Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 10.12.2013, 16:43
Cakabeyy

Standard Okuyucular Düşün ve Başar hakkında Neler Yazdı

Okuyucular Düşün ve Başar hakkında Neler Yazdı

Hüsna ÖZTÜRK, İstanbul: "Kitabı bitirdikten sonra şöyle dedim: Dünyadaki herkes mutlaka bu kitabı okusun ve eğer zengin olursam, ben herkese bu kitaptan alacağım. Ben çok kişisel gelişim kitabı okudum ve bu kitap onların hiç birine benzemiyor."

Musa DOĞAN, İstanbul: “Kitabın insanlar üzerinde daha etkileyici olmasını sağlayacak şekilde destekleyici öğeler kullanılmasını ve daha anlaşılır olmasını istiyorum. Ben ortaokulu zorla bitirdim ve ondan sonra askere gittim ve liseyi de dışarıdan bitirdim… Kendimi geliştirmek istiyorum, ancak içime dönük biriyim ve sizden cevap bekliyorum.”

Bilal DAĞCIOĞLU, Ankara: “Bildiğim kadarıyla ilk kitabınızda başarıyı yakalama yolunda çok istekli ve teşvik edici kararlılığı göstermişsiniz. Davanızdaki samimiyetiniz sizi düşünce ve kişisel gelişim kitaplarına nazaran biraz daha ön plana çıkarmış görünüyor. Ancak fazla ayrıntıya girmemek şartıyla cümlelerinizde biraz sadelikten uzak kalmışsınız. Bir de bilinen gerçekleri çok kez tekrarlama gereği duymuşsunuz. Peygamberimizin dediği “iki günü birbirine eşit olan zarardadır” sözünü siz plan uygulama açısından iki günü veya aynı şeyleri yapmak olarak ele almışsınız. Yani aynı şeyleri uygulamamızı tavsiye etmişsiniz. Şahsen bu önerinizi kabul etmiyorum.”

Dr. Sıtkı GÖKSU, Gaziantep: “Gayret ve başarılarınızın devamını diliyorum. Kitabınızın geniş kitlelere ve özellikle gençlere yararlı olacağını düşünüyorum”

Mahmut Şefik KOÇ, K.K.T.C.: “Hedefsiz insan rotasını kaybetmiş gemiye benzer. İnsanoğlunun en büyük düşmanı bana göre nefistir. Zira nefis tembelliği, paslanmayı ve gevşekliği arzu ettirir insana... ”

İsa AKIN, Diyarbakır: “Kitabınız bana müthiş bir güven hissi verdi.”

Hasan AKSOY, İzmir: “Bu sahada daha önce okuduğum diğer kitaplardan çok sizin kitaplarınızdan faydalandım. Diğer .... Kitaplar yazıldıkları kültüre hitap ettiği için bizim kültüre uygun düşmüyor. Kitabınızdan 130 tane alarak Yamanlar Koleji öğretmenlerine ve bazı hastalarıma hediye ettim.”

Gülbeyaz KÜRKLÜ, İstanbul: “Kitabınızı bir haftada okudum ve iyi anlayabilmek için üç defa tekrarladım. Kitabınız bende çok köklü değişiklikler yaptı Bana faydası olmayan sigarayı bıraktım ve zihnimde beklettiğim projelerimi gerçekleştirmeye karar verdim. Sizi o kadar takdir ettim ki, ‘Kim güzel bir yol bir çığır açarsa, onun ecri ve daha sonra o yolda gidenlerin ecri yapanlardan eksiltilmemek üzere onundur’ hadisi tam sizin yaptığınız göreve uyuyor. ”

Ayşe ŞANLIOĞLU, Tokat: “Kitap insanın önündeki engellerin kendi koyduğu engeller olduğunu anlatıp bunu kabul ettiriyor. Yıllarca içinde birikmiş projelerin birbiriyle yarışır şekilde ortaya çıkmasına yol açıyor. Ben bu duyguları hissettim. Ayrıca benim yaşadığım bir tecrübe de yakıcı arzu ile işlerin başarılabildiğini ve engelleri büyük görmek durumunda da başarılamadığını göstermiştir.”

