Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.06.2013, 08:29
Cakabeyy

Standard

Sökeli Cafer Efe - Sabahattin Burhan

Okurken dehşete kapılacağınız, gözyaşlarınızı tutamayacağınız müthiş bir eser. Sökeli Cafer Efe...
Kurtuluş Savaşının kahramanlarından Sökeli Caferin hayatı, düşmanla yaptığı mücadele ve bir milletin şahlanışı ancak böyle destansı bir üslupla kaleme alınabilirdi.
Sabahattin Burhan, sadece usta bir roman yazarı değil, çok iyi bir araştırmacı, iyi bir gözlemci. Üstelik üslubu son derece akıcı. Dev gibi eserleri onun kaleminden bir solukta okuyabiliyorsunuz.

Sökeli Cafer Efe, mazimizden bugüne açılan bir perde. Bizlere bu perde vasıtasıyla, ülkemizin ve insanımızın yaşadığı zor ve dehşet dolu günleri gösteriyor. Neredeyse unuttuğumuz değerler, kahramanlarla birlikte gözlerimizin önüne geliyor. Ayrıca unutmaya yüz tuttuğumuz bazı gerçekleri de bizlere hatırlatıyor.
Bir milletin kurtuluşu için neler yapıldı, nasıl büyük zorluklar yaşandı öğrenmek isteyenler için Sökeli Cafer Efe ideal bir kitap.
Bebekleri gözlerimin önünde öldürülen kadınların çığlıklarına, kuyuya atılan genç kızlarımızın feryatlarına, herkesin önünde gözleri çıkarılan, ağızları burunları kesilen, bağırsakları deşilen delikanlıların durumuna tahammül ederek okuyun bu kitabı.
Okuyun ve memleketi ne pahasına bize bırakan yiğitlerimize ve böylesi muhteşem bir eseri yıllarca emek harcayarak bizlere kazandıran yazara teşekkür.
Alt 11.07.2013, 23:29
Cakabeyy

Standard

Düşün ve Başar - Muhammed Bozdağ

Güvenli, cesur, sorumlu, zeki, işini bilen ve bitiren saygın bir insan olmak sizi heyecanlandırıyor. Zorluklara direnen kalbiniz bahar bahçelerinden yıldızlara yönelmek istiyor.
Önünüzde muhteşem bir gelecek şansı var. Hayat paketinden payınıza, isteyebildiğiniz kadarı düşecek. Büyük arayışlarınızdan büyük buluşlara ulaşacaksınız. Bu yüzden tembelliğe ve çaresizliğe hemen şimdi meydan okuyun.
Diğer yüz binlerce okuyucu gibi müthiş bir değişim başlatmak ve muhteşem yıldızlara yükselmek istiyorsunuz. Kalbiniz dayanabilirse, bu çok farklı ve etkileyici heyecan yolculuğunu kaçırmayın.
Çarpıcı on adımı atın: Büyük düşünün, coşkunuzu güçlendirin, hedeflerinizi ve yöntemlerinizi yazın, şiddetle isteyin. Cesaretle, hemen harekete geçin, şimdiye odaklanın, mazeretlere yenilmeden eserinizi tamamlayın.

Kişisel dünyanızda büyük bir değişim yaşamak ve büyük hedeflere uçmak istiyorsanız, doğru zamanda, doğru kitabı elinizde tutuyorsunuz.

Çünkü, Düşün ve Başar, şimdiye kadar okuduğunuz kişisel gelişim kitaplarından çok daha farklı ve etkileyici.

Bir okuyucu yaşadığı değişimi bakın nasıl anlatıyor:

'Uzun yıllar başarıızlıktan dolayı çok acı çektim. Sebebini, kaderime, bahtsızlığıma ve olağan dışı güçlere yüklüyordum. Kesinlile yeteneksiz olduğuma inanmıştım. Fakat kitabı okuyunca hayatımın akışı değişti. Düşün ve Başar'ı 4 kez bitirdim. Köhne fikirlerimden arındım, adeta yeniden doğdum. Diğer eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum'

İşte okucu değerlendirmeleri:

- Şu ana kadar okuduğum 'Başarı' ile ilgili kitapların en iyisi.

- Hayatımdaki en köklü değişimi yaşadım.

- Kendime güvenim arttı, hayattan daha fazla zevk alıyorum.

- Bu kitap sorunların insan ruhunda çözülmesini sağlıyor.

- Kendimi uzaya fırlatılmak için hazırlanan bir füze gibi hissettim.

- Bir solukta okunabilecek akıcı, coşkulu bir dille yazılmış.

- Hayatımda en kısa sürede bitirdiğim ilk kitap.

- Kitabı bitirdiğimde ben artık o eski ben değildim.

