti yapmışsa doğrudur.Bir yazı vardı sosyal medyada dönen,Tayip pavyon kadınlarını övse,ben zaten o. çocuğuyum diyecek insanlar var bu ülkede...İnan ki böyle bu,eğer o cinayeti bir kürt işlemiş olsaydı şimdi türkiye ayaktaydı bunun da böyle olduğunu biz biliyoruz.Sen neye inanırsan inan,islamcı mafya,türkiye ye bir kara basan gibi çöktü....
Yanlislar yapildiginda bunlari da söylüyoruz. Fakat abarttiginiz vakit abarttiginizi da söylememiz gerek..

Tayyip Erdogan pavyon kadinlarini övmez. ayrica niye tek pavyon kadinlari diyorsunuz? oraya giden erkekler de pavyon erkegi degil mi?

Ve farkedilmelidir ki; gereksiz yere olumsuzluk cikaran kisiler bu milletin psikolojisini düsünmüyor demek ki..

ben inaniyorum demedim, bazi bilgiler eksik dedim..
Alt 15.07.2015, 01:05
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
İnsan hayatının sırf 3 kuruş çıkar için hiçe sayıldığı bir ülke devleti değil,aşiret devletidir. Bu zulmu durdur ey halk!!!
Bu yuzden guneydogu'daki asiretlere bir son verilmelidir asiretsiz bir Turkiye icin.
Alt 15.07.2015, 09:11
__KAAN__

Standard :))))

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Bu yuzden guneydogu'daki asiretlere bir son verilmelidir asiretsiz bir Turkiye icin.
Bosp sallantıdan bağlantı kurmak konusunda bir artın var. )) Mesela şöyle düşün;Geri bırakılmış bir ulus,Kandilli rasathanesinden Oradki Şeyhlere,siz çarşamba günü yağmur duasına çıkın denirse cumhuriyetin ilk yıllarında,ne yobaz müslümanlık biter,ne cehalet nede aşiret.Sanki oradaki büyük aşiretlerle anlaşan Şankı osmanlı rüyası görenler değil?))
Bak sana bir bilgi;Dersim 38 katliamı olmadan önce,dersimde ki büyük ağalar ve aşiret reisleri toprak reformu yapıyor,kendiliğinden hemde.Şimdi sözüm ona Modern tc. bile yapmadığı bir toprak reformunu,38 de onlar yapmış.Ayrıca Demokratik devrim,feodal üretim ilişkilerinin tasviyesizle olur.Tc.Kurulduğu günden bu zamana kadar,herhangi bir feodalizm tasviye eylemine girişmemiş.Bu demek oluyor ki işine gelenler,işine geldiği gibi yönetmek istediler...Sanki ege,akdeniz,iç anadolu,karadenizde aşiret yok gibi yazıyorsun ya o küçük beyninle,inan ki hep gülüyorum))))
Size bir sorum var millet?Aşiret ağası gibi yönetmeye kalkan,Erdo iblisi değil mi?Kaldı ki ankarada islami mafyanın,elinde parsel parsel satıldığı itirafları,islami mafyanın diğer kesimi tarafından dillendirilmişti.Burda bir kez daha söylüyorum,türkiyedeki yobaz islami hareket insanlığın düşmanıdır.İsmi boşuna Akabe değil anlayın artık...
Alt 15.07.2015, 23:00
Erfahrener Benutzer

Standard

Keees, asiretleri bitirelim kurdo'ların guneydogu'sunda hem 13 yasindaki kizlarin asiret agalarina satilmasini onleriz, hem kan davalarini hem namussuz namus davalarini. Yezidiligi de yasaklayalim.
Alt 16.07.2015, 07:00
Erfahrener Benutzer

Standard

Park teroru bilindik bir sey, yol kenarina park edenler, gasp edenler, oradan ucret alma pesinde olanlar. Insanlar sirf park yuzunden birbirini olduruyor bu konuda iyi baslik acmissin ona bir sey diyemem.

Ama hazir bu serserilere elimiz degmisken kaynaklarina inip guneydogu'daki asiretleri de elden cikaralim zaten marmara ve ege bolgesi'nde mafyalik yapanlar genelde kürdolar, koyden hasso husso bilo'yu marmara'ya getirip grup halinde les kargalari gibi 1 kisinin uzerine cullanip zorla parasini alan, tehdit eden, senet imzalatan bu kürdo asiretler, park teroru de bunlarin elinde. Bunlar konusmaktan medeniyetten anlamaz, basacaksin milyonlarca liralik cezayi hacizi uzerlerine hayatlari boyunca midye satip bu yukten kurtulmak icin debelenecekler.
Antwort