Atila ARDALI, İstanbul: “İnsanların umutlarına hitap eden, umutları hedef alan kitap ve konferanslar gitgide çoğalıyor. Türkiye’de dükkan kapatan, işinden çıkarılan milyonların bunlardan haberi yok herhalde. Onlar sabah işe giderken, bu gün siftah etmesek de işe gitsek diye hayal ediyorlardı herhalde. Yoksa onlar ruhsal geri zekalı mıydı? Masa başında yazacağınız bir sonraki ütopik kitabınız ne olacak?”

Hasan AKKAYA, Eskişehir : “Kitaplarınızı zevkle okudum. Yeni kitaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. ”

Erdal KALYONCU, İstanbul: “Ben ticaretle uğraşan bir esnafım. Kitabınızı okuduktan sonra müşterilerimin üzerinde biraz daha fazla düşünüyorum ve teşekkürlerim çoğaldı. ”

Nezahat KUTUCU Kastamonu: “Kitabınız hakkındaki düşüncelerimi kelimelere sığdıramıyorum Bana da böyle bir kitap okumak nasip olduğu için şükrediyorum. … Sizi televizyon programlarında görmek isteriz. ”

Hacer SUNAR, İstanbul: “Düşün ve Başar kitabına çok şey yazılabilir; ama buna satırlar yetmez. Bir iki cümleyle tamamlayacağım. Kitap tam anlamıyla muhteşem yazılmış. Ben hedefi çok olan bir insanım. Bu kitapla hedeflere ulaşmak daha kolalaştı. Bu kitabı ömür boyu saklayacağım ve arkadaşlara önereceğim. Sizi de tebrik ediyorum. Toplum olarak böyle kitaplara ihtiyacımız vardı. Bizi aydınlattığınız için tekrar teşekkür ediyorum.”

Süleyman TÜYSÜZ, Balıkesir: “Kişisel gelişimi ve başarıyı zevkli bir üslup ve anlayışla sunabilme başarınızı tebrik ediyorum. Kitabınızı yapıcı, başarıya teşvik edici ve öğretici buldum ve çok istifade ettiğim kanısındayım. Yeni çalışmalarınızı ve başarınızın devamını diliyorum. Allah razı olsun. ”

Ayşe Gül KARA İstanbul: “Kitabınızın farkı evrensel olması; sadece zeka ve bilgi açısından değil, temelimiz olan ruhumuza ve yüreğimize seslenmenizdi. Bu kitabı okuduğumda rüyalarımda dahi ideallerimi yaşamaya başladım. ”

Abdullah TEKEŞ, Diyarbakır: “Kitabı ilk gördüğümde, öteki gelişim kitaplarından biri gibi değerlendirdim ve önemsemedim. Ancak elime alıp incelediğim zaman, diğerlerinden farklı olduğunu hemen anladım. Bende uyandırdığı coşkuyu tahmin edemezsiniz. ... Bende kadere olan klasik inancımda büyük değişim meydana getirdi kitabınız. ... Bu kitaplar sayesinde toplum olarak makus talihimizi bile yenebiliriz.”

Öznur TAŞDELEN, Mersin: “Kitaplarınızda anlatılanların bir çoğuna örnek olabilecek olaylar var hayatımızda. Bu olayların arka planını anlayabilecek kuvvetli bir inanca da ihtiyacımız var. Öğrendiklerimi etrafıma aktarıyorum ve çalışmalarınızı destekliyorum. ”

Kadir KALINCI, İstanbul : “Kitabınızın gayet güzel ve tatlı bir anlatımı var. Ama, Türkiye gibi ülkelerde başarılı olmak zordur. Bu ülkede çok şey söylenir; ama hiç biri yapılmaz. Burada düşünce yasaklanmıştır.”

Serkan TEPECİK, İstanbul : “İnsanlık adına yaptığınız bu katkıdan dolayı size teşekkür etmek istiyorum.”

Sami YAĞMUR, İstanbul: “Kitabınızın her cümlesinin altın değerinde olduğunu hissettim. Çocuklarıma da okumalarını tavsiye ettim.”

İrfan ÖZTİN, Manisa: “İnsanları başta olmak üzere, bütün yaratılmışları seven, güzel görüp güzel düşünmeyi şiar edinmiş olan, her anda olduğu gibi görünmeye ve göründüğü gibi olmaya çalışan biri olarak, kitabınız bana yeni güç, coşku ve cesaret verdi.”

