Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.08.2005, 19:16
unknown

Standard Denker

Natürlich gibt es heutzu tage immer noch zahlreiche islamwissenschaftler...
www.zaferdergisi.com
eine sehr informative seite finde ich, jedoch nur auf türkisch, leider...
Alt 03.08.2005, 14:18
unknown

Standard na du,

hast du keine neueren erkenntnise??
Alt 05.08.2005, 23:38
Benutzerbild von kerem26
kerem26 kerem26 ist offline
Neuer Benutzer

Standard ??

Warum postest du nicht mal zur Abwechselung sinnvolle Beiträge.
Alt 11.08.2005, 13:41
Benutzerbild von garakedi
garakedi garakedi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard TOTAL RECALL?

Du gehst wie immer jeden Abend ins Bett und legst Dich hin zum Schlafen. Nach den wilden Träumen anfänglich, träumst Du dass Du Dich nicht mehr erinnern kannst. Als Du aufwachst, wird dies wahr. Du kannst Dich an nichts mehr erinnern, Du erinnerst Dich nicht, wer Du bist, was Du gemacht hast, was Du gelernt hast, wie Du heißt, wo Du bist usw...

In solche eine Situation, woran möchtest Du Dich erinnern?
Alt 12.08.2005, 20:08
Benutzerbild von carmencitta
carmencitta carmencitta ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

ohne Text
Alt 31.08.2005, 07:55
Benutzerbild von tecer
tecer tecer ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

aynı doğrultuda ünlü bir sözde ben ekleyim dedim
SELAM verdim.
Rüşvet değiğldir deyu almadılar.
Alt 31.08.2005, 08:06
Benutzerbild von tecer
tecer tecer ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

tamamda sosyal varlığın tanımı bu zaten.
yani yaşamını idame ettirebilmek için bir arada yaşayan varlıklara sosyal varlık deniyor.
Yoksa keyif almak için değil. Zaten sorun burda insanlar eylemlerini keyif almak içinmi yapmalı? bilmiyorum ama benim için önemli olan birşeyleriri keyif almak için yapmak yerine ysptığın her şeyden keyif alabilmek işte ozaman yavaş yavaş huzur geliyor ve herşey gibi sosyalleşmekte büyük bir çaba olmaktan çıkıp eğlenceli bir uğraşıya dönüşüyor
Alt 31.08.2005, 08:33
Benutzerbild von tecer
tecer tecer ist offline
Neuer Benutzer

Standard ölüm

evet ölümden korkanlara hak veriyorum ama ben öleceğim için korkmuyorum hatta öleceğim için seviniyorumda çünkü ölmek hayatımın amacı ölünce vuslata ereceğim ve sevgiliye kavuşacağım. İşte benim asıl korkum burda başlıyor oraya vardığımda onun yüzüne ve insanların yüzüne bakacakmıyım yoksa kaçacak delikmi arayacağım yüzlerce hatam olduğunu biliyorum ama o beni affedecekmi. Tanrı beni yaratırken kendi nurundan üfledi ve beni dünyaya unu temsil etmem için gönderdi oysa ben hep kendi krallığımı kurmaya çalıştım ve özgürlük nutukları saçanların peşinden koşarak onlara onların paralarına yaşam tarzlarına söylemlerine düşüncelerine hatta kelimelerine köle oldum. Onlar gibi giyinirsem özgür olacakmışım veya o şarkıcıyı dinlersem yada kız arkadaş edinirsem ve başka birsürü zırvalık.
Özgürlük adına kölleleştim ve Tanrı"mın bana verdiği özgürlüğü koruyamadım. İşte ona dönüp verdiklerini nasıl kullandığımı sorunca ne yapacağım işte beni korkutan tek şeybu yoksa karanlık veya toprak altında olmak değil zaten öyle olmadığınıda biliyorum ama çok uzadı açıklıyarak sizleri sıkmak istemiyorum
Alt 31.08.2005, 08:38
Benutzerbild von tecer
tecer tecer ist offline
Neuer Benutzer

Standard rica

yazılarını birde türkçe yazarsan sevinirim
Alt 31.08.2005, 08:58
Benutzerbild von tecer
tecer tecer ist offline
Neuer Benutzer

Standard ölüm daha doğrusu kabir hayatı

İnsan öldüğünde kabre konulur ama bu kişinin toprak altında yaşamına devam edeceği anlamında değildir. insan ölünce ruh ile beden ayrılır ve beden çürümeye terk olur (her insan için geçerli değildir.) ruh ise ayrı bir yerdedir beynimizin idrak etmesi için başk bir boyutda diye biliriz. Burada ruh bütün duyguları ve kavrama gücüyle varlığını devam ettirir bunu kavramak için rüya ile karşıaştırırsak rahatlarız
rüyadada yatağın içindeyzdir ama gezdiğimiz o yerleri yaşadığımız o olayları hissettiğimiz o duyguların bilincindeyizdir. yalnız bir fark var rüyada insanlar rüyada olduklarını pek farketmezler ama ruh öldüğünü tam olarak bilir ve bedeninin mezardaki durumunu görür dünyada devem eden hayatıda kısmen görür ama dünya ile iletişim kuramaz. ayrıca kendi içinde bir hesaplaşmaya koyulur şimdi neler olacak diye. Zaten insanları asıl korkutanda bu ama şimdiden yerimizi belirlemek ve bunu herkes kullanır yani bir insan yanlışlıkla cennete veya cehenneme gitmez ikiside kendi seçimidir.
Antwort