- Sorunlarımı yenebileceime kimse beni inandıramamıştı. Bu kitapla olağanüstü bir değişim fırsatı yakalıyorsunuz. Müthiş olmak, sonsuzluğa açılmak sizin de hakkınız. Bu kitapla birlikte, evrene açılan enginliğinizi keşfedeceksiniz. Yükseliş yolculuğuna hoşgeldiniz.
Alt 12.07.2013, 13:50
meyse

Standard

Empfehlung vom chef:

"Führungsstile" von Kenneth Blanchard,Patricia und Drea Zigarmi

....liegt seit wochen auf dem nachttisch,
Bin auf seite 59 ....von 109

Das sagt schon alles
Alt 15.07.2013, 23:08
Cakabeyy

Standard

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? - Cemil Tokpınar

Namaz, imandan sonra en büyük hakikat. Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı. Kur´an´da 70 kez emredilen ibadet. Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı". Namaz en vazgeçilmez ibadet. Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi. Namaz, yaratılış gayesi. Kainatın neticesi, meyvesi. Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi. Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu. Ve sabah namazı... Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz. "Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser. Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor. Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek, sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.
Alt 25.07.2013, 18:29
Cakabeyy

Standard

GÜLEN ÖĞRETMEN ALİ ERKAN KAVAKLI

Cemal, bir öğretmen.
Her zorlukta rahatlamayı ve rahatlatmayı bilen ve seven bir öğretmen. İhtiyacı olanların yanında olmayı insanlık görevi sayan ve herkesin başarılı olacağı bir yönü bulup ortaya çıkaran bir öğretmen…
Öğrencilerini, yaşamdaki hedefin ne olması gerektiğinin farkına vardıran ve başarılı olmanın yöntemlerini veren bir öğretmen…
Okul içindeki çeteleşme ve derslere ilgisizliği sadece içtenlik ve sevgisiyle çözen bir davranış şekli…
Hayatın niçin yaşanılacağını örnek yaşamıyla ortaya koyan bir öğretmen…
Sokak çocuklarını evine alıp insanî duyguları zirveye taşıyan bir öğretmen…
Öğretmenliğin ne olduğunu ve nasıl yapılması gerektiğini ortaya koyan bir prototip öğretmen Cemal.
Alt 25.07.2013, 18:31
Cakabeyy

Standard

Ruhsal Zeka

Maddi güzelliğinizin arkasında gizlenen muhteşem mananızı keşfettiniz mi? Görünmez bir Elin, şans, kaza, içgüdü, ilham görüntüsüyle hayatınızı yönlendirdiğinin farkında mısınız? Neler oluyor?
Evrene hükmeden gizli bir El, damlalardan bebekler, kelebekler, çiçekler, dağlar, denizler, gözler, gönüller tasarlıyor. Onu tanıdınız mı? Hayata gülümsediğiniz günden beri kalbinizle konuşan o gizli El size ne diyor olabilir?
Ruhsal Zekâyı okudukça, kalbinizde yükselen bir güneş, çevrenizde gülümseyen siluetleri gecenin karanlığından kurtaracak. Çalışkan, ümitli, heyecanlı, huzurlu, kanaatkâr, ısrarlı, zeki, sevimli bir sonsuzluk yolcusu olduğunuzu hatırlayacaksınız.
İnancın, iyi niyetin, olumlu duygunun, ısrarın, kanaatkârlığın, ruhsal etkileşimin gücünü ve ilahî iradeyi keşfetmeye hazır mısınız? Ruhsal Zekâ, gizli bir Elin görünmez planının, maddeci bilimin göremediği sırrını açıklıyor. O gizli Ele dost olmayı seçerseniz, evrenin kalbine girersiniz.
İşte bazı okuyucu yorumları:
o "Hiçbir kitabı bu kadar meraklanarak okuduğumu hatırlamıyorum."
o "Başarı yolcularının aklına kıvılcımdan öte bir ateş bırakıyor."
o "İnsanı öyle anlatıyorsunuz ki kendime hayran kaldım."
o "Bir kitaba böylesine bağlanacağımı düşünemezdim."
Hayat bilgeliği sizi bekliyor. Bu kitaba, basıldığından beri gösterilen muhteşem ilginin sırlarını siz de keşfedin. Engelleriniz merdivenleriniz olsun. Kale gibi bir nur çevrenizi kuşatsın. İnanıp direnin ki, ıssız çölün sessiz kuyusuna da düşseniz, ilahî yardım size gönderilsin.
Alt 29.09.2013, 11:01
Zeynep

Standard Aşk -Elif Şafak-

Hayatda hiç birşeyin gözüktüğü gibi olmadıgını, Takdire olan Askı, Rumi ile Şems'in hasretini ve daha nice guzel hadiseleri anlatan manali bir Roman.
Buyuk bir tutku ile okdum.
Alt 30.09.2013, 00:07
Dallas

Standard

bad Boy Uli. Gefallene Engel
Alt 30.09.2013, 22:50
xAurumx

Standard

Nicht den koran, wo die engel eigentlich nur für die wünsche von männern zuständig sind und dafür sorge tragen, dass frauen gehorchen?
In diesem buch wird jedes Lebewesen ob irdisch oder ausserirdisch diffamiert.

Geändert von xAurumx (30.09.2013 um 22:53 Uhr).
Alt 30.09.2013, 23:32
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Nicht den koran, wo die engel eigentlich nur für die wünsche von männern zuständig sind und dafür sorge tragen, dass frauen gehorchen?
In diesem buch wird jedes Lebewesen ob irdisch oder ausserirdisch diffamiert.
Nun lass mal die Kirche im Dorf. Die Koranübersetzung von Dr. Yaşar Nuri Öztürk ist ein absolutes 'must to be'
Antwort