Sedat UTKUSEVEN, Manisa: “Bu güne kadar okuduğum kişisel gelişim kitaplarının en fazla heyecan ve şevk vereni, süper motive edici. Fakat empati denen bir malzeme var. Sayın yazarımız bunu göz önünde bulundurur ve kullanırsa çok mükemmel olur. Hasta bir anne, hiperaktif bir çocuk, iki kötü geçmiş evlilik, altı yıldır süren bir yalnızlık… ”

Hüseyin ŞİMŞEK, Sakarya: “İdeallerime ulaşmak için yürüdüğüm yolda bana harika bir vasıta oldu.”

Yusuf KARCIOĞLU, Kahramanmaraş: “Bu kitabın diğerlerinden en büyük farkı maneviyatı ve ölümden sonraki dirilişi de ihmal etmemesidir.”

Onur SONUVAR, Tekirdağ: “Sizi tebrik etmek istiyorum. Bu ve diğer kitabınız SQ için teşekkürler. Allah razı olsun. Kitaplarınızdan çok faydalandım ve diğer insanlara da vesile olmaya çalışıyorum. Ses kaseti olarak da görmek isteriz. Televizyon programları olarak da yayınlarsanız daha çok kilelere ulaşacağına inanıyorum. Başarısız bir öğrenci olarak sizden çok şey öğrendim; ama uygulamada sorun yaşıyorum. Yardımlarınızı, özellikle seminerlerinizi almak isterim.”

Hadice KÖSEM, Sakarya: “Bu kitap çok ihtiyacım olduğu bir anda karşıma çıktı. Aklımdaki bir çok sorunun cevabını buldum. Sanki bana yazılmış gibi.”

Zafer KAVAKLI, Ankara: “Gerçekten okuyucularınızın başarma yönünde inançlarının arttığına inanıyorum. Kitabınızın her ama her cümlesi ayrı bir cevher. Umuyorum ki okuyucunuz olarak bu cevherin kıymetini bilip en güzel şekilde hayata geçirebilelim. İnsanlığa yaptığınız bu büyük hizmetten dolayı Allah sizden razı olsun.”

Ahmet ÖZER, İstanbul : “Kitabınızı okuduktan sonra hedeflerimi daha da büyüttüm. Diyorum ki, hayatımız gereksiz şeylerle oyalanacak kadar ucuz değil.”

Ahmet TOROS, İzmir: “Bu kitabı okurken sanki kanım dondu. Aylardır, yıllardır beklediğim ve bu güne kadar incelediğim hiçbir kitaba benzemeyen bu kitabı dört gün içerisinde su içer gibi içtim. Bütün işlerimi bıraktım ve bu kitabı içtim. Bu kadar sade ve akıcı bir kitap yazdığınız ve manevi boşluğumuzu doldurduğunuz için teşekkür ediyorum.”
Alt 10.12.2013, 16:48
Cakabeyy

Standard

Cavide EREN, Kayseri: “İçimde fırtınalar esiyordu zaten. Bu kitap sayesinde fırtınalar daha da şiddetlendi. Tesadüfen elime geçti ama çok iyi oldu. Kitabı okuduktan sonra, kendimden emin, omuzlarım dim dik, halledemeyeceğim hiçbir şey yok. Bir önerim v ar. Bir seminerinizi de Kayseri’de verseniz çok iyi olur. Bu tür eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Kemal ŞAHİN, K. Maraş: “Şu ana kadar okuduğum en mükemmel kitaplardan biri. Bu değerli eseri yazdığınız için sizi tebrik ediyorum.”

Kadir TUTKUN, Bartın: “Kendimiz ve çevremizin işbirliğiyle ruhumuzu mazeretlerden oluşan bir kafesin içine koymuş ve sihirli bir değnek ile oradan çıkmak istiyoruz. Çıkmak için çırpınmayı denemiyoruz. Benim için ilk çırpınış bu kitabı okumaktı. Diğer çırpınışları kitap öğretiyor bize. Yeni kitaplarınızı merakla bekliyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. ”

İlyas BULUT, Elazığ: “Kitabınız, -Risaleler hariç- okuduğum en güzel kitaplar listesine alabileceğim bir eser. İnsanı heyecanlandıran, bir iş yapmak için tetikleyen bir kitap. Yapmayı düşünüp de yapamayacağını sandığı şeylerin yapılabilirliğini ortaya koyduğu için enteresan geliyor. En hoşuma giden tarafının, özetleyen sözler olduğunu söyleyebilirim. Yakınlarıma önerebileceğim bir kitap. Tanıdığıma memnun oldum. ”

Halil GÜNAY, Muğla: “Kitap tek kelimeyle olağanüstü. Hayatta hiçbir kitabı bu kadar ciddiye almadım; hiçbir kitapla böyle karşılıklı konuşmadım. Kitap bittiğinde hemen iki şeye karar verdim: Artık ertelemeyeceğim; kilolarımı kontrol edeceğim. İkinci olarak 5 yıldır bitiremediğim açık öğretimi bitirmek için kaldığım tüm ders kitaplarını karşıma aldım ve okumaya başladım. ”

Abdülkadir AKTÜRK Bayburt: “Bu kitabı bir askerin elinde görüp kısmen okudum. İlk defa heyecanla koşup bir kitap aldım. Severek; ama çok severek okudum. Bu kitap içimdeki heyecanı ateşliyor ve bana hitap ediyor.”

Hacer MUTLU, İstanbul: “Kitabınızı coşku ve zevkle okudum. Aynı zamanda okuduklarımı çevreme anlattım. Kitabınız beni anlatmış. Özellikle şu sözünüzle biraz daha güçlendim. ‘Hiç kimse geçici başarısızlıkları yaşamadan başarılı olamaz; olamamıştır.’ Bu kitabı okuyan herkesin hayatında değişiklikler olacağına inanıyorum. ”

Seydi ATAŞ, Gaziantep : “Sürekli böyle bir kitapla karşılaşmayı isterdim: Sonunda kader karşıma çıkardı. ”

Yasemin SÜRÜL Trabzon: “Benim gibi kitabı okuyan arkadaşlarla aynı noktada buluşuyoruz: Kitabınız tek kelimeyle mükemmel. Şu ana kadar okuduğum hiçbir kişisel gelişim kitabı beni bu kadar etkilemedi. İnsanları kendileriyle barıştırmanızın yanı sıra insanları sonsuz olan Yaratıcıya yönlendirmeniz takdire şayan bir davranış. ”

Feyza KARAKURT, Bartın: “Ben okuduğum dini konulu kitaplarda kendini kişinin beğenmemesi ve yapılan haksızlıklara karşılık vermemesi gerektiğini öğrendim hep. Şimdi ise çelişki içinde kaldım. Okudukça çok şey öğreniyorum; ama uygulayamıyorum o başka.”
Hacı Murat IŞIK, Sivas: “Bu kitap tavsiye ettiğiniz diğer kitapları da kapsayan bir görev üstlenmiş ve manevi kimliğimizi de içine alan bir yaklaşımla ayakları daha bir yere basan yön gösterici bir rehber olarak kullanılabilir. ”

Ümit AKGÜL, Van: “Bu kitap o kadar büyük duygu yoğunluğu oluşturuyor ve anlatım sadeliğine sahip ki, kitapta kendimi buldum. Kitabı okuduğumda ruhumun karamsarlıklarda olduğunu fark ettim. ”

Elif ÇELİK, Trabzon : “Kitap tek kelimeyle dehşet! Bu kitabı okumakta geç kaldım; ama okudum, sarsıldım, titredim. Hiçbir şey için geç değilmiş; anladım. Sizden daha fazlasını bekliyoruz. Bu yetmez, bir değil, iki değil yüzlerce kitap yazın, sadece yazın. Hikmetleri kelimelerin kalbine indiren yüce Allaha (CC) bir kez daha hamd olsun. ”

Fatih CENİK, Sivas: “Kitapçıda kazara bulduğum kitabınızı okuduktan sonra bırakın hayatın zevkli yanlarını, kendimi keşfettiğimi anladım. Kitap okuma alışkanlığı olmayan arkadaşlarımın bu kitabı okuduktan sonra kendilerinde bir değişiklik olduğunu bizatihi gördüm. Gelecekteki eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Fendi İNÇAMUR, Aydın: “Şimdiye kadar okuduğum en faydalı kitap diyebilirim. ”

Hasan ALAKUŞ, Elazığ: “Bu kitap benim okuduğum sizin tek kitabınızdır. Gerçekten sizi kutluyorum. Bir kitap ancak bu kadar güzel yazılabilir. Daha ilk bölümde kendimde acayip gelişmeler gördüm. Beni tembelliğimden kurtardı. Üzerimdeki tozları silkeleyerek kendimden emin bir şekilde ayağa kalktım. Size teşekkür etmeyi borç bilirim. Ayrıca fikirlerinizi ayet ve hadislerle desteklememiz beni mutlu etti. Allah’ın selamı üzerinize olsun. ”

Serap KADAN, Ankara: “Daha kitabı bitirmeden içimdeki gücün canlandığını hissettim.”

Murat AYAN, Bursa: “Kitabınızı okuduğumda hayatımın bütün gerçeklerini gördüm. ÖSS’nin peşini bu kadar kolay bırakmamalıyım dedim kendi kendime ve kitabınızda söylediklerinizi bir bir yapmaya başladım. Kısa sürede hayatımda önemli değişiklikler oldu.”

Şule KELEŞ, Erzurum: “İnsanı bu kadar hedefe kilitleyen, yönlendiren başka bir eser bilmiyorum. Kendimi hedeflerime ulaşacak kadar güçlü ve zinde hissediyorum. ”

Süleyman DİLMEN, İstanbul: “Allah öncelikle bu kitapla tanışmamı sağlayan Cemil Tokpınar hocamdan ve daha sonra bu kitabın oluşmasında ve okunmasında emeği geçen herkesten gani gani razı olsun. Bu kitabın mükemmele yakın olduğumu düşündüğüm ve gerçekten şu ana kadar hiçbir insanın böyle bir kitap yazabileceğine inanmadığım için çok şaşırdığımı belirtmek istiyorum. Çok etkilendiğimi bildirmekle birlikte bazı sözlerin yerine daha gerçekçe sözler kullanılarak aynı düşüncenin verilebileceğine inanıyorum. Örneğin, ‘Boynunuzu vurmak için kaldırılan kılıçtan yarım saat sonra kendinizi korumak ne ise, şimdi yapılması gereken işi yarım saat ertelemek odur.’ Bu kitabı mümkün olduğunca tavsiye etmeye başladım ve devam edeceğim inşallah. ”

Yüksel ARSLAN, İstanbul: “Bu tür yazılar yazan başka yazarların eserlerini de okudum. Bunların içinde en çok sizin eserinizi beğendim.”

Öyer KAHRAMAN, Bursa: “Zihinsel olarak yapmak istediklerimi bu denli içten ve yalın olarak anlatan kitabı okumamıştım. Sanki beni anlatan, benim için yazılmış bir kitap.”

Aynur ERYILMAZ, Kütahya: “‘Yaşamaktan sıkıldım’ son zamanlarda söylediğim tek cümleydi. Farklı kişilerin arasında her gün aynı sıraları paylaşmak ve ‘ne arıyorum burada’ demekti tek yaptığım. Ta ki sizin kitabınızı okuyana kadar. Bir çok kitap okudum; ama hiç bu kadar coşkulanmamıştım. ”

Emine ÇELİK, Bursa: “… Anlatımınız o kadar yalın, etkileyici, teşvik edici ve sabırsızlandırıcı ki anlatacak kelime bulamıyorum. İlk andan beri içim kıpır kıpır. Artık hedeflerimi düşünmediğim bir anım yok. Kitabınız diğerlerinden farklı olarak, inançla yoğrulup okuyucunun maneviyatla bütünleşmesini ve en önemlisi inanmasını sağlıyor…. Kitabını bir kere okudum, ama abartısız söylüyorum neredeyse çoğu bölümünü ezberledim. Kitaplarınızın herkes tarafından okunmasını istiyorum. Özellikle okulumuzdaki arkadaşlarımın kitabınızı okumalarını sağlıyorum. ”

Nurettin ÇALIŞKAN, Konya: “Akıcı bir kitap. Size bir hadis yazmak istiyorum:’Korkaklıkta ar ve zillet, ileri atılmakta izzet ve şeref vardır. İnsan korkaklık etse dahi kaderinden kurtulamaz.’”
Antwort